Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt wrz 22, 2020 5:27 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1896 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 127  Następna strona
 UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Nie, że nie rozumiem tekstu pisanego, tylko nie rozumiem jego alegorii. Dlatego prosiłem użytkownika Barneya 3x o to by mi wyjaśnił, dlaczego uważa, że mam "umysł starszego brata" czyli mam za złe Kościołowi przyjmowanie na powrót powracających grzeszników, lub akceptację przez chrzest innowierców do KK - ani nie wyjaśnił ani nie przeprosił, zamiast tego dalej insynuował. Dopytywanie się o sens i źródło poważnego zarzutu to jest prawo każdego dyskutanta. Dlatego zwracam się do moderacji by go upomniała.

Z regulaminu tego forum:

8.1. Należy zachować powściągliwość i rozwagę w osądach innych użytkowników.

2. Jeśli coś na forum Cię drażni, poproś moderatora o interwencję. Przyczyniasz się w ten sposób do podnoszenia poziomu forum.

So kwi 25, 2020 10:15 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
(ciach awanturnictwo -J)

So kwi 25, 2020 10:39 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wszystko co przeciwko Tobie, to awanturnictwo.

So kwi 25, 2020 11:55 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Wespecjanie. To co wartościowego napisał Barney pod twoim adresem puściłeś mimo uszu. Dał ci radę: czytaj napisane a nie to co się tobie wydaje, że tam napisano. Takie słowa adresował pod twoim adresem, odczytałeś poprzez projekcję co innego, bo zabolało. Żebyś jeszcze odczytał sensownie, ale i to przekręciłeś. Bezsensownie zważyłeś te słowa, bo starszego brata ma w sobie każdy z wyjątkiem wielkich świętych. Cóż więc za autoreklama fałszywego prorokowania! On może oceniać tylko sam siebie, bo ogląda świat bożymi oczami. Zakładsz sobie filtr na myślenie, wychodzi więc sekciarstwo w zakresie religii i natura czysto zwierzęca na poziomie myślenia, polityczne myślenie, bo nastawione na dzielenie. W takim układzie moderacja zareaguje nie dzieląc na swoich i pozostałych tylko wówczas, gdy będzie odpowiadała tak jak chcesz. Nie będzie zauważała tego co chcesz bardziej otwarcie lub cichcem przemycić. Nie ma innej opcji, bo dzielący widzi wszędzie podziały. W zasadzie, nie planowałam odpowiadać z powyższych powodów. Nie widzę też sensu. To też sposób, by zostać zauważonym.
Forsujesz swoje widzenie świata, więc musisz napotkać na opór. Osobę, która chciała pomóc, bo źle się bawisz, zaskarżasz,. grozisz paluszkiem i stosujesz manipulacje emocjonalne wobec moderatorów. Nie zachce moderacja napomnieć Barneya? To dowód na jej stronniczość. Moderacja może myśleć jedynie tak jak Wespecjan jej na to pozwoli. Masz brata bliźniaka wyżej. Jesteście po tych samych piniondzach i dlatego ŚH tu jest.

So kwi 25, 2020 12:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Wespecjanie. To co wartościowego napisał Barney pod twoim adresem puściłeś mimo uszu. Dał ci radę: czytaj napisane a nie to co się tobie wydaje, że tam napisano. Takie słowa adresował pod twoim adresem, odczytałeś poprzez projekcję co innego, bo zabolało. Żebyś jeszcze odczytał sensownie, ale i to przekręciłeś. Bezsensownie zważyłeś te słowa, bo starszego brata ma w sobie każdy z wyjątkiem wielkich świętych. Cóż więc za autoreklama fałszywego prorokowania! On może oceniać tylko sam siebie, bo ogląda świat bożymi oczami. Zakładsz sobie filtr na myślenie, wychodzi więc sekciarstwo w zakresie religii i natura czysto zwierzęca na poziomie myślenia, polityczne myślenie, bo nastawione na dzielenie. W takim układzie moderacja zareaguje nie dzieląc na swoich i pozostałych tylko wówczas, gdy będzie odpowiadała tak jak chcesz. Nie będzie zauważała tego co chcesz bardziej otwarcie lub cichcem przemycić. Nie ma innej opcji, bo dzielący widzi wszędzie podziały. W zasadzie, nie planowałam odpowiadać z powyższych powodów. Nie widzę też sensu. To też sposób, by zostać zauważonym.
Forsujesz swoje widzenie świata, więc musisz napotkać na opór. Osobę, która chciała pomóc, bo źle się bawisz, zaskarżasz,. grozisz paluszkiem i stosujesz manipulacje emocjonalne wobec moderatorów. Nie zachce moderacja napomnieć Barneya? To dowód na jej stronniczość. Moderacja może myśleć jedynie tak jak Wespecjan jej na to pozwoli. Masz brata bliźniaka wyżej. Jesteście po tych samych piniondzach i dlatego ŚH tu jest.
Czego także nie rozumiem, to dlaczego moderacja adwokatuje użytkownikowi Barneyowi, zamiast po prostu poprosić go by mi wyjaśnił w tamtym temacie co miał dokładnie na myśli oskarżając mnie, że mam umysł "starszego brata z przypowieści o synu marnotrwanym". O nic więcej jego ani was nie prosiłem. Może rzeczywiście mam taką postawę, jeśli tak to mi ją niech wskaże. Na dzień dzisiejszy NIE ROZUMIEM O CO MU CHODZI i lekceważace zbywanie w rodzaju "doczytaj sobie" od użytkownika Barneya czy moderacji nic mnie ani sprawie nie pomaga.
Na tym kończę tą sprawę, bo ileż można walić w głuche, zamknięte na 4 spusty drzwi.

So kwi 25, 2020 12:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Precyzuję - wyraziłem moje życzenie wobec Harpunnika dwukrotnie. Ile trzeba, żeby zrozumiał, że nie interesuje mnie korespondencja z kimś, kto wielokrotnie zachował się w stosunku do mnie tak, jak... się zachował?

So kwi 25, 2020 3:15 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
@Wespecjan
Merss ci ładnie odpisała ja tylko dodam od siebie
Wszystko masz napisane. Z mojego doświadczenia czytania twoich wpisów jesteś zamknięty na jakiekolwiek uwagi i nie ma sensu ci czegokolwiek tłumaczyć bo i tak to odrzucisz. Pewnie Barney ma pewnie podobne spostrzeżenie co do ciebie.

@ŚH
Uważaj na zakrętach. Masz już 2 ostrzeżenia za chwile możesz dostać 3 i pożegnamy się na miesiąc. Bez żalu z naszej strony.
Barney napisał(a):
Precyzuję - wyraziłem moje życzenie wobec Harpunnika dwukrotnie. Ile trzeba, żeby zrozumiał, że nie interesuje mnie korespondencja z kimś, kto wielokrotnie zachował się w stosunku do mnie tak, jak... się zachował?

Za duże wymagania stawiasz Śmiałemu Harpunnikowi.

So kwi 25, 2020 3:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Za duże wymagania stawiasz Śmiałemu Harpunnikowi.
Na to wygląda. Dostałem kolejne dwa; skasowałem bez czytania.

So kwi 25, 2020 4:30 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Uważaj na zakrętach. Masz już 2 ostrzeżenia za chwile możesz dostać 3 i pożegnamy się na miesiąc. Bez żalu z naszej strony.

Twoje zbójeckie prawo banować kogo chcesz i za co chcesz. Ja przestrzegam regulaminu i odnoszę się z szacunkiem do tych, którzy nie są kłamcami i odnoszą się z szacunkiem do mnie. Nie wiem czego w takim razie oczekujesz. Że będę Cię prosił abyś łaskawie nie nadużywał uprawnień?

So kwi 25, 2020 5:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
PeterW napisał(a):
Wespecjan. Powtarzam(y) pytanie. CZY UWAŻASZ SOBÓR WATYKAŃSKI II ZA HERETYCKI? To przecież proste pytanie i prosta odpowiedź.
1) TAK - uważam ten Sobór za heretycki
2) NIE - nie uważam żeby był heretycki

Nie stać Cię na uczciwą odpowiedź?
Już dostał Pan uczciwą odpowiedź kilka stron wcześniej.
Dlaczego mnie tak molestujecie o to? Czyżbyście szukali sposobu by mnie w jakiś sposób posądzić?

"Mówili to wystawiając Go na próbę, aby mieli o co Go oskarżyć" J 8, 6

Nie udzieliłeś.Konkretnie i biblijnie tak czy nie.
Albo zamykamy wątek jako temat do opluwania hierarchii i księży katolickich.
Stanowczo protestuje przeciwko nieregulaminowej interwencji czyli próby wymuszenina nia mnie jakiejś określonej odpowiedzi. Nie ma w regulaminie forum żadnego punktu, który nakazywałby forumowiczowi odpowiedź w jakiś szczególny sposób. A odpowiedź na rzeczone pytanie udzieliłem od razu i chętnie. Jest rzeczą skandaliczną, że żąda się ode mnie pod groźbą sankcji wywleczenia na forum publiczne mojego, prywatnego osądu sumienia (do którego pozostawienia sobie i Bogu mam niezbywalene prawo). Co następne, zostanę ukarany, bo ktoś zażąda ode mnie listy grzechów, z których się spowiadam!?

Dalej, jest zupełnym fałszem i pustym oskarżeniem zarzucanie mi "opluwanie hierarchii i księży katolickich" w wątku o dogmatyce katolickiej. Proszę mi to wyraźnie wskazać. Na wszystkie kontrowersyjne tezy dla forumowiczów (choć nie dla mnie) przedstawiałem teksty źródłowe, wypowiedzi ex cathedra Kościoła i opinie osób mających jakąś wagę w danym temacie. W temacie "Dogmatyka katolicka" toczy się dyskusja (rzekłbym nawet że w dużym stopniu wyjątkowo merytoryczna i jak na to forum - bez większych "off-topów") gdzie strony porzedstawiają swoje źródła i dokumenty oraz opinie. Ktokolwiek jest tam opluwany to ja (dosłownie przez forumowicza YZ [bez reakcji moderacji dodam]).

Oczywiście moderator może zamknąć wszystko i wszystkich, ale podane wyżej uzasadnienie nie ma żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości i umocowania w regulaminie. Moim zdaniem jest to (nad) reakcja na wyjątkowo bolesny temat dla Kościoła, którego uważam absolutnie nie wolno zamiatać pod dywan tylko umożliwić omówienie.

So maja 02, 2020 1:58 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Jest jak najbardziej zasadne biorąc pod uwagę co wypisujesz w tym wątku. Masz jedno wyjście odpowiedzieć na pytanie o sobor. Wszyscy czytający maja prawo wiedzieć czy uważasz sobor za heretycki czy nie. To dodatkowo pokazuje twoja postawę katolicka. Właśnie dlatego unikasz odpowiedzi. Bo odpowiedz uniemożliwiła by ci atakowanie i wypisywanie bzdetów. A określenie ze był heretycki pokazywałoby dokładnie twoja postawę i to ze jesteś poza Kościołem. Można powiedzieć ze działamy na twoja korzyść. Stanięcia w prawdzie. Prawda wyzwala.

So maja 02, 2020 2:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Jest jak najbardziej zasadne biorąc pod uwagę co wypisujesz w tym wątku. Masz jedno wyjście odpowiedzieć na pytanie o sobor. Wszyscy czytający maja prawo wiedzieć czy uważasz sobor za heretycki czy nie. To dodatkowo pokazuje twoja postawę katolicka. Właśnie dlatego unikasz odpowiedzi. Bo odpowiedz uniemożliwiła by ci atakowanie i wypisywanie bzdetów. A określenie ze był heretycki pokazywałoby dokładnie twoja postawę i to ze jesteś poza Kościołem. Można powiedzieć ze działamy na twoja korzyść. Stanięcia w prawdzie. Prawda wyzwala.

Nikt tutaj nie ma takiego prawa wymusić na mnie żadnych "należytych" odpowiedzi. To byłby niesamowity precedens. Moje prywatne osądy pozostaną moimi prywatnymi osądami. Nie zamierzam poddawać się temu bezprawnemu i nietetycznemu dyktatowi i nie zamierzam odpowiadać w żaden inny spośób niż to już zrobiłem. Róbcie co uznacie. Prędzej czy później każdy choć trochę świadomy katolik, będzie musiał się zmierzyć z tematyką poruszaną w tamtym temacie. Narazie tutaj przykrywa się zaropiałą nogę haftowanym kocykiem i udaje, że wszystko jest w należytym porządku.

p.s. tez jeszcze należy wykazać kogo tam oplułem.

So maja 02, 2020 2:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W sumie nic więcej nie trzeba: Tak gwałtowna reakcja, w dodatku połączona z odmową jednoznacznej odpowiedzi na postawione pytanie, jest przyznaniem się do tego, iż uważasz II Sobór Watykański za heretycki, a papieży, biskupów, prezbiterów i pozostałych katolików, którzy przyjmują i głoszą jego nauczanie, za heretyków.

So maja 02, 2020 2:32 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
PeterW napisał(a):
Wespecjan. Powtarzam(y) pytanie. CZY UWAŻASZ SOBÓR WATYKAŃSKI II ZA HERETYCKI? To przecież proste pytanie i prosta odpowiedź.
1) TAK - uważam ten Sobór za heretycki
2) NIE - nie uważam żeby był heretycki

Nie stać Cię na uczciwą odpowiedź?
Już dostał Pan uczciwą odpowiedź kilka stron wcześniej.
Dlaczego mnie tak molestujecie o to? Czyżbyście szukali sposobu by mnie w jakiś sposób posądzić?

"Mówili to wystawiając Go na próbę, aby mieli o co Go oskarżyć" J 8, 6
[/quote]

Cytuj:
Nikt tutaj nie ma takiego prawa wymusić na mnie żadnych "należytych" odpowiedzi. To byłby niesamowity precedens. Moje prywatne osądy pozostaną moimi prywatnymi osądami. Nie zamierzam poddawać się temu bezprawnemu i nietetycznemu dyktatowi i nie zamierzam odpowiadać w żaden inny spośób niż to już zrobiłem. Róbcie co uznacie. Prędzej czy później każdy choć trochę świadomy katolik, będzie musiał się zmierzyć z tematyką poruszaną w tamtym temacie. Narazie tutaj przykrywa się zaropiałą nogę haftowanym kocykiem i udaje, że wszystko jest w należytym porządku.

Wespecjan - to nie są Twoje prywatne poglądy, skoro sam je upubliczniasz. Nie trzeba było robić jazd na temat biskupów, papieży, do tego świętego, nie trzeba było podważać zapisów obowiązującego Soboru. Pod płaszczykiem stania na straży Tradycji (a właściwie to chyba tradycji) podważasz nauczanie Kościoła. NIE CHCESZ twardo powiedzieć że SWII to herezja, ale dajesz nam to do zrozumienia. Zachowujesz się jak klasyczny Świadek Jechowy, który najpierw udaje że przyszedł pogadać o ekologii, ochronie zwierząt, klimatu, dopiero potem wychodzi szydło z worka... A bywa i tak: jakiś czas temu zaczepiła mnie dwójka kobiet które mnie chciały nawracać, twierdząc że są katoliczkami. Niestety nie miałem czasu na wdawanie się w dyskusje, pewnie wyszłoby coś na kształt...

Cytaty z Biblii w których ustawiasz się w pozycji Chrystusa daruj sobie. Daleko Ci do Niego (jak każdemu z nas). Miej swoje poglądy jakie tylko chcesz, tylko nie oszukuj że jesteś kimś innym niż jesteś.

So maja 02, 2020 5:15 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
PeterW
Wespecjan oszukuje sam siebie ze jest katolikiem wiernym Tradycji. A to co pisze właśnie świadczy o czymś przeciwnym.

So maja 02, 2020 7:04 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1896 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 127  Następna strona