Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt paź 27, 2020 5:19 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1430 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 96  Następna strona
 Pytania o grzech 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
pawel4323 napisał(a):
PeterW napisał(a):
To co.. Następne przykazanie do wycięcia?

Nie, ja rozumiem że "obgadywanie" ludzi jest złe aczkolwiek nie zawsze intencja rozmowy jest zła, a złą intencją jest np żeby dopiec komuś czy też postawić go w złym świetle ale myślę że nie zawsze mówienie o czyichś wadach musi być rozmową w złej wierze i intencji, wiem że moje rozumowanie jest zagmatwane ale staram się znaleźć linię graniczącą obgadywanie od zwykłej rozmowy, siedzi mi to drugi dzień w głowie i nie mogę sobie poradzić

Nie. Ignorujesz Katechizm. Nie musisz mieć zlej intencjo ale obgadujesz takze papajac dla samego paplania.

Śr lip 31, 2019 5:24 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Ale mówienie o swoich uczuciach i emocjach względem innych osób nie jest chyba obmową.Pewnie w związku rozmowy o trudnej sytuacji rodzinnej bądz zranieniach emocjach są potrzebne.

Śr lip 31, 2019 6:14 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
random14 napisał(a):
Ale mówienie o swoich uczuciach i emocjach względem innych osób nie jest chyba obmową.Pewnie w związku rozmowy o trudnej sytuacji rodzinnej bądz zranieniach emocjach są potrzebne.

No jeden mnie rozumie właśnie o to mi chodzi że próbuje znaleźć różnicę między mówieniu o emocjach a czystym paplaniu, czy jeśli ktoś uczynił coś złego mi lub moim najbliższym to czy nie powinienem z nimi o tym porozmawiać zamiast tłumić w sobie i przemilczeć? wiem że was męczę z tym grzechem ale jest to dla mnie ważne żeby sobie to raz na zawsze utrwalić co i jak

Śr lip 31, 2019 6:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pawel4323 napisał(a):
random14 napisał(a):

No jeden mnie rozumie właśnie o to mi chodzi że próbuje znaleźć różnicę między mówieniu o emocjach a czystym paplaniu, czy jeśli ktoś uczynił coś złego mi lub moim najbliższym to czy nie powinienem z nimi o tym porozmawiać zamiast tłumić w sobie i przemilczeć? wiem że was męczę z tym grzechem ale jest to dla mnie ważne żeby sobie to raz na zawsze utrwalić co i jak

Niespecyjalnie bo ignorujesz Katechizm. Sumoenie Ci cos wyrzuca ale nie chcesz tego zmieniac a raczej szukasz usprawiedliwień. A Katechizm mowi bardzo jasno.
Pozatym mowienie o swoich uczuciach a mowienie ktoo sie na czym dorobił czy tez zakonczyl zwiazek w ten czy inny sposob raczej z naszymi osobistymi uczuciami nie ma nic wspolnego

Śr lip 31, 2019 7:59 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Czy ten filmik może być pomocny ?
https://www.youtube.com/watch?v=sjQYH9hqHG0

Śr lip 31, 2019 8:41 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Natomiast proszę was o pomoc w interpretacji tego fragmentu KK

Czy przez to należy rozumieć ze jazda pociągiem samolotem,autem,ogrzewanie domów przyczynia się do śmierci;zanieczyszcza srodowisko.Z drugiej strony żyje nam się lepiej.Zyjemy generalnie dłuzej niz 500 lat temu co srodowisko było czystsze ... Albo przechowywanie produktów sypkich w cieplych pomieszczeniach .Czy także przeprowadzka do miasta może zmiejszyć długośc zycia więc czy ona moralnie zła jest?

Ogólnie jak wiem że życie kończy się smiercią;więc czy uzywki tez mogą skracać życie więc czy są złe?

Więc chętnie dowiedziałbym się co jest grzechem przeciwko V przykazaniu oprócz (aborcji... i tych oczywistych)

KKK 2269
Zabójstwo niezamierzone nie pociąga odpowiedzialności moralnej. Nie jest się jednak wolnym od
poważnej winy, jeśli bez uzasadnionych powodów działało się w sposób, który spowodował
śmierć, nawet bez intencji jej zadania.

Cz sie 01, 2019 1:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przeczytaj cały rozdział KKK dotyczący V przykazania, a będziesz wiedział.

Cz sie 01, 2019 1:44 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Tam z tego co widziałem to że katolicyzm nie czyni ze zdrowia Boga,że uważa
...

2289 Chociaż moralność wzywa do poszanowania życia fizycznego, nie czyni z niego wartości absolutnej. Sprzeciwia się ona koncepcji neopogańskiej, która zmierza do popierania kultu ciała, do poświęcania mu wszystkiego, do bałwochwalczego stosunku do sprawności fizycznej i sukcesu sportowego. Z powodu selektywnego wyboru, jakiego dokonuje między silnymi a słabymi, koncepcja ta może prowadzić do wypaczenia stosunków międzyludzkich.

Ale czy to usprawiedliwia stosowanie pestycydow i czynnosci wymienione wyzej?

Cz sie 01, 2019 3:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dzielisz włos na czworo, a p. 2289 KKK dotyczy innej kwestii.

Cz sie 01, 2019 3:24 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Co oznacza że dziele włos na czworo.Jest szansa na przedstawienie interpretacji tego przykazania zgodnie z KK

Cz sie 01, 2019 3:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Interpretację V przykazania, która obowiązuje w Kościele katolickim, masz zawartą w Katechizmie Kościoła Katolickiego w tym rozdziale.
Zapraszam do lektury.

Aha...
random14 napisał(a):
Co oznacza że dziele włos na czworo.

To znaczy: przesadnie coś analizować, być zbyt drobiazgowym w analizowaniu czegoś.

Cz sie 01, 2019 3:59 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Ostatnio słuchałam piosenki i pomyślałam o pierwszym tańcu na ślubie. Wyobraziłam sobie siebie tańczącą jako panna młoda z mężczyzna, który już jest żonaty. Czy to był grzech pożądania czyjegoś męża?? Grzech ciężki?? Chwile trwała ta myśl, po chwili ją odrzuciłam. Nie wiem czy ją sama wywołałam, czy ją chciałam. Ale nawet jeśli tak, to czy to właśnie jest grzech przeciwko 9 przykazaniu? Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pt sie 02, 2019 5:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Droga Oliwko masz bardzo poważny problem ze skrupulanctwem. To jest choroba sumienia i nie wyleczy się jej na forum. Moja rada dla Ciebie to koniecznie jeden spowiednik, któremu na wstępie powiesz, że dręczą Cię skrupuly i jak będziesz chcieć się spowiadac to zawsze u tego jednego przewodnika duchowego, jednego, tego samego spowiednika( wyjątek to gdy np. będziesz gdzieś na wyjeździe) , którego masz się słuchać i robić tak jak Ci powie.

Pt sie 02, 2019 6:21 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
wyjaśnia problem skrupulanctwa
truskawki i rzetelna rada terramoto
ręczniki
znów mówi o sobie w kontekście skrupulanctwa
viewtopic.php?p=1141678#p1141678
viewtopic.php?p=1141401#p1141401
trzy dni pod rząd to oszczestwo, bo był dzień przerwy
viewtopic.php?p=1141194#p1141194
czy niepewność jest grzechem?
grzech we śnie
Lęk przed spowiedzią
wątek o progranie telewizyjnym w kontekście grzechu
czy to grzech?
czy zdjęcie krzyżyka z szyi to grzech?
otwiera kolejny wątek o grzechu
viewtopic.php?p=1132543#p1132543
ksiądz jej nie zrozumiał

Nie chce mi się dalej kopiować. Proszę policzyć procentowo - ile zapytań było o grzech? W jaki sposób odpowiedzi uzytkownikow kształtowały jej sumienie? Jak konkretnie jej udzielono pomocy? Wielokrotnie odsyłano ją do spowiednika, odsyłano do psychologa. W przypadku takich ludzi to nie skutkuje. Wykorzystuje forum do likwidacji swych lęków na ułamek sekundy, potem pojawia się kolejny grzech i niepokój. Krzywdę jej się czyni pozwalając na kontynuowanie zapytań o grzech lub zakładanie wątków dotyczących grzechu. Można raz i drugi odesłać do spowiednika, ale tu mamy wszystkie posty monotematyczne. Wejdzie przypadkowa osoba i jej odpowie. Jej grzechy to całe zbiory. Widzi życie w kontekście grzechu, jest skupiona tylko na sobie i swoim grzechu. W tym nie ma Boga, w centrum jest Oliwia. Czy jest sens, by ona dalej pytała o kolejny grzech, których ma niezliczone kolekcje?

Pt sie 02, 2019 10:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
8O Nie wiedziałam tego.

So sie 03, 2019 8:34 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1430 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 96  Następna strona