Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 05, 2020 7:21 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Obraz Matki Boskiej Czestochowskiej 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Obraz Matki Boskiej Czestochowskiej
Chcialam zasiegnac waszej opini.W moim domu jest obraz Matki Boskiej Czestochowskiej najpewniej ktos z moich dziadkow kupil go bedac w czestochowie wlasciwie niejest to nawet obraz po prostu plakat z wizerunkiem, ktory jest obramowany.Czytalam troche na temat tego obrazu i ludzie pisza, ze tak jak droga do nieba jest trudna tak za sprawa tego obrazu spotykaja czlowieka rozne mekki cierpienia.Sama Maryja na tym obrazie symbolizuje Maryje wniebowzieta.Nie chce mi sie opisywac ale moje zycie jest wlasnie taka mekka w ogole dzieja sie za sprawa tego obrazu takie rzeczy ze mnie przerastajai przerazaja.Absolutnie nie podwazam cudownego dzialania obrazu tylko jak mowie troche mnie przerasta.Kiedys slyszalam, ze nie powinno sie kupowac medalikow i obrazow Matki Boskiej Bolesnej gdyz sie bedzie cierpialo tak samo z tym obrazem.Najgorsze, ze nawet jak schowam ten obraz to po czasie nawet jak przy sprzataniu go odnajde i sobie przypomne potrafi on o sobie przypomniec w ten jakze zagadkowy sposob.Mysle nad oddaniem go do kosciola.

Wt wrz 09, 2014 2:02 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Obraz Matki Boskiej Czestochowskiej
Moim zdaniem to jest przejaw magicznego myślenia. Absolutnie dalekie od myślenia chrześcijańskiego. Nie ma w tym miejsca na Wole Boga i Jego plan. Jest tylko magiczna bo mam obraz i to pewnie przez niego dzieje mi się źle.

Wt wrz 09, 2014 2:54 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mindmonkey napisał(a):
Chcialam zasiegnac waszej opini.W moim domu jest obraz Matki Boskiej Czestochowskiej najpewniej ktos z moich dziadkow kupil go bedac w czestochowie wlasciwie niejest to nawet obraz po prostu plakat z wizerunkiem, ktory jest obramowany.Czytalam troche na temat tego obrazu i ludzie pisza, ze tak jak droga do nieba jest trudna tak za sprawa tego obrazu spotykaja czlowieka rozne mekki cierpienia.Sama Maryja na tym obrazie symbolizuje Maryje wniebowzieta.Nie chce mi sie opisywac ale moje zycie jest wlasnie taka mekka w ogole dzieja sie za sprawa tego obrazu takie rzeczy ze mnie przerastajai przerazaja.Absolutnie nie podwazam cudownego dzialania obrazu tylko jak mowie troche mnie przerasta.Kiedys slyszalam, ze nie powinno sie kupowac medalikow i obrazow Matki Boskiej Bolesnej gdyz sie bedzie cierpialo tak samo z tym obrazem.Najgorsze, ze nawet jak schowam ten obraz to po czasie nawet jak przy sprzataniu go odnajde i sobie przypomne potrafi on o sobie przypomniec w ten jakze zagadkowy sposob.Mysle nad oddaniem go do kosciola.

Jockey napisał(a):
Moim zdaniem to jest przejaw magicznego myślenia. Absolutnie dalekie od myślenia chrześcijańskiego. Nie ma w tym miejsca na Wole Boga i Jego plan. Jest tylko magiczna bo mam obraz i to pewnie przez niego dzieje mi się źle.

Magiczne albo przesądne...albo jedno i drugie
Słyszałam tez o tym ,że nie wolno w prezencie dawac krzyża, bo potem jest życie pełne krzyży :D

To nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem, jak powiedział przedmówca.

Trzeba usilnie wyrzekać się takiego myślenia.

Wt wrz 09, 2014 3:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dlaczego ja tylko podkreslilam cudowne dzialanie tego obrazu.Co mi sie jeszcze dzis przedarzylo nie spalam w nocy meczyly mnie jakies straszne wizje i pomyslalam sobie rano, ze dobrze ze jade do miasta oddalonego paredziesiat kilometrow na angielski ze wyjde z domu i odpoczne od tego obrazu a jak wysiadlam z pociagu bedac na miejscu w innym miescie na samym deptaku patrze i oczom nie wierze obraz matki boskiej czestochowskiej tzn taki w formie plakatu rozwieszonego, okazalo sie ze obraz przybyl do tego miasta co jezdze na angielski.Dzis tez z tego angielskiego mialam probny egzamin i wczesniej modlilam sie do Matki Boskiej Czestochowskiej aby go zaliczyla jak pisalam egzamin pod budynkiem w ktorym pisalam egzamin szla procesja zwiazku z tym obrazem Matka Boska takze piszac egzamin za oknem szla procesja i sie modlila az tak mnie wspierala.oczywiscie egzamin zaliczylam tak jak chcialam chodz z poczatku nie bylo na to szans.Po napisaniu egzaminu poszlam do kosciola gdzie byl obraz aby podziekowac i chociaz go zobaczyc bylo mnostwo ludzi z swieczkami ale jakos udalo mi sie przepchac.Slyszalam, ze ten obraz uswiece rodziny ale wlasnie ta droga do uswiecenia bywa nielatwa.

Wt wrz 09, 2014 10:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Co ciekawe wczoraj przed zasnieciem i jak sie obudzilam w nocym czytalam rozne artykuly o tym obrazie a nastepnego dnia go zobaczylam w kosciele na proxesji dziwne.

Wt wrz 09, 2014 10:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mindmonkey, nie bój się Matki... Ona nie sprowadza nieszczęść, ale kiedy już pojawią się - chce być blisko, by przytulic, pocieszyć.
To jakby człowiek, który zasłabł na ulicy podejrzewał tego, który udziela mu pomocy, że to właśnie za jego przyczyną tak się stało.
Zawieś ten obraz na ścianie i ...nie lękaj się :)

Śr wrz 10, 2014 8:11 am
Odpowiedz z cytatem
Mindmonkey obraz nie ma cudownego działanie, czym wcześniej sobie to uświadomisz, tym lepiej dla Ciebie. Nie wieszaj zatem tego obrazu, schowaj go, albo wyrzuć (to nie grzech).
Oddaj swoje życie Jezusowi Panu naszemu, wszystko: lęki, chorobę, to co najpiękniejsze w Twoim życiu i to co Ci przygniata, On będzie najlepiej wiedział co z tym zrobić - pomoże każdemu, choć nie każdy potrafi tę pomoc przyjąć - On działa nie po ludzku myśląc.

Pozdrawiam

Śr wrz 10, 2014 9:37 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Nie wieszaj zatem tego obrazu, schowaj go, albo wyrzuć (to nie grzech).
Oddaj swoje życie Jezusowi Panu naszemu

Kult Matki Bożej nie stoi w sprzeczności z oddaniem życia Panu Jezusowi, wręcz przeciwnie - bardzo temu sprzyja, pomaga. Przecież tylko o to chodzi Matce, nie o uwielbienie dla Niej samej, wszak pokorną jest...
Kto chce żyć w przyjaźni z Jezusem nie może ignorować, wyrzucać precz ze swojego życia - Jego Matki :(

Śr wrz 10, 2014 10:05 am
Odpowiedz z cytatem
No tak Obraz=Matka - to nie jest katolicka nauka.
A ja o kulcie Matki Bożej nie pisałem, tylko o kulcie obrazu - to jednak różnica - ja jednak zielony jestem, więc może nic nie wiem.

Pozdrawiam

Śr wrz 10, 2014 10:53 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Kult częstochowskiego obrazu Matki Bożej też nie jest sprzeczny z chrześcijaństwem. Dopóki się nie zaczyna traktować "Matki Boskiej Częstochowskiej" jako jakiejś innej osoby niż "pozostałe Matki Boskie". Natomiast przypisywanie ikonie "sprowadzania pecha" to już jest bluźnierstwo pierwszej wody.

Śr wrz 10, 2014 10:57 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
No tak Obraz=Matka - to nie jest katolicka nauka.

JarStary, wskaż mi gdzie napisałam: Obraz=Matka.
To tylko Twoje przypuszczenia nie mające nic wspólnego z moim kultem dla Matki Bożej.

Cytuj:
Dopóki się nie zaczyna traktować "Matki Boskiej Częstochowskiej" jako jakiejś innej osoby niż "pozostałe Matki Boskie"

zefciu, jakie "pozostałe Matki Boskie"?? :-D I proszę nie posądzać mnie o dewocję, ok?

Śr wrz 10, 2014 12:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przepraszam - piszę w złym dziale, więc tylko odpowiem na pytanie Krysi i mnie nie ma.
Krysia napisał(a):
zefciu, jakie "pozostałe Matki Boskie"??
mindmonkey napisał "modliłem się do Matki Boskiej Częstochowskiej". To brzmi tak, jakby "Matka Boska Częstochowska" była inną osobą, niż np. "Matka Boska Ostrobramska".

Śr wrz 10, 2014 12:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
mindmonkey napisał "modliłem się do Matki Boskiej Częstochowskiej". To brzmi tak, jakby "Matka Boska Częstochowska" była inną osobą, niż np. "Matka Boska Ostrobramska".

Dla mnie zaś oczywiste, że modliła się do Matki Bożej, mając przed oczyma obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Sorry, ale podejrzliwe, pokrętne rozumowanie macie Panowie w tej kwestii. Ciągle powtarzają się tu napaści na czczących - rzekomo obrazy.

Śr wrz 10, 2014 12:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Krysia napisał(a):
Dla mnie zaś oczywiste, że modliła się do Matki Bożej, mając przed oczyma obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Sorry, ale podejrzliwe, pokrętne rozumowanie macie Panowie w tej kwestii. Ciągle powtarzają się tu napaści na czczących rzekomo obrazy.
Nigdy bym nie pomyślał, żeby kogoś atakować za kult obrazów (nie żaden rzekomy). Proszę jednak - jeśli masz do mnie pytania, bądź zarzuty, to proszę nie tutaj.

I tyle starczy zefciu.R.

Śr wrz 10, 2014 12:21 pm
Odpowiedz z cytatem
Nie napisałem, że Ty tak napisałaś tylko ja tak zrozumiałem Twoją wypowiedź.
Po za tym, nie jestem przeciwnikiem ja tylko ugeruję, że obraz jest tylko przedstawieniem graficznym osoby do której się zwracamy i nie ważne jaki to obraz (może być to mój własnoręcznie namalowany), a to nie obraz zsyła łaski, tylko nasz dobry Bóg, przez wstawiennictwo osoby do której się modlimy (tu do Maryi).
Krysiu to nie atak, jeśli Mindmonkey uważa, że ten obraz jest przyczynkiem jej problemów - to może jest to problem z rozumieniem prawd wiary?

Pozdrawiam

Śr wrz 10, 2014 12:58 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona