Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So wrz 19, 2020 5:16 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 262 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
 Kryzys w Kościele 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
"Ty jesteś Piotr, czyli Opoka, i na tej opoce zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą."

So wrz 12, 2020 7:33 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Słyszałem kiedyś taką tezę, że chrześcijanie mają przejść podobną drogę jak Jezus na Ziemi.

@sachol co do tego filmiku, to mam takie wrażenie jakby właśnie chrześcijaństwo w IVw n.e. narodziło się. Oczywiście poczęło się wtedy gdy Jezus umarł na krzyżu.

Teraz jest takie wrażenie, że państwa chcą wyzbyć się religii chrześcijańskiej, a więc zbliża się chwila gdy to ziemskie "ciało" chrześcijan ulegnie zagładzie. Sami chrześcijanie powrócą do stanu z pierwszych trzech wieków swojego istnienia, a potem uzyskają "ciało" od Boga. I wtedy nie będą cieszyć się przywilejami i ochroną państwa "światowego" jak to miało miejsce w IV w i dalej, ale będą żyć w wielkiej zażyłości z Bogiem i pod Jego 100%-tową ochroną.

Pewnie to tylko takie moje niedoskonałe rozważania, w których łamię jakieś dogmaty, czy zasady.

Wt wrz 15, 2020 1:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
"O tym jak zasada posłuszeństwa jest i była wykorzystywana do tego aby Kościół niszczyć" (tak się zaczyna, intrygująco).

Krzysztof Karoń o totalnych atakach na Kościół! Kto niszczy katolicyzm "od środka"?

https://www.youtube.com/watch?v=Piv5HLvcW48

Wt wrz 15, 2020 10:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tak zdecydowanie lepiej jest oglądnąć coś wartosciowego w necie, niż "papkę" w telewizji.
Muszę przyznać, że ten film "Katolicy" obejrzałam po jego swoistej recenzji.

Wt wrz 15, 2020 10:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
"Od lat proszę Boga o świętość, a im dłużej Go o to proszę, spotyka mnie coraz więcej upokorzeń i więcej cierpień. Moja karta chorobowa się rozrasta, może taka droga, droga przez cierpienie, ścieżka utraty zdrowia dla Boga? Niemniej jednak chcę płonąć, nawet jeśli będzie to płomień na pustyni, płomień, który będzie jedynie mnie boleśnie wypalał. Uważam, że do Kościoła wdarła się „drobnomieszczańska Ewangelia”.

Kościół w wielu miejscach, w wielu przestrzeniach stracił ogień Ducha Świętego, stracił gorliwość, przestał żarliwym sercem zabiegać o Boga. Ilekroć słyszę, jak niektórzy „ludzie Kościoła”, którzy bardziej niż głosicielami Dobrej Nowiny są socjologami albo, co gorsza, politykami, w których ustach jest pełno okrągłych, nic nieznaczących słów o uprzejmości, szeroko rozumianej dobroci, tolerancji i łagodności, tylekroć irytuję się. Co to znaczy? Co w ogóle oznaczają te hasła, wypowiadane ciepłym, zatroskanym głosem? Czy za nimi coś stoi, czy może są tylko pustosłowiem, które uspokaja ludzi jeszcze nie do końca pozbawionych sumienia? Czy nie jest to tylko filantropiczny moralizm, będący kpiną z ostrza Ewangelii, ośmieszający krzyż Chrystusa? Czy naprawdę głównymi problemami świata są ekologia i globalne ocieplenie?

Czy nie jesteśmy świadkami „modernizacji nieba”? I czy to nie oznacza jego końca? Jak mam czcić Boga, który ewoluuje? Jak mam czcić Boga, którego kroją mi na miarę najnowszej mody? Czy naprawdę trzeba czuć lęk przed metką zacofania?

Wolę „trącić myszką” przy Chrystusie, niż prężyć się jak lew w salonie demoralizacji."

– o. Adam Czuszel

Cz wrz 17, 2020 5:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Do -sachol.
Mogę tylko napisać to. Że znasz dorze następujące sytuacje. Gdy ktoś nie żyje wiarą, są tacy. To wszystko z boku wygląda na to, że żyją pełnią szczęścia. Zadowoleni zdrowi, spełniają się, zazdrośnicy mówią że, takim to nawet diabeł dzieci kołysze.
Natomiast wierzący mają coraz większe schody gdy wzrastają w wierze. Sam znam to że wystarczy że tylko jednej żeczy nie sprawdzę, a jak na złość to jeden szczegół decyduje o moim niepowodzeniu w czymś. A tak z moich wcześniejszych doświadczeń nie było. Zło aż piszczy by mi dołożyć, tak to wygląda. Mówimy dobry ojciec ( Bóg , prawda ) wymaga najbardziej od swych dzieci. Tak to jest, lecz trudno pomimo to nie kroczyć drogą prawdy. Ona nie znosi gapowiczów, nie znosi braku kontroli. No logicznie inaczej nie może być, dziecko boże ma kontrolować wszystko do końca, nie ma przeproś. A te trudności służą przekonaniu nas, że inaczej nie można.

Pt wrz 18, 2020 6:56 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Arwena napisał(a):
Jest świetny film z 1973 r. tytuł " Katolicy" obrazujący o co chodzi(ło). Polecam.

Dzięki, obejrzałem i również mogę polecić. Smutny obraz, choć jak posłuchałem później analizy pana Karonia, to trochę inaczej patrzę na zakończenie. Początkowo wydawało mi się całkiem pesymistyczne, ale jego interpretacja bardziej mi się podoba :wink:

Pt wrz 18, 2020 8:19 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 262 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18