Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 02, 2020 12:30 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Dlaczego Pan Bóg nas stworzył ? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego Pan Bóg nas stworzył ?
PRUMIN7 napisał(a):
Bergamotka, czy mogłabyś rozebrać ten werset na części pierwsze i wytłumaczyć, co autor (prawdopodobnie św. Paweł -ponieważ podobno nie ma dowodów na to, że na pewno on był autorem treści tego listu) miał na myśli . Muszę przyznać, że jest to dosyć zawiłe jak dla mnie.
Nie bardzo rozumiem jakiego rozbioru oczekujesz ode mnie. To jest proste - Bóg nas stworzyl bo chciał. Jaki mógłby być lepszy powód istnienia?

So sie 16, 2014 1:46 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
A mówią, że to były prymitywne ludy, a pisały takie to głębokie treści w sposób tak skomplikowany... :-D :-D :-D
Bergamotka już od pierwszych wersów wytłumacz, co znaczy ( spróbuję tobie wytłumaczyć o jaką analizę mi chodzi):
cyt. W Nim (rozumiem, że chodzi o Jezusa ,ale co to znaczy w NIM - często używamy tego zwrotu, ale nie rozumiem go w tym kontekście) wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed jego obliczem... - rozumiem to tak, że Pan Bóg jeżeli już nas stworzy ( jak to już ktoś pisał " bezinteresownie" lub tak jak ty piszesz " bo tak chciał" ) to już z założeniem, że będziemy stworzeniami bez skazy.
Postanowił nas stworzyć przed założeniem świata abyśmy byli święci i nieskalani w Jego (czyt. Boga) świecie. Ponieważ jest Bogiem kochającym postanowił to nowe swoje stworzenie (ludzi) otoczyć swoją szczególną opieką ( wśród innych stworzeń) poprzez pośrednika między ludżmi, a Nim (Bogiem) jakim jest Jezus Chrystus ( chroniącym nas poprzez swoją naukę i Osobę przed szatanem i tym wszystkim co jest z nim związane). Ku chwale ( podejrzewam, że chodzi tu o chwałę/ pokazanie Swojej wielkości /przed wszystkim co żyje w świecie duchowym jak i cielesnym. Bo przecież nie będzie szukał chwały przed samym Sobą) majestatu/wielkości swojego postanowienia o stworzeniu ludzi , z których Jest dumny jako ludzi bez skazy poprzez nasz wzorzec jakim jest Jezus Chrystus.
Uff..., nadal uważasz, że jest to takie proste? :-D Ja to tak mniej więcej zrozumiałem.

So sie 16, 2014 3:58 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Na podstawie postów: as, est, Isp
można wywnioskować, że
Kochający Pan Bóg stworzył nas bezinteresownie i jesteśmy dla niego ważni
Myślę, że to dobry tor chociaż niestety bardzo ogólny... .

So sie 16, 2014 4:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PRUMIN7 napisał(a):
cyt. W Nim (rozumiem, że chodzi o Jezusa ,ale co to znaczy w NIM - często używamy tego zwrotu, ale nie rozumiem go w tym kontekście)

Jak dla mnie proste odniesienie (choć biorąc pod uwagę wielowarstwowość Słowa Bożego zapewne nie jedno) do boskiego atrybutu wszechobecności, w Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy.

So sie 16, 2014 4:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PRUMIN7 napisał(a):
Pewno wielu z nas wierzących ( być może i niewierzących) zastanawiało się, dlaczego Bóg nas stworzył i do czego jesteśmy Panu Bogu potrzebni ? Czy jest jakaś mało zawiła odpowiedż na to pytanie (przede wszystkim w Biblii), czy też tylko gołosłowne interpretacje lub domysły?

Bóg stworzył człowieka, aby ten Go poznawał, kochał, by Mu służył a także po to by mógł z Nim być , dzielic rzeczywistość Trójcy na wieki.
Człowiek został przebóstwiony dzięki Odkupieniu. Bóg-Człowiek zszedł na ziemie, przyjął naszą ludzką naturę i tym bardzo wysoko podniósł godność człowieka. A dopełnił swoją śmiercią i Zmartwychwstaniem.
To Bóg chciał, zapragnął każdego tak, żeby dla każdego stać się Własnym Bogiem - obcuje z każdym indywidualnie i pragnie tego obcowania. Ma w nas mieszkanie, przenika. Szuka nas, ciągle wypatruje każdej naszej myśli skierowanej do Niego, tęskni za naszą miłością,
... drży o nas...
Stworzył nas żebyśmy dzielili z Nim to szczęście, którym jest On sam, żebyśmy posiedli pełnię, którą jest On sam.
Uczynił dla nas niebo i bez naszej prośby, bez pytania dał się zakatować, tylko po to, żebyśmy mogli z Nim żyć... jeśli zechcemy
Szalenie szanuje naszą wolność.
Ale dlaczego tak bardzo jest szalony w swojej miłości? dlaczego tak kocha? dlaczego stworzył i chciał tyle nam dać?
Nie wiem... to tylko On wie...

So sie 16, 2014 6:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Moim zdaniem stworzyl nas abysmy zyli wiecznie w niebie ale takze na Ziemi, Dal nam Jezusa, ktory cyklicznie wraca na Ziemie dal nam zmartchwystanie kiedy wszystcy umarli wracaja na Ziemi.On po prostu przygotowal dla nas cudowne pewne niespodzianek zycie.Oczywiscie mozna wybrac druga strone strone i uciechy diabla z tym ze tamte prowadza do upadku .Takze mamy dwie przeciwstawne sily wiecznosc i smierc.Niektorzy ktory duzo zgrzesza po prostu ida do piekla odpadaja z kolowrotka zycia.O ile ktos ich modlitwa nie wyciagnie o ile jest to w ogole mozliwe. :)

So sie 16, 2014 6:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Opowiadanie pt. "O drwalu i królu"

Żył sobie kiedyś biedny drwal. Mieszkał pod lasem w małej ubogiej chatce, zarabiał niewiele, ale był zadowolony z tego, co posiadał. Promieniował szczęściem i cały dom wieczorem trząsł się od śmiechu i śpiewu. Chętnie też przychodzili inni, aby cieszyć się ich naturalną radością.

To właśnie denerwowało króla, który codziennie wracając z polowania, musiał przechodzić koło rozśpiewanej chaty. - Z czegóż taki wyrobnik może się tak śmiać? - pytał zprzekąsem monarcha.

I zaraz następnego dnia posłał gońca z rozkazem: Pan i władca życzy sobie, abyś jeszcze przed północą dostarczył na zamek pięćdziesiąt worków trocin; w przeciwnym razie zginiesz ty i cała twoja rodzina.Drwal zmarkotniał, bo wiedział, żę nie sposób w ciągu tak krótkiego czasu "zorganizować" taką masę trocin.

Po krótkiej naradzie z żoną postanowili jednak, że spędzą i ten ostatni wieczór (bo śmierć pewna) tak samo w gronie dzieci i przyjaciół: właśnie w imię zasady, iż trzeba umierać tak, jak się żyło.

I tak też nastał ten wieczorny czas: znowu zeszło się mnóstwo gości - było pięknie i serdecznie. Przed północą wszyscy powrócili do swoich domów. Drwal z żoną zostali sami, dzieci poszły spać. O północy pocieszają się wzajemnie: lepiej umrzeć szczęśliwie i w pokoju, niż żyć w strachu i w niewoli.

W tym momencie słychać właśnie kołatanie do drzwi. Ociągając się, wstał mąż, aby wpuścić oczekiwanych katów. Na dworze stał jednak tylko jeden urzędnik. Zmieszany wszedł do środka i suchym głosem zakomenderował: - Przygotuj sześć desek na trumnę... król umarł niespodziewanie... przed chwilą.

So sie 16, 2014 7:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mindmonkey napisał(a):
Moim zdaniem stworzyl nas abysmy zyli wiecznie w niebie ale takze na Ziemi, Dal nam Jezusa, ktory cyklicznie wraca na Ziemie dal nam zmartchwystanie kiedy wszystcy umarli wracaja na Ziemi.

Nie rozumiem, co masz na myśli, że ludzie umarli wracają na ziemie?

Cytuj:
Takze mamy dwie przeciwstawne sily wiecznosc i smierc.Niektorzy ktory duzo zgrzesza po prostu ida do piekla odpadaja z kolowrotka zycia.O ile ktos ich modlitwa nie wyciagnie o ile jest to w ogole mozliwe. :)

Po tamtej stronie jest tylko wieczność. Tylko albo z Bogiem albo bez Boga.

Z piekła nie ma wyjścia...

So sie 16, 2014 7:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dzięki Jezusowi ludzie po smierci co jakiś czas zmartchwywstają .Nie wiem dokładnie ale chyba po paruzji,miedzy innymi dzięki Jezusowi.Czy ja cos znowu pomyliłam??

http://adonai.pl/wiecznosc/?id=62

So sie 16, 2014 7:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mindmonkey napisał(a):
Dzięki Jezusowi ludzie po smierci co jakiś czas zmartchwywstają .Nie wiem dokładnie ale chyba po paruzji,miedzy innymi dzięki Jezusowi.Czy ja cos znowu pomyliłam??

http://adonai.pl/wiecznosc/?id=62

Po śmierci od razu każdy idzie na sąd a potem niebo/ czyściec lub pieklo...
Zmartwychwstanie po Sądzie Ostatecznym.

So sie 16, 2014 7:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tak ale Sąd Ostateczni jest co iles lat czyli Jezus wraca na Ziemie wielokrotnie ,czyli mamy szanse ,że pozyjemy :D .

So sie 16, 2014 7:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mindmonkey napisał(a):
Tak ale Sąd Ostateczni jest co iles lat czyli Jezus wraca na Ziemie wielokrotnie ,czyli mamy szanse ,że pozyjemy :D .

Sąd Ostateczny będzie podczas Paruzji i będzie on raz :P

So sie 16, 2014 8:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A mam do was pytanie dzisiaj przegladalam strony w internecie nagle stalo sie cos dziwnego poczulam i nadal czuje ogromna milosc do Jezusa az mnie pali z tego uczucia w piersi w ogole nie wiem co sie dzieje dzis napisalam na jakiejs stronie, ze kocham Jezusa ale powiedziec a poczuc to duza roznica.NIE WIEM SKAD TE UCZUCIE?

So sie 16, 2014 8:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PRUMIN7 napisał(a):
W Nim (rozumiem, że chodzi o Jezusa ,ale co to znaczy w NIM - często używamy tego zwrotu, ale nie rozumiem go w tym kontekście) wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed jego obliczem... - rozumiem to tak, że Pan Bóg jeżeli już nas stworzy ( jak to już ktoś pisał " bezinteresownie" lub tak jak ty piszesz " bo tak chciał" ) to już z założeniem, że będziemy stworzeniami bez skazy.
Ten fragment Listu do Efezjan (pozwolisz ze nie będę wchodzić w dywagacje do kogo w istocie byli skierowany i kto jest autorem, to tekst natchniony i to jest istotne) zawiera opis nie tylko stworzenia ale i zbawienia. Po grzechu pierworodnym nie jesteśmy bez skazy - stad można powiedzieć że w założeniu mielismy być bez skazy tyle że upadek natury ludzkiej nie byl dla Boga zaskoczeniem - ale zostalismy odnowieni w Chrystusie stad możemy być "swięci i nieskalani". Myślę więc ze to "w Nim" można rozpatrywać tez w tym kontekscie. Pomocne tez chyba moga byc slowa z Ewangelii Sw. Jana "Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który [go] uprawia. Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy."
PRUMIN7 napisał(a):
Ponieważ jest Bogiem kochającym postanowił to nowe swoje stworzenie (ludzi) otoczyć swoją szczególną opieką ( wśród innych stworzeń) poprzez pośrednika między ludżmi, a Nim (Bogiem) jakim jest Jezus Chrystus ( chroniącym nas poprzez swoją naukę i Osobę przed szatanem i tym wszystkim co jest z nim związane)
Dużo więcej bo Bóg chce naszego zjednoczenia z Nim - żeby mogli to nastąpić musimy się przebóstwić aby uczestniczyć w najwyższej szczęśliwości, czyli być tymi świętymi i nieskalanymi przed Jego obliczem-
PRUMIN7 napisał(a):
Ku chwale ( podejrzewam, że chodzi tu o chwałę/ pokazanie Swojej wielkości /przed wszystkim co żyje w świecie duchowym jak i cielesnym. Bo przecież nie będzie szukał chwały przed samym Sobą) majestatu/wielkości swojego postanowienia o stworzeniu ludzi , z których Jest dumny jako ludzi bez skazy poprzez nasz wzorzec jakim jest Jezus Chrystus.
W czasie Mszy Świętej Kaplan mówi "Nasze hymny pochwalne nic Tobie nie dodają , ale się przyczyniają do naszego zbawienia", oddawanie chwaly Bogu potrzebne jest nam a nie Jemu, a uwielbienie Boga przez wieczność to najlepsze co możemy robić - wg mnie taka wersja raju to cos czego czlowiek sam z siebie nie wymysli, przed nawróceniem bylo to dla mnie w ogole nieludzkie stad był to jednoczesnie największy dowód prawdziwości tego.

So sie 16, 2014 9:56 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Bóg mówi, że całopalenia wcale nie są mu aż tak miłe. Raczej skruszone serce człowieka. Dał nam wolną wolę. To jest jeden z najpiękniejszych darów. Możemy Go kochać, ale też możemy (w sensie: istnieje taka możliwość) o Nim zapomnieć. Widać więc, że Bogu, który jest pełen wszystkiego, nic nie było potrzebne. Podzielił się tym, co miał: miłością, wolnością, dobrocią, mądrością. A skoro sam jest Miłością i Dobrocią można by powiedzieć, że podzielił się samym sobą!
Koniecznie trzeba przeczytać KKK 295.

Pn sie 18, 2014 12:23 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona