Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 05, 2020 7:11 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Brak poczucia jedności 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: brak poczucia jedności
Mały Książę napisał(a):
Barney napisał(a):
Jak się to ma do "katolik w pełnej łączności z papieżem" w Twoim profilu?

I widzisz Barney. Masz wiedzę apologetyczną, ale nie dostrzegasz, że Bractwo św. Piusa X jest w Kościele katolickim. Nie ma jedynie uregulowanego statusu kanonicznego. Bractwo jest suspendowane, ale biskupi ani wierni bractwa nie są ekskomunikowani.

ZNam ten status formalny - i dziwię się, że to Cię uspakaja. Że uspakaja kogokolwiek.
Ja od schizmy trzymam się tak daleko, jak to tylko możliwe.

Pn gru 09, 2013 10:20 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Brak poczucia jedności
merss
dzięki za konkrety. Rano jak się ogarnę wezmę się za lekturę zaprezentowanych fragmentów.

bardzo dobrze pamiętam moją ,,radość'' z twojego nawracania się na satanizm. Szczerze mówiąc to była raczej dzika satysfakcja pomieszana z nienawiścią i szyderstwem. Jako człowiek nie życzyłam ci źle...

Wt gru 10, 2013 12:57 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No cóż... ja mam bardzo podobnie. Uczęszczam raz w tygodniu na otwarte spotkania pewnej wspólnoty, ale chyba z tego zrezygnuję. Ciekawe są wykłady, rozmowy, dużo modlitwy, ale póki co ja też czuję, że niejako "uciekam". Zawsze sam, zawsze gdzieś na uboczu i z daleka. Może to nie reguła, ale poczucie jedności wydaje się być mi obce. W kościele na Eucharystii jest wspólnota i tyle mi w zasadzie wystarcza. Tam czuję się po prostu wyobcowany i żadnej jedności nie widzę. Są takie zwyczaje, że śpiewa się piękne pieśni i łapie za ręce - ma być pięknie i radośnie, ale ja tej solidarności nie odczuwam kompletnie. Nawet unikam takich zachowań, które według mnie przynajmniej w kościele nie pasują (spotkania najczęściej odbywają się w amfiteatrze pod kościołem). Może dlatego tak jest, że znam osobiście dosłownie trzy, cztery osoby - mężczyzn w różnym wieku. Zresztą tak naprawdę "dobrze" znam jednego z nich. Reszta na zasadzie: dzień dobry, cześć, jak zdrowie?, co słychać?, dobrej nocy...

Tak naprawdę taką największą jedność i wspólnotę odczuwam zawsze jak śpiewany jest hymn "Ciebie Boga wychwalamy". Poza tym moje poszukiwania odbywają się nieco po omacku. Może po prostu nie wszystkim katolikom potrzeba oficjalnej przynależności do jakiejś wspólnoty modlitewnej?

Pn kwi 01, 2019 11:09 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
tymek napisał(a):
Moi drodzy chciałbym wam przedstawić swój problem. Jestem katolikiem, codziennie czytam Pismo, wiarę własną znam i wiem co wyznaję.
Moje poglądy pokrywają się z doktrynami KRK, sakrament Eucharystii jest dla mnie czymś bez czego nie potrafiłbym żyć, więc może się wydawać, że powinienem mieć poczucie szczęścia.
Niestety tak nie jest.
Zupełnie nie potrafię znaleźć sobie wspólnoty z którą mógłbym wzrastać w wierze, zawsze w jakiś sposób odstaje. Duchowo jestem cichy jednak kocham rozmawiać o Bogu, dyskutować o wierze.

Coraz bardziej czuje, że gdzieś się oddalam, pojawiają się heretyckie myśli w związku z czym muszę się dużo modlić o właściwe rozumienie i jeszcze więcej czytać Biblię. Jak myślicie, co mogłoby mi pomóc ? Kocham Jezusa i chcę żyć w Prawdzie ale samemu staję się to powoli niemożliwe.
Prosze o modlitwe, słowo, cokolwiek.

Brak Ci Ducha Świętego.W sumie jak 99% chrześcijanom,ale tym się nie przejmuj.Hymny modlitwy jakieś nowenny do Niego bo to jest Osoba.To jest ktoś kto ma uczucia,swój intelekt możesz z nim rozmawiać jak z Maryją.Poproś o światło,zapraszaj go codziennie do swojego życia jak wstaniesz.Jeśli będziesz tak robił to on Cię poprowadzi.My sami z siebie nic nie możemy.Pamiętaj o apostołach jak dostali Ducha Świętego.Mogli góry przenosić i to dosłownie.My też możemy,ale spychamy go na druga planową rolę,a przecież to on jest połączeniem z samym Bogiem :-D

Wt kwi 02, 2019 10:21 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pietrulek napisał(a):
Brak Ci Ducha Świętego.
Pochopny wniosek. Niby skąd to mniemanie?

Wt kwi 02, 2019 10:37 am
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
pietrulek napisał(a):
Brak Ci Ducha Świętego.
Pochopny wniosek. Niby skąd to mniemanie?

Z tego że przeżywam to samo :cfaniak:

Wt kwi 02, 2019 11:15 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To co że przeżywasz?
Z czego wnosisz że nie masz Ducha Świętego?

Wt kwi 02, 2019 1:14 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Co to w ogóle znaczy mieć czy nie mieć Ducha Świętego? Po co w ogóle mówić i wyszczególniać Osoby Boskie? Jak tak się robi to może przyjść na myśl, że można mieć Ducha Świętego ale Syna Bożego już można nie mieć.

Raczej powinno się mówić mam Boga albo nie mam Boga, albo mam Trójcę albo nie mam Trójcy.

To trochę tak, jakby każda Osoba Boska była od czego innego. Tymczasem to jest jeden i ten sam Bóg.

Wt kwi 02, 2019 8:16 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Dociekliwy napisał(a):
Co to w ogóle znaczy mieć czy nie mieć Ducha Świętego? Po co w ogóle mówić i wyszczególniać Osoby Boskie? Jak tak się robi to może przyjść na myśl, że można mieć Ducha Świętego ale Syna Bożego już można nie mieć.

Raczej powinno się mówić mam Boga albo nie mam Boga, albo mam Trójcę albo nie mam Trójcy.

To trochę tak, jakby każda Osoba Boska była od czego innego. Tymczasem to jest jeden i ten sam Bóg.

A czemu miałbym nie wyszczególniać jak są Trzy Osoby Boskie.Trzeba wyszczególniać i trzeba wiedzieć że każda z nich jest inaczej przez nas odbierana.Po to mamy Ducha Świętego by poznawać religię i Trójcę Przenajświętsza.Jeśli mowa o braku poczucia jedności to chyba zacząć trzeba od czegoś co nas oświeci i jest to Duch Święty.

Wt kwi 02, 2019 8:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja też nie bardzo lubię w ten sposób wyszczególniać Osoby Boskie. Dziś Nowenna do Ducha Świętego, a jutro Litania do Krwi Chrystusa... Przecież mamy Jednego Boga - a momentami zbytnio kładzie się nacisk w tych modlitwach charyzmatycznych: "Duchu przyjdź..." W Jarosławiu gdzie pełno tych wspólnot charyzmatycznych już zapominać zaczynałem o Jezusie, bo tylko Duch Św.i Duch Św.

Trochę to dla mnie było nawet "magiczne". To nie moja duchowość i rozeznaję czy nie dać sobie z tym spokoju - i zamiast tego zacząć regularnie uczęszczać na Msze Św. w starym rycie... Pełnia, spokój, majestat - a nie klaskanie i bębenki - chyba tak to na dany moment odczuwam. Pięknie, że ludzie czują jedność i się w tych wspólnotach odnajdują. Jednak kiedyś przeczytałem piękne zdanie: "Chrystus jest jak tęcza - rozpromieniony na miliony barw..." I każdy chyba musi "odszukać barwę", w której najlepiej się poczuje :)

Wt kwi 02, 2019 9:43 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2