Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 05, 2020 7:08 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Jakie są cele forum i czy są realizowane? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jakie są cele forum i czy są realizowane?
Cytuj:
Powtórzę albo albo: trzeba wybrać albo traktujemy jak dorosłych ludzi albo jak dzieci. Szklanka jest albo do połowy pełna albo do połowy pusta.
Nie prawda. Równie dobrze szklanka może być o połowę za duża, natomiast ilość wody jest OK. Tzn. jednak prawda :wink: Jak już jesteśmy przy wodzie... Studnia ma służyć do czerpania wody. Więc w pierwszym rzędzie należy się troszczyć o to aby w studni woda była. To podstawa. Studnia nie musi być marmurowym i nieskazitelnym pomnikiem (jeszcze ktoś pomyśli pomnikiem właścicieli czy zarządców), nie musi być zadaszona i zabezpieczona zasiekami przed "brudami tego świata" ponieważ zabezpieczenia utrudnią korzystanie ze studni, natomiast o wodę nie trzeba się martwić - jest dla wszystkich.

Cytuj:
Nie mamy wyboru pomiędzy "dorosłymi uzytkownikami" a jakąś wrogą władzą dyktatorską - to fałszywa optyka.
Mamy wybór pomiędzy tym, że forum będzie kształtowane przez ludzi zaufania (jakimi są moderatorzy) i prowadzone będa na nim merytoryczne rozmowy a tym, że kształt forum będzie determinowany przez różnych hejterów i trollów, przez ich prowokacje i bluźnierstwa.
No nie wiem. Czytam i rozumiem o co chodzi tak naprawdę, jednak bez kontekstu, na chwilę obecną, to wygląda to tak: albo jesteś z moderatorami albo jesteś takim czy owakim prowokatorem lub bluźniercą. Ja jestem za unikaniem "na co dzień" zbyt rozbudowanych kontekstów, oraz poszukiwaniem trzeciego dna, czyli w kontekście tej dyskusji za "demokracją" :-)

Śr lip 30, 2014 12:06 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
I kto tu biadoli?

Ja to napisałam a propos tego, iż Twoje nie chcenie może się okazać sednem topicu.

Cytuj:
Cytuj:
Po 2.)Żeby wypracować jakieś rozwiązanie to należy:
- odpowiedzieć sobie na pytanie czy obecny stan jest zły i czego tak naprawdę chcemy. Czyli konkretnie czy chcemy ich, czy nie. Tak jak mówiłam nie można zjeść ciastko i mieć ciastko.
I o tym pisałem. Ale to jeszcze nie rozwiązanie.

Tzn. co nie jest rozwiązaniem, bo nie rozumiem: chcesz ateistów, antyklerykałów, innowierców na katoliku czy nie ?

Cytuj:
Cytuj:
Fora tak naprawę żyją wirtualnym bytem userów. Bez nich dyskusje stają się monologami. Dobrem publicznym forów dyskusyjnych jest ożywiona polemika. W wymianie poglądów wzrasta owo enigmatyczne "dobro publiczne" cokolwiek ono tutaj znaczy według Ciebie, a Duch wieje kędy chce.
Jeżeli zabijesz spojrzenie do strony userów zbudujesz martwy konglomerat jedynie słusznej koncepcji forum dyskusyjnego, które ze swobodną wymianą poglądów niewiele będzie mieć wspólnego.
1.)Nie.
Sama polemika jeszcze żadną wartością nie jest.

2.)Zresztą nie występuję przeciw polemice, tylko za tym, by była sensowną i budującą wymianą poglądów, a nie nawalanką sterowaną przez prowokacje, bluźnierstwa i hejterów.

(podkreślenie i numerowanie moje)

Ad 1.) Cóż nie zgadzam się. Właśnie polemika jest kwintesencją forów dyskusyjnych i jest wartością samą w sobie, a niejednokrotnie z niej rodzą się dobre owoce. Duch wieje kędy chce.

Ad 2.) Owszem taką winna być sensowną i budującą ale w ocenie niniejszego forum nie uważam, żeby tutaj było aż tak źle jak twierdzisz, iż mamy nawalankę sterowaną przez prowokacje, bluźnierstwa i hejterów. Jak dotąd moderacja, moim zdaniem, dobrze wykonuje swoją pracę określoną regulaminem.

Cytuj:
Cytuj:
Nie wiem to Twoja subiektywna ocena. Nie bywałam na wielu forach i dlatego trudno mi się odnieść jakie np. masz na myśli forum, które Twoim zdaniem odniosło sukces moderowane twardą ręką.
Choćby forum Hioba http://katolik.us , niegdysiejsze K2... długo by wymieniać

Żeby coś napisać muszę trochę wnikliwiej zaglądnąć i poczytać wspomnianego Hioba. Z pobieżnej analizy widzę, że tam nie macie antyklerykałów, ateistów i innowierców, czy się mylę ? No i Ty jesteś modem zatem zatem musiało odnieść sukces ;)

Cytuj:

Cytuj:
Owszem można określić i wpisać w regulamin, iż jedyną formą odwoławczą jest admin ale w takim razie musi zostać wpisana także zasada archiwizacji wycinanych postów, by odwołanie się do admina mogło się formalnie w ogóle odbyć.
Jestem przeciw. Właśnie o to chodzi by forum nie było sterowane "formalnie" , z jakimiś prawami odwoławczymi, trybunałami itp. To nie sąd.

Wyżej napisałeś, ze cyt.; " oczywiście można odwoływać się do admina , ale publiczne dyskusje ...i.t.d."
Jak sobie wyobrażasz możliwość odwołania się do admina bez formalnej możliwości rozpatrzenia ewentualnego odwołania usera :?:

Cytuj:
Cytuj:
Powtórzę albo albo: trzeba wybrać albo traktujemy jak dorosłych ludzi albo jak dzieci.
Więc i ja powtórzę (długo tak będziemy powtarzać?) : liczenie że wszyscy użytkownicy to "dorośli", zachowają się "dorośle" i w dodatku mają dobrą wolę i nie będą wykorzystywać spolegliwości do ataku na forum to utopia.

Aż się rozstrzygnie, którą koncepcję moderki wybierzemy z traktowaniem userów jak dorosłych, czy moderowanie twardą dykatorska ręką, bo niektórzy mogą okazać się dziecinni.

Cytuj:
Moderatorzy są ludźmi naszego zaufania. Kto im nie ufa, nie powinien też korzystac z forum.

Owszem są ludźmi społecznego zaufania ale by to osiągnąć nie jest koniecznym dyktatorskie sprawowanie urzędu i wyeliminowanie możliwości odwoławczych w przypadku ewentualnych błędów, czy niesprawiedliwych ocen moderatorskich.

Cytuj:

1.)Nie mamy wyboru pomiędzy "dorosłymi uzytkownikami" a jakąś wrogą władzą dyktatorską - to fałszywa optyka.
2.)Mamy wybór pomiędzy tym, że forum będzie kształtowane przez ludzi zaufania (jakimi są moderatorzy) i prowadzone będa na nim merytoryczne rozmowy a tym, że kształt forum będzie determinowany przez różnych hejterów i trollów, przez ich prowokacje i bluźnierstwa.

Ad 1.)
No jeżeli idzie o dyktatorską władzę, to ta optyka wyraźnie się rysuje poprzez Twoje własne lansowane w tym topicu postulaty.

Ad 2.) Nie podzielam tej twojej tezy aby na katoliku było aż tak źle, iż kształt forum jest determinowany przez rożnych hejterów i trollów, przez prowokację i bluźnierstwa. Moderacja obecna może i czasami kuleje, jest niemrawa ale działała i działa w mojej ocenie zadowalająco. Owszem mogłoby być lepiej ale zgadzam się z Solano nie zawsze " lepsze jest wrogiem dobrego".

Śr lip 30, 2014 12:46 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Arwena napisała
Cytuj:
Jak wyżej Roburze, to co mówisz, to są ogólniki nic nie mówiące o tym, w jaki sposób chcesz to osiągnąć. Odpowiedz proszę konkretnie na postawione przeze mnie pytanie.
Jeśli mamy określonego usera, to z ogólników przechodzi sie do konkretów. Jest ocena jego działalności, skutków np barnejowy syndrom psiego łoju w torcie i decyzja. Feliks Koneczny rozróżniał dwa pojęcia organizm oraz mechanizm w odniesieniu do zasad funkcjonowania społeczeństwa. Mechaniczne moderowanie to całkowite sprowadzenie wszystkiego do czysto prawnego Regulaminu. Natomiast organiczne oznacza traktowanie forum jak żywy organizm, któremu mogą szkodzić te, czy inne zachowania (np psi łój i brak Regulaminowych odniesień do interwencji).
Oznacza to, że dobro organizmu jest nadrzędne i Regulamin pełni tu role służebną. Dalsze zwiększanie ilości punktów, obowiązków itp powoduje przejście do mechanicznego podejścia. Oczywiście wszystkie działania powinny mieć swoje zakorzenienie w Regulaminie, niemniej nie można tracić z oczu całości obrazu. Usunięcie decyzją moderacji jest w przypadkach, kiedy uznajemy, że mamy do czynienia ze złą wolą, permanentnym niezrozumieniem, osoba niezrównoważona psychicznie, a regulaminowe "restrykcje" będę odciągać nieuchronny ban. W tym czasie dany user będzie mógł być szkodnikiem. Zanim to nastąpi jest ostrzegany, lecz z reguły nie przynosi to rezultatów.
Decyzja musi być większością głosów bez głosu sprzeciwu, może z votum separatum. Pewna antyklerykalna nagonka medialna przenosi się na forum i owocuje hejterami. Stąd usuwanie w ten sposób jest obecnie koniecznie.

Cytuj:
Nie można dostosowywać forum pod siebie, pod swoją koncepcję moderowania ale to raczej siebie należy dostosować do koncepcji, sposobu funkcjonowania forum albo zrezygnować i/lub nie zostawać modem.

Jeśli dostosować siebie do koncepcji, to znaczy, że koncepcja już jakaś jest, ktoś ją stworzył i wprowadził w życie. Moderowanie zawsze będzie wpływaniem na forum według własnej, czy zespołowej koncepcji, to nieuniknione. Całe chrześcijaństwo polega na kształtowaniu świata wokół siebie w przeciwieństwie do np chińskiego postrzegania świata opartego na dostosowaniu się.

Śr lip 30, 2014 7:46 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Arwena napisał(a):
Ad 1.) Cóż nie zgadzam się. Właśnie polemika jest kwintesencją forów dyskusyjnych i jest wartością samą w sobie, a niejednokrotnie z niej rodzą się dobre owoce. Duch wieje kędy chce.
Tak, wieje kiedy chce a zatem nie tylko tak by przystawalo to do naszej koncepcji. Dobre owoce równie dobrze mogą zrodzić arbitralne decyzje moderatorów ograniczające polemikę i usuwające posty których największą wartość ma stanowić najwyraźniej to ze w ogóle są jak też użytkowników je piszących.
Arwena napisał(a):
Aż się rozstrzygnie, którą koncepcję moderki wybierzemy z traktowaniem userów jak dorosłych, czy moderowanie twardą dykatorska ręką, bo niektórzy mogą okazać się dziecinni.
Tyle ze przy takim ujmowaniu problemu jak to robisz jakakolwiek moderacja - twarda ręką czy nie - sprowadza się do traktowania użytkowników jak dzieci. Osoby dorosłe umieją się zdystansować i same się moderuja. Po co zatem nam moderacja - bo niektórzy mogą okazać się dziecinni i ktoś ich musi pilnować bo nie upilnuja się sami? Automoderacja rulez! A tak serio wtracajac swoje pięć groszy - w przypadku forów dyskusyjnych sklaniam się do uproszczonych zasad opartych w dużej mierze na uznaniu moderatorów, jeśli zatem jakieś odwolania od decyzji moderacji to uproszczone - bo takie rozbudowane czy sprowadzające się do drążenia kto gdzie kiedy nie oczyszczają wcale atmosfery a prędzej rodzą kolejne pretensje, dodatkowo są nieproporcjonalne, tak jak strzelanie z armaty do wróbla. Bo równie dobrze cała rzecz można sprowadzić nie do dyskusji czy wybieramy koncepcje moderatorki z takim czy innym traktowaniem nas przez moderację ale do wybierania koncepcji moderacji w której my traktujemy tak a nie inaczej moderatorow - jako potencjalne zagrożenie ktore na wszelki wypadek nalezy juz na wstępie ograniczyc czy tez kogoś z kim gramy do jednej bramki.

Śr lip 30, 2014 10:29 am
Odpowiedz z cytatem
Jakie sa cele forum i czy są realizowane?
A któż to odgadnie?

Ale celem może być podkreśleniem erudycji i bezwględnej pozycji moderatorów.

A szeptem powiem, że mam swojego ulubionego, którego pozdrawiam.

Śr lip 30, 2014 3:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Solano - obawiam się że Twoja optyka pochodzi z Twojej siły. Jesli wczujesz się w sytuację osoby chwiejnej szukającej tu wsparcia, zobaczysz że nie jest aż tak dobrze.

szary napisał(a):
Czytam i rozumiem o co chodzi tak naprawdę, jednak bez kontekstu, na chwilę obecną, to wygląda to tak: albo jesteś z moderatorami albo jesteś takim czy owakim prowokatorem lub bluźniercą.
Zwykle (bywają wyjątki, ale rzadkie) tak własnie jest - z tym że kierunek jest odwrotny - po prostu moderacja jest przeciw prowokatorom i bluźniercom a za zwykłymi userami.
Zresztą rozpatrywanie tej sprawy bez kontekstu sensu nie ma.

Arwena - czego ja chcę, to napisałem w pierwszym mailu.
Nie wiem czy jest sens dyskutować z wystąpieniami typu
Cytuj:
. Przecież sama konieczność istnienia moderacji jest implikowana tym że "niektórzy" nie są "dość dorośli".
Trudno mi jednak dyskutowac kiedy manipulujesz (np. jak piszę że nie chodzi o WROGĄ dyktatorską władzę, a Ty dyskutujesz pomijając to słowo - to jaki to ma sens?)

Nie zamierzam wchodzić tu w polemikę pełną złośliwości, bo zalezy mi na temacie wątku.

Robur - 100% zgody. Brakowało mi pojęć, dzięki za koncepcję mechanizmu i organizmu.

Śr lip 30, 2014 5:31 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Arwena - czego ja chcę, to napisałem w pierwszym mailu.
Nie wiem czy jest sens dyskutować z wystąpieniami typu
Cytuj:
. Przecież sama konieczność istnienia moderacji jest implikowana tym że "niektórzy" nie są "dość dorośli".
Trudno mi jednak dyskutowac kiedy manipulujesz (np. jak piszę że nie chodzi o WROGĄ dyktatorską władzę, a Ty dyskutujesz pomijając to słowo - to jaki to ma sens?)

Nie zamierzam wchodzić tu w polemikę pełną złośliwości, bo zalezy mi na temacie wątku.

[...]

Pytania kontrolne: czy jeżeli ktoś ma inne spojrzenie na daną kwestie tutaj podnoszą niż Barney to manipuluje i piesze złośliwostki? A ktoś kto podziela zdanie Barneya pisze na temat i nie manipuluje?

( podkreślenie moje)

Po pierwsze nie krzycz.
Po drugie nie manipuluję pomijając owo słowo - Wrogą -, bo uważam, że nie ma czegoś takiego jak dobra władza dyktatorska oraz, że

Cytuj:
Moderatorzy są ludźmi naszego zaufania. Kto im nie ufa, nie powinien też korzystać z forum.

Arwena napisał(a):
Owszem są ludźmi społecznego zaufania ale by to osiągnąć nie jest koniecznym dyktatorskie sprawowanie urzędu i wyeliminowanie możliwości odwoławczych w przypadku ewentualnych błędów, czy niesprawiedliwych ocen moderatorskich.

oraz
Cytuj:
Ad 2.) Nie podzielam tej twojej tezy aby na katoliku było aż tak źle, iż kształt forum jest determinowany przez rożnych hejterów i trollów, przez prowokację i bluźnierstwa. Moderacja obecna może i czasami kuleje, jest niemrawa ale działała i działa w mojej ocenie zadowalająco. Owszem mogłoby być lepiej ale zgadzam się z Solano nie zawsze " lepsze jest wrogiem dobrego".

Ponadto jednak poproszę o odpowiedź:
Arwena napisał(a):
Cytuj:

Cytuj:
Owszem można określić i wpisać w regulamin, iż jedyną formą odwoławczą jest admin ale w takim razie musi zostać wpisana także zasada archiwizacji wycinanych postów, by odwołanie się do admina mogło się formalnie w ogóle odbyć.
Jestem przeciw. Właśnie o to chodzi by forum nie było sterowane "formalnie" , z jakimiś prawami odwoławczymi, trybunałami itp. To nie sąd.

Wyżej napisałeś, ze cyt.; " oczywiście można odwoływać się do admina , ale publiczne dyskusje ...i.t.d."
Jak sobie wyobrażasz możliwość odwołania się do admina bez formalnej możliwości rozpatrzenia ewentualnego odwołania usera :?:

Śr lip 30, 2014 7:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
szary napisał(a):
Czytam i rozumiem o co chodzi tak naprawdę, jednak bez kontekstu, na chwilę obecną, to wygląda to tak: albo jesteś z moderatorami albo jesteś takim czy owakim prowokatorem lub bluźniercą.
Zwykle (bywają wyjątki, ale rzadkie) tak własnie jest - z tym że kierunek jest odwrotny - po prostu moderacja jest przeciw prowokatorom i bluźniercom a za zwykłymi userami.
Zresztą rozpatrywanie tej sprawy bez kontekstu sensu nie ma.
Więc założenie z góry "albo podzielasz zdanie moderatorów albo jesteś prowokatorem i/lub bluźniercą" jest co najmniej niegrzeczne, ponadto szkodliwe dla wszystkich. "Zwykli" użytkownicy będą pozbawieni możliwości samodzielnego uporania się z jakąś tam sytuacją problemową, moderatorzy będą - podobnie jak użytkownicy - zwolnieni z myślenia na rzecz szufladkowania, w końcu "prowokatorzy i bluźniercy" mogą (choć oczywiście nie muszą) być "karani" za sam fakt bycia prowokatorami i bluźniercami, niezależnie od ich zachowań. To byłoby postawienie sprawy na głowie, więc zapewne nie o to Ci chodzi :roll: Najpierw musi być akcja a później reakcja, następnie kontrakcja...

Śr lip 30, 2014 9:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wracając do tematu (sorry Arwena i Szary - nie założyłem tego wątku dla przekomarzań, więc wybaczcie, ale nie będzie polemiki) - bardzo dobry przykład słabości "legalistycznego" ustroju forum jest to, co się właśnie dzieje w wątku "Re: Thorwald i kazirodztwo - wydzielony". Chwytając za słówka grupa sofistów "udowadnia" że "formalnie" Thorwald nie napisał tego, co wiadomo że napisał.

Cz lip 31, 2014 7:28 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Jako że zostałem wywołany do tablicy dodam że zdenerwowala mnie atakami na EA. Temat wydzieliłem aby ukazać jakimi metodami posługują sie wielbiciele lewicowych żeby nie powiedzieć lewackich poglądów.

Jeśli będziemy dopuszczać na takie chamskie ataki jakie prowadzą na tym forum osoby typu thorwald czy znaLezczyni to jakiekolwiek by nie były cele forum nie będą one realizowane. Dobrze tą grupę nazwał Barney. To jest sfora.

Cz lip 31, 2014 10:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dla mnie natomiast męczące jest odpowiadanie na dosyć trudne sprawy ,po 7 razy.Mógłbym pisać nawet i 100 razy to samo ,ale nie mam na to czasu ,bo często podróżuje .To bardzo zajmujące.Ktoś przyjdzie ,przeczyta i za chwilę ktoś inny pyta oto samo.Przydała by się lista tematów ,z którymi ludzie sobie nie radzą ,w której można by umieścić najlepsze posty tłumaczące katolicką naukę i tam "nowych" najpierw odsyłać.

N sie 03, 2014 4:30 pm
Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Jako że zostałem wywołany do tablicy dodam że zdenerwowala mnie atakami na EA. Temat wydzieliłem aby ukazać jakimi metodami posługują sie wielbiciele lewicowych żeby nie powiedzieć lewackich poglądów.

Jeśli będziemy dopuszczać na takie chamskie ataki jakie prowadzą na tym forum osoby typu thorwald czy znaLezczyni to jakiekolwiek by nie były cele forum nie będą one realizowane. Dobrze tą grupę nazwał Barney. To jest sfora.

To ja napiszę na podstawie tej wypowiedzi, jak nie chcę by wyglądało to forum.
Jockey pisze mianowicie,m że się zdenerwował - ja oczekuję jednak od moderatora powstrzymania swoich emocji (wiem znowu dowalam).
Zamierzał też moderator ukazać metody jakimi posługują się: ... (napisał kto) - nic z zamierzeń nie wyszło niestety - wolałbym by nie określano tak ludzi i by skupić się na czynach a nie osobach. Jockey akurat tego zupełnie nie ogarnia, nie rozróżnia - trochę pracy i się nauczy.
Więc chciałbym by to forum było katolickie nie prawdziwie katolicki - i może tylko tyle lub też aż tyle.
Nie można się posługiwać metodami jakich używają nasi adwersarze przeciwko nim - ikropka.

Pozdrawiam

Wt sie 05, 2014 12:27 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Czasem warto spojrzeć głębiej na człowieka, a nie zatrzymywać się na urazie miłości własnej. Chcesz przykład? Jedna osoba prosiła mnie o bana stałego, bo nastąpiło spięcie na forum. Zadziałały emocje. Uznałam, że to emocje i próbowałam sprawę wyciszyć. Było jednak za wcześnie i ta osoba ponowiła prośbę o bana stałego. Uznałam, że jest dorosła i wie co robi. Jak sprawę przemyśli napisze o zdjęcie tego bana. Człowiek uspokojony myśli inaczej.

Jockey napisał dość oschle coś do tej osoby, że trzeba sobie na takiego bana zasłużyć a mnie zasugerował, by jej go nie dawać. Widać było na forum tylko warknięcie i rodziło to odczucie, że czuje niechęć do niej. Nie było widoczne to, że on tak naprawdę zadziałał w jej interesie. Cieszę się jej obecnością na forum i tylko ja wiedziałam, że to 'sprawka' Jockeya.

Tak mamy w wielu przypadkach z Jockeyem. Oschłe pisanie nie oznacza osobistej niechęci. Jest niezwykle życzliwy forumowiczom. Kto to widzi?

Pięknie się czyta posty pewnej osoby. Taka kulturalna, przemiła, działa w interesie forum...dba o formę zewnętrzną i przecinki. A ja się poważnie zastanawiam nad stałym banem dla tego osoby, bo widzę to o czym żadne z was nie ma pojęcia. Na zewnątrz jest ukryte. Wyszło na wierzch z inną sprawą. Też widzicie sprawcę, nie widzicie manipulatora, który pociągał za sznureczki swą pacynką.

No cóż większość ludzi widzi piękny obrus i nie dostrzega spróchniałego stołu. Trochę to enigmatyczne, inaczej nie mogę.

Wt sie 05, 2014 12:46 pm
Odpowiedz z cytatem
Merss ja już stary jestem wzrok słaby, okulary trzeba zmienić, a już tego co ukryte pewnie nie ogarniam ;) .
Zdziwisz się ale akurat to o tym banie - mnie nie musisz wykładać - widziałem to bez tłumaczenia (i domyślałem się, że to Jockey interweniował u Ciebie - teraz mam pewność).
Ja już z tymi przecinkami i błędami mam też problem i może nieładnie się zachowuje.
Jokeyowi też odpuszczam często (pewnie tego nie widać), ale mi zależy na tym by na forum dyskutować, by ścierały się poglądy. Sama wiesz czasem nie można: potok słowotwórczy bez żadnego sensu, często zniechęca do przeczytania choćby fragmentu - wiem, że się z tym też borykacie i może mnie jest łatwo krytykować bo wejdę tu na chwilę („dowalę” Jockeyowi) i spadam.
Warto się pewnie powstrzymać od ocen ludzi i tu pewnie każdy z nas ma wiele do zrobienia.

Pozdrawiam

Wt sie 05, 2014 1:09 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
JarStary napisał(a):
Merss ja już stary jestem wzrok słaby, okulary trzeba zmienić, a już tego co ukryte pewnie nie ogarniam ;) .

A ja czasem nie chcę widzieć.
Cytuj:
mi zależy na tym by na forum dyskutować, by ścierały się poglądy.

Mamy pomyśleć o botach do rozmów? Mają być tak zaprogramowane, by nie reagować na emocje człowieka? To naturalne, że jak mi 'dowalisz' to mogę oddać z nawiązką (na język muszę zakładać klamerkę). Potem za rok płacz i uraz do końca dni- wydało się jaka ona jest!
Cytuj:
Sama wiesz czasem nie można: potok słowotwórczy bez żadnego sensu,

To nie forum naukowe i mamy spore zróżnicowanie zainteresowań...i dobrze. Często najpierw się ustala hierarchię w stadzie, otrzepuje skrzydełka i zaczyna mówić. Czysta biologia. :-D Jak nie pozwala przeciwnik na pierwszą pozycję to należy mu mocniej i boleśniej przyłożyć. A jak ktoś chce tylko poznać adwersarza? Musi go pogonić zdrowo i wyprowadzić z równowagi, wtedy zapomina o trzymaniu w ryzach przecinków i widzimy kogo mamy.
Cytuj:
Warto się pewnie powstrzymać od ocen ludzi i tu pewnie każdy z nas ma wiele do zrobienia.

Tworzymy forum wspólnie. Potrzeby ludzkie są różne. Jedni są zwolennikami wychowywania (w znaczeniu niektórych =straszenia), inni egzekwowania regulaminu. Ktoś chce w spokoju porozmawiać, ktoś inny zakłócić ten spokój, bo wówczas uwaga zostaje skupiona na nim...i o to mu chodziło. Ktoś jeszcze inny widzi misję i próbuje ogarnąć całość, by się nie rozchodziła w szwach. Nawet w krzywej Gaussa mamy ekstrema. Wszystko należy do całości.
Jedni piszą krótkie posty, inni chcą pisać elaboraty. Ludzie dla forum, czy próbować dostosować forum do specyficznych potrzeb i 'przymykać' oko na tych co podnoszą bunt i chcą tu być, ale pisać dla kogoś, mniej dyskutować? Może otworzyć zwolennikom dłuższych i cyklicznych wypowiedzi dodatkowy dział? Może historię? Może nazwać to inaczej?Niech się tam realizują?

Mało naczytałam propozycji poprawy jakości. Jak zwykle narzekania i odpowiedzialni są moderatorzy za to co mamy. I tak na sprzątaczkę zrzucono odpowiedzialność za firmę. A na forum wszyscy jedziemy na tym samym wózku. Chcemy czuć się tu dobrze i odpocząć.

Wt sie 05, 2014 2:15 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona