Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So cze 06, 2020 10:35 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Jakie są cele forum i czy są realizowane? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jakie są cele forum i czy są realizowane?
Arwena napisał(a):
Barney napisał(a):
Chciałbym, żeby to nie było "forum ataków na Kościoł i Jego nauczanie" tylko forum budowania wiary i - ewentualnego wyjaśniania niejasności tym, co są słabsi lub niedoinformowani w wierze.
[...]

No ok. Masz jakieś konkretne pomysły jak chciałbyś to osiągnąć?

Poproszę jednak o konkrety założyciela topicu. W ogólnej teorii chyba się zgadzamy. Diabeł tkwi w szczegółach, gdyż szczegóły mogą sprawić, iż praktyka nijak może się mieć do teorii.

Robur napisał(a):
Arwena napisał(a):
Robur napisał(a):
[...]
Dolne działy powinny spełniać funkcje Agory z dopuszczeniem userów chcących podyskutować, wymienić poglądy, a nie wylewać frustracje zaczerpnięte z mediów.

czyli, bo bardzo trudno jakoś tutaj o konkrety, skłaniasz się do: dopuszczania do działu otwartego wybranych userów o światopoglądzie ateistyczno - antyklerykalnym, czy jedynie ateistycznym i/ lub innowierców ?

Chodzi raczej o sposób prowadzenia dyskusji i intencje. Usunięcie stosowane jest rzadko i powinny być podstawy. Innego sposobu nie ma.

Jak wyżej Roburze, to co mówisz, to są ogólniki nic nie mówiące o tym, w jaki sposób chcesz to osiągnąć. Odpowiedz proszę konkretnie na postawione przeze mnie pytanie.

Jeszcze jedna uwaga odnośnie moderacji.
Koncepcja " dyktatorska" jest imho z gruntu zła, gdyż nie można traktować userów, jak dzieci, czy też uczniów, dla których to co mówi i co zdecyduje nauczyciel/"dyktator"/moderator nie podlega żadnej dyskusji. Przerobiłam to na własnej skórze, więc wiem o czym mówię.

Ludzie, którzy się decydują ( nikt nikogo nie zmusza) na to by być moderatorem muszą mieć świadomość zaangażowania czasowego i tego ,że swój czas poświęcają społecznie, niejako w ramach wolontariatu. Nie można dostosowywać forum pod siebie, pod swoją koncepcję moderowania ale to raczej siebie należy dostosować do koncepcji, sposobu funkcjonowania forum albo zrezygnować i/lub nie zostawać modem.

Wt lip 29, 2014 9:58 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Arwena napisał(a):
Koncepcja " dyktatorska" jest imho z gruntu zła, gdyż nie można traktować userów, jak dzieci, czy też uczniów, dla których to co mówi i co zdecyduje nauczyciel/"dyktator"/moderator nie podlega żadnej dyskusji. Przerobiłam to na własnej skórze, więc wiem o czym mówię.

Hm.. No niestety, ale niektórych trzeba traktować jak dzieci. Oczywiście nie piję tu w żadnym wypadku do Ciebie :)
Ale często ta "hejterka" jest po prostu dziecinna.
Poza tym nieco offtopicznie, bardziej ogólnie: oświecony, uczciwy dyktator chyba jednak nie jest niczym złym, demokracja tylko z pozoru jest czymś dobrym

Wt lip 29, 2014 12:33 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Poza tym nieco offtopicznie, bardziej ogólnie: oświecony, uczciwy dyktator chyba jednak nie jest niczym złym, demokracja tylko z pozoru jest czymś dobrym

Oczywiście oświecony i uczciwy to taki, który głosi poglądy z którymi się utożsamiamy.
No bo jak poglądy są niezgodne z naszymi, to jest tyran, despota, uzurpator itp.

Wt lip 29, 2014 1:08 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Seikoholik napisał(a):
PeterW napisał(a):

Oczywiście oświecony i uczciwy to taki, który głosi poglądy z którymi się utożsamiamy.
No bo jak poglądy są niezgodne z naszymi, to jest tyran, despota, uzurpator itp.

hm..
No prawdę-rzekłszy, to Papież jest takim typem uczciwego, oświeconego dyktatora (dyktator to niekoniecznie ktoś lubiący rozstrzeliwać). Prawdy wiary nie są zatwierdzane demokratycznie, jak i inne sprawy związane z organizacją Kościoła..

Wt lip 29, 2014 2:28 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
bergamotka napisał(a):
A mianowicie może by właśnie utworzyć jeden temat i pilnować by był on stale dokarmiany w którym będziemy się nie tylko wzajemnie - jako katolicy - adorować ale przede wszystkim adorować Kościół Katolicki i katolicyzm. Taka nasza niejako reklama skierowana do osób nie utożsamiających się do końca z Kościołem Katolickim o raczej luźnej formule, krótko mówiąc sprowadzająca się do tego że jesteśmy najlepsi, co widać, słychać i czuć

A nie wydaje Ci się to trochę sztuczne?
Oto teraz każdy dla przyzwoitości umieści tam jakiś pean, z którym nawet nie będzie wypadało dyskutować...
Temat wyczerpie się po miesiącu a egzystencję będzie zawdzięczał tylko przyklejeniu na górze.

No nie wiem - nie mówię, że nie, ale trzeba to jeszcze przemyśleć.

Faktem jest, że powinniśmy się jakoś podbudować.
To, co pisał @Barney o poczuciu zbrukania po jednej, czy drugiej rozmowie - to prawda.
Jednak zasadniczo - chyba tak musi być. Nawet w święte słowa Chrystusa wtrącali swoje szyderstwa faryzeusze. Czy możemy oczekiwać, że chrześcijan czeka inny los? Zawsze kąkol między pszenicą. Najgorsze, co można w takiej sytuacji zrobić do ulec pokusie stygmatyzowania ludzi, stawiania się wyżej od nich i popadania w syndrom oblężonej twierdzy.

Tak obserwując dyskusje, nasuwa mi się wniosek, że zbyt łatwo dajemy się sprowokować. Większość z tych, z którymi walczymy, jest tu tylko po to, żeby czerpać satysfakcję z podpuszczania nas a później obserwowania, jak to "chrześcijanin zieje jadem" i traci cenny czas na jałowe wymiany pustych zdań.

Może warto w takiej sytuacji po prostu odejść na jakiś czas od komputera, ochłonąć, zająć się czymś innym. Poczekać aż Duch Św. będzie mógł się z nami wreszcie dogadać. A później w kilku prostych zdaniach i bez emocji wskazać rozmówcy, że nie życzymy sobie podobnych, obraźliwych względem naszego Boga, religii i nas samych zdań, czy wskazać błąd.
W wielu przypadkach to wystarczy - dyskusja bez negatywnych emocji znudzi prowokatora.

Nie mówię, że to recepta na wszystko, ale z naszych niecierpliwych i pół-gburowatych a często nadętych odpowiedzi niewiele wynika.

Wt lip 29, 2014 2:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Qwerty napisał(a):
A nie wydaje Ci się to trochę sztuczne?
Oto teraz każdy dla przyzwoitości umieści tam jakiś pean, z którym nawet nie będzie wypadało dyskutować...
Temat wyczerpie się po miesiącu a egzystencję będzie zawdzięczał tylko przyklejeniu na górze.
Nie wydaje mi sie sztuczne bo jesteśmy najlepsi :) A tak serio to bardziej chodzilo mi o cos po prostu pozytywnego. Bo przejawiajace się w różnych watkach utyskiwania na Kosciol - takie czy inne - czy ksiezy, w szczegolnosci ze strony osób okreslajacych sie jako katolicy albo wywody o opresjach (i to z każdej strony tak Kosciola jak i niewierzących) jakie dotykaja wierzących strasznie smętnie brzmią.

Wt lip 29, 2014 3:12 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tak właściwie trochę nie rozumiem postulatu, żeby tworzyć wątki "poprawnej dyskusji" itp. Jest mnóstwo miejsc w internecie, gdzie można poczytać prawdę o Kościele bez czytania głupich komentarzy. Forum jest tym miejscem, gdzie z definicji ma dojść do wymiany poglądów, oczywiście w ramach regulaminu egzekwowanego przez moderację.

Dlaczego mamy się bać, że prawda o Kościele będzie ośmieszona lub coś w tym stylu? Prawdy nie da się ośmieszyć. A natarczywych trolli moderacja skutecznie usuwa w porę, przynajmniej tak to widzę.

Wt lip 29, 2014 3:45 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Tak naprawdę o celach forum mogliby wypowiedzieć się właściciele czyli Ojcowie Salwatorianie.
Jak dla mnie to jest miejsce wymiany poglądów. Czesto traktuję forum jako miejsce w którym mogą spotkac zywego katolika z poglądami zgodnymi z nauczaniem katolickim, dlatego uważam ze trzeba walczyc o ortodoksje w działach katolickim i chrześcijańskim zeby poglady typu thorwald nie miały w tych dzialach reprezentacji. Chodzi mi o antyswiadectwo. Czytają nas tez osoby ktore nie rejestrują się na forum.

Wt lip 29, 2014 6:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Solano napisał(a):
Barney napisał(a):
Niestety, to tak nie działa. Nawet już nie mówię o tym, że wtedy Prawda zależy od biegłości w erystyce - ale wiele stereotypów znacznie lepiej broni się w takim zgiełku niż Prawda.

W sumie masz rację... Chociaż jeżeli ktoś przychodzi na forum od razu z zamiarem potwierdzenia swoich zarzutów wobec Kościoła, to i tak mu nic nie pomoże, jeżeli zobaczy, że nie może swobodnie wylać swoich żalów, tak jak jest to teraz.
...ale może zaszkodzić innym. Nie zapominajmy o tych, którzy jedynie czytają.
Nadto wydaje mi się że ci co mają zarzuty i chcą je tylko potwierdzić to pół biedy. Da się z nimi dyskutować. Gorzej jest z "hejterami".

bergamotka napisał(a):
Barney napisał(a):
To bardzo ważne propozycje! IMHO same one nie wystarczą, ale trop jest niewątpliwie dobry.

Dziękuję, idąc za ciosem poddaje pod rozwagę jeszcze jedną myśl - nasunęła mi się ona po części w związku z filmikiem który chyba nawet tu linkowałam - https://www.youtube.com/watch?v=vKZTxdi ... r_embedded i uwagą że nie chodzi abyśmy tworzyli towarzystwo wzajemnej adoracji. A mianowicie może by właśnie utworzyć jeden temat i pilnować by był on stale dokarmiany w którym będziemy się nie tylko wzajemnie - jako katolicy - adorować ale przede wszystkim adorować Kościół Katolicki i katolicyzm. Taka nasza niejako reklama skierowana do osób nie utożsamiających się do końca z Kościołem Katolickim o raczej luźnej formule, krótko mówiąc sprowadzająca się do tego że jesteśmy najlepsi, co widać, słychać i czuć :)
Pomysł dobry, ale jak to zrobić by uniknąć dywersji? Regulaminowo?

Arwena napisał(a):

Poproszę jednak o konkrety założyciela topicu. W ogólnej teorii chyba się zgadzamy. Diabeł tkwi w szczegółach, gdyż szczegóły mogą sprawić, iż praktyka nijak może się mieć do teorii.
A skąd mniemanie że ja wiem, co nalezy zrobić? :wink: [/quote]

Cytuj:
Ludzie, którzy się decydują ( nikt nikogo nie zmusza) na to by być moderatorem muszą mieć świadomość zaangażowania czasowego i tego ,że swój czas poświęcają społecznie, niejako w ramach wolontariatu. Nie można dostosowywać forum pod siebie, pod swoją koncepcję moderowania ale to raczej siebie należy dostosować do koncepcji, sposobu funkcjonowania forum albo zrezygnować i/lub nie zostawać modem.
Ależ ja właśnie o tym mówię - pełna władza ma służyć nie do realizacji "koncepcji moderowania" tylko do realizacji pożądanego modelu funkcjonowania forum.
PeterW napisał(a):
:brawo:
Seikoholik napisał(a):
Powiedzmy: taki, którego działania powodują utrzymanie określonego, ustalonego i pożądanego charakteru forum.
Jedna uwaga: nie idzie tu o "głoszenie poglądów" przez moderatora.
Solano napisał(a):
Dlaczego mamy się bać, że prawda o Kościele będzie ośmieszona lub coś w tym stylu? Prawdy nie da się ośmieszyć.
Niestety, da się. Ośmieszyć, przekręcić, a przede wszystkim zasypać pod górą śmieci.
Wiecie, że lubię spory. Ale to forum nie jest po to bym robił to co lubię.
Cały czas patrzmy na to nie pod kątem tego ze "mamy zły humor bo ktoś nam dowalił" tylko pod kątem tego że ludzie którzy (często tylko czytając) szukają tu wsparcia mogą łatwo dojść do wniosku czytając te dyskusje że "ci katolicy i ci antykatolicy są jednakowo nie warci, kłócą się".
Dlatego IMHO ani opcja "ignorujmy błoto" ani opcja przeciwna "zwyciężajmy błoto" nie jest rozwiązaniem dla forum pozytywnym (o, właśnie zauważyłem że Jockey napisał coś podobnego)

Wt lip 29, 2014 8:44 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Szczerze to nie zastanawialam się nad konkretami. Ale chyba tak, nie wiem czy to w ogole możliwe ale wydaje mi się że przesadna ostrożnością nie byloby gdyby posty tam umieszczane przed wyświetlenie zawsze wymagaly zatwierdzenia moderatorów, którzy na podstawie swojego uznania i bez konieczności jakichkolwiek wyjaśnień mogliby odrzucać posty. Bo to nie jest jakis wielki trud zarejestrowac sie jako katolik, napisać 10 postów i nastepnie pisać bez krepacji, a granica miedzy szyderą a entuzjazmem moze byc dość trudna do wyznaczania stad w praktyce ten watek mialby potencjal by stać się puszką Pandory. Samemu zreszta trudno czasem ocenić jak dana wypowiedź może być odebrana dlatego to mogloby eliminować peany - niezaleznie od intencji piszacego - przypominajace styl Czesława Jarzabka trenera drugiej klasy - na których ryzyko zwraca uwagę Qwerty.

Wt lip 29, 2014 9:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
bergamotka napisał(a):
Barney napisał(a):
To bardzo ważne propozycje! IMHO same one nie wystarczą, ale trop jest niewątpliwie dobry.

Dziękuję, idąc za ciosem poddaje pod rozwagę jeszcze jedną myśl - nasunęła mi się ona po części w związku z filmikiem który chyba nawet tu linkowałam - https://www.youtube.com/watch?v=vKZTxdi ... r_embedded i uwagą że nie chodzi abyśmy tworzyli towarzystwo wzajemnej adoracji. A mianowicie może by właśnie utworzyć jeden temat i pilnować by był on stale dokarmiany w którym będziemy się nie tylko wzajemnie - jako katolicy - adorować ale przede wszystkim adorować Kościół Katolicki i katolicyzm. Taka nasza niejako reklama skierowana do osób nie utożsamiających się do końca z Kościołem Katolickim o raczej luźnej formule, krótko mówiąc sprowadzająca się do tego że jesteśmy najlepsi, co widać, słychać i czuć :)

Moze założyć w górnym zamkniętym dziale :?:

Barney napisał(a):
Arwena napisał(a):

A skąd mniemanie że ja wiem, co nalezy zrobić? :wink:

Bo zakładałam, że powołując niniejszy topic do istnienia, skoro nie podoba Ci się obecna formuła katolika i chcesz ją zmienić/ poprawić/ usprawnić to i masz jakieś pomysły, a nie piszesz po to by sobie pobiadolić :wink:

Cytuj:

Barney napisał(a):
Ależ ja właśnie o tym mówię - pełna władza ma służyć nie do realizacji "koncepcji moderowania" tylko do realizacji pożądanego modelu funkcjonowania forum.

PeterW napisał(a):

To kwestia sposobu / typu moderowania. Albo traktuje się userów jak ludzi dorosłych albo jak dzieci, których należy napominać, nakierowywać i w ogóle nadzorować w tym co robią, co piszą. Dzieci i ryby wiadomo głosu nie mają. Dorośli ludzie widząc niesprawiedliwość, czy krzywdzący błąd moderacji mogą domagać się uczciwego potraktowania, a nie na zasadzie "dyktator" orzekł, sprawa zamknięta. Aby to mogło się odbywać niestety ale muszą funkcjonować jakieś demokratyczne sposoby odwoławcze, zatem pozór dobra okazuje się być nie li tylko pozorem.

Oświecony, uczciwy dyktator to utopia PeterW, a Twoje przywołanie papieża jest błędną uwagą, gdyż papież nie jest moderatorem forum tylko głową Kościoła ( Kościół to nie forum dyskusyjne), a namiestnik Chrystusa nie jest żadnym dobrym dyktatorem cokolwiek to znaczy, jeno Sługą Sług Bożych.

Wt lip 29, 2014 9:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Arwena napisał(a):
Bo zakładałam, że powołując niniejszy topic do istnienia, skoro nie podoba Ci się obecna formuła katolika i chcesz ją zmienić/ poprawić/ usprawnić to i masz jakieś pomysły, a nie piszesz po to by sobie pobiadolić :wink:
Piszę po to, byśmy wypracowali jakieś rozwiązanie. Po co te złośliwości?

Cytuj:
To kwestia sposobu / typu moderowania. Albo traktuje się userów jak ludzi dorosłych albo jak dzieci, których należy napominać, nakierowywać i w ogóle nadzorować w tym co robią, co piszą. Dzieci i ryby wiadomo głosu nie mają. Dorośli ludzie widząc niesprawiedliwość, czy krzywdzący błąd moderacji mogą domagać się uczciwego potraktowania, a nie na zasadzie "dyktator" orzekł, sprawa zamknięta. Aby to mogło się odbywać niestety ale muszą funkcjonować jakieś demokratyczne sposoby odwoławcze, zatem pozór dobra okazuje się być nie li tylko pozorem.
Patrzysz na to od strony usera, a nie od strony "dobra publicznego" i celów forum.
Głównym problemem forów internetowych jest właśnie osoby wykorzystujące spolegliwość i "demokrację" (zresztą pozorną) do rozwalania forum. Z moich doświadczeń wynika, że sukces odnoszą przede wszystkim te fora, których właściwiele wiedzą czego chcą i moderują je "twardą ręką" nie zważając na biadania przeróżnych hejterów nad "brakiem demokracji".
Oczywiście można się odwoływac u admina, ale publiczne dyskusje na temat zasadności działań moderatora rozwalają forum i odbierają moderacji siłę i szybkość działania.

Cytuj:
Oświecony, uczciwy dyktator to utopia
Przeciwnie - liczenie że wszyscy użytkownicy to "dorośli", zachowają się "dorośle" i w dodatku mają dobrą wolę i nie będą wykorzystywać spolegliwości do ataku na forum to utopia.
Cytuj:
a namiestnik Chrystusa nie jest żadnym dobrym dyktatorem cokolwiek to znaczy, jeno Sługą Sług Bożych.
A przy tym jest władcą absolutnym- właśnie dla dobra tych, którym służy.
Podobnie jak moderacja :wink:

Wt lip 29, 2014 10:07 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
[...]
Nie chcę biadolić i nie o biadolenie chodzi. Ale warto się co jakiś czas zastanowić nad tym co robimy.

