Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn sie 03, 2020 2:21 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Filmy o egzorcyzmach 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Filmy o egzorcyzmach
IwonaJag napisał(a):
Chciałam się spytać o "normalne" filmy o egzorcyzmach. Znam tylko jeden który jest oparty na faktach a którego na prawdę nie chcę oglądać z jednego względu. Jest to film "Egzorcyzmy Annelise Michel" Czytałam że w tym filmie jest fragment prawdziwych nagrań z egzorcyzmów. Raz w życiu posłuchałam tych nagrań i nie chcę ich słuchać za bardzo mimo wszystko.

Mogą być też filmy typu "Opętanie Amy Evans"

Ja obejrzałem kilka takich filmów fabularnych i widziałem w nich epatowanie widza historiami jak te o wilkołakach i wampirach oraz jednoczesne ośmieszanie idei egzorcyzmow i kwestii istnienia szatana.
Ot, że to takie bajki i tyle.

Nie polecam nic z tego, jesli już to właśnie jedynie ten dokument o Annelise Michel!

BTW- był też i fabularny film amerykański na podstawie tej historii, ten odradzam bo twórca nieco przeznaczył fakty i zrobił z tego film 'prawniczy'.

Warto zdać sobie sprawę że szatan naprawdę istnieje a siła jego działań polega w dużej mierze właśnie na tym iż ludzie często o owym istnieniu zapominają.

Jednak epatowanie się egzorcyzmami jako sensacjami nie prowadzi donikąd.

Niezwykle trafnie wypowiedzial się Jockey!
Nic dodać nic ująć!

Pozdrawiam!

Śr sie 20, 2014 11:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Filmy o egzorcyzmach
Jeśli tej osobie chodziło o jakiś film przedstawiający zagadnienie egzorcyzmów od strony analitycznej <że tak się wyrażę> to można polecić tę pozycję ze strony http://www.charyzmatycy.pl/film/5/egzorcysta.html innych mądrych filmów też by się pewnie znalazło trochę, ale przedstawiam tylko to co znam, prócz filmu o ww. niemieckiej niewieście.

Cz sie 21, 2014 8:02 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2