Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 02, 2020 10:18 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Czy wiara katolicka jest niezbędna do zbawienia? 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy wiara katolicka jest niezbędna do zbawienia?
ciach - brak uprawnień do pisania w dziale (merss)

N mar 16, 2014 8:11 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Wiesiek
Ale to chyba w tym co podałeś nie chodzi o wiarę = wiedzę
Tylko o wiarę = zaufanie..... konkretnej osobie Jezusowi ?

W sensie czy będziesz jego owca słuchająca jego głosu.. Jezusa.
Wtedy to zaufanie przekłada się automatyczne na twoje nastawienie do życia do wszystkiego a uczynki wychodzą mimochodem. Porostu nasz przemieniony duch wpływa na zmienne myślenia i na wszystko co robimy, dojrzewamy w tym. I z czasem przebija się światło przez nasza grzeszna powlokę.....duch wszystko przemienia na nowo.... Bo uczynki wypływają z wnętrza z Ducha... fajnie zęby nie był on martwy ;).
Ale Ja wiem ze ciało jest grzeszne..... dlatego składamy je w ofierze ;)
Wkoncu i tak na nic się nie zda, duch daje życie a duch to słowa Jezusa i tym się karmie bo tym się nie zatruje.... O !!!

Tak mi się wydaje.

Nie sadze by to chodziło o ilość modlitw, różańców czy zaliczonych kościelnych imprez....pielgrzymek spiewow itd.
...Tylko tak po-prostu Jak żyć odzień z Bogiem cos na co religijni fanatycy i uczeni w piśmie nawet nie wpadną :P

TYLKO Jezus !!!
Bóg sam wystarczy.....on ma twierdza skała i moc. Tylko w nim pokładam nADZIEJE Wiec się nie Boje.

N mar 16, 2014 8:30 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
ciach - brak uprawnień do pisania w dziale (merss)

N mar 16, 2014 11:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Doprawdy już nie pamiętam kiedy ostatni raz słyszałem, że poza Kościołem nie ma zbawienia. Dziś takie stwierdzenie byłoby po prostu mową nienawiści. No bo co z tolerancją, miłością, pokojem? Przecież wszystkie religie są równe, każdy ma się kochać, nieważne w co wierzysz - bylebyś był "dobry"... Niestety tak to dziś wygląda.

Duchowni na ten temat w zasadzie milczą, a świat przejął relatywizm. No bo jak wypowiesz taką tezę, to urazisz protestanta, muzułmanina, świadka Jehowy - co z tymi wszystkimi poza Kościołem? Po prostu takie słowa byłyby dziś skandalem.

Cz kwi 04, 2019 3:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Doprawdy już nie pamiętam kiedy ostatni raz słyszałem, że poza Kościołem nie ma zbawienia. Dziś takie stwierdzenie byłoby po prostu mową nienawiści.

Myślę, że się mylisz co do tej mowy nienawiści.
Proponuję poczytać, co znaczy to zdanie. Jak interpretuje się bycie Kościołem. Tu nie chodzi o przymus chrztu itp. O odrzucanie innych wyznań. O pogardę i potępianie z definicji.

Co do słyszenia: nigdy nie słyszałam, by ktoś o autorytecie wystarczającym i niepodważalnym w Kościele powszechnym to zdanie "poza Kościołem nie ma zbawienia" odwołał, anulował, unieważnił.

Cz kwi 04, 2019 8:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nikt nie unieważnił, bo zwyczajnie praktycznie nikt już tego nie mówi, pisze, głosi... To stwierdzenie odeszło do lamusa. Duża tu zasługa źle rozumianego ekumenizmu - teraz mamy tego pokłosie.
Oczywiście z tą "mową nienawiści", to taki sarkazm czy ironia, choć wcale nie do końca. Kiedyś dyskutowałem z przedstawicielem innej religii: i kiedy wspominałem o Jezusie, on wciąż, że "wierzymy w tego samego Boga" I w kółko, a na wszelkie wspomnienia o Eucharystii, kulcie świętych, tradycji Kościoła zarzucał mi... religijny fanatyzm.

I tu jest ten przysłowiowy pies pogrzebany... Dziś gdyby jakiś biskup czy nawet ksiądz publicznie powiedział, że "poza Kościołem nie ma zbawienia", to w mgnieniu oka, dosłownie po kilku chwilach miałby "na sobie" media wszelkiej maści: przekaz o nietolerancji i być może jakiejś ksenofobii lub czegoś podobnego - zaraz całe hordy i rzesze niewierzących i przedstawicieli innych wyznań zaczęłyby w mediach społecznościowych atakować ów duchownego (lub nawet świeckiego). O to mi chodziło. Ja kazań tysiące wysłuchałem i jakoś nigdy kapłan na kazaniu nie wspomniał o tej dla nas katolików odwiecznej prawdzie.

Cz kwi 04, 2019 9:24 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7