Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 05, 2020 7:15 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Jak oddać Bogu życie ? 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Jak oddać Bogu życie ?
Mam 19 lat, jestem wrażliwym i emocjonalnym chłopakiem wiecznie niezadowolonym z życia. Nic mi nie wychodzi, mam wrażenie, że do niczego się nie nadaję, że jestem głupi, a do tego mam problemy zdrowotne, tj skrzywienie kręgosłupa, które daje się we znaki i wiem, że już nie jestem w stanie naprawić tej wady, i że z wiekiem będzie coraz gorzej. Lekarz powiedział, że mam kręgosłup 30-latka.
Nigdy nie miałem dziewczyny choć od zawsze o niej marzę. Ile razy już się nieszczęśliwie zakochałem... Ile razy miałem już myśli samobójcze... Gdyby nie wiara w Boga, na pewno już bym się zabił. Daję słowo, że Bóg jest JEDYNĄ rzeczą (że tak powiem), która powstrzymuje mnie od tego.

Chciałbym oddać Bogu życie. Już nie raz próbowałem, ale za każdym razem gdy Go o to prosiłem, czułem, że nie jestem na to gotowy, bałem się, że ma wobec mnie inne plany, że chce żebym cierpiał w tym życiu (abym mógł żyć szczęśliwie w niebie). Mam tyle marzeń, ale żadnego nie jestem w stanie spełnić, bo brak mi samozaparcia. Jestem strasznie leniwy, co jest chyba największą wadą i nie potrafię z tym walczyć. Przez lenistwo miałem słabe wyniki w szkole, przez lenistwo zawaliłem maturę, przez lenistwo mam to skrzywienie kręgosłupa (nie ćwiczyłem gdy byłem młodszy), przez lenistwo wielu rzeczy żałuję.
Jak mam oddać Bogu życie, skoro się tego boję ? Chcę tego, bo wiem, że Bóg najlepiej wie co dla mnie najlepsze, ale jednak się boję. A Bóg chyba czeka na to, żebym w pełni mu zaufał.

N cze 01, 2014 12:59 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak oddać Bogu życie ?
A uczestniczyłeś w jakichś rekolekcjach?

N cze 01, 2014 1:06 am
Odpowiedz z cytatem
Taak, uczestniczyłem. Wpadłem na nie przypadkowo, nie mając pojęcia, że mają tak wielką moc. Naprawdę odmieniły moje życie. Tylko, że o ile na rekolekcjach Bóg był "na wyciągnięcie ręki" o tyle teraz muszę być bardziej samodzielny. Jak widać nie potrafię...

N cze 01, 2014 1:29 am
Odpowiedz z cytatem
Dodam tylko, że nie jestem typem człowieka, który przesiaduje całe dnie w kościele. Jestem bardziej typowym nastolatkiem, lubię imprezować, dobrze się bawić, czasami narozrabiać, ale zawsze na pierwszym miejscu staram się stawiać Boga. No właśnie... staram się, ale nie zawsze mi to wychodzi.
Boję się trochę tego, że Bóg będzie chciał odmienić moje życie do tego stopnia, że stanę się takim kujonkiem w sandałkach, który ciągle przebywa w kościele. Że nie byłoby imprez, straciłbym przez to kolegów, zapomniałbym co to dobra zabawa.

N cze 01, 2014 1:44 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja bym powiedział - warto dać się prowadzić przez Boga, jednak podejść do tego poważnie i liczyć się z tym że Boże plany mogą nie przypominać naszych planów, aby się nie zgorszyć. Masz na to czas, dopiero 19 lat, ja miałem 27 na kursie Filipa. Możesz się modlić o rozeznanie. Jak były rekolekcje to pewnie jest i grupa religijna Odnowy.
U mnie było tak, że zapragnąłem się zmienić. Choć chciałem raczej odnieść po tej zmianie sukces w życiu. Momentem przełomowym był Kurs Filipa. Oddałem życie Bogu, myśląc tak:
- weźmy taką Hannę Gronkiewicz-Waltz, jest w ruchu Odnowy a Bóg nie zabrał jej życia zawodowego, poza tym i tak Bóg decyduje o naszym życiu
- nie zastanawiałem się, co będzie jak Bóg pokrzyżuje moje plany, sądziłem że jak będzie mnie prowadził to da mi poznać miłość kobiety, z którą wezmę ślub.
Po tych rekolekcjach, gdy podpisałem, był wspaniały okres mojego życia, przestałem się czuć samotnie, poznałem nowych przyjaciół. Trochę (nawet nie trochę) ta wspaniałość mnie zmyliła, bo sądziłem że złapałem Pana Boga za nogi, tak jak bym już bł zbawiony a nie pielgrzymował na ziemi, Potem gdy to się skończyło, nie byłem na to przygotowany.
A trzeba być przygotowanym że Jezus prowadzi tak, aby zaprowadzić do Nieba, że bardziej się liczy życie przyszłe niż doczesne, ale to bardzo trudne dla kogoś kto zaczyna dopiero życie doczesne.

N cze 01, 2014 6:27 am
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
A trzeba być przygotowanym że Jezus prowadzi tak, aby zaprowadzić do Nieba, że bardziej się liczy życie przyszłe niż doczesne, ale to bardzo trudne dla kogoś kto zaczyna dopiero życie doczesne.

I wlasnie tego sie boje. Bo takie zycie to pewnie koniec imprez i dobrej zabawy, a dziewczyny nie bede mial, bo Bog wie, ze nie wytrzymam z seksem do ślubu.

Zawsze marzyła mi sie kariera. Chcialem byc piosenkarzem, moim autorytetem byl Michael Jackson. Muzyka to dla mnie drugie zycie, gdy jej slucham jestem w zupelnie innym swiecie. Spiewac potrafie, manipulowac glosem tez, ogolnie glos mam podniosly, troche taki lektorski, wiele osob mowi mi ze powinienem zostac lektorem. Pamietam jak na rekolekcjach kazdy z nas otrzymal fragment z Pisma Swietego, ktory otrzymalismy od starców obdarzonych charyzmatycznymi darami. Ksiadz mowil ze od tego fragmentu moze zalezec nasze zycie, ale musimy go dokladnie rozwazyc i przemyslec. Jaki fragment dostalem? Nie pamietam dokladnie slowo w slowo, ale bylo to cos z ksiegi psalmow "Bedziesz spiewal Panu poki Ci zycia starczy, niech mila mu bedzie piesn Twoja". Od tamtego momentu caly czas wydaje mi sie, ze Bog chce, zebym spiewal. Wlasnie.. Albo tak jest, albo tylko mi sie wydaje. Pytam sie go czasami czy rzeczywiscie tego chce, prosze go o znaki, ale ich nie otrzymuje. Albo po prostu nie potrafie ich odczytac.Nigdy nic ze spiewem nie probowalem, ale codziennie spiewam sobie tak sam dla siebie. Czasami robie sobie takie prowizoryczne nagrania i wg mnie nie spiewam jakos nadzwyczajnie. Podobno mozna sie tego nauczyc, nikt nie spiewa perfekcyjnie od urodzenia. Ale niestety taka nauka kosztuje, a mnie na to po prostu nie stac. No i brak mi samozaparcia i samodzielnosci, nie wiem kompletnie za co sie zabrac.

N cze 01, 2014 10:08 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A śpiewasz w chórze lub kościelnej scholi? To ciekawe, że jednocześnie mówisz że marzy Ci się śpiewanie, a jednocześnie otrzymałeś taki tekst,
Może to oznacza abyś śpiewał na Chwałę Pana? Niekoniecznie kariera światowa, która ma wiele pokus.

N cze 01, 2014 10:19 am
Odpowiedz z cytatem
Nie, nie spiewam w chorze ani scholi, bo taki cos w ogole mnie nie interesuje. Nie widze sie w tym.

N cze 01, 2014 10:59 am
Odpowiedz z cytatem
A moze Bog wlasnie chce, zebym zrobil kariere (moze nie koniecznie swiatowa), zebym spiewal zwykle piosenki, np pop, ale zeby zawieraly jakies aluzje do Boga, do wiary w niego? Moze to pomogloby sie nawrocic moim potencjalnym fanom? Moze dzieki moim piosenkom ateista zaczalby wierzyc?

N cze 01, 2014 11:14 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Są takie zespoły: Magda Anioł, Armia, Luxtorpeda, Mieczysław Szcześniak;
jeśli chodzi o poezję to Stare Dobre Małżeństwo, Agata Budzyńska,
Przypuszczam jednak że chodzi ci bardziej o zwykłe, niekoniecznie ściśle religijne, takie jak późniejszy Bajm (i bardzo wczesny - Piechotą do lata)
Ważne jest, aby przekaż był zgodny z Twoim wnętrzem, aby nie było tak że pieśni mówią co innego a życie co innego, a to o swoich siłach niemożliwe, chyba że Jezus pomoże jeśli to Twoje powołanie.

N cze 01, 2014 12:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Życie Bogu można oddać wierząc w Pana Jezusa. Uznając Pana Jezusa za swojego osobistego Pana i Zbawiciela. Konieczne jest karmienie się Eucharystią , Ciałem i Krwią Chrystusa a także modlitwa. Sakramenty i modlitwa są źródłem łaski Bożej :) Dlatego tak ważne jest częste przystępowanie do sakramentu pokuty i pojednania i jak najczęstsze przyjmowanie Komunii Świętej. Nic nie jest w stanie odłączyć nas od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie Panu naszym :)

Pozdrawiam

Pn cze 02, 2014 2:03 pm
Odpowiedz z cytatem
Jak mówi Pan Jezus,musisz się zaprzeć samego siebie.
Ty jednak na razie tego nie potrafisz.
Proś Boga o łaskę.

Pn cze 02, 2014 2:45 pm
Odpowiedz z cytatem
Mi chodzi o to, że nie wiem co mam robić w życiu, nie wiem do czego się nadaję i nie potrafię sobie poradzić z wieloma rzeczami. Chciałbym, żeby to Bóg wziął moje życie w swoje ręce, i żeby mną pokierował. Żeby pomógł mi wybrać studia, zawód, dziewczynę itp. Czy "zwykłe" przystępowanie do komunii może załatwić sprawę, że tak powiem ? :>

Pn cze 02, 2014 7:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Bóg. On jest. Bóg jest. Jednak to nie rodzice, nie świat, nie los, nie inni - nawet nie Bóg sam- tylko ja jestem odpowiedzialny za swoje własne życie.Ja tak wybrałem, ja tak wybrałem, ja się na to zdecydowałem. Pozdrawiam:) m.k.

Pn cze 02, 2014 11:28 pm
Odpowiedz z cytatem
No tak, jestem odpowiedzialny za swoje życie, ale Bóg może wszystko i chce nam pomagać, jeśli Go o to poprosimy, czyż nie ?

Pn cze 02, 2014 11:47 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona