Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 05, 2020 3:24 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1418 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 95  Następna strona
 Pytania o grzech 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
random14 napisał(a):
I ma też obawy że Święci i Kościoł uważał/li że nalezy wszystko widzeić przez pryzmat grzechu

To nieprawda.
Masz stałego spowiednika? Jeśli nie to postaraj się, mieszkasz w mieście więc jesteś w komfortowej sytuacji - wiele kościołów i konfesjonałów. Po co tak męczyć się, pozbawiać siebie radości życia?

So lip 27, 2019 2:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
random14 napisał(a):
Wiesz ja sie Cieszę za takie odpowiedzi na luzie;ale boję się że to niezgodne z nauką Koscioła i z Pismem Świętym.Smog jesli chodzi o miasto ,a nieskie tempetaruy że wiecej bakteri zostaje.Przez co obawy mam że to łamanie V Przykazanie bo skracanie sobie życia...
I ma też obawy że Święci i Kościoł uważał/li że nalezy wszystko widzeić przez pryzmat grzechu

A Ty znasz w ogóle ta Nauke Koscioła i Pismo Swiete?, bo z tego co piszesz to niezbyt.

So lip 27, 2019 3:21 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
random14 napisał(a):
Czy grzechem jest picie słodzonych napojów ; mieszkanie w mieście to grzech bo skraca życie?
Czy pranie w pralce w niskich temperaturach grzech ; itp?
Bardzo wkurzaja takie rzeczy czy mamy obowiązek martwic się czy cos jest grzechem bo skraca życie?

https://naszemiasto.pl/mozesz-zyc-nawet ... 14-4791376

Zastanawiam się trochę, czy ten artykuł jest merytoryczny. Niby podają, że badania naukowe, ale zanim zacznie się panikować, dobrze jest sprawdzić, co to za badania.

N lip 28, 2019 5:25 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jak to mówią "najbardziej niezdrowe jest życie bo zawsze się kończy śmiercią". :D

N lip 28, 2019 6:02 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Jest taki film: "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową"

N lip 28, 2019 9:20 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Film genialny. W reżyserii Krzysztofa Zanussiego i z główna rola Zbigniewa Zapasiewicza

N lip 28, 2019 9:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
random14 napisał(a):
Wiesz ja sie Cieszę za takie odpowiedzi na luzie;ale boję się że to niezgodne z nauką Koscioła i z Pismem Świętym.

Czytasz nauki Kościoła? Gdzie to jest napisane?
random14 napisał(a):

Którzy święci tak uważali?

N lip 28, 2019 10:05 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Czy każdego rodzaju obgadywanie/plotkowanie jest grzechem i co jest wogóle plotkowaniem/obgadywaniem, no bo jeśli z ludźmi się o czymś rozmawia to zazwyczaj o innych ludziach co tam u kogoś słychać itp. całe życie nie da sie rozmawiac o serialach, ksiazkach i pracy czy rozmowa o innym człowieku to plotkowanie czyli grzech?

Wt lip 30, 2019 4:45 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
KKK punkty 2477-2479

Wt lip 30, 2019 4:49 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
ANDPOL napisał(a):
KKK punkty 2477-2479

nie do końca rozumiem, coś robi coś głupiego ja mówie o tym drugiej osobie to co w tym za obmawianie skoro to prawda, musze przemilczeć czyjąś głupotę mimo iż leży mi to na sercu? i nie mogę o tym rozmawiać skoro to prawda?

Wt lip 30, 2019 5:01 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ale przeczytałeś te punkty z katechizmu?

Wt lip 30, 2019 5:21 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):

dobra przeczytałem i o ile byłem przekonany że wiem co i jak to kuje mnie trochę obmowa i nie wiem na ile można sobie pozwolić i co jest już urażaniem czyjegoś dobrego imienia a co jest po ludzku rozmową o drugim człowieku podam przykład, rozmawiałem dziś z przyjaciółką z pracy ogólnie o innych kobietach w pracy zapytała mnie ona o konkretną osobę Panią M. i o to czy miała ona wcześniej faceta odpowiedziałem prawdę którą akurat znałem że miała wcześniej faceta i rozstała się z nim "w niechlubny" sposób (nie będę tu pisał jak) no domyślam się że Pani M nie chciałaby aby o tym mówiono ale jest to prawda i nie uważam tego osobiście za plotkowanie dodam oczywiście że o czym rozmawiam z przyjaciółką pozostaje między nami nie mówię o tym osobą które mogły by przez tą informację zaszkodzić tej kobiecie. I co w tym złego? chyba że przesadzam i jest to za błaha sprawa aby uważać ją za obmowę

Wt lip 30, 2019 5:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pawel4323 napisał(a):
PeterW napisał(a):

dobra przeczytałem i o ile byłem przekonany że wiem co i jak to kuje mnie trochę obmowa i nie wiem na ile można sobie pozwolić i co jest już urażaniem czyjegoś dobrego imienia a co jest po ludzku rozmową o drugim człowieku podam przykład, rozmawiałem dziś z przyjaciółką z pracy ogólnie o innych kobietach w pracy zapytała mnie ona o konkretną osobę Panią M. i o to czy miała ona wcześniej faceta odpowiedziałem prawdę którą akurat znałem że miała wcześniej faceta i rozstała się z nim "w niechlubny" sposób (nie będę tu pisał jak) no domyślam się że Pani M nie chciałaby aby o tym mówiono ale jest to prawda i nie uważam tego osobiście za plotkowanie dodam oczywiście że o czym rozmawiam z przyjaciółką pozostaje między nami nie mówię o tym osobą które mogły by przez tą informację zaszkodzić tej kobiecie. I co w tym złego? chyba że przesadzam i jest to za błaha sprawa aby uważać ją za obmowę

"– obmowy, kto bez obiektywnie ważnej przyczyny ujawnia wady i błędy drugiego człowieka osobom, które o tym nie wiedzą (Por. Syr 21, 28."
Tu chyba naprawde dosć jasno pisze.
Powiedzenie ze ktos miał chlopaka nie jest niczym zlym ale dodanie ze rozsstala sie w zly sposob juz niekoniecznie.
Naprawde trzeba sie skupic na swoim zyciu a noe na plotkach

Wt lip 30, 2019 7:40 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Powiem Ci, że z tą obmową to też mam czasami problem. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości to najlepiej ugryźć się w język, chyba, że Twoje milczenie miałoby zaszkodzić Twojemu rozmówcy, ale to raczej bardzo rzadko się zdarza. Najczęściej chlapiemy językiem bez opamiętania. Masz wątpliwość to milcz.

Wt lip 30, 2019 7:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ANDPOL napisał(a):
Powiem Ci, że z tą obmową to też mam czasami problem. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości to najlepiej ugryźć się w język, chyba, że Twoje milczenie miałoby zaszkodzić Twojemu rozmówcy, ale to raczej bardzo rzadko się zdarza. Najczęściej chlapiemy językiem bez opamiętania. Masz wątpliwość to milcz.

A co jest niby w tym trudnego?
W wiekszosci ludzie gadaja o innych z ciekawosci a prawda o drugim nie jest im do niczego potrzebna.

Wt lip 30, 2019 7:49 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1418 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 95  Następna strona