Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 02, 2020 12:10 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Jakie są cele forum i czy są realizowane? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Jakie są cele forum i czy są realizowane?
Wątek ten zakładam świadomie w dziale Katolicyzm. Chciałbym byśmy przedyskutowali kwestię zawartą w tytule.
O co mi chodzi?
Otóż mam wrażenie że cel ten został jakoś zagubiony.
Już nie dzielimy się wiarą, nie rozmawiamy pozytywnie o jej wspaniałościach - tylko jesteśmy zmuszeni do ciągłej obrony przed gromadą dzikich wilków, stawiających absurdalne zarzuty - i to nawet nie w ramach dyskusji o treść wyznania wiary chrześcijańskiej, ale chcących przerobić Kościół na coś wg wyobrażeń Palikota. Albo nawet po chamsku po prostu obrażających wiarę w ogóle. Nawet jeśli - przy odrobinie cierpliwości - łatwo wykazać że nie mają racji, to niezbyt to w sumie jest budujące.

Do tego na dokładkę bardzo aktywni są użytkownicy wprawdzie przyznający się do katolicyzmu, ale negujący część jego nauczania - a więc kolejna wojna tym razem albo z negującymi orzeczenia papieża s SW średniowiecznikami albo z tymi, którzy chcieliby przerobić Kościół wg wskazań red.Turnau i kompanii.

W sumie najbardziej religijnym (i najbardziej sensownym) wątkiem staje się tu wątek polemiki z Prawosławiem - reszta nie przynosi żadnego pozytku wierze.

Nie mówiąc już o tym że ktoś z problemami, wchodzący na ogólną część forum raczej nabierze tych problemów więcej, niż uzyska jakąś pomoc (jesli uzyska, zginie w zgiełku kolejnych zarzutów).
Oczywiście, może lepiej że przyjdzie tu a nie na religia.soc.pl czy inny "zsyp". Ale...

Nie chcę biadolić i nie o biadolenie chodzi. Ale warto się co jakiś czas zastanowić nad tym co robimy.

N lip 27, 2014 11:49 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jakie są cele forum i czy są realizowane?
Barney napisał(a):
Już nie dzielimy się wiarą, nie rozmawiamy pozytywnie o jej wspaniałościach - tylko jesteśmy zmuszeni do ciągłej obrony przed gromadą dzikich wilków, stawiających absurdalne zarzuty - i to nawet nie w ramach dyskusji o treść wyznania wiary chrześcijańskiej, ale chcących przerobić Kościół na coś wg wyobrażeń Palikota. Albo nawet po chamsku po prostu obrażających wiarę w ogóle. Nawet jeśli - przy odrobinie cierpliwości - łatwo wykazać że nie mają racji, to niezbyt to w sumie jest budujące.

Właśnie dlatego jestem tu ostatnio gościem, jeśli chodzi o wypowiedzi, bo staram się śledzić forum.
Barney napisał(a):
W sumie najbardziej religijnym (i najbardziej sensownym) wątkiem staje się tu wątek polemiki z Prawosławiem - reszta nie przynosi żadnego pozytku wierze.

Całkowicie się z tym zgadzam i chociaż dyskusje z prawosławnymi czasem doprowadzały mnie do białej gorączki :D , to jednak jest to rozmowa na temat. Swego czasu było kilku protestantów, z którymi dało się rozmawiać normalnie. Ostatnio czasem zagląda P524, ale to już nie jest ten sam P524, a walczący z katolikami P524.
Barney napisał(a):
Nie chcę biadolić i nie o biadolenie chodzi. Ale warto się co jakiś czas zastanowić nad tym co robimy.

Warto zastanowić się czy nie należy po prostu ignorować posty trolli, a skupić się wyłącznie na rzeczowych wypowiedziach. Wiem, że to nie jest łatwe, zwłaszcza dla mnie, gdzie ostatnia atmosfera spowodowała, że nie potrafię inaczej jak tylko sarkazmem :( i wszędzie wietrzę jakiś podstęp. To przykre, bo zawsze była ufna.

N lip 27, 2014 1:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mi po przeczytaniu Twojego postu nasunęła się myśl, że najlepiej aby zrealizować to czego oczekujesz należałoby zlikwidować dolną otwartą część forum, wówczas dyskusja, dyskusje toczyłyby się tak jak tego pragniesz.

Druga możliwość to znaczące okrojenie userów wchodzących do działów otwartych i dopuszczanie do polemik wybranych osób o poglądach ateistyczno - antyklerykanych lub jedynie ateistycznych.

Barney napisał(a):
[...]

Nie mówiąc już o tym że ktoś z problemami, wchodzący na ogólną część forum raczej nabierze tych problemów więcej, niż uzyska jakąś pomoc (jesli uzyska, zginie w zgiełku kolejnych zarzutów).
Oczywiście, może lepiej że przyjdzie tu a nie na religia.soc.pl czy inny "zsyp". Ale...

( podkreślenie moje)

Nie da się zjeść ciastko i mieć ciastko. Należy odpowiedzieć sobie na pytanie czego chcemy, chcemy ich, czy nie chcemy na katoliku.

Ma to być forum stricte religijne, czy otwarte także na polemikę z ateistami?

N lip 27, 2014 6:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Nie rozumie Was.
Zwolennicy ewolucji pobici.
Moderniści pobici.
PO ledwo zipie.
Sukces full.

motto:
Pij mleko, będziesz wielki.

N lip 27, 2014 7:49 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Do tego na dokładkę bardzo aktywni są użytkownicy wprawdzie przyznający się do katolicyzmu, ale negujący część jego nauczania - a więc kolejna wojna tym razem albo z negującymi orzeczenia papieża s SW średniowiecznikami albo z tymi, którzy chcieliby przerobić Kościół wg wskazań red.Turnau i kompanii.

Pozwolę sobie na głos w dyskusji, chociaż nie jestem stałym bywalcem tego forum. Troszkę prowojacyjnie: czy chciałbyś, żeby uczestnicy forum mieli identyczne poglądy w tych najbardziej kontrowersyjnych tematach nauczania kościoła? Po pierwsze wtedy forum byłoby niepotrzebne, bo gdyby wszyscy myśleli tak samo, nie byłoby o czym dyskutować a po drugie już byli tacy, którzy chcieli, żeby wszyscy ludzie mieli identyczne zdanie i poglądy i wszyscy doskonale wiemy jak to się kończyło :)

A teraz pozywywniej. Dziwi mnie, że na forum chrześcijańskim dyskutuje się (i to często z dużym zacietrzewieniem) o poszczególnych partiach politycznych i katastrofach lotniczych. I właśnie te wątki są najaktywniejsze a z chrześcijaństwem majątyle wspólnego co piernik z wiatrakiem. Tęsknię za wątkami o biblii, sakramentach i wierze - takich jest najmniej i najszybciej wymierają.

A na koniec jeszcze pozytywniej: mimo wszystko niektóre myśli z tego forum pozwoliły mi trochę bardziej zrozumieć kilka ważnych rzeczy i za to dziękuję tym, którzy się tutaj najbardziej udzielają :)

N lip 27, 2014 8:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przewrazliwiona napisał(a):
Barney napisał(a):

Pozwolę sobie na głos w dyskusji, chociaż nie jestem stałym bywalcem tego forum. Troszkę prowojacyjnie: czy chciałbyś, żeby uczestnicy forum mieli identyczne poglądy w tych najbardziej kontrowersyjnych tematach nauczania kościoła?
Chciałbym, żeby to nie było "forum ataków na Kościoł i Jego nauczanie" tylko forum budowania wiary i - ewentualnego wyjaśniania niejasności tym, co są słabsi lub niedoinformowani w wierze.

Cytuj:
Po pierwsze wtedy forum byłoby niepotrzebne, bo gdyby wszyscy myśleli tak samo, nie byłoby o czym dyskutować a po drugie już byli tacy, którzy chcieli, żeby wszyscy ludzie mieli identyczne zdanie i poglądy i wszyscy doskonale wiemy jak to się kończyło :)
Tak się składa że jest parę pierwszorzędnych spraw, na które katolicy MAJĄ identyczne zdanie - albo nie są katolikami.
Nie mówiąc już o tym, że z pewnością mają jedno zdanie co do tego czy Bóg istnieje...
Cytuj:
A teraz pozywywniej. Dziwi mnie, że na forum chrześcijańskim dyskutuje się (i to często z dużym zacietrzewieniem) o poszczególnych partiach politycznych i katastrofach lotniczych. I właśnie te wątki są najaktywniejsze a z chrześcijaństwem majątyle wspólnego co piernik z wiatrakiem.
To akurat prawda.
Cytuj:
Tęsknię za wątkami o biblii, sakramentach i wierze - takich jest najmniej i najszybciej wymierają.
Owszem - o ile nie będzie w ich ramach trzeba odpowiadać na idiotyczne posty o tym jak cudowna jest aborcja, albo o wierze w spagetti.
Cytuj:
A na koniec jeszcze pozytywniej: mimo wszystko niektóre myśli z tego forum pozwoliły mi trochę bardziej zrozumieć kilka ważnych rzeczy i za to dziękuję tym, którzy się tutaj najbardziej udzielają :)
Gratuluję zatem (szczerze).

N lip 27, 2014 8:14 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przewrazliwiona napisał(a):
Pozwolę sobie na głos w dyskusji, chociaż nie jestem stałym bywalcem tego forum. Troszkę prowojacyjnie: czy chciałbyś, żeby uczestnicy forum mieli identyczne poglądy w tych najbardziej kontrowersyjnych tematach nauczania kościoła? Po pierwsze wtedy forum byłoby niepotrzebne, bo gdyby wszyscy myśleli tak samo, nie byłoby o czym dyskutować a po drugie już byli tacy, którzy chcieli, żeby wszyscy ludzie mieli identyczne zdanie i poglądy i wszyscy doskonale wiemy jak to się kończyło

Nie chodzi o identyczne poglądy, ale o wzajemny szacunek. Dolne partie forum obecnie służą wyśmiewaniu naszej wiary, co nie wpływa budująco na nas, przynajmniej na mnie. Jak bardzo zmieniłam swoje podejście do ludzi, to wiem tylko ja i Bóg. Pewnie dużo jeszcze upłynie wody zanim powrócę do poprzedniego stanu, gdzie cierpliwie będę wyjaśniać i odpowiadać na pytania. Obecnie widzę wszędzie prowokacje, nawet jeśli jej nie ma.

N lip 27, 2014 8:28 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
"Walka z niewiernymi" na pewno może być przykra. Ale chyba nie chodzi o to, żebyśmy tworzyli na forum towarzystwo wzajemnej adoracji w którym wszyscy się ze wszystkimi zgadzają.

Świat tak nie wygląda a forum nie powinno być tworem sztucznym.
Podział na "górną" i "dolną" cześć forum wg mnie załatwia sprawę. Zasady są jasno określone. Moderacja pomaga. Jeśli ktoś szuka odpowiedzi zgodnych z nauczaniem Kościoła - znajdzie je.

Powinniśmy chyba raczej przywyknąć do tego, że spotykamy się z różnymi obliczami wiary i niewiary. Nie można wynosić się ponad to i tworzyć zamkniętej na świat i problemy kasty "nieomylnych". To jest swego rodzaju walka, w której, w jakimś sensie, ćwiczymy się.

Trzeba pamiętać, że ograniczając forum - ograniczymy też jego zasięg działania. Ile osób wejdzie na nie? 20, 50 w tygodniu?
Jeśli ktoś szuka rozwiązania osobistego problemu, to myślę, że uzyska wsparcie. A z drugiej strony forum nie zastąpi konfesjonału, czy mszy.

I, mimo wszystko, mam nadzieje, że Ci, którzy walczą z religią, jednak zobaczą w wierzących forumowiczach jej ludzkie oblicze.

Pozdrawiam

N lip 27, 2014 10:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Chciałbym, żeby to nie było "forum ataków na Kościoł i Jego nauczanie" tylko forum budowania wiary i - ewentualnego wyjaśniania niejasności tym, co są słabsi lub niedoinformowani w wierze.
[...]

No ok. Masz jakieś konkretne pomysły jak chciałbyś to osiągnąć?

Interesuje mnie również głos moderacji, jak ona, oni poszczególni moderatorzy to widzą?

N lip 27, 2014 10:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Arwena napisał(a):

Na początek proponuję ignorować zaczepki, posty obrażające i naśmiewające się z wiary.

N lip 27, 2014 10:51 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Jakoś systemowo jestem przeciwko ograniczaniu swobody wypowiedzi, ale myślę, że w tym serwisie moderacja może powinna bardziej (lepiej) odsiewać posty jawnie antychrześcijańskie. Wydaje mi się że większość "hejterów" mimo wszystko zna główne zasady obowiązujące katolików, podstawowe prawdy wiary (żyjemy w kraju w którym to jednak dominująca religia), więc nie mają czego tu szukać, wyraźnie te zasady i prawdy podważając. Niech sobie idą na racjonalistę, albo na onet..

Pn lip 28, 2014 12:24 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Małgosia napisał(a):
Arwena napisał(a):

Na początek proponuję ignorować zaczepki, posty obrażające i naśmiewające się z wiary.

Propozycja ogólna słuszna tyle tylko, iż jest to propozycja, nawoływanie, do którego nie wszyscy mogą się zechcieć dostosować.

Dam przykład swego czasu nawoływałaś aby nie rozmawiano z MJ- otem, by nie karmić trola no i .... część być może się dostosowała.

Poza tym niektórzy mogą w słusznej dobrej wierze nie odróżniać zaczepki od chęci uczciwego podjęcia dyskusji, gdy się sparzą na jednym będą dmuchać na pozostałych i zwycięży podejrzliwość. Sama napisałaś:

Małgosia napisał(a):
[...] Obecnie widzę wszędzie prowokacje, nawet jeśli jej nie ma.

Pn lip 28, 2014 5:42 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Problem jest w tym, że jak powiedział Jezus nie potrzeba lekarza
zdrowemu i dlatego w większości "nie zdrowi" tu piszą, lecz właśnie
ci szukający czy niedoinformowani.Każdy, który atakuje wiarę nie
jest stracony, stracony jest ten który, odwrócił się od Boga
przyjął to za fakt i sprawa jest dla niego zamknięta,bo dotarcie do niego
jest bardzo ograniczone.Pewne jest,że to forum nie każdemu
pomoże, ale wielu da wiarę większą niż nie jedna lekcja religii,a
Kościół nie przetrwa jeżeli jego fundament będą stanowili
ludzie słabej wiary.

Pn lip 28, 2014 10:35 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
janikt napisał(a):
Problem jest w tym, że jak powiedział Jezus nie potrzeba lekarza
zdrowemu i dlatego w większości "nie zdrowi" tu piszą, lecz właśnie
ci szukający czy niedoinformowani.

Odnoszę wrażenie że ci którzy najbardziej atakują Kościół są lepiej poinformowani niż katolicy w pełnej łączności itd.

Osobiście jestem za tym by forum zostało tylko dla Chrześcijan i na prawdę poszukujących wiary.

Za zadymiarstwo dożywotni ban.

Kiedy dogadamy się jako Chrześcijanie, możemy pomyśleć o innych wyznaniach a o ateistach i ich nawracaniu na samym końcu.

Pn lip 28, 2014 10:43 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Celem forum powinna być apologetyka chrześcijańska. Rozmowa o Jezusie, o tym jak zbliżyć się do Boga który objawił się w Jezusie Chrystusie. Powinniśmy bronić chrześcijaństwa przed atakami niewierzących, islamistów itd. Pozdrawiam:) M.K.

Pn lip 28, 2014 10:57 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona