Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 02, 2020 12:51 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Szczęście w niebie a samotnośc w niebie. 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Szczęście w niebie a samotnośc w niebie.
_as_ napisał(a):
PeterW napisał(a):
Grzech? Szatan?

W takim razie czy coś, co ma takie źródło, może istnieć w niebie?

No to skąd się bierze mówienie o zasmucaniu (albo i obrażaniu) Boga naszymi grzechami?

Cz sie 21, 2014 1:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
No to skąd się bierze mówienie o zasmucaniu (albo i obrażaniu) Boga naszymi grzechami?

Może to jest inne zasmucanie i obrażanie niż my jako ludzie to rozumiemy?
Np. Bóg jest zazdrosny, a przecież zazdrość to grzech... no a grzechu w Bogu na pewno nie ma bo jest Święty :D

Cz sie 21, 2014 3:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
_as_ napisał(a):
PeterW napisał(a):
Grzech? Szatan?

W takim razie czy coś, co ma takie źródło, może istnieć w niebie?

Bo to boli Jezusa i Boga Ojca, jest wbrew temu co On głosi.
Bóg jest Miłością, ktoś kto grzeszy, rani Miłość, czyli Boga w Trójcy Jedynego.

Cz sie 21, 2014 5:46 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Metanoja napisał(a):
Spójrz na to od tej strony, a nie zamartwiaj się tym, że bliźni nie trafi do nieba, a Ty tak, bo Ty widzisz jego grzeszność. Bóg może to widzieć zupełnie inaczej.

Pisząc swój temat nie miałem na mysli, że ja jestem swięty i pójdę do nieba a wszyscy moi bliscy to grzesznicy i pójdą do piekła.
Zwyczajnie naszła mnie taka mysl, będąc ostatnio na pogrzebie koleżanki z pracy, która odebrała sobie zycie...
Zastanowiłem się a co się stanie, jeżeli ona trafi do piekła a ja jakimś cudem do szczęsliwego nieba... nie będę szczęsliwy, gdy jej juz nigdy nie spotkam.
I nawet, gdy Bóg da mi w niebie luksusowy dom, wykwintne jedzenie itd, ale co z tego, skoro ja będę za kims tęsknił.
Abym był szczęsliwy i przestał tęsknic to Bóg musiałby w mojej duszy zabić miłość do człowieka (nie chodzi mi o miłośc damsko meska)... innej drogi nie widzę...

Cz sie 21, 2014 10:04 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Św. Faustyna poznała Boga na ziemi. Zastanawiały mnie jej słowa kiedy pisała, że jej mama chciała się z nią zobaczyć przed śmiercią. Pojechała do swej rodzinnej wsi (byłam w jej domu) i tam spotykała się ze wszystkimi. Każdy chciał się z nią zobaczyć, przyprowadzano do niej dzieci. A ona tęskniła za swoim klasztorem, gdzie miała żywy kontakt z Bogiem. Może to tak będzie?
Nie zamartwiaj się o koleżankę, ale módl się za jej duszę.

Cz sie 21, 2014 10:10 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Nie wyobrażam sobie szczęścia w Niebie, jeśli się okaże, że będą tam tylko ludzie a nie będzie zwierząt.
Taki stan dla mnie nie jest pełnią szczęścia i oznacza niezaspokojenie i pewną samotność.

Pt sie 22, 2014 7:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Bóg sobie może sam decydować kogo zaprosi do Swojego Królestwa, nie stawiam mu warunków, bo tak to brzmi, trąci zuchwalstwem delikatnie ujmując. Bóg nie jest w zwierzętach, bo one nie mają duszy. A w człowieku jest. Nie traktuj proszę zwierząt na równi z ludźmi.

Pt sie 22, 2014 8:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Św. Faustyna poznała Boga na ziemi. Zastanawiały mnie jej słowa kiedy pisała, że jej mama chciała się z nią zobaczyć przed śmiercią. Pojechała do swej rodzinnej wsi (byłam w jej domu) i tam spotykała się ze wszystkimi. Każdy chciał się z nią zobaczyć, przyprowadzano do niej dzieci. A ona tęskniła za swoim klasztorem, gdzie miała żywy kontakt z Bogiem. Może to tak będzie?
Nie zamartwiaj się o koleżankę, ale módl się za jej duszę.

Ja to jak najbardziej rozumiem. Nie wiem, jak to jest z Wami, ale ze mną jest tak, że mimo, że mam dwójkę dzieci, wspaniałych córeczek, które kocham ogromnie, to u mnie jest tak, że pierwsza moja myśl jest skierowana do Pana Jezusa, On ciągle jest w moim sercu, w umyśle, w głowie. Po prostu mną zawładnął. Można powiedzieć, że mam obsesję na Jego punkcie. I nie umniejsza to mojej miłości do dzieci (bo przecież ktoś z boku jakby to usłyszał, by pomyslał że to konkurencja kogo bardziej kocham), mało tego ten stan wręcz doskonali i pogłębia moją miłość do dzieci i do każdego innego. Nie wiem, czy ktokolwiek odczuwa i przeżywa to podobnie do mnie, ale przynajmniej św. Faustyna by mnie zrozumiała.

Pt sie 22, 2014 8:52 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Worek napisał(a):
Nie wyobrażam sobie szczęścia w Niebie, jeśli się okaże, że będą tam tylko ludzie a nie będzie zwierząt.
Taki stan dla mnie nie jest pełnią szczęścia i oznacza niezaspokojenie i pewną samotność.

Zwierzeta to tez ciekawa sprawa, bo np. mozna przypuszczac, ze przedmioty nam Bóg stworzy, no ale zwierzeta? Skoro nie mają duszy to stworzy nam naszego pieska? Hmmm, przeciez nasza dusza nie wymaże miłosci do psa będąc już w niebie. Z tego co wiem w duszy zostają wszystkie przywiązania ziemskie i wszystkie mysli, przezycia, to co się nauczylismy. Nie stajemy się czysta kartką po smierci ciała, bo gdyby tak było trzebaby tez wymazac nasze grzechy.

Pt sie 22, 2014 9:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Worek napisał(a):

Trzeba umieć to pojąć, że dusza jako byt niematerialny nieustannie kontemplująca Oblicze Boga Ojca jest skupiona na tym, bo TO jest Źródłem Radości. Owszem tak jak teraz np. święci w Niebie orędują za nami na ziemi, tak też pewnie i inne zajęcia się znajdą, niemniej jednak sprawa jest prosta (choć detale są nam nieznane, bo w Niebie kto jest, ten wie jak tam jest, my na ziemi widzimy "jakby w zwierciadle") i w duchu pokory trzeba przyjąć za pewnik to, że Niebo to miejsce naszej doczesnej pielgrzymki do Domu Ojca, a w Niebie nie znajdzie się nic nieczystego.

Pt sie 22, 2014 9:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jasny napisał(a):
(...) Nie stajemy się czysta kartką po smierci ciała, bo gdyby tak było trzebaby tez wymazac nasze grzechy.

Owszem, nie stajemy się czystą kartką ale nasze grzechy, które są nam odpuszczone, są też wymazane, nie ma ich.

So sie 23, 2014 11:01 am
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Metanoja napisał(a):
Bóg nie jest w zwierzętach
No... nie mam pewności, Bóg jest wszędzie,
Metanoja napisał(a):
bo one nie mają duszy.
Podasz jakieś źródła, mówiące, że tak nie jest. Wydaje mi się, że nauczanie KK o tym nie przesądza.
Metanoja napisał(a):
Nie traktuj proszę zwierząt na równi z ludźmi.
A gdzież by tam, zwierzęta cenię znacznie bardziej.

Śr sie 27, 2014 5:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Worek napisał(a):
A gdzież by tam, zwierzęta cenię znacznie bardziej.
To bardzo smutne... i trochę żałosne.

Śr sie 27, 2014 7:20 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Co to za wymysły jakoby zwierzęta nie posiadały duszy? Przecież to właśnie dusza ożywia wszelką materię. Dusza jest zasadą wszelkiego życia, także zwierząt. I będzie dla nich miejsce w Niebie:

Wtedy wilk zamieszka wraz z barankiem, pantera z koźlęciem razem leżeć będą, cielę i lew paść się będą społem i mały chłopiec będzie je poganiał. Krowa i niedźwiedzica przestawać będą przyjaźnie, młode ich razem będą legały. Lew też jak wół będzie jadał słomę. Niemowlę igrać będzie na norze kobry, dziecko włoży swą rękę do kryjówki żmii. Zła czynić nie będą ani zgubnie działać po całej świętej mej górze, bo kraj się napełni znajomością Jahwe, na kształt wód, które przepełniają morze.
(Iz 11:6-9, BT - por z Iz 65:25)

Śr sie 27, 2014 8:34 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
To, że zwierzęta nie mają duszy mówi kler. A nawet jak stwierdzą, że mają duszę, to sa przekonani, ze w niebie nie ma zwierząt.

Kod:
A zatem, jeżeli dusza w sensie ogólnym to pierwiastek życiowy, to w takim razie duszę posiada wszystko to, co żyje, a więc zwierzęta też. Ale między duszą zwierzęcą i duszą ludzką zachodzi kolosalna różnica, jak między niebem i ziemią. Dusza zwierzęca – to dusza zmysłowa (sensytywna), która organizuje ciało, posiada czucie, poznaje otaczający świat, wprawia ciało w ruch i posiada zmysły. W przeciwieństwie do duszy ludzkiej, która jest nieśmiertelna, dusza zwierzęca ginie bezpowrotnie, gdy zwierzę umiera. A zatem w niebie nie będzie żadnych zwierząt. Niektórzy może powiedzą: szkoda! Człowiek dzięki duszy duchowej i rozumnej potrafi rozumować, poznawać nawet abstrakcyjne prawdy, tworzyć systemy filozoficzne, planować, przewidywać, a zwierzę tego nie potrafi. O. Grzegorz. B. Błoch OFM

N sie 31, 2014 12:00 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona