Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 05, 2020 7:27 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Gdzie lepiej się modlic 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdzie lepiej się modlic
Yarpen Zirgin według ciebie miałem grzech ja uważam, że żadnego grzechu nie mam jak analizuję sobie charaktery ludzkie

Cz wrz 18, 2014 7:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
waznyczlonek napisał(a):
no to miałem grzech bo dawno temu spotkałem się z tym, chyba nawet ksiądz mi powiedział, że znaki zodiaku to grzech.

Chyba jednak ksiądz Ci to powiedział a nie Yarpen...

Cz wrz 18, 2014 7:50 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
waznyczlonek napisał(a):
Yarpen Zirgin według ciebie miałem grzech ja uważam, że żadnego grzechu nie mam jak analizuję sobie charaktery ludzkie

To nie są wymysły ale nauczanie KK. Widać nie zgadzasz się z nim.

Cz wrz 18, 2014 7:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
waznyczlonek napisał(a):

Co innego analizować charaktery, a co innego wierzyć w astrologię. Ty zaś sam napisałeś:

Cytuj:
ja uważam, że to Bóg tak stworzył świat, że nie każdy jest inny tylko urodzeni w tych samych okresach mają podobne niektóre cechy. jestem przekonany, że np. każdy bliźniak ma poczucie humoru, każdy rak jest nadwrażliwy itd. ale nawet lew może być nieśmiały bo ma kompleksy itd.

To zaś jest nic innego jak astrologia.

Cz wrz 18, 2014 7:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
waznyczlonek napisał(a):
nie łamie 1 przykazania bo dla mnie jedynym Bogiem jest Trójca Święta i Pan Jezus, czytam dziennik Św. Faustyny modlę się Ojcze Nasz, czytam biblię, żadnemu innemu Bogu nie służę!!!
Niestety, horoskop i wróżby to grzech przeciw I Przykazaniu.
Bliżej na ten temat http://katechetyczny.diecezjaplocka.pl/1203,l1.html
http://www.katolik.pl/819,416.druk?s=1
http://www.tohorak.opole.opoka.org.pl/dekalog.html

Jeśli chodzi o chorobę, to wiesz przecież że nie czyni Cię ona gorszym w oczach Boga (ani nikogo innego kto ma odrobinę rozumu). Nie jest ona jednak także usprawiedliwieniem dla używania horoskopów.

Nie pocieszaj się, że inii mają (według Ciebie...) "gorszy charakter". Ani tego że Bóg Cię w tym czy innym wysłuchał. Bóg często daje łaski nawet grzesznikom, a każdy czytający Biblię wie, że Łaska Boża wcale nie jest dowodem na osobistą świętość.
Pamiętasz te słowa z Ewangelii:
"Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia? Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości." /Mt 7:22-23 bt/

Oni też myśleli, że skoro Bóg ich wysłuchuje (a nawet daje proroctwa i moc wyrzucania złych duchów) to "automatycznie" są bezpieczni. A Jezus mówi że figa z makiem... że ich (i Twoje) "uważam, że żadnego grzechu nie mam jak analizuję sobie charaktery ludzkie" nie wystarczy...

Jeśli tu z Tobą dyskutujemy na ten temat to tylko dlatego, że nie chcemy by Cię to spotkało na Sądzie. Nie chcemy byś przyszedł do Jezusa po śmierci mówiąc:
"Panie, Panie, czyż nie modliłem się 5 godzin dziennie, nie czyniłem dobrych uczynków, nie miałem dobrego charakteru? Czyż nie wysłuchałeś mnie, kiedy się modliłem?"
I nie chcemy byś usłyszał wówczas: "Nigdy cię nie znałem. Odejdź ode mnie Ty, który dopuszczasz się nieprawości - mimo że przez Kościołem ostrzegałem Cię przed wiarą w horoskopy. Odejdź, który się tego dopuszczasz."

To w Twoim - nie w naszym - interesie leży odwrócenie się od tego, co Biblia ma za obrzydliwość.

Cz wrz 18, 2014 7:59 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
kacperek29 napisał(a):
waznyczlonek napisał(a):

To nie są wymysły ale nauczanie KK. Widać nie zgadzasz się z nim.

zgadzam się, tylko inaczej na to patrzę

Cz wrz 18, 2014 8:53 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
To zaś jest nic innego jak astrologia.

nie! bo ja nie wierzę w przepowiednie

Cz wrz 18, 2014 8:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Za to wierzysz, że urodzenie się w konkretnym okresie roku (wyznaczonym przez znak zodiaku) determinuje cechy charakteru, a to też, niestety, jest astrologia. Nic tego nie zmieni.

Cz wrz 18, 2014 9:17 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Barney wbijcie sobie do głowy, że ja nie wierzę we wróżby! ja wierze tylko, że jak człowiek urodził się np. 25 czerwca ma w przybliżeniu określone cechy charakteru a jak np. 25 października ma zdecydowanie inne też w przybliżeniu określone.

nie mam grzechu bo analizowanie cech charakteru na podstawie dat urodzenia nie przeszkadza mi w przestrzeganiu 1 przykazania!

gdyby nie znaki zodiaku nigdy nie wiedziałbym o co się modlic, znajomośc cech charakteru znaków zodiaku w moim przypadku jest źródłem wyłącznie dobra (pomijając momenty gdy panuje nade mną choroba). "cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych mieście uczynili". czy czynienie dobra może być grzechem?!

Cz wrz 18, 2014 9:22 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Za to wierzysz, że urodzenie się w konkretnym okresie roku (wyznaczonym przez znak zodiaku) determinuje cechy charakteru, a to też, niestety, jest astrologia. Nic tego nie zmieni.

słowo "astrologia" obejmuje więcej niż same cechy charakteru. wróżby i przepowiednie są jej częścią i są chyba nawet o wiele bardziej znane i popularne (w gazetach, w telewizji) ja się od tego odcinam. więc nie powiedziałbym, że wierzę w astrologie :)

Cz wrz 18, 2014 9:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
waznyczlonek napisał(a):
gdyby nie znaki zodiaku nigdy nie wiedziałbym o co się modlic, znajomośc cech charakteru znaków zodiaku w moim przypadku jest źródłem wyłącznie dobra (pomijając momenty gdy panuje nade mną choroba).
Żartujesz chyba - w pierwszej kolejności powinieneś modlić się o poglebienie wiary, nadziei i milosci, bo tego nigdy dość. Następnie o dary Ducha Świętego. Św. Paweł w liście do Galatów pisze "Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie." - nie masz żadnych niedostatków w tym zakresie? Jeśli odpowiedz jest twierdząca to najpewniej popadłeś niestety w pychę stąd powinieneś modlić się o pokorę.

Cz wrz 18, 2014 9:34 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
bergamotka taka już moja pasja!!! nie mogę mieć pasji? czy KK tego zabrania? powiem ci też, że jest powiedziane "niedobrze, żeby mężczyzna był sam" :)

Cz wrz 18, 2014 9:41 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
waznyczlonek napisał(a):
Barney wbijcie sobie do głowy, że ja nie wierzę we wróżby! ja wierze tylko, że jak człowiek urodził się np. 25 czerwca ma w przybliżeniu określone cechy charakteru a jak np. 25 października ma zdecydowanie inne też w przybliżeniu określone.

Przez kogo określone i na jakiej podstawie? Ty wiesz czym jest tzw. znak zodiaku?

Cz wrz 18, 2014 9:44 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
bergamotka ja byłem w takiej sytuacji, że gdyby nie znaki zodiaku to byłbym nieszczęśliwy całe życie, reszta j.w.

Cz wrz 18, 2014 9:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
waznyczlonek napisał(a):
bergamotka taka już moja pasja!!! nie mogę mieć pasji? czy KK tego zabrania?
Grzech pozostaje grzechem nawet wtedy gdy Cię pasjonuje czy znajdujesz w nim upodobanie. Nie szukaj wymowek. Ja miałam tak że przed nawróceniem bardzo lubiłam muzykę hinduską w tym sakralną. Po nawróceniu jakoś nie bylam w stanie dostrzec w tym zła (tym bardziej ze teksty religijne w większości pozostawaly dla mnie niezrozumiale) czy zagrozenia duchowego ale przestalam tego słuchać bo stwierdziłam że nie ma co się oszukiwać - to było jakieś takie po prostu nielojalne wobec Pana Jezusa. Ty piszesz że modlisz się do niego nawet 5 godzin dziennie, ale jednak to znaki zodiaku są Twoją pasją. Czy choćby równie silne zaangazowane budzi w Tobie znak Jego Krzyża?

Cz wrz 18, 2014 10:00 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona