Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 02, 2020 12:53 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Jakie są cele forum i czy są realizowane? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jakie są cele forum i czy są realizowane?
Celem forum jest rozmowa. Tylko tyle i aż tyle. Niektórzy chyba o tym zapomnieli.

Pn lip 28, 2014 10:59 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jestem tu zbyt krótko by mieć większe obserwacje, a dolne działy raczej bardzo pobieżnie nawiedzam, ale specyfika forów jest taka że użytkownicy odchodzą, lub stają się mniej aktywni). Gdy dotyczy to użytkowników którzy mieli wartościowy wkład w dyskusje a napływowi nie rekompensują tego braku poziom dyskusji i tematów w naturalny sposób spada. Jakaś selekcja nowych jest rozwiązaniem bo co prawda jak ujął to Qwerty ćwiczymy się w walce, tyle że do tego potrzebny jest przeciwnik reprezentujący jakiś poziom. Jednak jak ta selekcja miałaby wyglądać ponad to co już jest? Myślę że rozwiązaniem jest zwiększenie działań pozytywnych a nie negatywnych, tzn. bardziej przejmowanie inicjatywy - chociażby zakładanie nowych tematów, bo z tego co widzę "na dole" dominują niechrześcijanie którzy zakładają tematy z już z określoną tezą narzucając tym samym określony kierunek dyskusji. "Na górze" też przydałby się ruch większy bo dominują pytania i odpowiedzi, mało jest rozmów bardziej przekrojowych - osobiście nie czuję się raczej na siłach by brać w takowych udział ale chętnie bym poczytała, w szczególności o liturgii i historii Kościoła. Też bym chciała więcej takich wątków o których wspomina Przewrażliwiona.

Pn lip 28, 2014 11:05 am
Odpowiedz z cytatem
hen napisał(a):
Nie rozumie Was.
Zwolennicy ewolucji pobici.
Moderniści pobici.
PO ledwo zipie.
Sukces full.

motto:
Pij mleko, będziesz wielki.

Barney jeśli zakładając ten wątek chodziło o takie wpisy - to brawo - udało się.
Jeśli sprowadzimy dyskusję do tego: kogo się udało pobić i czym - to rewelacja.

Yarpen Zirgin napisał(a):
Celem forum jest rozmowa. Tylko tyle i aż tyle. Niektórzy chyba o tym zapomnieli.

Słusznie zauważa i może tego należy się trzymać.
Nie wszystko trzeba komentować i walczyć, czasem można coś przemilczeć, resztę załatwi nasza dzielna moderacja (to nie sarkazm - to szczere uznanie).

Jeśli wiarę można obrazić - to ta wiara warta jest nic.

Pozdrawiam

EDIT: głodny byłem, coś zjadłem, więc dopisałem :)

Pn lip 28, 2014 12:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
JarStary napisał(a):
Barney jeśli zakładając ten wątek chodziło o takie wpisy - to brawo - udało się.
Jeśli sprowadzimy dyskusję do tego: kogo się udało pobić i czym - to rewelacja.

I właśnie takie wpisy (hena) należy ignorować, także w tym wątku.

Pn lip 28, 2014 1:36 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wydaje się zasadne ograniczenie "hejterów". System "represji" ułożony jeszcze przez śp ks Mariana, nastawiony jest na nawracanie "grzeszników" i wybaczanie po "77 razy". Dla zręcznych hejterowców jest dość łatwy do ominięcia. Dlatego stosować będziemy usuwanie z forum, co miało już miejsce i prawdopodobnie w najbliższym czasie kolejny awanturnik opuści forum. To decyzja całej moderacji, więc nieco trwa, mamy okres urlopowy.

Dolne działy powinny spełniać funkcje Agory z dopuszczeniem userów chcących podyskutować, wymienić poglądy, a nie wylewać frustracje zaczerpnięte z mediów.

Pn lip 28, 2014 2:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Celem forum jest rozmowa.

Celem tego forum (całego forum)
jest lansowanie modernizmu, ewolucji.
Ateiści i inni utrzymywani są tutaj tylko po to,
by wyśmiewać katolików,
którzy nie uznają
herezji modernizmu i ewolucji.

Pn lip 28, 2014 5:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Robur napisał(a):
[...]
Dolne działy powinny spełniać funkcje Agory z dopuszczeniem userów chcących podyskutować, wymienić poglądy, a nie wylewać frustracje zaczerpnięte z mediów.

czyli, bo bardzo trudno jakoś tutaj o konkrety, skłaniasz się do: dopuszczania do działu otwartego wybranych userów o światopoglądzie ateistyczno - antyklerykalnym, czy jedynie ateistycznym i/ lub innowierców ?

Pn lip 28, 2014 6:08 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jestem tu od ponad roku , czyli staż już ,,odrobiłam,, ;)
Może na początek powinnam podziękować za to , że takie forum jest, istnieje i tym którzy tu poświęcają swój czas dzieląc się bogactwem swojej wiedzy z innymi.
A co do uwag dot niektórych użytkowników , to
owszem zauważyłam posty dyskutantów , którzy pozwalają sobie na coś więcej niż dyskusję . Niekiedy jednak polemika przekracza pewne granice.
Odnoszę wrażenie , że niektórzy piszący tutaj na ,,Katoliku,, przychodzą nie z zamiarem dyskusji ale (jak to ktoś ujął wyżej) z zamiarem ,,doładowania,, komuś czy ,,pobicia,,. A to już nie jest postawa fair play.

Według mnie jest tu dwa działy które wymagają szczególnej troski a to dla tego , że oba dotyczą realiów życia .
Pierwszy to dział ,, Wokół rodziny,, który dotyka problemów osobistych piszących tutaj .
Drugi dział to ,,Aktualności,, i porusza problemy społeczne .
Z tego co zaobserwowałam w dziale ,,rodzinnym,, może nie ma zbyt dużo piszących ale czytających jest dość pokaźna grupka .
W ,,aktualnościach,, można powiedzieć , że aż kipi . Pewnie dobrze , że problemy społ. są tu poruszane , bo przecież są one odzwierciedleniem tego co dzieje się na naszej scenie polityczno-społecznej. I nie bez znaczenia dla czytających :!:
Może szkoda , że niektórzy z pasji pisania aż pożółkli :x

Jeżeli chodzi o Charf to uważam , że można sobie tam podywagować do woli nie obrażając przy tym poglądów adwersarzy i gospodarzy.
Dot. to również pozostałych działów. Rozmawiam lecz nie obrażam.
Czyli dyskusja na argumenty.
Ogólnie to pogląd mój jest zbieżny z tym co pisze PeterW (na poprzedniej stronie).
Dodam , że chętnie poczytam i popiszę na tematy biblijne.
Za uwagę dziękuję.

Pn lip 28, 2014 6:18 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ja bym jeszcze dodała, że czasami dyskusje na tematy teologiczne (nie mówię, że akurat koniecznie tu) "wznoszą" się na takie poziomy, że już mało kto jest w stanie o tym taki sposób porozmawiać. Większość z nas- wierzących userów forum- nie jest teologami czy wiecie specami w teorii:) Może fajnie byłoby faktycznie więcej porozmawiać o wierze, o naszej duchowości, o problemach i sukcesach we wzrastaniu w wierze, ale tak żeby każda osoba wierząca mogła się wypowiedzieć i "czuła się na siłach".

Pn lip 28, 2014 10:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Ciachciacz - kolejny taki wpis i wyproszę cie z tematu.

Pn lip 28, 2014 11:00 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Arwena napisał(a):
Robur napisał(a):
[...]

czyli, bo bardzo trudno jakoś tutaj o konkrety, skłaniasz się do: dopuszczania do działu otwartego wybranych userów o światopoglądzie ateistyczno - antyklerykalnym, czy jedynie ateistycznym i/ lub innowierców ?

Chodzi raczej o sposób prowadzenia dyskusji i intencje. Usunięcie stosowane jest rzadko i powinny być podstawy. Innego sposobu nie ma.

Pn lip 28, 2014 11:19 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jak dla mnie jest dobrze. Tradycjonaliści walczą z modernistami (wiem, że nikt nie lubi tych szufladek :wink: ), wierzący z ateistami, prawica z lewicą... To jest ten miecz, który Pan Jezus przyniósł między nas. W szczęku żelaza poglądów i w gorącym ogniu rozmów wykuje się Prawda :wink:

Pn lip 28, 2014 11:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Qwerty napisał(a):
"Walka z niewiernymi" na pewno może być przykra. Ale chyba nie chodzi o to, żebyśmy tworzyli na forum towarzystwo wzajemnej adoracji w którym wszyscy się ze wszystkimi zgadzają.
NIe o to idzie.
Problem w tym, kiedy forum staje się trybuną do głoszenia antykatolickich treści - nawet jeśli są dementowane.
Tu ważne są dwa efekty:

Efekt "listy rzeczy o których 90% katolików nie wie"
Jest takie coś w sieci, jak "lista rzeczy o których 90% katolików nie wie" (inna nazwa "Lista dogmatow Kościoła Katolickiego").
Jest to paszkwil zawierający stek bzdur na temat nauki i historii Kościoła.
Wiadomo że jak się coś takiego wrzuci, to zadziała -bo nie sposób wyczerpująco odpowiedzieć na kilkadziesiąt zarzutów na raz, w dodatku zarzut stawia się w 2 zdaniach a jego obalenie często wymaga dokładnego wyjaśnienia (przeanalizowałem ponad 200 zarzutów z różnych wersji tej listy - wyszedł z tego 500 stronicowy tekst).

Efekt tortu z psiego łoju
Wyobraźcie sobie że wydajecie przyjęcie. Jest pieknie przystrojony stół, obrus itd. Podajecie wspaniały tort, wszystkim aż ślinka cieknie.
I w tym momencie ktoś - zupełnie poważnie - sugeruje że tort zrobiony jest z psiego łoju.
Przynosicie opakowanie po maśle i serku mascarpone, zresztą Wasi goście są pewni że nie zrobilibyście tortu z psiego tłuszczu. Ale czy tort nadal smakuje gościom tak samo?

Jesli stawia się daleko idące i chwytliwe zarzuty, to nawet po ich obaleniu merytorycznym pozostaje pewien niesmak. Ludzie zaatakowani np. antymaryjnie nawet po wyjaśnieniu wszytkich wątpliwości niekiedy mają problem w odzyskaniu dawnego zaangażowania.

=======
Małgosia napisał(a):
Na początek proponuję ignorować zaczepki, posty obrażające i naśmiewające się z wiary.
Obawiam się że brak odpowiedzi na niektóre absurdalne zarzuty może być źle zrozumiana przez ludzi niezorientowanych, którzy szukają na forum pomocy i wyjaśnień.
janikt napisał(a):
Problem jest w tym, że jak powiedział Jezus nie potrzeba lekarza zdrowemu i dlatego w większości "nie zdrowi" tu piszą, lecz właśnie
ci szukający czy niedoinformowani.
Obawiam się, ze niestety nie w większości. A jesli nawet, to hejterzy skutecznie uniemożliwiają skuteczną pomoc.
Cytuj:
Pewne jest,że to forum nie każdemu pomoże, ale wielu da wiarę większą niż nie jedna lekcja religii
...i by wykorzystać tę szanse właśnie dyskutujemy.
Mały Książę napisał(a):
Celem forum powinna być apologetyka chrześcijańska. Rozmowa o Jezusie, o tym jak zbliżyć się do Boga który objawił się w Jezusie Chrystusie. Powinniśmy bronić chrześcijaństwa przed atakami niewierzących, islamistów itd.
Owszem, ale chciałbym żeby to nie była walka z problemami które sami wywołaliśmy, umożliwiając upublicznianie tych ataków.
Gdyby tylko taki był cel forum, dawno by mnie tu nie było. Szkoda czasu.
bergamotka napisał(a):
Myślę że rozwiązaniem jest zwiększenie działań pozytywnych a nie negatywnych, tzn. bardziej przejmowanie inicjatywy - chociażby zakładanie nowych tematów, bo z tego co widzę "na dole" dominują niechrześcijanie którzy zakładają tematy z już z określoną tezą narzucając tym samym określony kierunek dyskusji. "Na górze" też przydałby się ruch większy bo dominują pytania i odpowiedzi, mało jest rozmów bardziej przekrojowych - osobiście nie czuję się raczej na siłach by brać w takowych udział ale chętnie bym poczytała, w szczególności o liturgii i historii Kościoła.
To bardzo ważne propozycje! IMHO same one nie wystarczą, ale trop jest niewątpliwie dobry.
JarStary napisał(a):
hen napisał(a):
Nie rozumie Was.
Zwolennicy ewolucji pobici.
Moderniści pobici.
PO ledwo zipie.
Sukces full.

motto:
Pij mleko, będziesz wielki.

Nie, nie o to chodziło.
Robur napisał(a):
Dokładnie!
Solano napisał(a):
Jak dla mnie jest dobrze. Tradycjonaliści walczą z modernistami (wiem, że nikt nie lubi tych szufladek :wink: ), wierzący z ateistami, prawica z lewicą... To jest ten miecz, który Pan Jezus przyniósł między nas. W szczęku żelaza poglądów i w gorącym ogniu rozmów wykuje się Prawda :wink:
Niestety, to tak nie działa. Nawet już nie mówię o tym, że wtedy Prawda zależy od biegłości w erystyce - ale wiele stereotypów znacznie lepiej broni się w takim zgiełku niż Prawda.
=======================

Jest jeszcze jedna rzecz - wydaje się że władza moderacji powinna być mniej "demokratyczna" a bardziej "dyktatorska". Ludzie, którzy poświęcają swój czas na moderację nie powinni być zmuszeni do idiotycznych, pseudoprawnych dywagacji na temat regulaminu, tylko działać nieskrępowanie na rzecz charakteru forum.
I powinni być chronieni przed niewybrednymi atakiami za każdym razem gdy zainterweniują.

przepraszam że nie do wszystkich postów się ustosunkowałem - przy powtarzających się zdaniach odpowiedziałem tylko jednej z osób.

Wt lip 29, 2014 1:28 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Niestety, to tak nie działa. Nawet już nie mówię o tym, że wtedy Prawda zależy od biegłości w erystyce - ale wiele stereotypów znacznie lepiej broni się w takim zgiełku niż Prawda.

W sumie masz rację... Chociaż jeżeli ktoś przychodzi na forum od razu z zamiarem potwierdzenia swoich zarzutów wobec Kościoła, to i tak mu nic nie pomoże, jeżeli zobaczy, że nie może swobodnie wylać swoich żalów, tak jak jest to teraz.

Co do moderacji to uważam, że działa bardzo sprawnie. Czasami zdarza się, że ktoś głupio dyskutuje z regulaminem, ale jeżeli dzieje się to w odpowiednim wątku, to niech sobie pogada...

Wt lip 29, 2014 9:00 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
To bardzo ważne propozycje! IMHO same one nie wystarczą, ale trop jest niewątpliwie dobry.

Dziękuję, idąc za ciosem poddaje pod rozwagę jeszcze jedną myśl - nasunęła mi się ona po części w związku z filmikiem który chyba nawet tu linkowałam - https://www.youtube.com/watch?v=vKZTxdi ... r_embedded i uwagą że nie chodzi abyśmy tworzyli towarzystwo wzajemnej adoracji. A mianowicie może by właśnie utworzyć jeden temat i pilnować by był on stale dokarmiany w którym będziemy się nie tylko wzajemnie - jako katolicy - adorować ale przede wszystkim adorować Kościół Katolicki i katolicyzm. Taka nasza niejako reklama skierowana do osób nie utożsamiających się do końca z Kościołem Katolickim o raczej luźnej formule, krótko mówiąc sprowadzająca się do tego że jesteśmy najlepsi, co widać, słychać i czuć :)

Wt lip 29, 2014 9:55 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona