Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N wrz 27, 2020 10:54 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9412 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 479, 480, 481, 482, 483, 484, 485 ... 628  Następna strona
 Radio Maryja TV Trwam ND 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Radio Maryja TV Trwam ND
Jestem całym sercem po stronie posłanki Sobeckiej, choć jest mi ona całkowicie obca ideowo.

Ta sprawa to jakieś wynaturzenie polskiego, chorego systemu prawnego.
Niewykluczone zresztą, że ją w jakimś chorym sądzie ukarzą za to wielkie przestępstwo, które popełniła.
Po zwolnionych bandytach z mafii pruszkowskiej są na pewno wolne cele, więc ktoś tam musi trafić.
Najlepiej ktoś niewinny.

Cz lis 22, 2012 10:46 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
thorwald napisał(a):
Jestem całym sercem po stronie posłanki Sobeckiej, choć jest mi ona całkowicie obca ideowo.

Niewykluczone zresztą, że ją w jakimś chorym sądzie ukarzą za to wielkie przestępstwo, które popełniła.
Po zwolnionych bandytach z mafii pruszkowskiej są na pewno wolne cele, więc ktoś tam musi trafić.
Najlepiej ktoś niewinny.

Przecierałam oczy z niedowierzaniem, gdy czytałam ten post,
chociaż nie wiem dlaczego "wielkie przestępstwo" nie było w cudzysłowie.

Cz lis 22, 2012 2:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Brygida napisał(a):
thorwald napisał(a):

Najlepiej ktoś niewinny.

Przecierałam oczy z niedowierzaniem, gdy czytałam ten post.

No cóż. Fuzja PIS i Ruchu Palikota najwyraźniej coraz bliżej :)

Jest inaczej Blog człowieka leniwego

Cz lis 22, 2012 2:21 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pilaster! Nikt do końca nie jest zły, nawet w thorwaldzie można znaleźć odrobinę dobra.
Gdy zaczniesz słuchać, lub podsłuchiwać RM, to może i w Tobie obudzi się choć odrobina dobra i sprawiedliwości.

Cz lis 22, 2012 2:28 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Po stronie? Sobieckiej? Nie wolno tak wpłacać kaucji żeby gangsterzy i kolesiowie się nie wykupywali. Złożyła zeznania, wytłumaczyła się, wątpię żeby ją skazali jakaś grzywna i tyle.

Cz lis 22, 2012 2:32 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
thorwald napisał(a):

Jakby posłanka Sobecka chciała za kogoś iść do więzienia na dwa lata, to też zabranianie takich praktyk nazwałbyś "wynaturzeniem chorego systemu prawnego"?

Jak każda kara, grzywna ma uderzać w sprawcę przestępstwa, a nie w pachołków gotowych na to żeby brać na siebie karę za swojego guru. Jeżeli zezwolić na to, żeby ktoś spłacał czyjąś grzywnę, to równie dobrze można by pozwolić na to, żeby odsiadywać za kogoś wyrok.

A wtedy tylko czekać, jak po zlikwidowaniu tego "wynaturzenia chorego systemu prawnego", zamiast bandytów wyroki odsiadywać np. przypadkowi biedacy którym za to zapłacono (np. "przedsiębiorca z Wołomina poszukuje pracownika do pełnej dyspozycji na okres 5 lat. Gwarantowane wyżywienie i zakwaterowanie. Bonus utrzymanie dla rodziny").

Nazywanie tego "wynaturzeniem" jest kompletnym idiotyzmem. Wynaturzeniem byłoby, gdyby odbywanie za kogoś kary było legalne.

Cz lis 22, 2012 9:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Witold,

Uważasz, że byłoby lepiej, gdyby posłanka dała te pieniądze O. Rydzykowi po kryjomu, żeby niby on mógł je potem wpłacić?
Czy nie dosyć mamy praw, które tworząc fikcję i prowokując kombinatorstwo same siebie ośmieszają?

Czy nasz całkowicie niewydolny system sprawiedliwości, w którym ludzie latami albo dekadami czekają na orzeczenie sądów, naprawdę musi zajmować się takimi sprawami - to znaczy zajmować się sądzeniem uczciwych ludzi?

Cz lis 22, 2012 10:01 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
thorwald napisał(a):
Czy nasz całkowicie niewydolny system sprawiedliwości, w którym ludzie latami albo dekadami czekają na orzeczenie sądów, naprawdę musi zajmować się takimi sprawami - to znaczy zajmować się sądzeniem uczciwych ludzi?

Każdy sądzony jest uczciwy do czasu aż sąd orzeknie, że uczciwy nie był ;) . Na dodatek nasz system wcale taki wybitny pod względem pojmowania prawa nie jest, właściwie nie wiem czy jakiś sąd w demokratycznym państwie traktuje inaczej podejrzanego.

A istotą kary jest jej dotkliwość. Jeżeli kara nie jest dotkliwa to i nie traktuje się jej poważnie- sprzyja to poczuciu bezkarności.

Cz lis 22, 2012 10:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Addison napisał(a):
A istotą kary jest jej dotkliwość. Jeżeli kara nie jest dotkliwa to i nie traktuje się jej poważnie- sprzyja to poczuciu bezkarności.

A absurdalne prawo i absurdalne wyroki sprzyjają utrwalaniu w świadomości ludzi takiego poczucia, że i tak wszyscy jesteśmy przestępcami.
Wystarczy złamać przecież jakiś paragraf z którejś z głupawych ustaw, produkowanych nieustannie przez darmozjadów z ul. Wiejskiej.
Tyle, że w odróżnieniu od gangsterów zwykli ludzie mogą naprawdę zostać ukarani.

I tak będzie z Sobecką.
Kobieta nie zrobiła przecież nic złego, a sąd będzie miał się nad kim pastwić.
Już chyba z pół roku trwały przygotowania do tej niezwykle skomplikowanej i wartej uwagi sprawy.

Cz lis 22, 2012 10:25 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Ależ nikt nie kazał Sobeckiej trąbić na prawo i lewo, że zapłaci za o.Rydzyka. Mogła to zrobić z klasą. Tj. umówić się z o.Rydzykiem i wręczyć pieniądze. Bez rozgłosu.
Lubisz chwalipiętów, którzy obnoszą się z tym jacy to oni dobrzy są?

Cz lis 22, 2012 10:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Addison napisał(a):
Ależ nikt nie kazał Sobeckiej trąbić na prawo i lewo, że zapłaci za o.Rydzyka. Mogła to zrobić z klasą. Tj. umówić się z o.Rydzykiem i wręczyć pieniądze. Bez rozgłosu.
Lubisz chwalipiętów, którzy obnoszą się z tym jacy to oni dobrzy są?

Podejrzewam, że ona mogła nie wiedzieć, że jest takie prawo w tym przypadku.

Tak czy siak, sprawa powinna zostać umorzona na etapie prokuratury.

Cz lis 22, 2012 10:42 pm
Odpowiedz z cytatem
Przepis zabraniający pod karą wiezienia lub grzywny uiszczać grzywny za kogoś, nie będąc dla tej osoby osobą najbliższą pochodzi z mrocznych czasów stanu wojennego, gdy ludzie dobrej woli składali się na zapłacenie horrendalnych grzywien, na które skazywano najwybitniejszych Polaków, tych, którzy wówczas mieli odwagę sprzeciwić się władzom reżimowym w Polsce, gdy odwaga była droga.

Władza chciała uciąć społeczną solidarność z tymi, którzy byli przez reżim najbardziej represjonowani.
Jak widzimy, dzisiejsza władza Tuska chętnie sięga po narzędzia zabijania solidaryzmu społecznego wymyślone i stosowane w czasach Urbana, Kiszczaka i Moczara.
Przez ponad 20 lat "wolnej Polski" Parlament nie uchylił tego zbrodniczego przepisu karnego. Bo dziś już wiemy, że to nie była i nie jest wolna Polska. O Wolną Polskę, trzeba będzie jeszcze zawalczyć.

Wielki szacunek Ojcu Tadeuszowi Rydzykowi i Pani Poseł Annie Sobeckiej.
Szczęść Boże!!

Cz lis 22, 2012 11:23 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
thorwald napisał(a):
Podejrzewam, że ona mogła nie wiedzieć, że jest takie prawo w tym przypadku.

Ignorantia legis non excusat.

maly_kwiatek napisał(a):
Przepis zabraniający pod karą wiezienia lub grzywny uiszczać grzywny za kogoś, nie będąc dla tej osoby osobą najbliższą pochodzi z mrocznych czasów stanu wojennego, gdy ludzie dobrej woli składali się na zapłacenie horrendalnych grzywien, na które skazywano najwybitniejszych Polaków, tych, którzy wówczas mieli odwagę sprzeciwić się władzom reżimowym w Polsce, gdy odwaga była droga.

Przepis ten jest tak stary jak cały kodeks wykroczeń (1971 rok).

Ergo, maly_kwiatek zmyśla.

Cytuj:
Przez ponad 20 lat "wolnej Polski" Parlament nie uchylił tego zbrodniczego przepisu karnego. Bo dziś już wiemy, że to nie była i nie jest wolna Polska. O Wolną Polskę, trzeba będzie jeszcze zawalczyć.

Zakaz płacenia zasądzonych przez sąd grzywien za skazanego to wg zwolenników RM "zbrodniczy przepis".

Model prawa i sprawiedliwości jaki się marzy zwolennikom RM po prostu powala. Wolno za kogoś płacić grzywnę, wolno za kogoś odsiadywać karę, a wyroki sądów i obowiązujące prawo po prostu nic nie znaczą, o ile tyczą się nietykalnych osób (takich jak Rydzyk i Sobecka).

Prawie Jak Sprawiedliwość.

Pt lis 23, 2012 1:50 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
thorwald napisał(a):
Uważasz, że byłoby lepiej, gdyby posłanka dała te pieniądze O. Rydzykowi po kryjomu, żeby niby on mógł je potem wpłacić?

Uważam, że zakaz płacenia grzywny za skazanego jest jak najbardziej zasadny.

Pt lis 23, 2012 1:55 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Witold napisał(a):
Uważam, że zakaz płacenia grzywny za skazanego jest jak najbardziej zasadny.

Ludzie o niewolniczej mentalności (niestety takie jest w dużej mierze polskie społeczeństwo) koniecznie chcą regulować, na co ktoś inny przeznacza swoje własne pieniądze albo przynajmniej mieć jakąś korzyść, z tego, co z nimi zrobi.
W tym celu powstały takie przepisy.

Ja tej mentalności po prostu nie rozumiem, jest mi ona całkowicie obca.
I dlatego bronię tutaj i współczuję p. Sobeckiej.

Pt lis 23, 2012 10:17 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9412 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 479, 480, 481, 482, 483, 484, 485 ... 628  Następna strona