Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 05, 2020 7:25 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 Gdzie lepiej się modlic 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdzie lepiej się modlic
Barney-Waznyczłowieku:
Twoja rozpaczliwa obrona związania z zodiakiem (mimo tego że Kościół, ksiądz, Biblia mówi co innego), niechęć do modlitwy o uwolnienie, gorączkowe szukanie argumentów by przy tym zostać - wszystko to zdaje się świadczyc o związaniu. Niestety, być może nawet o podłożu demonicznym (nie mylić z opętaniem).
----------
JA - ale ja się bardzo dobrze tu czuję i polubiłem z wami dyskutować a, że łatwo mi to przychodzi mimo niskiego IQ to wynika z tego, że po prostu mam rację. to raczej wy się wysilacie

-----
Sprawę komplikuje (ale niestety nie wyklucza) Twoja choroba (niestety, schizofrenia sprzyja wykrzywionym, choć gorliwym rodzajom religijności - i w Twoim przypadku wydaje się to być bardzo wyraźne).
Nie wiem co Ci radzić, bo widzę że trudno wytrącić CIę z samozadowolenia w tym uwikłaniu, a nie chcę byś myślał że występuje przeciw Tobie...

----------
JA - moja choroba absolutnie nie ma związku z moją pasją, ja wcześniej zacząłem się modlic niż zachorowałem to wszystko Bóg tak sprawił, że jestem w takiej sytuacji, naprawdę. oczywiście fakt tylko, że jestem bardziej religijny ale to się stało po tym jak miałem wizję i zostałem wysłuchany, to się działo z czasem - moja wiara dojrzewała

-----
Jest taka historia: [i]masz ulubionego psa, który znalazł w śmietniku ohydną, zgniłą, śmierdzącą kość z rozkładającymi się resztkami mięsa. Jeśli będziesz chciał mu tę kość wyrwać w trosce o jego zdrowie, będzie na ciebie warczał - a w kazdym razie nie uwierzy w Twoją dobrą wolę (bo postrzega ją jako swój skarb).
Jedyną możliwością jest dać Twojemu czworonożnemu towarzyszowi... wspaniały, pachnący świeżością kawałek mięsa. Porzuci wówczas tę obrzydliwą kość bo dostrzeże, że mięso jest dla niego dużo lepsze.

----------
JA - w zamian też ci opowiem historię. z mojego życia;
na wycieczce złapała mnie choroba, bardzo żarliwie się w tym czasie modliłem, mówiłem dużo "Panie niech się dzieje Twoja Wola" i mimo, że mi było źle to modliłem się o inteligencję nie zważając na nic. Bóg mnie nie wysłuchał tzn. nic się nie stało, przynajmniej tak mi się wydawało. przez tą chorobę poszedłem od razu spac dużo wcześniej dzięki temu obudziłem się rano i modliłem o inteligencję jakieś 4 czy 5 godzin leżąc w łóżku. i Bóg mnie wysłuchał moja inteligencja się podniosła. i Bóg tak to zrobił bo gdybym nie miał tego stanu chorobowego to by mi inteligencja nie wzrosła!!!

----------
Jestem w takiej sytuacji. Trzymasz sie całą siłą przy obrzydliwym, cuchnącym, potępionym przez Biblię i Kościół zabobonie próbując to usprawiedliwiać tym, że jakoś-tam pomaga Ci zaspokoić Twój głód Boga.
Ja mam dla Ciebie wspaniały, pachnący kawałek doskonałego pokarmu - czystą, nieskażoną przesądami rodem z pogaństwa naukę Jezusa Chrystusa.
Co mam zrobić, byś ją dostrzegł, zachwycił się i porzucił obrzydliwy, cuchnący, okultystyczny ochłap zodiaku podsuwany Ci przez szatana aby oszukać Twój głód Boga?

---
JA - teraz to bluźnisz!!!

----------
Proszę, pogadaj chociaż o tym ze spowiednikiem...[/quote]

JA - eee nie ja tutaj jestem kozak tu można się zastanowić co napisac w realu jestem cieńki, mam niskie IQ

Pt wrz 19, 2014 11:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Cytuj:
Ja mam dla Ciebie wspaniały, pachnący kawałek doskonałego pokarmu - czystą, nieskażoną przesądami rodem z pogaństwa naukę Jezusa Chrystusa.
Co mam zrobić, byś ją dostrzegł, zachwycił się i porzucił obrzydliwy, cuchnący, okultystyczny ochłap zodiaku podsuwany Ci przez szatana aby oszukać Twój głód Boga?
---
JA - teraz to bluźnisz!!!

A co jest owym bluźnierstwem?
  • To że zodiak to okultyzm? - to czysta prawda
  • to że Zodiak ma źródła pogańskie? To fakt historyczny
  • to że podsuwa Ci go szatan? Nie mam co do tego wątpliwości, objawy związania są - nawet w Twoich wypowiedziach na forum bardzo wyraźne.
  • To że oszukuje on Twój głów Boga (który ma Cię zaprowadzić do Boga bez zbędnych dodatków)? To, niestety widać.
Przeciwko czemu moja wypowiedź jest zatem bluźnierstwem? Wypowiadałem się przeciw zodiakowi. Czyżby to zodiak był Twoim bogiem?

Cytuj:
Cytuj:
Proszę, pogadaj chociaż o tym ze spowiednikiem...

JA - eee nie ja tutaj jestem kozak tu można się zastanowić co napisac w realu jestem cieńki, mam niskie IQ
[/quote]Ty nie masz ze spowiednikiem dyskutować, tylko go słuchać - bo przemawia do Ciebie w imieniu Jezusa Chrystusa.
Niemniej Twoja odpowiedź świadczy, że doskonale wiesz, że spowiednik powie Ci o zodiaku to, co my tutaj....

==================
Na koniec coś nie związanego z tematem. Nie ubolewaj ciągle, ze "masz niskie IQ". Nie wiem czy wiesz, ale IQ jest współczesnym mitem, i poważni naukowcy potężnie go kwestionują (polecam książkę „Uczniowie czarnoksiężnika” A.K. Dewdneya, trochę na ten temat możesz przeczytać też tu http://lewacki-blog.blog.onet.pl/2009/0 ... na-i-dode/ ). Także udowodniono (nie wiem czy wiesz) że schizofrenia nie powoduje zmniejszenia inteligencji.
Wielu geniuszy było schizofrenikami np. słynny malarz van Gogh, noblista John Forbes Nash, artysta Wacław Niżyński, Hegel, Kant, Stachura, Wojaczek, Philip K. Dick Philip K. Dick (na podstawie jego prozy powstały takie filmowe hity, jak: „Raport Mniejszości”, „Łowca Androidów”, „Pamięć Absolutna”, „Next”, „Zapłata”, „Przez ciemne zwierciadło” czy „Władcy umysłów”), założyciel Pink Floyd - Syd Barrett oraz Brian Wilson - lider, wokalista, basista i główny kompozytor The Beach Boys - a to bardzo niekompletna lista.
Więc odrzuć te kompleksy i nie myśl o sobie w ten sposób.

So wrz 20, 2014 11:03 am
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Barney bluźnisz bo opluwasz mój zaakceptowany przez Boga stan w którym trwam od lat i w którym Bóg mi błogosławi
----------
TY - Niemniej Twoja odpowiedź świadczy, że doskonale wiesz, że spowiednik powie Ci o zodiaku to, co my tutaj....

JA - może powiedziec to wbrew swojemu przekonaniu, żeby uchodzić za świętoszka bo np. się oanizuje. wy przyjmujecie jakieś reguły po kimś nie rozważając nawet tego. uważacie, ze taka jest nauka kościoła, macie klapki na oczach. a może byś się tak zastanowił i poobserwował czy charakterystyka znaków zodiaku zgadza się z rzeczywistością
----------

JA - co do IQ - każdy wie, że są ludzie mądrzejsi i głupsi

So wrz 20, 2014 11:29 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
waznyczlonek napisał(a):
uważacie, ze taka jest nauka kościoła, macie klapki na oczach.

Zastanów się co piszesz. Przytoczyłem Ci nauczanie Kościoła na temat astrologii, w którym jak wół zapisano, że jest ona nie do pogodzenia z wiarą chrześcijańską, a Ty uważasz że to my mamy klapki na oczach?

So wrz 20, 2014 11:32 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
waznyczlonek napisał(a):
uważacie, ze taka jest nauka kościoła, macie klapki na oczach.

Zastanów się co piszesz. Przytoczyłem Ci nauczanie Kościoła na temat astrologii, w którym jak wół zapisano, że jest ona nie do pogodzenia z wiarą chrześcijańską, a Ty uważasz że to my mamy klapki na oczach?

"macie klapki na oczach" bo ja nie wierzę w przepowiednie tylko w charakterystykę a ta jest niezakazana przez kościół. czy w nauce kościoła pisze gdzieś, że nie można badac świata. jest powiedziane "czyńcie sobie ziemię podaną" i charakterystyka to spełnia bo związki małżeńskie oparte na podstawie oczywiście miłości i dobrym DOBRANIEM są o wiele szczęśliwsze, powiem więcej DOBRANIE zapobiega nieszczęściom takim jak bicie kobiety przez męża albo chociaż rozwody.

So wrz 20, 2014 3:46 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Jeszcze raz:
od charakterystyk masz psychologię,
'charakterystyki' z zodiaków są skonstruowane tak, że można je dopasować niemal do każdego,
fizycznie większy wpływ ma na Ciebie ściana w pokoju, niż gwiazda oddalona miliardy lat, do tego niektóre z nich już nawet nie istnieją, po prostu światło dociera do nas dopiero teraz
na osobowość mają wpływ geny i wychowanie
mam 3 osoby w rodzinie, które są spod mojego znaku i są całkowicie inne, osoba, która jest do mnie najbardziej podobna, ma zupełnie inny znak
I kto tu ma klapki na oczach?

So wrz 20, 2014 3:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie zdajesz sobie sprawy jak tą rozpaczliwą (i sorry, ale niezbyt mądrą) "argumentacją", tą zodiakalną żarliwością wyraźnie potwierdzasz swoje związanie o charakterze prawdopodobnie demonicznym. Zodiak nie jest drogą do Boga - jesli Bóg Ci błogosławi to z całą pewnością mimo że zajmujesz się okultyzmem.

Obrona jakobyś "badał charaktery w związku ze znakami zodiaku" jest również niemądra - równie dobrze mógłbyś się zajmować "badaniem wywoływania duchów" i co? Byłoby to w porządku?

Kończę polemikę (chyba że będziesz jeszcze chciał do niej wrócić), bo nie widzę w niej sensu. Zostałeś ostrzeżony - sam musisz wybrać czy idziesz za Bogiem czy za znakami zodiaku.

So wrz 20, 2014 4:32 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
TY - "Barney"-Nie zdajesz sobie sprawy jak tą rozpaczliwą (i sorry, ale niezbyt mądrą) "argumentacją", tą zodiakalną żarliwością wyraźnie potwierdzasz swoje związanie o charakterze prawdopodobnie demonicznym.
-----
JA - jakbyś wierzył w coś i modlił się o to 15 lat też byś tego żarliwie bronił
----------
TY - Zodiak nie jest drogą do Boga - jesli Bóg Ci błogosławi to z całą pewnością mimo że zajmujesz się okultyzmem.
-----
JA - powiem tak; "ja z charakterystyką znaków zodiaku idę w stronę Chrystusa"
nie rozśmieszaj mnie z tym okultyzmem
----------
TY - Obrona jakobyś "badał charaktery w związku ze znakami zodiaku" jest również niemądra - równie dobrze mógłbyś się zajmować "badaniem wywoływania duchów" i co? Byłoby to w porządku?
-----
JA - badanie charakterów i przyporządkowanie ich, dawanie nazw (skorpion, rak, wodnik) jest ogólnie znane i popierane. wywoływanie duchów to naprawdę dużo inna para kaloszy
----------
TY - Kończę polemikę (chyba że będziesz jeszcze chciał do niej wrócić), bo nie widzę w niej sensu. Zostałeś ostrzeżony - sam musisz wybrać czy idziesz za Bogiem czy za znakami zodiaku.[/quote]
-----
JA - oczywiście, że idę za Bogiem a wiara w charakterystykę znaków zodiaku mi w tym w ogóle nie przeszkadza

Śr wrz 24, 2014 10:36 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Może w końcu stań w PRAWDZIE.
TY IDZIESZ ZA ZNAKAMI ZODIAKU A NIE ZA BOGIEM. Każdy egzorcysta ci to potwierdzi.

Śr wrz 24, 2014 11:04 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
dzisiaj sobie przypomniałem, że kiedyś podczas spowiedzi zapytałem księdza jaki ma znak zodiaku a on odpowiedział bez zgany "chyba ryby" A TO BYŁ PROBOSZCZ!!!!

Cz wrz 25, 2014 7:42 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Każdy zna swój znak zodiaku. Ja też swój znam. I nic z tego dalej nie wynika. Wystarczy, że ktoś zapyta Cię o datę urodzenia i zaraz dopowie- oooo ryba jesteś! I wpada w pamięć długotrwałą. Czy proboszcz musi być ograniczony, by nie pamiętał? Może odpowiedział, by nawiązać rozmowę?

Cz wrz 25, 2014 7:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Znaki zodiaku nie maja nic z okultyzmem,ale z charakterem człowieka,ktoś powie że ma szczeście ,bo w czepku rodzony i ma 100% racji.Moja siostra właśnie urodzila śię w czepku,całe życie płynie z prądem,na każdą uzcelnię została przyjęta,do pracy została przyjeta bez znajomości,wiedzie sie jej dobrze,a innym zawsze pod górkę.

Cz wrz 25, 2014 8:26 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Każdy zna swój znak zodiaku. Ja też swój znam. I nic z tego dalej nie wynika. Wystarczy, że ktoś zapyta Cię o datę urodzenia i zaraz dopowie- oooo ryba jesteś! I wpada w pamięć długotrwałą. Czy proboszcz musi być ograniczony, by nie pamiętał? Może odpowiedział, by nawiązać rozmowę?

o wiele bardziej nasuwa mi się myśl, że wierzył z charakterystykę więc nie kombinuj

Pt wrz 26, 2014 8:07 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
tesia napisał(a):
Znaki zodiaku nie maja nic z okultyzmem,ale z charakterem człowieka,ktoś powie że ma szczeście ,bo w czepku rodzony i ma 100% racji.Moja siostra właśnie urodzila śię w czepku,całe życie płynie z prądem,na każdą uzcelnię została przyjęta,do pracy została przyjeta bez znajomości,wiedzie sie jej dobrze,a innym zawsze pod górkę.

RĘCE OPADAJĄ ...

Pt wrz 26, 2014 9:48 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
tesia napisał(a):

I jeszcze oowiedz ze nie maja nic wspolnego z wrozbiarstwem

So wrz 27, 2014 10:41 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8