Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 05, 2020 6:58 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Ehh te młodzieńcze problemy 

Czy mam zmienić swoje podejście i zrezygnować z katolickich wartości ?
Tak 11%  11%  [ 2 ]
Nie 89%  89%  [ 17 ]
Liczba głosów : 19

Ehh te młodzieńcze problemy 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ehh te młodzieńcze problemy
Cytuj:
sama po moich dwóch postach wysunęłaś daleko idące wnioski na mój temat, które do tego mijają się z prawdą.

Między zdaniem oznajmującym, a pytającym jest różnica... Cieszę się, że na moje pytania odpowiedziałeś przecząco :)
Pozdrawiam serdecznie. Powodzenia!
Sorki, że odpowiedź w 3 -ech częściach.

So cze 14, 2014 9:13 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Moim skromnym zdaniem to tu (w tym wątku) są jakieś teoretyczne rozważania, oparte na obserwacji innych. Prawda jest taka, że między oną i onym musi coś zaiskrzyć. Tak ten świat jest stworzony że to ona musi mieć ochotę na igraszki wszelakiego rodzaju z onym, ale on powinien być człowiekiem odpowiedzialnym. To kobiety wybierają, nie faceci. Ona w tym chciejstwie tak poza tym, też powinna znać granice, na co może sobie pozwolić, a na co nie. Nie mniej fascynacja seksualna ma duże znaczenie.
Reca
Dowcip polega na tym że Ty się jeszcze nie "zakochałeś na zabój", Twoje rozważania są po prostu zbyt teoretyczne. Chciałbyś idealną miłość, opartą o swoje założenia. Sprawdzasz założenia i zaczynasz mieć wątpliwości. No ale to nie tak. Najpierw się zakochaj, potem weryfikuj. Innymi słowy, nie bój się żyć. Wszelkie granice zakładaj sobie i tylko sobie i na tej podstawie dokonuj wyborów.

So cze 14, 2014 9:34 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Każdy chce dobrego partnera życiowego a ja czy chciałbym siebie za życiowego partnera wady swoje mniej rażą niż innych niekiedy postawa pijącej czy paloncej to konieczność siadłeś miedzy wrony muśisz krakać tak jak one niema co szukać ideału tak można przegapić coś zobaczyć z jakiej rodziny a i tak może się okazać że czarna owca życie to sztuka dokonywania trafnych wyborów można jeszcze wybrać wspólnotę tylko znowu jaką.

So cze 14, 2014 9:36 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Dzięki za liczne odpowiedzi, chociaż skrycie liczyłem na to, że otrzymam na tym forum od jakiejś kobiety słowa otuchy, zapewnienie, że wszystko ze mną w porządku no ale może zdecydowaną większość stanowią tutaj mężczyźni :)

@PeterW
Kilka razy (szczególnie gdy byłem bardzo młody) byłem zakochany, a raz właśnie prawie na zabój. Oczywiście jak każdy patrzyłem przede wszystkim na wygląd, bo twałem w przekonaniu, że druga osoba musi się podobać. Niestety, za każdym razem "w praniu" wychodziła spora niezgodność charakterów i przekonań, chociażby dotyczących wiary. Wcześniej nawet nie wiedziałem ile jest ateistek wśród młodych dziewczyn 8O Po kilku takich nieudanych próbach uznałem, że lepiej od razu przeprowadzać wstępną selekcję, bo szkoda moich nerwów i niepotrzebnych rozczarowań. Ale jak widać kolejny obrałem złą taktykę skoro widzicie mnie tutaj...

1 List Świętego Jana 5:12-13

So cze 14, 2014 10:08 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Kilka razy (szczególnie gdy byłem bardzo młody) byłem zakochany, a raz właśnie prawie na zabój. Oczywiście jak każdy patrzyłem przede wszystkim na wygląd, bo twałem w przekonaniu, że druga osoba musi się podobać. Niestety, za każdym razem "w praniu" wychodziła spora niezgodność charakterów i przekonań, chociażby dotyczących wiary.

No niestety.. Nie ma innej opcji.. Jesteś jeszcze młodym człowiekiem. Nie ma takiej możliwości, byś w końcu nie znalazł.. :-)

So cze 14, 2014 11:12 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
To kobiety wybierają, nie faceci

Możesz udowodnić powyższe stwierdzenie ?

So cze 14, 2014 11:27 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
łukasz22 napisał(a):
PeterW napisał(a):
To kobiety wybierają, nie faceci

Możesz udowodnić powyższe stwierdzenie ?

A co tu udowadniać?
Imperatyw biologiczny wręcz.

So cze 14, 2014 11:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zycie ;)

Jesli o mnie chodzi wybieram wartosci chrzescijanskie, kiedy widze konsekwencje swoich grzechow a nie oszukujmy sie one sa, wtedy moja jedyna ucieczka jest religia i pretensje do siebie, ze sie "odeszlo""oddalilo"od domu rodzinne przeciez tam jest wszystko milosc, zaufanie.Bog wymaga od nas pokory wobec siebie ale takze od rodzicow gdyby tego mi nie zabraklo wiekszosci problemow bym nie miala.Kiedy wierzymy w Jezusa Boga a rodzicow nie szanujemy nasza wiara nie ma sensu.

So cze 14, 2014 11:55 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Reca napisał(a):
Po kilku takich nieudanych próbach uznałem, że lepiej od razu przeprowadzać wstępną selekcję, bo szkoda moich nerwów i niepotrzebnych rozczarowań. Ale jak widać kolejny obrałem złą taktykę skoro widzicie mnie tutaj...

Nie obrałeś złej taktyki. To się zwyczajnie określa mianem dojrzałości, którą nabyłeś drogą prób i błędów. Człowiek w ten sposób zaczyna patrzeć na wiele kwestii bardziej przez pryzmat rozumu, a nie emocji. Na pewno trudniej takiej osobie, na dodatek wierzącej znaleźć odpowiedniego partnera, ale nie warto rezygnować z tych kryteriów nawet jeśli trzeba będzie z tego powodu trochę pocierpieć. Uważam, że ważniejsza jest jakość tego co się posiada, niż sama kwestia posiadania. Nie można poddawać się nieuzasadnionej presji otoczenia czy naciskom czasu bo to bardzo źli doradcy. Bądź zawsze sobą i nie rób nic na siłę. Jeśli czujesz podświadomie po wielu przemyśleniach, że to nie jest to co być powinno odpuść. Będziesz miał kolejne okazje by spotkać kogoś odpowiedniego. Nie popełnij błędu, który robią niektórzy ludzie myśląc, że już nikogo lepszego nie poznają i dlatego muszą brać to co już mają, pomimo sporego niedosytu. Kieruj się własnym zdaniem. Można oczywiście i jest to również wskazane posłuchać głosu ludzi niezależnych, ale podjęcie decyzji należy tylko i włącznie do Ciebie. Nikt bowiem nie zna drugiego człowieka tak jak on siebie samego i dlatego każdy potrzebuje (oczekuje) czegoś innego od swojego partnera. Każdy jest inny i każdy potrzebuje do uzupełnienia swojej osoby kogoś innego. Całą trudnością jest to swoje indywidualne szczęście odnaleźć nie wyłączając z poszukiwań miejsc w których wszyscy będą Ci mówić, że nie warto tam szukać.

N cze 15, 2014 12:05 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Radze ci poukladac swoje sprawy i w pewnym sensie sie do bycia z partnerka przygotowac, tak jak dziewczyna uczy sie gotowac aby wykarmic rodzine tak mezczyzna oprocz pracy powinien cos robic w tym kierunku, zeby np przyslowiowo przetrwac.Kiedy ktos ma jakies problemy szczegolne emocjionalne wiadomo, ze nie bedzie wyruszal na podboj swiata a i z tymi najprostrzymi rzeczami moze miec problemy, jak np ja.Jednak gdyby sluchalo sie rodzicow bylo pokornym i grzecznym milowalo sie ich moim zdaniem i przemocy by nie bylo , biedy, nalogow.Sami ponosimy po czesci odpowiedzialnosc za swiat w jakim zyjemy.

N cze 15, 2014 12:26 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Reca napisał(a):
Podpowiedzcie czy jest sens szukać dalej, czy w obecnym świecie lepiej lekko odsunąć się od chrześcijańskich wartości (obnizyć wymagania) i dostosować się do innych ludzi, a w końcu związać się z dziewczyną jakich wiele ?

Taki krytyczny moment w życiu. Warto szukać, warto pracować nad sobą, warto po za stawianiem bardzo ostrych kryteriów wejściowych rozmawiać, aby z weryfikować, czy się nie szuka potwierdzenia tego co nam przychodzi do głowy na podstawie pozorów.
Niem jak jest dzisiaj ale jeszcze kilkanaście lat temu imprezy i dyskoteki wskazałbym jako ostanie miejsce, w którym poszukiwałbym 2 połówki.
Znałem masę dziewczyn nie opuszczającej żadnej z imprez i rozmowami z nimi nigdy nie dotarło do mnie, ze one tam chodzą w celu poznania drugiej połówki.
Podobno najlepsze miejsca są takie, gdzie zachowania o których piszesz są na ostatnim miejscu - biblioteki, księgarnie, miejsca realizacji swoich zainteresowań. Tam można spotkać osobę, z która można porozmawiać na wspólnej płaszczyźnie. Czy na dyskotece i głośnej imprezie w ogóle da się porozmawiać, jak wszystko zagłusza muzyka, ruch światło.
To co ci się dziś rysuje (ten rodzaj zgnilizny, rozpasania moralnego) to tylko jedna strona życia. Daleki byłbym na stawianiu na ostrzu noża znalezienie partnerki i ewentualnie żony. Są obszary o wiele istotniejsze którymi się zajmując teraz, kiedy brak zobowiązań zaowocują na resztę twojego życia - zwykle przy okazji pojawi się tam też ktoś, kto może być godnym kandydatem na towarzyszenie ci w życiu.

Pn cze 16, 2014 10:58 am
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
A czy są tacy mężczyźni???
Jestem w tym wieku i nie chadzam na imprezy, nie pale, nie pije i co tam jeszcze chcesz. Nie dlatego, żeby to było według mnie złe (do pewnego stopnia) ale jakoś nie pociąga mnie to.
Nie obraź się, ale też szukanie dziewczyny wg, danych kryteriów nie jest dobrym pomysłem, kto ma zbyt wygórowane wymagania w końcu zostaje sam.

Śr lip 02, 2014 12:53 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Przynajmniej jeden taki mężczyzna jest na pewno ;)

1 List Świętego Jana 5:12-13

Pt lip 11, 2014 12:32 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Oj, człowieku, gdzieś Ty się uchował, że jeszcze nie znasz forum RCS-u? Tam są praktycznie ludzie tylko z takimi wartościami! (www.rcs.org.pl) Ruch Czystych Serc, to jest to! Znam już jedną parę, która już tak się w ten sposób poznała ;) Jest tylko jedno ale (co do forum) oni niestety mają wakacyjną przerwę techniczną...
Jakbyś chciał pogadać, zapraszam na priv albo gg 9716080
Alicja, 26 l.

N lip 13, 2014 8:12 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Mam bardzo podobne przemyślenia i rozumiem Cie doskonale. Uważam, że jeśli ktoś jest rzeczywiście praktykującym chrześcijaninem, bardzo ciężko jest dzisiaj znaleźć sympatie i prawdziwego przyjaciela w takim zwykłym środowisku jak praca czy uczelnia. Warto angażować sie w takie chrześcijańskie organizacje bo być może tam uda sie znaleźć kogoś kto wyznaje podobne zasady i ma taki sam sposób myślenia. Dodatkowo to rozwija duchowo, więc dlaczego nie ? Ja zaczęłam swoją prawdziwą przyjaźń z Bogiem tak naprawde od niedawna mimo iż całe życie uważałam sie za katoliczke to pare rzeczy uświadomiło mi moje braki religijne i to jak mało wiem o tym co wyznaję. Sama zastanawiam sie czy nie dołączyć do RCS, póki co czytam i dowiaduje sie na ten temat, wydaje mi sie, że to naprawde świetna sprawa.
Widze, że powyżej mnie członkini, bardzo miło poznać :)

Cz lip 17, 2014 1:44 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona