Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 05, 2020 7:23 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Dlaczego Pan Bóg nas stworzył ? 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego Pan Bóg nas stworzył ?
lsp napisał(a):
Bóg mówi, że całopalenia wcale nie są mu aż tak miłe. Raczej skruszone serce człowieka. Dał nam wolną wolę. To jest jeden z najpiękniejszych darów. Możemy Go kochać, ale też możemy (w sensie: istnieje taka możliwość) o Nim zapomnieć. Widać więc, że Bogu, który jest pełen wszystkiego, nic nie było potrzebne. Podzielił się tym, co miał: miłością, wolnością, dobrocią, mądrością. A skoro sam jest Miłością i Dobrocią można by powiedzieć, że podzielił się samym sobą!
Koniecznie trzeba przeczytać KKK 295.

I tutaj KKK kłamie, ponieważ nie istnieje mozliwośc aby zapomniec o Bogu.
Teoretycznie mamy wolną wole, ale to jest bujda, bo nawet jak zecchemy zapomniec o Bogu to zrobimy to tylko na chwilę. Po śmierci i tak będziemy na niego skazani, nawet jak trafimy do piekła, gdzie Boga nie ma to i tak Bóg skonstruował dusze tak, aby za nim teskniła w piekle.
DLatego też człowiek nie jest osobna jednostką i niestety nie ma nad soba włdzy ani tymbardziej żadnej wolnej woli.
Nasze zycie jest własnością Boga, to cos za zasadzie wypozyczenia samochodu.
Bóg nam wypozyczył ciało, mozemy sobie z nim chwile robic co chcemy, ale i tak bedziemy musieli je oddac i zapłacic za szkody ewentualne.
Człowiek jest nikim, jest czyjąś własnoscią, wiec czy jest stworzeniem? Tylko po częsci.

Śr sie 20, 2014 1:17 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Chyba nie mieścisz się w tym dziale.

Śr sie 20, 2014 10:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
_as_ napisał(a):
To, że jesteśmy ważni, wcale nei znaczy, że potrzebni...
Bo niby do czego? Bóg jest pełnią :)

Do tego by z wdzięcznością Kochać Boga i Mu służyć, chociaż Bóg tak bardzo nas kocha, że nawet Syna Swojego Jednorodzonego dał, aby nas Odkupił za grzech, który popełniliśmy i odeszliśmy od Miłości Boga.
Tak bardzo nas Bóg kochał, tak, z początku dał nam wszystko, wszystko nam dał z Miłości, a po tym co w raju się wydarzyło znów do nas Rękę wyciągnął.
Bóg jest Dobry i Bóg jest Miłością :)

Cz sie 21, 2014 6:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
paniczdomi napisał(a):
Do tego by z wdzięcznością Kochać Boga i Mu służyć, chociaż Bóg tak bardzo nas kocha, że nawet Syna Swojego Jednorodzonego dał, aby nas Odkupił za grzech, który popełniliśmy i odeszliśmy od Miłości Boga.
Tak bardzo nas Bóg kochał, tak, z początku dał nam wszystko, wszystko nam dał z Miłości, a po tym co w raju się wydarzyło znów do nas Rękę wyciągnął.
Bóg jest Dobry i Bóg jest Miłością :)

Do tego nas stworzył ale wcale nie znaczy to , że jesteśmy Mu potrzebni.
Nie jesteśmy.
Kocha nas do szaleństwa ale to nie znaczy, że jesteśmy Mu potrzebni.
Nie jesteśmy.

Cz sie 21, 2014 6:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
paniczdomi napisał(a):

Wiara, nadzieja i miłość to cnoty teologalne - czyli pochodzą z daru łaski Bożej, a łaska, jak to łaska jest darmo dana. Zatem można raczej chyba powiedzieć że Pan Bóg robi nam łaskę umożliwiając nam kochanie Go i uzdalniając nas do tego a nie że jesteśmy mu do czegoś potrzebni.

Pt sie 22, 2014 2:03 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PRUMIN7 napisał(a):
Pewno wielu z nas wierzących ( być może i niewierzących) zastanawiało się, dlaczego Bóg nas stworzył i do czego jesteśmy Panu Bogu potrzebni ? Czy jest jakaś mało zawiła odpowiedż na to pytanie (przede wszystkim w Biblii), czy też tylko gołosłowne interpretacje lub domysły?

Ja bym odpowiedzi szukał w naszej naturze, ktora jest podobna do natury Boga. Ludzie uwielbiają tworzyć, stwarzać nowe. Gdybyśmy mieli wystarczającą wiedzę, zbudowalibysmy sobie roboty. Gdybyśmy byli bez grzechu i pełni miłości to te roboty by były miłe, sympatyczne, podziwialyby nas i kochaly. Bylyby wierne swoim panom a ich wlasciciele by sie troszczyli zeby ich roboty miały wszystko czego potrzebują.......

Jak ktoś wie dlaczego ludzie chcą stworzyć robota na swoje podobieństwo (patrz chodzący robot Hondy) to zrozumie dlaczego Bóg stworzył czlowieka ;-)

Pt sie 22, 2014 5:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
marcin9098 napisał(a):
Ja bym odpowiedzi szukał w naszej naturze, ktora jest podobna do natury Boga.

Naturę Boga i naturę człowieka dzieli przepaść, ta przepaść nazywa się grzech.

Pt sie 22, 2014 8:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Owszem, dzieli nas przepaść, ale człowiek ma w sobie "potencjał", możliwość, by żyć bez grzechu, Bóg sam nas wzywa "ŚWIĘTYMI BĄDŹCIE, JAK JA JESTEM ŚWIĘTY". Gdyby to nie było osiągalne, to by tak nie mówił. A nawet dał tego dowód, że jest to możliwe - naśladujmy Pana Jezusa Chrystusa. Również po to się On narodził, by nam pokazać, że jest to możliwe i On przez Wcielenie nam pokazał dobitnie na jaki obraz i podobieństwo nas stworzył.

Pt sie 22, 2014 8:39 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
_as_ napisał(a):
marcin9098 napisał(a):
Ja bym odpowiedzi szukał w naszej naturze, ktora jest podobna do natury Boga.

Naturę Boga i naturę człowieka dzieli przepaść, ta przepaść nazywa się grzech.

Tak, ale popatrz ile piękna jest w człowieku i pomimo swej upadłej natury jak wiele pięknych rzeczy stworzył. Uważam że hasło "na obraz i podobieństwo" jest niezaprzeczalne. Chcesz poznać choć trochę Boga - poznaj dobrze siebie.

So sie 23, 2014 12:36 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
marcin9098 napisał(a):
Tak, ale popatrz ile piękna jest w człowieku i pomimo swej upadłej natury jak wiele pięknych rzeczy stworzył.

Piękno jest ale dzięki łasce Bożej inaczej jest tylko nędza.

Cytuj:
(...)Chcesz poznać choć trochę Boga - poznaj dobrze siebie.

Wręcz przeciwnie. Chcesz poznać siebie - poznaj Boga.
Nasze piękno jest tylko i wyłącznie wynikiem życia w łasce. To Krew Chrystusa czyni nas pięknymi.

So sie 23, 2014 11:05 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
_as_ napisał(a):
Nie jesteśmy.
Nie jesteśmy.

Jesteśmy :)

Zan im ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię, prorokiem dla narodów ustanowiłem cię.

św Paweł - naczynie wybrane ,Piotr -skała ,przez Maryję okazał przecież "moc ramienia swego".Bóg ma plan dla każdego człowieka i każdy jest potrzebny :) w dziele budowania Królestwa Bożego
ps. mam mini komputer,wszystko mi skacze i ciężko mi się rozpisywać wyczerpując temat

Śr sie 27, 2014 10:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):
_as_ napisał(a):
Nie jesteśmy.
Nie jesteśmy.

Jesteśmy :)

Zan im ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię, prorokiem dla narodów ustanowiłem cię.

św Paweł - naczynie wybrane ,Piotr -skała ,przez Maryję okazał przecież "moc ramienia swego".Bóg ma plan dla każdego człowieka i każdy jest potrzebny :) w dziele budowania Królestwa Bożego
ps. mam mini komputer,wszystko mi skacze i ciężko mi się rozpisywać wyczerpując temat

Nie mówimy o budowaniu Królestwa, ale o tym, czy człowiek jest Bogu potrzebny.

Nie jest.

Wybranie nie oznacza tego, że jesteśmy potrzebni.
Potrzeby wskazują na braki, skoro Bóg czegoś potrzebuje, to znaczy, że czegoś nie ma, że ma jakies braki.

Bóg jest pełnią i nie jesteśmy Mu potrzebni. Nie straciłby nic gdyby nas nie stworzył a mógł nas nie stwarzać.

Stworzył, bo po prostu tego chciał.

To człowiek ma potrzebę bycia potrzebnym Bogu - ale nie wiem czy to słuszne, bo wtedy okazałoby się, że Bóg miał "interes" żeby nas mieć.

Skoro nie jesteśmy i nie byliśmy Mu potrzebni a mimo to nas zapragnął, to świadczy tylko o bezinteresowności Jego Miłości, której żaden człowiek na tej ziemi nie doświadcza, dowód na to jest taki, że ciągle podejrzewa o coś Boga...

Dopiero po śmierci poznamy, doświadczymy, zobaczymy tę Miłość, której człowiek nawet nie jest w stanie sobie wyobrazić...

Cz sie 28, 2014 12:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mówimy o dwóch różnych rzeczywistościach.Ładny wyciągnęłaś wniosek o miłosierdziu Bożym i Jego bezinteresowności w dziele stwarzania człowieka.To jest właśnie miłość.
Na naszym prostym więc przykładzie rodzicielskim wgląda to tak.Decydujemy się na potomstwo ,nie jest ono nam do niczego potrzebne ,raczej same problemy ;) ,ale właśnie nasza bezinteresowność i miłość powołuje je do życia.

Ale na tym miłość się nie kończy.Miłość może się tylko rozwijać i stawać się większą.Jak to rozumieć ?Tak jak nieposłuszeństwo dzieci ,niszczy ową nić pierwotną ,tak posłuszeństwo nieustannie ją buduje ,wzmacnia i prowadzi do doskonałości.Jeśli więc "w nim żyjemy poruszamy się i jesteśmy" ,a nasza miłość w Nim wzrasta i się doskonali ,także i On doznaje ... wzrostu ? Pewnie ,że nie.Bóg jest doskonały i pełen miłości nie może wzrosnąć ,bo jest pełnią. :)

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który go uprawia.
Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy.
Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was.
Wytrwajcie we Mnie, a Ja będę trwał w was. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie, o ile nie trwa w winnym krzewie, tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie.
Ja jestem krzewem winnym, wy latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić.
Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją, i wrzuca do ognia, i płonie.
Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni.
Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami”.

OK? Niczego Bóg nie traci ,ale poprzez rozwój Królestwa Bożego - czyli nas samych w Nim i przez Niego ,także i On pomimo swojej doskonałości ,na nowo zyskuje.Staje się coraz "piękniejszy" poprzez owoce na Nim się znajdujące.Istotnie więc choć Bóg nas nie potrzebuje ,to właśnie nas wybrał ,aby się nami "przyozdobić". :)

Cz sie 28, 2014 1:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Osobiście to co piszesz mi się wydaje naciagane bo jakby nie byli to my w modlitwie której nauczyl nas Pan Jezus prosimy Ojca o przyjście Królestwa - i to jednak określa kierunek. To chyba Einstein powiedzial ze nie chcialby wierzyć w Boga którego mógłby zrozumieć. Ja tez tak czuje i teraz moglaym dodać jeszcze do tego "lub który mnie potrzebuje do czegokolwiek" nawet jeśli miało to by być tak dowartościujace zadanie jak "przyozdabianie" Go.

Cz sie 28, 2014 3:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jezus zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: Królestwo Boże nie przyjdzie dostrzegalnie; i nie powiedzą: "Oto tu jest" albo: "tam". Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest. Do uczniów zaś rzekł: Przyjdzie czas, kiedy zapragniecie ujrzeć choćby jeden z dni Syna Człowieczego, a nie zobaczycie. Powiedzą wam: Oto tam lub: Oto tu. Nie chodźcie tam i nie biegnijcie za nimi. Bo jak błyskawica, gdy zabłyśnie, świeci od jednego krańca widnokręgu aż do drugiego, tak będzie z Synem Człowieczym w dniu Jego. Wpierw jednak musi wiele wycierpieć i być odrzuconym przez to pokolenie.

Wydaje nam się że rzeczywistość Królestwa, rzeczywistość Nieba jest oddalona od nas o lata świetlne. Bóg jednak nie chce byśmy wpatrywali się w gwiazdy, aby je znaleźć. Królestwo zaczyna się przecież w każdym sercu człowieka, który szuka i kocha Boga. :)

Co zaś się tyczy "przyozdabiania" ,to może w ostatnim zdaniu nie ująłem tego najtrafniej.Nie mniej jednak ,wspólnota świętych jako całość ,będąc w Bogu zaszczepioną staje się częścią tego samego kochającego i dobrego Boga.Bóg to słońce ,a my gwiazdy na niebie odbijające jego blask.
Lepiej ? ;)

Cz sie 28, 2014 3:54 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona