Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 01, 2020 1:36 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Czy wiara katolicka jest niezbędna do zbawienia? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy wiara katolicka jest niezbędna do zbawienia?
JarStary napisał(a):
Biblia wyraźnie mówi komu należy się chwała i cześć (sam sobie znajdziesz odpowiednie fragmenty), Bogu więc tylko chwała i cześć - nie inaczej.
czyli co...wg. twojego rozumienia Biblii cześć dla ojca i matki jest niezgodna z nakazem Bożym...?
Cytuj:
Błogosławieństwo - to nie chwała w rozumieniu oddania czci, dlatego przeinaczone katolickie pozdrowienie jest dla mnie nie do przyjęcia i kropka
skoro jest katolickie, a ty piszesz w deklaracji wyznaniowej, że jesteś katolikiem, to masz jakiś problem z tożsamością wiary...
Cytuj:
Stary Testament - tam znajdziesz dużo wersetów o błogosławieństwie np.(...) BT Jdt 13, 18-20
jak znajdziesz w ST drugą taką istotę, która jako błogosławiony owoc swojego błogosławionego łona porodziła Wcielonego Boga, to twój argument nabierze na wartości...
Cytuj:
Tak już kończąc ten offtop to myślę, że w Kościele Katolickim (szczególnie polskim) za bardzo wyeksponowany jest kult maryjny, stąd też rodzą się dwuznaczności, a nawet herezje i nie musisz się z tym zgadzać.
nie wiem co masz na myśli mówiąc o herezjach w KK ale pominę to, a zapytam cie czy ty zgadzasz się z nauczaniem Kościoła Katolickiego, który głosi m.in o Niepokalanym Poczęciu Maryi i o tym, że Niepokalana Boża Rodzicielka, zawsze Dziewica, Maryja, po wypełnieniu życia ziemskiego, została z ciałem i duszą wzięta do chwały niebieskiej oraz to, że Maryja jest Królową Nieba i Ziemi ?

Cz maja 02, 2013 3:24 pm
Odpowiedz z cytatem
Dobry Bóg dał mi oprócz życia też rozum, którym mogę się posługiwać. Uwielbienie, chwała i cześć tylko Bogu - szukaj może znajdziesz i nie czepiaj się słówek to samo słowo nie zawsze znaczy to samo, ale co tam.
Czci w sensie uwielbienia. Niech Będzie pochwalony Jezus Chrystus - oddanie czci Bogu (chyba, że nie uważasz Jezusa za Boga) jak mam napisać coś co w sowa słabo oddają. I nie mam żadnej tożsamości tym bardziej problemu :wink: . Katolickie ono jest z tym, że tylko w Polsce je "przerobiliśmy" np: w prawosławiu: Sława Isusu Chrystu, ale co tam przecież wszyscy inni się mylą. To poprawianie to chyba znak czasu, mnie nie pasuje i mam do tego prawo. Ja swoje dzieci nawet uczę, że nie mogą czegoś "uwielbiać" tylko lubić ale może to u mnie jakieś skrzywienie.
To co deklaruję na forum może być kłamstwem - nie przyszło Ci to do głowy?

Owoc łona nic nie zmienia gdyż rodząca nie jest Bogiem, ale jak rozumiem w tym też się nie zgodzimy. Jakoś brak tej wartości.
Może przeanalizuj ilość miejsca poświęconego Maryi w Biblii i tego które jest poświęcone w polskim Kościele Katolickim, to może zrozumiesz o co mi chodzi - choć wątpię, bo nie musisz myśleć tak jak ja.
Jeśli Ci odpowiem na Twoje pytanie tak, to co to zmienia w moim poglądzie na temat kultu?
Ja oddaję chwałę (cześć) Bogu,
Rodziców szanuję w ten sposób oddaję im należną cześć (która nie jest tożsamą z chwała i czcią oddawaną Bogu).

Pozdrawiam

Cz maja 02, 2013 7:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
JarStary napisał(a):
To co deklaruję na forum może być kłamstwem - nie przyszło Ci to do głowy?
a wiesz, że nie... :roll: gdyż będąc na forum anonimową osobą musiałbyś mieć jakiś diabelski powód aby deklarować co innego niż wyznajesz sercem...(tak uważam)
Cytuj:
Jeśli Ci odpowiem na Twoje pytanie tak, to co to zmienia w moim poglądzie na temat kultu?
na razie nie odpowiedziałeś w zgodzie z prawdą i swoim sercem czy uznajesz Niepokalaną Bogurodzice za Królową Nieba i Ziemi(zatem także i swoją Panią) więc nie oczekuj, że ja ci powiem czy taka postawa coś zmienia w twoim poglądzie na temat Jej kultu...
Cytuj:
Ja oddaję chwałę (cześć) Bogu,
Rodziców szanuję w ten sposób oddaję im należną cześć (która nie jest tożsamą z chwała i czcią oddawaną Bogu).
no i chwała(która nie jest tożsamą z chwała i czcią oddawaną Bogu) ci za to ale...czy to, co tutaj deklarujesz na tym forum jest prawdą(biorąc pod uwagę twoje stwierdzenie, że To co deklaruję na forum może być kłamstwem - nie przyszło Ci to do głowy?)...?
Pozdrawiam

Cz maja 02, 2013 8:27 pm
Odpowiedz z cytatem
Szatan sam odrzucił Miłość i Łaskę Boga.
Zbawienie tylko przez wiarę. Wiara jest łaską ale i deklaracją. Może dlatego trudne jest to do zrozumienia.
Cytuj:
Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!"
BT Mt 7, 21-23
Wiara dana nam z Łaski Boga wymaga od nas deklaracji przestrzegania tego co objawia na Bóg.
Jezus wiedział, że ta deklaracja będzie dla nas trudna i wymagająca - zostawił więc nam wiele środków dzięki którym możemy mieć z Nim i Jego Ojcem łączność,
Szatan tę łączność przerwał.

Pozdrawiam

Pn maja 06, 2013 3:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
JarStary napisał(a):
Szatan sam odrzucił Miłość i Łaskę Boga.
co nie znaczy, że dalej nie istnieje/egzystuje dzięki Łasce i Miłości Boga...
Cytuj:
Zbawienie tylko przez wiarę. Wiara jest łaską ale i deklaracją. Może dlatego trudne jest to do zrozumienia.
Wiara bez uczynków wynikających z Wiary jest martwa...stąd diabeł chociaż wierzy, to jest martwy w swojej wierze, bo nie pełni uczynków wynikających z Wiary...

Pn maja 06, 2013 5:26 pm
Odpowiedz z cytatem
Wydawało mi się, że mniej lub może więc tak to napisałem jak Ty, ale może nie wyszło ja jednak zielony jestem :-)

Pozdrawiam

Pn maja 06, 2013 5:42 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Moim skromnym zdaniem, o ile rozumiem nauczanie Soboru Watykańskiego II, nie jest niezbędnym do zbawienia przynależność do Kościoła Rzymsko-Katolickiego. Natomiast do zbawienia potrzebne są:
miłosierdzie Boga
otwartość i chęć zbawienia
nawrócenie
pokuta, jedność z Bogiem itd.

Wszystko jest możliwe w ostatniej sekundzie życia, dlatego nie należy moim skromnym zdaniem nikogo od zbawienia odsądzać. Jeśli nawet ktoś byłby największym zbrodniarzem, może się nawrócić. I Miłosierdzie Boga to ogarnie. Tylko oczywiście Bóg jest sprawiedliwy i trzeba odpokutować. Stąd aby pogodzić Miłosierdzie i Sprawiedliwość wynika słuszna nauka Koscioła o czyśćcu jak stanie zbawienia z możliwością pokuty.
Przykładem jest Rudolf Hoess, były komendant obozu koncentracyjnego Auchswitz, który nawrócił się, przystąpił do spowiedzi, komunii i został stracony w obecności kapłana.

Monisia

Pt maja 10, 2013 5:32 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Monisia napisał(a):
Moim skromnym zdaniem, o ile rozumiem nauczanie Soboru Watykańskiego II, nie jest niezbędnym do zbawienia przynależność do Kościoła Rzymsko-Katolickiego.

To jest herezja.

Pt maja 10, 2013 8:46 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Herezja?

Oto dokument Soboru Watykańskiego II. Zapoznaj się z nim i napisz jak go rozumiesz:

http://www.archidiecezja.lodz.pl/czytel ... r/kk2.html

Pt maja 10, 2013 8:58 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
"Jest to prawda wiary, której silnie trzymać się należy, że poza Kościołem apostolskim, rzymskim nikt zbawić się nie może, on bowiem jest jedyną arką zbawienia i kto do niego się nie schroni, zatonie w potopie."

Pius IX Singulari quadam

Taka jest prawdziwa nauka.

Pt maja 10, 2013 9:48 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nuka Kościoła w sprawie zbawienia jest dziś inna. Osoba, która naraża się na szkody duchowe konwertujac lub dokonując aktu apostazji też ma do tego prawo. Jest ona w znacznie gorszej sytuacji duchowej niż wierzący wychowani poza KK. Ma jednak prawo wyboru i odpowiada za swe decyzje. Piekło tez wybiera sobie człowiek sam. Ekskomunika jest wystarczającym ostrzeżeniem.

@Koziels- po raz ostatni przypominam o regulaminie tego działu (punkty 2 i 3). Stracisz uprawnienia do pisania w nim. Możesz poprosić autora wątku o jego przeniesienie do działu ekumenicznego, ale wypowiedzi w tym dziale nie mogą przeczyć obowiązującej wykładni UNK.

So maja 11, 2013 7:54 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
koziels napisał(a):
"Jest to prawda wiary, której silnie trzymać się należy, że poza Kościołem apostolskim, rzymskim nikt zbawić się nie może, on bowiem jest jedyną arką zbawienia i kto do niego się nie schroni, zatonie w potopie."

Pius IX Singulari quadam

Taka jest prawdziwa nauka.

Wątpię ,że to cała nauka , bo pewnie ten cytat to fragment obszerniejszego tekstu .
Chyba możesz sobie wyobrazić , że wzrastałeś w innej kulturze i pojęcia nie masz o naszej wierze .

Pozdrawiam.

So maja 11, 2013 9:47 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Herezją jest zaprzeczanie oficjalnej nauce Kościoła i nie akceptowanie Soborów powszechnych ponieważ nie odpowiadają naszemu punktowi widzenia, który został wykształcony i w nas pokutuje.
Mądrzy biskupi biorący udział w Soborze nie zaprzeczyli Piusowi tylko jego naukę wypełnili, ponieważ analizowali całość nauki Kościoła.
Podobnie jak było z Jezusem Chrystusem, który (na przykład) w przeciwieństwie do ST nakazywał miłość nieprzyjaciół.

Duch Święty odsłania przed człowiekiem coraz lepiej oblicze Boga.

Monisia

N maja 12, 2013 1:59 pm
Odpowiedz z cytatem
Witam,

Chciałbym dorzucić od siebie grosik do dyskusji :)
Co prawda to tylko biedna Wikipedia - ufam choć, że info rzetelnie ukazane.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Nadzieja_p ... _zbawienia

z ufną nadzieją pozdrawiam wszystkich :)
koziołekmatołek

N maja 12, 2013 3:53 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Te wypowiedzi tylko pokazują jakie spustoszenie nastało w rozumach katolików (czy już mentalnych protestantów?) po ostatnim soborze. Pokażcie mi gdzie napisałem coś wbrew nauce Kościoła. Pokażcie mi gdzie SWII mówi o tym, że jest możliwe zbawienie poza Kościołem!
Ja podałem tylko jeden cytat a mogę ich podać o wiele więcej - zaprzeczycie tej nauce?

N maja 12, 2013 4:39 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona