Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So mar 23, 2019 3:23 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9412 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 482, 483, 484, 485, 486, 487, 488 ... 628  Następna strona
 Radio Maryja TV Trwam ND 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Radio Maryja TV Trwam ND
Wiedziałam, że nie będą podobać Ci się te hasła, ale to była manifestacja nie z Twojej bajki.

Ostatnio edytowano So lis 24, 2012 9:41 pm przez Brygida, łącznie edytowano 1 raz

So lis 24, 2012 9:40 pm
Odpowiedz z cytatem
Nasz kochany Ojciec Tadeusz, jak zawsze nawoływał do kruszenia nienawiści i kłamstwa za pomocą modlitwy i miłości.

Cytuj:
- Dobra modlitwa rodzi dobre owoce. Człowiek wierzący jest realistą. Idąc do świętości twardo chodzi po ziemi, rozumie rzeczywistość, ale patrzy na cel ostateczny – w Niebo. Powstań więc Polsko, skrusz kajdany, kajdany kłamstwa, niszczenia świętości rodziny, nieporozumień, niesprawiedliwości, agresji, manipulacji także w mediach. Powstań Polsko do wzajemnego szacunku, dialogu na argumenty dobra, prawdy. Powstań do miłości Pana Boga, człowieka, do solidarności - powiedział o. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja.

http://www.radiomaryja.pl/informacje/po ... -tv-trwam/
Z Polski wyjdzie iskra, która rozpali świat do powszechnego powrotu do Boga - mówi przepowiednia. Dlatego istoty ciemne tak bardzo się boja Kościoła w Polsce, a media mętnego nurtu usiłują marginalizować autentyczny ruch katolików i Polaków w obronie wolności i w obronie praw Kościoła. Cudownie Brygida, że byłaś tam i nas reprezentowałaś. Szczęść Boże!

Thorwald, chyba nie pomyliłem marszów. Jestem pewien, że intencja organizatorów marszu była walka o telewizję TRWAM i o wolną Polskę i wolny Kościół. Z pewnością marsz nie był przeciwko Tobie, chociaż jak jest w pochodzie kilkadziesiąt tysięcy osób i ludzie niosą jakieś indywidualne hasła, to mogły się zdarzyć i hasła ONR i MW, które nie wszystkim odpowiadają. Na przykład mnie - także nie.

So lis 24, 2012 9:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brygida napisał(a):
to była manifestacja nie z Twojej bajki.

To prawda.
Jestem zdecydowanym przeciwnikiem odwoływania się do ideologii faszystowskiej w jakiejkolwiek, choćby symbolicznej postaci.
Jestem też przeciwnikiem legitymizacji bandytyzmu.

So lis 24, 2012 9:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
thorwald napisał(a):
Brygida napisał(a):
to była manifestacja nie z Twojej bajki.

To prawda.
Jestem zdecydowanym przeciwnikiem odwoływania się do ideologii faszystowskiej w jakiejkolwiek, choćby symbolicznej postaci.
Jestem też przeciwnikiem legitymizacji bandytyzmu.

Nie mam zamiaru wyprowadzać Cię z błędu, w którym tkwisz po uszy.

So lis 24, 2012 9:47 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
thorwald napisał(a):
A nie uważasz, że robienie premierowi zarzutu z rzekomo niemieckiej przeszłości na manifestacji, w której uczestniczą "heilujący" neofaszyści, jest trochę groteskowe?

A byłeś tam i widziałeś jakichś "heilujących neofaszystów"?

So lis 24, 2012 11:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Witold napisał(a):
A byłeś tam i widziałeś jakichś "heilujących neofaszystów"?

Tam, na tej demonstracji nikt z ONRu najprawdopodobniej nie heilował.
Ale oni robili to wcześniej, co pokazałem i to wystarczy.

Czy gdyby w tym marszu brali udział "niewinni" członkowie NSDAP, to też by nic się nie stało?

So lis 24, 2012 11:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Thorwald cytuje:

Ja wiem, że dla Was miłość bliźniego objawia się pogardą i ubliżaniem (thorwald = idiota) i że to jest element tej rzekomej terapii, o której piszesz, Brygido.[/quote]

Pogardę ze strony Twojego środowiska do nas sympatyków RM znajdziesz w wielu miejscach, a w internecie w szczególności.
Zajrzyj np.na portal: fakty.interia.pl i komentarze pod zdjęciami z Marszu:"Obudź się Polsko skrusz kajdany", tam jest pogarda do ludzi widocznych na zdjęciach.
Wołanie :"Tylko idiota głosuje na Palikota", jest pewnym nadużyciem, gdyż nie tylko idioci głosują na Palikota.
Idioci to ci, co głosowali dlatego, żeby było śmieszniej, a Ty do nich nie należysz.
Idiotami nie można również nazwać komentatorów obrażających ludzi widocznych na zdjęciach, pogardliwie ich oceniających, to jest POGARDA.
Nazywanie idiotami wyborców Palikota jest obrażaniem, tylko części tych wyborców, którzy nie są idiotami, a cynicznymi graczami czy też jak w Twoim wypadku popierającymi jego program z którym ja się nie zgadzam w 90%..
W haśle wyraz "tylko" nie jest adekwatny do sytuacji, ale takie są prawa manifestacji, że bywają przejaskrawienia i to hasło jest tego przykładem.
Reasumując: przytoczone przeze mnie hasło nie ma nic wspólnego z pogardą, a jedynie z obrażaniem części wyborców Palikota.
Obrażanie, a pogarda to nie jest to samo.

N lis 25, 2012 10:12 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
thorwald napisał(a):
Czy gdyby w tym marszu brali udział "niewinni" członkowie NSDAP, to też by nic się nie stało?

A czy gdyby na wiecu Palikota wystąpili Marks i Lenin to nic by się nie stało?

Mówisz o niczym, więc nie ma o czym gadać.

Mi nie jest zbytnio po drodze ani z ONRem ani z RM, ale niedorzeczności tej retoryki trudno nie dostrzegać.

N lis 25, 2012 2:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Witold napisał(a):

A czy gdyby na wiecu Palikota wystąpili Marks i Lenin to nic by się nie stało?

Mówisz o niczym, więc nie ma o czym gadać.

Mi nie jest zbytnio po drodze ani z ONRem ani z RM, ale niedorzeczności tej retoryki trudno nie dostrzegać.

ONR jest organizacją odwołująca się do ideologii faszystowskiej.
Bez ogródek mówią o tym socjologowie.
W ostatnich latach było na to sporo dowodów.

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... K&dur=1299
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article ... /558327244
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... gK&dur=451

Jeżeli taką organizację ktoś zaprasza na swoją niby-pokojową manifestację, jak zrobiło wczoraj Radio Maryja, to dla wszystkich Polaków powinien być to sygnał ostrzegawczy.

N lis 25, 2012 5:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ciągłe gadanie lewaków, że ONR i MW to faszyzujące organizacje nie znaczy, że rozumni ludzie w to uwierzą.
ONR i MW nie są organizacjami faszystowskimi i niezależnie od tego ile razy to napiszesz thorwaldzie, to nie uwierzę w to kłamstwo i tyle mam do powiedzenia w tej sprawie.
Nie trudź się więc niepotrzebnie, gdyż ja się cieszę z tego, że we wczorajszym proteście o wolne media, brali również udział członkowie ONR.
P.s. Co do sygnału ostrzegawczego to zgoda, niech to będzie mocną przestrogą dla dyskryminujących TVTrwam rządzących i ich medialnego ramienia KRRiT.

N lis 25, 2012 6:37 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Szanowna Pani, nie ma Pani pojęcia czym jest faszyzm, co udowodniła Pani w wątku "aktualności". Proponuję, żeby do czasu uzyskania należytej wiedzy (polecam chociażby podręcznik Olszewskiego "Spis doktryn politycznych i prawnych"), zaprzestała zaśmiecać dyskusję, przy okazji obrażając innych użytkowników.

Ja, jako człowiek rozumny, uważam organizacje - ONR I MW, za twory niebezpieczne, pośrednio odnoszące i wzorujące się na paramilitarnych organizacjach, które stworzyły podwaliny dla dwudziestowiecznych ustrojów totalitarnych. Gdybym miał pozwolić/zabronić swoim dzieciom pójścia na taką manifestację, zdecydowanie bym zabronił! Głównie w trosce o nietykalność cielesną podopiecznego.

N lis 25, 2012 7:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
O tym, że ONR to organizacja wyrastająca z ideologii faszystowskiej można przeczytać nawet w anglo- czy niemieckojęzycznej Wikipedii.

http://en.wikipedia.org/wiki/National_Radical_Camp
http://de.wikipedia.org/wiki/Nationalradikales_Lager

Powiem szczerze, że fakt, iż środowisko RM zdecydowało się iść pod rękę z tego typu elementem jest dla mnie czymś zupełnie przełomowym.
Do tej pory ludzi O. Rydzyka traktowałem z "przymrużeniem oka", jako - powiedzmy - lekkich, ale nieszkodliwych dziwaków.
Teraz widzę, że jest to środowisko niebezpieczne.

N lis 25, 2012 7:27 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście, linki mówiące o tym, że w Polsce ludzie są skazywani przez sądy za gest uniesienia w górę prawej ręki (zbrodnia jak nic), wskazują na to że istnieje w Polsce pewien problem, tylko niekoniecznie z ONRem...

Myślę, że dla wszystkich powinien być to sygnał ostrzegawczy. Dla niego też:

Obrazek

:D

O tym jak to w Polsce można zostać skazanym za podniesienie w górę prawej ręki, ale już np. paradowanie z wizerunkiem Che Guevary jest zupełnie akceptowalne, nie ma co nawet wspominać...

http://en.wikipedia.org/wiki/Bellamy_salute

Te amerykańskie dzieci to pewnie też byli naziści.

Jeżeli już chcemy wyzywać od faszystów, to proponuję odnosić się do ideologii i programu, a nie uprawiać dziecinadę o "niewłaściwych gestach".

Cytuj:
http://en.wikipedia.org/wiki/National_Radical_Camp
http://de.wikipedia.org/wiki/Nationalradikales_Lager

Oba artykuły są o przedwojennym ONR, a nie o współczesnym.

N lis 25, 2012 9:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
@ Witold,

sorry, ale Twój post jest tak mądry inaczej, że wybacz, iż go nie skomentuję.

N lis 25, 2012 9:57 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
thorwald napisał(a):
@ Witold,

sorry, ale Twój post jest tak mądry inaczej, że wybacz, iż go nie skomentuję.

Innymi słowy, na żadną sensowną odpowiedź thorwalda nie stać.

Rozumiem, że negacja pewnych dogmatów, takich jak to że podniesienie prawej reki w górę jest niewyobrażalną zbrodnią i dowodzi jednoznacznie że osobnik to robiący planuje nowy holokaust, jest nie do zaakceptowania.

Ja sobie zdaję sprawę, że ten gest się współcześnie przeważnie kojarzy z jednym, ale skazywanie ludzi za "kojarzenie się", jest niepoważne, a chciałoby się wręcz rzec, że... faszystowskie ;-)

N lis 25, 2012 10:03 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9412 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 482, 483, 484, 485, 486, 487, 488 ... 628  Następna strona