Cytuj:
Arwena napisał(a):
Piszę po to, byśmy wypracowali jakieś rozwiązanie. Po co te złośliwości?

Po 1.) Złośliwostki czy nie, sam na początku topicu o tym biadoleniu napomknąłeś co prawda nadmieniając że nie o to Ci chodzi. Tym niemniej tym może się okazać.

Po 2.)Żeby wypracować jakieś rozwiązanie to należy:
- odpowiedzieć sobie na pytanie czy obecny stan jest zły i czego tak naprawdę chcemy. Czyli konkretnie czy chcemy ich, czy nie. Tak jak mówiłam nie można zjeść ciastko i mieć ciastko.

Cytuj:
Cytuj:
Patrzysz na to od strony usera, a nie od strony "dobra publicznego" i celów forum.

Fora tak naprawę żyją wirtualnym bytem userów. Bez nich dyskusje stają się monologami. Dobrem publicznym forów dyskusyjnych jest ożywiona polemika. W wymianie poglądów wzrasta owo enigmatyczne "dobro publiczne" cokolwiek ono tutaj znaczy według Ciebie, a Duch wieje kędy chce.
Jeżeli zabijesz spojrzenie do strony userów zbudujesz martwy konglomerat jedynie słusznej koncepcji forum dyskusyjnego, które ze swobodną wymianą poglądów niewiele będzie mieć wspólnego.

Cytuj:
Głównym problemem forów internetowych jest właśnie osoby wykorzystujące spolegliwość i "demokrację" (zresztą pozorną) do rozwalania forum. Z moich doświadczeń wynika, że sukces odnoszą przede wszystkim te fora, których właściwiele wiedzą czego chcą i moderują je "twardą ręką" nie zważając na biadania przeróżnych hejterów nad "brakiem demokracji".

Nie wiem to Twoja subiektywna ocena. Nie bywałam na wielu forach i dlatego trudno mi się odnieść jakie np. masz na myśli forum, które Twoim zdaniem odniosło sukces moderowane twardą ręką.

Cytuj:
Oczywiście można się odwoływac u admina, ale publiczne dyskusje na temat zasadności działań moderatora rozwalają forum i odbierają moderacji siłę i szybkość działania.

Owszem można określić i wpisać w regulamin, iż jedyną formą odwoławczą jest admin ale w takim razie musi zostać wpisana także zasada archiwizacji wycinanych postów, by odwołanie się do admina mogło się formalnie w ogóle odbyć.

Cytuj:
Cytuj:
Oświecony, uczciwy dyktator to utopia
Przeciwnie - liczenie że wszyscy użytkownicy to "dorośli", zachowają się "dorośle" i w dodatku mają dobrą wolę i nie będą wykorzystywać spolegliwości do ataku na forum to utopia.
Cytuj:
a namiestnik Chrystusa nie jest żadnym dobrym dyktatorem cokolwiek to znaczy, jeno Sługą Sług Bożych.
A przy tym jest władcą absolutnym- właśnie dla dobra tych, którym służy.
Podobnie jak moderacja :wink:

Powtórzę albo albo: trzeba wybrać albo traktujemy jak dorosłych ludzi albo jak dzieci. Szklanka jest albo do połowy pełna albo do połowy pusta.

Moderator to nie papież, forum to nie Kościół Katolicki, a moderacja nie jest powołana do rządu dusz.

Wt lip 29, 2014 11:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Arwena napisał(a):
Po 1.) Złośliwostki czy nie, sam na początku topicu o tym biadoleniu napomknąłeś co prawda nadmieniając że nie o to Ci chodzi.
No właśnie.
Cytuj:
Tym niemniej tym może się okazać.
I kto tu biadoli?
Cytuj:
Po 2.)Żeby wypracować jakieś rozwiązanie to należy:
- odpowiedzieć sobie na pytanie czy obecny stan jest zły i czego tak naprawdę chcemy. Czyli konkretnie czy chcemy ich, czy nie. Tak jak mówiłam nie można zjeść ciastko i mieć ciastko.
I o tym pisałem. Ale to jeszcze nie rozwiązanie.

Cytuj:
Fora tak naprawę żyją wirtualnym bytem userów. Bez nich dyskusje stają się monologami. Dobrem publicznym forów dyskusyjnych jest ożywiona polemika. W wymianie poglądów wzrasta owo enigmatyczne "dobro publiczne" cokolwiek ono tutaj znaczy według Ciebie, a Duch wieje kędy chce.
Jeżeli zabijesz spojrzenie do strony userów zbudujesz martwy konglomerat jedynie słusznej koncepcji forum dyskusyjnego, które ze swobodną wymianą poglądów niewiele będzie mieć wspólnego.
Nie.
Sama polemika jeszcze żadną wartością nie jest.
Zresztą nie występuję przeciw polemice, tylko za tym, by była sensowną i budującą wymianą poglądów, a nie nawalanką sterowaną przez prowokacje, bluźnierstwa i hejterów.

Cytuj:
Nie wiem to Twoja subiektywna ocena. Nie bywałam na wielu forach i dlatego trudno mi się odnieść jakie np. masz na myśli forum, które Twoim zdaniem odniosło sukces moderowane twardą ręką.
Choćby forum Hioba http://katolik.us , niegdysiejsze K2... długo by wymieniać

Cytuj:
Owszem można określić i wpisać w regulamin, iż jedyną formą odwoławczą jest admin ale w takim razie musi zostać wpisana także zasada archiwizacji wycinanych postów, by odwołanie się do admina mogło się formalnie w ogóle odbyć.
Jestem przeciw. Właśnie o to chodzi by forum nie było sterowane "formalnie" , z jakimiś prawami odwoławczymi, trybunałami itp. To nie sąd.

Cytuj:
Powtórzę albo albo: trzeba wybrać albo traktujemy jak dorosłych ludzi albo jak dzieci.
Więc i ja powtórzę (długo tak będziemy powtarzać?) : liczenie że wszyscy użytkownicy to "dorośli", zachowają się "dorośle" i w dodatku mają dobrą wolę i nie będą wykorzystywać spolegliwości do ataku na forum to utopia.
Moderatorzy są ludźmi naszego zaufania. Kto im nie ufa, nie powinien też korzystac z forum.

Nie mamy wyboru pomiędzy "dorosłymi uzytkownikami" a jakąś wrogą władzą dyktatorską - to fałszywa optyka.
Mamy wybór pomiędzy tym, że forum będzie kształtowane przez ludzi zaufania (jakimi są moderatorzy) i prowadzone będa na nim merytoryczne rozmowy a tym, że kształt forum będzie determinowany przez różnych hejterów i trollów, przez ich prowokacje i bluźnierstwa.

Wt lip 29, 2014 11:13 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Może jeszcze wtrącę trzy grosze. Nadal uważam, że forum całkiem dobrze sobie radzi z trollami i hejterami, m.in. dlatego, że:
- pierwsze 10 postów musi być zatwierdzone (przypuszczam, że te niepublikowane nigdy posty to dopiero jest hejt :wink: )
- jest bardzo klarowny podział wątków dla różnych zbiorów użytkowników (katolików, chrześcijan i wszystkich innych)
- moderacja jest praktycznie codziennie aktywna
- jest sporo oczytanych userów, którzy skutecznie potrafią wykazać złą wolę niektórych rozmówców

Dlatego wstrzymywałbym się od konkretnych zmian w imię zasady "lepsze jest wrogiem dobrego". Oczywiście każdy w swoim zakresie powinien uzbroić się w stoicki spokój względem różnorakich trolli i nie wchodzić w dyskusje, które od początku nie mają sensu.

Wt lip 29, 2014 11:29 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona