Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lip 07, 2020 8:28 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Czemu tak trudno jest wierzyć 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czemu tak trudno jest wierzyć
Andy72 napisał(a):
w sens wiary, myśli się że to wszystko powinno wyglądac inaczej

To argument na człowieczeństwo, poszukujesz sprawiedliwości (nasze zakodowanie na dobro). Tyle, że zakładasz jak ateista- życie kończy się śmiercią biologiczną. Takie założenie skutkuje widzeniem chaosu.

Pytając siebie o to- kim jestem, jaki cel ma moje życie, jak cel ten osiągnąć- stajemy wobec problemu wiary. Albo wierzymy, że jest jakiś Boży zamysł w świetle którego życie nabiera sensu, albo wierzymy (ateista nie wie...a sądzi, że wie...ot racjonalizm), że świat jest chaosem a życie jest dziełem przypadku, instynktów i nie ma głębszego sensu.
Pomijam tych wszystkich, którzy są religijni a niekoniecznie wierzą, pomijam tych, dla których życie to pełen brzuch i zaspokojone potrzeby biologiczne.

So gru 14, 2013 11:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gdyby to było łatwe wszystcy bylibysmy świetymi wiadomo ,ze droga wiary nie jest łatwa ale jest wyboista przynajmniej do czasu kiedy nie uwierzymy i nasze życie nie odmieni sie w pełni nie nawrócimy się.Jednak Bóg jest dla nas tratwa ratunkowa w każdej sytuacji do którego możemy sie zawsze odwołać.Tak samo z Jezusem Bóg nam dał go po to abysmy uwierzyli w Boga usyszeli o nim ,zaczeli wierzyć czynić dobro i nawracać się.Bog dał nam przekazania czego mamy nie robić jak mamy postępowac czego sie wyrzekać przestrzeganie ich jest warunkiem zbawienia.

Ostatnio edytowano So gru 14, 2013 11:48 pm przez margaritka, łącznie edytowano 1 raz

So gru 14, 2013 11:47 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
@Jozek

Nie domagam się mistycznych przeżyć ani bezgrzeszności. Oryginalny post dotyczył wiary, którą rozumiem dwojako:
- posiadanie mocnego przekonania o istnieniu Boga, świata nadprzyrodzonego oraz prawdziwości wiary katolickiej
- zaufania Bogu w zmiennych kolejach życia

Mówiąc prosto, smuci mnie, że jako praktykujący katolik mam słabą wiarę, przede wszystkim w pierwszym znaczeniu.

Ja oczywiście "aktem woli" decyduję się wierzyć. Ale nie jest to mocne przekonanie i często dręczą mnie wątpliwości. Jakie świadectwo mogę dać taką wiarą? Jakie oparcie daje mi ona w życiu?

Przypuszczam, że są ludzie, którzy czują namacalną obecność Boga, może sam do nich należysz. Ja niestety tego szczęścia nie mam i obawiam się, że marny ze mnie katolik. A staram się robić co mogę i co Kościół zaleca.

Wyobraź sobie jak to wygląda z mojej perspektywy. Czasem człowieka ogarnia beznadzieja, bo nie wie tak naprawdę czy jego wiara to nie stek pobożnych życzeń. Żadne wewnętrzne ani zewnętrzne przeżycia jej nie potwierdzają, a samo z siebie przekonanie o jej prawdziwości jakoś się nie umacnia.

Dlatego napisałem - ciężko jest wierzyć.

So gru 14, 2013 11:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wykorzystajmy więc nasze wątpliwosc do umocnienia się wątpliwości jest początkiem wiary znaczy ,że coś sie w nas przełamuje podwaza.Mysle ,że wątpliwosc są drogą przez ktora trzeba przejsc.

So gru 14, 2013 11:51 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Hopkins napisał(a):

Przypuszczam, że są ludzie, którzy czują namacalną obecność Boga, może sam do nich należysz. Ja niestety tego szczęścia nie mam i obawiam się, że marny ze mnie katolik.

Nie widzieli a uwierzyli...Znasz to?

Gdybyś uzyskał Boży (mistyczny) znak, oznaczałoby, ze Bóg wzmacnia przekaz i chce Cię wykorzystać do 'zadań specjalnych', w domyśle pracy/cierpienia dla innych ludzi. Takich znaków nigdy nie daje dla potwierdzenia siebie. Jest wystarczająco dużo śladow, byś własnym rozumem trafił na Boga.
Teraz o tych znakach. Jak odczytasz, że to Bóg? Takie prezenty lubi robić Zły. Ciesz się więc, że nie masz takich dylematów, by potrzebować nie tylko odczytać adresata, zbadać reakcję na to doświadczenie, ale znaleźć jeszcze to zadanie ponadprogramowe.
A wiara nigdy nie będzie przejrzysta. To słowa B16.

So gru 14, 2013 11:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Metanoja napisał(a):
No i co w związku z tym?

No i w związku z tym mam bluźniercze i egoistyczne myśli, przez co mam małą wiarę, co powoduje frustrację

N gru 15, 2013 12:04 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Czy ksiądz Ci powiedział, że to Twoja wina?

N gru 15, 2013 12:06 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
No i w związku z tym mam bluźniercze i egoistyczne myśli, przez co mam małą wiarę, co powoduje frustrację.

Jesli coś Cie flustruje tzn ,że z czyms ci zle i zaczynasz dostrzegać ,że coś jest nie tak jednym słowem zmieniasz sie na lepsze.Chyba ,że się w nich zamknieniejsz i będziesz je karmil...

N gru 15, 2013 12:06 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Czy ksiądz Ci powiedział, że to Twoja wina?

Moje myśłi nie zgadzają się zwłaszcza ze Starym Testamentem, i stąd myśł że Bóg jest zły, bo nie jest taki jak chcę

N gru 15, 2013 12:10 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy Bóg wypełnia nas może ty nie akceptujesz siebie albo jego w sobie.

N gru 15, 2013 12:15 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie znoszę że ma władzę nad nami, jestem raczej demokratą

N gru 15, 2013 12:18 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chyba myli Ci się szatan z Bogiem.

N gru 15, 2013 12:32 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gdy usiłuję mieć dobry obraz Boga, to się zwłaszcza ze ST nie zgadza

N gru 15, 2013 12:35 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A co tam jest takiego ,ze się nie zgadza podziel się moze wyrzucisz to z siebie i ci przejdzie.

N gru 15, 2013 12:43 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Na przykłąd to że to taki "pan ważny" zafiksowany na punkcie swojej wielkości, poza tym chce aby się go bać, co to za wielki i potężny Bóg mający satysfakcję że mały człowiek się Go boi?

N gru 15, 2013 12:47 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona