Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt paź 15, 2019 4:15 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 
 Sesja Apologetyczna XI - Raport Pokóntrolny 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Sesja Apologetyczna XI - Raport Pokóntrolny
Na sesję mogłem się wybrać dopiero w sobotę rano. Z roboty wróciłem w piątek o 23, potem to, potem sio i juz ni opłacało się kłaść spać i się rozsypiać bo przed piątą rano trzeba było się zrywać. W pociągu tęz nie bardzo mogłem zakimać i cały dzień co chwilę mnie łamało. O 16 musiałem iść zakimac i do mszy pospałem to mi się poprawiło. Ale zanim dotarłem to coś się pokićkało w Grodzisku Mazowieckim, Szopen się spóźnił i we Warszawie Zachodniej godzinę musiałem czekać na pociąg kolei Mazowieckich. Chopinem bowiem jechałem z Krakowa, który to Chopin jedzie z Bohumina a nawet z Wiednia i z Pragi. W każdym bądź razie dojechałem do tego Ożarowa Mazowieckiego, gdzie wieje jak na dworcu w Kieleckiem. Do ośrodka idzie się dłuższą chwilę najpierw prosto, potem w lewo a potem w prawo i po dwudziestu minutach jesteś. W środku jest labirynt jak u Minotaura, ale jest kaplica i aula.

Z dygnitarzy obecny był JE. Bp Andrzej Siemieniewski, biskup pomocniczy wrocławski i profesor, a tak to sami pasjonaci imprezę organizują. Sesję apologetyczną powinna organizować jakaś uczelnia katolicka ale ni może bo tam same heretyki. Dobrze to nie wygląda

II

O czym jednak było?

Najwięcej kontrowersji wzbudził problem zbawiania Świadków Jehowy. W najmniejszym stopniu dotykał on obecnych bo żadnych Świadków Jehowy nie było ale żeby skomentować to każdy. Dalej: który obraz Jezusa odpowiada zaleceniom Jezusa a który nie odpowiada?

Ten odpowiada:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... i_1934.jpg

Natomiast bardziej znany nie z uwagi na chmurkę i rękę Jezusa wzniesioną zbyt wysoko, co odpowiada powtórnemu przyjściu a Jezus Miłosierny to nie powtórne przyjście. Nie jest to też obraz Serca Pana Jezusa. Jezus chciał, aby był przedstawiony w szacie kapłańskiej, spojrzenie jak z krzyża i ręka wzniesiona do błogosławieństwa i dwa promienie z Serca. I napis Jezu Ufam Tobie. W teologii prawosławnej pojawiła się idea, że podobnie jak Jezus się objawił uczniom tak Chwały Bożej można doświadczyć i są tu poważne przesłanki. Poza tym nie ma teologii pawłowej, teologii Jahwisty itp. tylko jedna teologia Boża i Pismo Święta trzeba czytać w dużych fragmentach a najlepiej całe. Jeśli mówimy zaś o hipotezie pustego piekła to Pismo Święte zawiera intencję przeciwną: obawa, że piekło nie jest puste jest w Słowie Bożym żywa.

Mieliśmy do czynienia z odczytaniem koncepcji św Anzelma z Canterbury kary zastępczej Jezusa. Ponowne odczytanie jego tekstów mówi nam, że nie ma. Jeden odpisywał od drugiego a nikomu nie chciało się czytać samego św Anzelma. Taki lajf. I jeszcze problem taki: komu Jezus złożył okup na krzyżu? Wychodzi na to, że nikomu.

Wkrótce zaczną się pojawiać nagrania z poszczególnych wystąpień to będzie można się zapoznać. Mam nadzieję, że same referaty też się pojawią bo słowo pisane ma pewną przyszłość.

III

Dają tam dobrze zjeść, pokoje są wieloosobowe ale często z łazienką, ten Ożarów to takie miasteczko satelickie Warszawy z domkami, drzewkami itp. Kukurydza rośnie. Niestety nie ma miejsca na grila apologetycznego. Można by taką sesję urządzać w jakiś długi weekend, to by więcej dyskusji można przeprowadzić. W ocenie mojej opłaca się udział w sesji, która była już jedenastą i gromadzi ponad 30 uczestników.

http://apologetyka.katolik.pl/xi-sesja- ... zbawienie/

Wt wrz 17, 2019 12:49 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Post Re: Sesja Apologetyczna XI - Raport Pokóntrolny
A teraz Smok na spokojnie powie o czym ma być ten wątek i ładnie ukierunkuje dyskusję z tego ... bełkotu

Wt wrz 17, 2019 1:52 pm
Gaduła
Gaduła

Taki termin jak odnośnik zwany z barbarzyńska linkiem znany Ci jest?

Śr wrz 18, 2019 12:29 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

A tu tematyka:
Cytuj:
W tym roku bierzemy się za temat najważniejszy – ZBAWIENIE. Temat wydawałoby się znany, ale czy zastanawialiście się kiedyś:

Dlaczego zbawienie wymagało śmierci Syna Bożego?
Czy Jezus Chrystus zajął moje miejsce na krzyżu?
Od kogo nasz Pan nas wykupił?
Czy Bóg Ojciec domagał się krwi dla zmazania zniewagi grzechu?
Co Pismo Święte mówi o zbawieniu?
Czy na pewno dobrze rozumiemy zbawienie? Jak rozumieją je inni?

Sesja prowadzona jest w formule Konferencja + dyskusja.

Tu mapka z dojściem:
Obrazek

Pełny planowany program (się klika się wie):
Obrazek

Najciekawsze ustalenia już przedstawiłem. Będą nagrania to se będziecie mogli posłuchać. To tu na razie to trailer jest.
A tu Barnej nawija:
Obrazek

Śr wrz 18, 2019 2:20 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

W związku z brakiem określenia kierunku rozmowy zamykam
Taki styl to pasuje na blog a nie na forum dyskusyjne

Śr wrz 18, 2019 8:53 am
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ]