Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt paź 18, 2019 11:35 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1354 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 87, 88, 89, 90, 91
 Pytania o grzech 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
Pokusy czy myśli nieczyste? Często mam problem z tym gdyz nie umiem rozpoznać a typowe techniczne terminy jak "przyzwolenie na myśl" czy "upodobanie w myśli" są dla mnie zbyt ogólne.Dlatego zapytam wprost i pokrótce wytłumaczę o co mi chodzi.Przykładowo siedze w pokoju i coś robię i nagle nie wiadomo skąd w mysli pojawia sie scena seksu ktorych mase oglądałem w przeszłości lub przypomienie jakiegoś snu itp(jest to migawka dosłownie) i zaraz potem juz mysli o tym co wieczór i potem kolejne myśli itp.Rozumiem że to pokusa tak? Ale czemu czuje sie wtedy jakis taki brudny? Czy pokusy warto wyznawać na spowiedzi(chyba w dzienniczku o tym pisze wtedy tracą moc)? Ostatnio pewne mam skojarzenie kto pamięta magnetowidy i przewijanie na pogladzie? Czyli wyobraznia to taki przewijany film na telewizorze i jesli nie nacisne "Play" na pilocie od magnetowidu to jest to pokusa i potem przychodzą kolejne mysli i tak dalej.Zaś grzech nieczystej myśli to powiedzmy trwa przewijanie filmu z kasety vhs" na telewizorze i naciskam play i rozkoszuje sie mysla i przyzwalam na nią itp.Ostatnio wpadłem na takie porównywanie dobrze kombinuje czy "racjonalizacja grzechu"? Ja mysle ze jak nagle z sufitu pojawia sie migawka/mysl i odrzucam lub ta mysl plynnie przechodzi w inna to pokusa to jest i nie ma mowy o grzechu ale byc moze sie myle.Co sądzicie?

N paź 06, 2019 9:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
artur96 napisał(a):
Przykładowo siedze w pokoju i coś robię i nagle nie wiadomo skąd w mysli pojawia sie scena seksu ktorych mase oglądałem w przeszłości lub przypomienie jakiegoś snu itp(jest to migawka dosłownie) i zaraz potem juz mysli o tym co wieczór i potem kolejne myśli itp.Rozumiem że to pokusa tak?

Dokładnie w ten sam sposób zapytaj na najbliższej spowiedzi.

Śr paź 09, 2019 10:15 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Post Wdawał się w dyskusje na tematy religijne z osobami wrogo na
"wdawał się w dyskusje na tematy religijne z osobami wrogo nastawionymi do wiary"

Szukałem po internecie i nigdzie nie mogę znaleźć rozwinięcia.
Dlaczego to jest grzech?
Każdego człowieka powinno się starać nawrócić i uświadomić dlaczego ja wierzę, głosić ewangelię, starać się pokazać błędny pogląd danej osoby itp

Mógłbym prosić o więcej szczegółów odnośnie tego grzechu?

Śr paź 09, 2019 11:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wydaje mi się, że nie jest dobrze narażać swojej wiary na osłabienie, a wiara może się osłabić jeśli się podejmie dyskusję z kimś, kto wie jak atakować. Naprawdę można spotkać ludzi, którzy mogą się wydawać dobrymi ludźmi, wydawałoby się, że są naśladowcami Jezusa, a mogą np. doprowadzić do kwestionowania bóstwa Jezusa, ale to tylko przykład.

Niektórzy mogą kłamać, by podważyć Twoją wiarę. W tych dniach Vatican News podał informację dementującą doniesienia Scalfariego, że Papież Franciszek nie wierzy, że Jezus jest Bogiem https://www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2019-10/eugenio-scalfari-papiez-herezje-bruni.html?fbclid=IwAR0-lPTw8J8deNuhHq-zmu9GFhlfA7bf3LssuQAH4fbg2_SpUwJt8DerpJs. Ja zupełnie nie rozumiem, dlaczego Papież z nim rozmawia, skoro potem wychodzą z tego takie kwiatki i inni mogą przez to tracić wiarę.

So paź 12, 2019 1:19 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1354 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 87, 88, 89, 90, 91