Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt gru 10, 2019 10:56 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 447 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następna strona
 Spowiedź II 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spowiedź II
Barney napisał(a):
Cytuj:
Zasada jest taka ze ludzie mieszkajacy ze soba ida tylko do 1 spowiedzi tuz przed slubem np w piatek i od piatku juz nie mieszkaja razem. To taka najlatwiejsza droga i slyszlam o takiej praktyce.
Prawdę mówiąc, ta "metoda" nie wydaje mi się szczera...
A jakby coś przeszkodziło w ślubie to co? Znowu by zamieszkali razem, a potem "w piątek przed ślubem" poszliby do spowiedzi?
Czy to nie świadczy, ze w pierwszej spowiedzi nie mieli prawdziwego postanowienia poprawy?

Coz. Widac ksieza id ana reke tym co mowia ze maja powody aby razem mieszkac i nie chca z tego zrezygnowac.
Brak jednoznacznego nauczania w kwestii czy mozna razem mieskzac czy nie mozna tez wprowadza zamet i powoduje ze sa takie.sytacje jak u autora ze jeden ksiadz tak a drugi.inaczej to samo potraktowal

Śr kwi 10, 2019 1:13 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
A ja dalej nie rozumie co jest zlego w tym ze sie mieszka razem i tylko tyle, nic wiecej, bez wspolzycia. Prace mamy po za miejscem zamieszkania, w tym samym miescie, ciezko nam bylo dojerzdzac codziennie. Ciezko tez bylo szukac oddielnych mieszkan i oddzielnie sie utrzymywac. Wiem ze z pkt kosciola to nie jest wytlumaczenie ale z kazdego innego jest. Widac moj spowiednik to rozumial, tym bardziej ze rozmawialem z nim o tym i wiedzial na jakich warunkach to jest.
Widze tylko jedno rozwiazanie, ze pojdziemy do ksiedza i powiemy jak jest i niech nan da kartke na jedna spowiedz.

Śr kwi 10, 2019 2:53 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
scrolll napisał(a):
A ja dalej nie rozumie co jest zlego w tym ze sie mieszka razem i tylko tyle, nic wiecej, bez wspolzycia.

Chodzi o to że możecie (tak uważał jeden z waszych spowiedników) wywoływać zgorszenie. Na zasadzie takiej, że "żyją bez ślubu i mogą przyjmować komunię". Nikt przecież nie będzie wam zaglądał pod pierzynę, chodzi o sprawianie wrażenia "wolnego, niesakramentalnego związku akceptowanego przez Kościół" - co samo w sobie nie jest prawdą.

Śr kwi 10, 2019 5:00 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I też oprócz tego rodzaju zgorszenia, o którym słusznie wspomniał PeterW, jeszcze istnieje ryzyko, że ktoś stwierdzi, że "oni mieszkają razem i nie współżyją, to ja też mogę", a później się okaże, że on wcale na tyle wytrzymały nie jest, żeby w tej sytuacji żyć w czystości, a już nie będzie umiał się wyrwać (skorygujcie mnie, jeśli głupoty gadam, bo to takie moje główkowanie).

Śr kwi 10, 2019 10:47 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Ok, stało się, jest jak jest. Jak teraz z tego wybrnąć? Iść do księdza z parafi gdzie bierzemy ślub, powiedziec mu co i jak, a on nam wymieni kartki? Czy nic nie robić i iśc do spowiedzi dzień przed ślubem i ja bede miał dwie spowiedzi a narzeczona jedną?

Śr kwi 10, 2019 11:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
scrolll napisał(a):
Ok, stało się, jest jak jest. Jak teraz z tego wybrnąć? Iść do księdza z parafi gdzie bierzemy ślub, powiedziec mu co i jak, a on nam wymieni kartki? Czy nic nie robić i iśc do spowiedzi dzień przed ślubem i ja bede miał dwie spowiedzi a narzeczona jedną?

Kiedy ślub?
Straszny formalizm przez Ciebie przemaeia tylko kartki i podpisy. Troche brak w tym prawdziwej wiary. To ksiadz zly bo nie dal rozgrzeszenia. A moze powinnienes sie zastanowic nad tym ze jednak cos nie tak w tym mieszkaniu jest i Twoja narzeczona zyje w grzechu ciezkim. Pan Jezus o powodowsniu zgorszenia tak mowił:
Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu lepiej byłoby uwiązać kamień młyński u szyi i wrzucić go w morze" (Mk 9, 42)
P.S te kartki ze spowiedzami to.straszny rak okrytny i pomylka wg mnie.

Cz kwi 11, 2019 9:24 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
scrolll napisał(a):
Myślę, że pójście do księdza z parafii gdzie bierzecie ślub to najprostsze i najszczersze rozwiązanie. Przypuszczam, ze Wam pomoże.

Cz kwi 11, 2019 9:55 am
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Ślub tydzien po swietach.
Dla mnie tez te kartki sa zbedne. Ksiadz spisujacy protokul powinien osobiscie wyspowiadac pare dzien przed.

Cz kwi 11, 2019 10:56 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
scrolll napisał(a):
Ślub tydzien po swietach.
Dla mnie tez te kartki sa zbedne. Ksiadz spisujacy protokul powinien osobiscie wyspowiadac pare dzien przed.

Nie. Powinni to zostawić sumieniu ludzi poprostu.bo kartke moze mi kolega podpisac i niczego to niedowodzi a tylko czlowiek kare zaciagnie. A jak ktos prawdziwie wierzacy to.do spowiedzi i tak chodzi i kartek nie potrzebuje

Cz kwi 11, 2019 11:20 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Obawiam się, że wielu łatwo by się rozgrzeszyło bez spowiedzi...

Cz kwi 11, 2019 11:37 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
No tak, tyle że nadal to ich sumienie. Równie dobrze mogliby zataić to i owo na spowiedzi, a papier by i tak mięli..

Cz kwi 11, 2019 11:39 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
No tak, tyle że nadal to ich sumienie. Równie dobrze mogliby zataić to i owo na spowiedzi, a papier by i tak mięli..

Przeciez ta kartke.moze kazdy podpisac wiec to jest bzdura. Różal sie u Wojewodzkiego przyznal ze mu kolega podpisal a u spowiedzi nie.byl

Cz kwi 11, 2019 11:44 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I wg. Ciebie nadużycia czy przekręty do powód, aby zlikwidować coś, co działa i motywuje do spowiedzi przez ślubem?

Cz kwi 11, 2019 11:45 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
scrolll napisał(a):

Iść do tego samego księdza do spowiedzi - Ty i narzeczona, jedno po drugim.

Cz kwi 11, 2019 11:58 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
I wg. Ciebie nadużycia czy przekręty do powód, aby zlikwidować coś, co działa i motywuje do spowiedzi przez ślubem?

Motywuje? A skad takie.dane?
Ktos kto chce zawrzec slub w kosciele powinien byc zdecydowanie swiadom tego co.robi, jak rowniez byc swidomym katolikiem. A nie przynosic karteczki jak w przedszkolu.

Cz kwi 11, 2019 1:15 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 447 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następna strona