Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 05, 2020 7:26 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Jak oddać Bogu życie ? 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak oddać Bogu życie ?
Pomyśl co Cię interesuje , w czym jesteś dobry . Jeśli znajdziesz taką dziedzinę czy specjalizację próbuj rozwijać się w jej kierunku . Wiem ,że to nie łatwe sam mam z tym problem ale nikt tego za Ciebie nie zrobi . Oczywiście , możesz pytać Boga aby wskazał Ci drogę życiową , drogę , którą On sam dla Ciebie wybrał . Jednak to Ty podejmujesz decyzję jak radzili Ci inni forumowicze . ,, Módl się i pracuj " - tak brzmi dewiza św. Benedykta z Nursji założyciela zakonu benedyktynów .

Pn cze 02, 2014 11:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Też mam skrzywienie kregosłupa dosc powazne któe sie z wiekiem pogłebia tzw skolioze mam ja od dziecka poczatkowo chodziłam na korektywe a teraz nic z tym nie robie jednak moze wydawac wam sie smieszne ja wierze ,że Bog mnie uzdrowi.Mam różne swoje teorie na uzdrowienia moim zdaniem wszystko zalezy od naszego wnetrza tam dzieja sie cuda.Modle sie do Jezusa o uzdrowienie wielu chorób i pogłebia sie moja wiara dojrzewam.Pomysl Jezus wskrzeszał umarłych czemu miałby cie nie uzdrowic pros nie wiem jak ci Jezus pomoze ale pomoze ci albo poprzez dobre super fizjoterapete albo w jakis inny sposób ,skrzywienie króegosłupa ma obecnie bardzo duzo osób i tez duzo osób niestety o tym nie wiem wina są utrwalone złe postawy po prostu gdzies tam masz potłumione emocje które sprawiły jakos z twojoj kregosłup jest przekrzywiony.

Pn cze 02, 2014 11:58 pm
Odpowiedz z cytatem
łukasz22 napisał(a):
Oczywiście , możesz pytać Boga aby wskazał Ci drogę życiową , drogę , którą On sam dla Ciebie wybrał . Jednak to Ty podejmujesz decyzję jak radzili Ci inni forumowicze .

A co jeśli się modlę i nie dostrzegam znaków ? Nie potrafię ich odczytywać.

Wt cze 03, 2014 12:02 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie mówie ,że Bóg tak zadziała jak u mnie moim zdaniem Bóg dostosowuje swoja pomoc do osoby u mnie zadziałam tak u ciebie moze byc inaczej.Bóg jakby probuje poprzez rózne srodki do ciebie dotrzec jesli chorujesz prawopodobnie jestes w grzechu w odaleniu od Boga on będzie do ciebie w jakis spób pukał do twojego zycia az zaczniesz go dostrzegac az uwierzysz ,że moze ci pomóc wtedy wszystko zadzieje sie samo.Mi np pomógł poprzez reiki i inne tzn napotkałam takich ludzi którzy tak mi pomagaja tzn nie wierze ,że oni mi pomagaja tylko Bóg ale przez kontakt z nimi ja wracam do Boga widze ich zagubienie i błedy i moja wiara sie umacnia takze nawet ze złego Bóg potrafi wyprowadzic dobro i Bóg bedzie próbował do ciebie jakos dotrzec moze to byc przez najomych sasiadów albo jeszcze jakis innych spób módł sie wierz i obserwuj.

Wt cze 03, 2014 12:15 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Masseur napisał(a):
No tak, jestem odpowiedzialny za swoje życie, ale Bóg może wszystko i chce nam pomagać, jeśli Go o to poprosimy, czyż nie ?

Tak:) Masz rację:) Oczywiście, że Bóg chce nam pomagać. Troszczy się o nas jak dobry Ojciec o swoje dzieci. Cierpienie i zło jest skutkiem grzechu pierworodnego, skutkiem grzechów prarodziców.

Wt cze 03, 2014 2:30 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Masseur napisał(a):
Mi chodzi o to, że nie wiem co mam robić w życiu, nie wiem do czego się nadaję i nie potrafię sobie poradzić z wieloma rzeczami. Chciałbym, żeby to Bóg wziął moje życie w swoje ręce, i żeby mną pokierował. Żeby pomógł mi wybrać studia, zawód, dziewczynę itp. Czy "zwykłe" przystępowanie do komunii może załatwić sprawę, że tak powiem ? :>

Jednym słowem wymagasz, aby to Bóg przeżył za ciebie twoje życie.
Z jednej strony pytasz jak oddać, życie Bogu, z drugiej strony stawiasz cały szereg warunków, kiedy na to byś był gotowy.
Z jednej strony mówisz o swoich ograniczaniach i prośbach o wskazówki co robić, gdy je otrzymujesz nadal stoisz.
Potworny probelme jest gdy stajemy w obliczy dylematów nie odwracalnych (np.kapłaństwo, małżeństwo) w innych decyzjach, zawsze istnieje możliwość korekty podjętego wyboru.

Może na początek, warto byłoby zacząć od naprawdę małych rzeczy i trochę w odwrotnej kolejności. Chociażby co mogę zrobić dziś tak jakby chciał to zrobić Bóg. Poszukaj tych rzeczy prostych, które nie są jakieś heroiczne, ale możliwe do wykonywania w np ciągu jednej godziny.
Dopiero z tej plejady możliwości możesz spróbować odczytać, która z nich w danym momencie jest miła Bogu. warto tu zauważyć, żeby skupić się na początek na czynnościach, które na samym starcie wywołują podobne nastawienie, tak abyś nie mógł włączyć mechanizmów szukających wymówek lub zachęt, to jeszcze nie ten etap
Jak znajdziesz, stań przed Bogiem na modlitwie prosząc o łaskę rozważania możliwości - w tym miejscu analizujesz jedna sytuacje wszystkie za i przeciw, później kolejną. Kiedy to zrobisz być może pojmiesz decyzję i odczucie jak ta decyzja ci się podoba. Zrób to kilka razy w ciągu dnia. Kiedy już będziesz pewien co masz robić winny towarzyszyć ci spokój i radość.

Potem coraz większe sprawy, w razie wątpliwości są ku temu wspaniałe publikacje książkowe, szereg wspólnot pomaga nauczyć się tej praktyki i towarzyszyć przy podejmowania kolejnych dzieł. Ważne, aby nie zrzucać na Pana Boga, ale żyć.

W sytuacji z twoim muzykowaniem tn niepokój, strach, szereg ograniczeń zdaje się momentem wartym narzazie do nie podejmowania wiążących decyzji.

Śr cze 04, 2014 1:30 pm
Odpowiedz z cytatem
Jeszcze teraz nieszczęśliwie się zakochałem to już w ogóle tragedia... Dziewczyna ta chodziła ze mną do klasy (teraz właśnie razem skończyliśmy klasę maturalną) i w sumie zawsze mi się jakoś podobała, raz bardziej raz mniej. W połowie drugiej klasy solidnie się w niej zakochałem, ale okazało się, że ona nie chce niczego więcej (tak powiedział mi jej dobry przyjaciel, który rozmawiał z nią o tym). Miałem doła przez miesiąc. Teraz uczucie wróciło. Nie chcę się dołować, ale wiem, że będę, bo ona nie jest mną zainteresowana... I jak tu się cieszyć z życia :(

Pt cze 06, 2014 12:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Masseur napisał(a):
Jeszcze teraz nieszczęśliwie się zakochałem to już w ogóle tragedia... Dziewczyna ta chodziła ze mną do klasy (teraz właśnie razem skończyliśmy klasę maturalną) i w sumie zawsze mi się jakoś podobała, raz bardziej raz mniej. W połowie drugiej klasy solidnie się w niej zakochałem, ale okazało się, że ona nie chce niczego więcej (tak powiedział mi jej dobry przyjaciel, który rozmawiał z nią o tym). Miałem doła przez miesiąc. Teraz uczucie wróciło. Nie chcę się dołować, ale wiem, że będę, bo ona nie jest mną zainteresowana... I jak tu się cieszyć z życia :(

Wolą Bożą widocznie nie jest to abyście byli razem. Gdyby Bóg naprawdę chciał abyście byli razem to byście byli, a skoro nie jesteście razem to taka nie jest wola Boża. Oczywiście, jesteś zakochany. To tylko uczucie. To nie miłość. To reakcja organizmu na ładną kobietę, której być może przypisałeś wyłącznie pozytywne cechy, zatracając właściwy ogląd rzeczywistości. Gdyby wolą Jezusa było to abyście byli razem, to tak by było.

Jak myślisz: kto kocha Ciebie bardziej? Jezus, czy ta dziewczyna ze szkoły? Pozdrawiam :) Mały Książę.

Pt cze 06, 2014 2:42 pm
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Jak myślisz: kto kocha Ciebie bardziej? Jezus, czy ta dziewczyna ze szkoły? Pozdrawiam :) Mały Książę.

Oczywiście, że Jezus. Ta dziewczyna w ogóle mnie (chyba) nie kocha, więc tym bardziej.

Cytuj:
Gdyby Bóg naprawdę chciał abyście byli razem to byście byli

Chyba raczej nie koniecznie. Wiele też zależy ode mnie. Bóg nie poderwie za mnie dziewczyny.
Ogólnie jestem bardzo nieśmiałym chłopakiem jeśli chodzi o dziewczyny, więc może Bóg nie ma nic przeciwko, ale może to ja nie potrafię zawalczyć?

Jeśli ona nic do mnie nie czuje, to co mam zrobić, żeby to uczucie przeminęło ?

Pt cze 06, 2014 3:08 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Masseur napisał(a):

Mimo wszystko trzeba się cieszyć z życia. Powiadam Ci - nie pierwsza i nie ostatnia. Zmienisz otoczenie (studia?, praca?) i zaraz się znajdzie następny obiekt westchnień. To jest życie, a zakochiwanie to (przede wszystkim) atrybut młodości, po latach będziesz te przygody wspominał z rozrzewnieniem. Wierz mi, stary pryk (no przynajmniej w stosunku do Ciebie ;-) ) Ci to mówi.

Pt cze 06, 2014 5:11 pm
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Powiadam Ci - nie pierwsza i nie ostatnia.

Niby tak, ale wiesz... Takie słowa przestały mnie pocieszać jakieś 3 zakochania temu :D

Cytuj:
Mimo wszystko trzeba się cieszyć z życia.

Trzeba mieć powody. :>

Pt cze 06, 2014 6:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
.Młody jeszcze jestes chociaz ja przezyłam swoja pierwsza miłosc z przedszkolu,uważam ,że do 20 człowiek nie jest na tyle dojrzały aby rozsadnie wybrac sobie partnera,partnerke.Moim zdaniem pary obecnie za bardzo zwlekają ze ślubem ,często słyszy się albo chodzi się na wesele par po 30.Bo muszą się dorobić wykształcić,kiedys młodzi ludzie rzucali sie na głeboka wode i wystarczyło posiadanie pracy.Naprawde miłosci przed 20 są moim zdaniem dzieciniada nie chce nikogo obrazac.Poza tym jedna jest miłosc ;)

Pt cze 06, 2014 7:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Masseur napisał:
A co jeśli się modlę i nie dostrzegam znaków ? Nie potrafię ich odczytywać.

Nie wystarczy Ci spokojnie żyć.
Tak po prostu, być dobrym człowiekiem i dobrze żyć.
Czy myślisz, że to jest mało?
Albo inaczej, czy myślisz, że to jest łatwe?
Zważywszy, że diabeł Cię wtedy zauważy
i zakręci się wokół Ciebie.
Czego nie potrafisz odczytać?
Nie rozumiesz Kazania na Górze?
Kto z nas potrafi to wszystko wypełnić?
Myślę, że mamy już zadanie na całe życie.
I nie myśl, że nie potrafisz czegoś odczytać,
jeżeli Pan Bóg czegoś szczególnego od Ciebie zażąda,
to nie martw się o to teraz, bo wtedy to zrozumiesz.

Pt cze 06, 2014 8:55 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Masseur napisał(a):
Cytuj:
Mimo wszystko trzeba się cieszyć z życia.

Trzeba mieć powody. :>

Nie, nie trzeba. Po prostu ciesz się życiem. Że słońce świeci, że ptaszki śpiewają, że to, że tam to.

Pt cze 06, 2014 10:37 pm
Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Nie, nie trzeba. Po prostu ciesz się życiem. Że słońce świeci, że ptaszki śpiewają, że to, że tam to.

Trudno mi myśleć o ptaszkach i słońcu, gdy moje serce cierpi na brak szczęśliwej miłości ;/

Pt cze 06, 2014 11:22 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona