Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 05, 2020 6:56 pm

Msza z modlitwą o uzdrowienie. 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Msza z modlitwą o uzdrowienie.
Ciekawy głos w dyskusji. Śmiertelny chory ksiądz wyjaśnia, dlaczego nie da się namówić na Mszę o uzdrowienie.

https://www.youtube.com/watch?v=R50p5Gs9gEA

Pt wrz 12, 2014 2:51 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spoczynek w Duchu Świętym
Ma rację. Trochę pycha przez niego przemawia.
Ale co do mszy świętej to ma rację. Sprawowana gdziekolwiek ma ra sama wartość. Nie ma znaczenia jaki ksiądz odprawia. Ma znaczenie ze Jezus jest tam obecny.
Tylko z uzdrowienie czasami jest tak ze Bóg przemienia nas przez modlitwę prośby. A czasami nasze uzdrowienie ma być świadectwem dla innych.
Nie jestem jakimś wielbicielem mszy z modlitwą o uzdrowienie. Z tego co czytałem to we Wrocławiu prowadzi je kapłan egzorcysta diecezjalny wiec zarzut ze to jakiś nawiedzony charyzmatyczny odpada.
Osobiście doświadczyłem uzdrowienia z nałogu. Może nie jest to coś wielkiego dla kogoś chorego na raka ale dla mnie i dla moich znajomych było to ważne a dla niektórych szok. Paliwem nałogowo ponad 10 lat. Paliłem 1,5 paczki dziennie. Cud po jednej modlitwie przestałem. Wcześniej rzuciłem i mój rekord to było 6 godzin bez palenia. Chyba zdarzyło się cały dzień raz.
Dlaczego o tym mówię ? Dlatego że dla części moich niewierzących znajomych był to szok i konieczność zastanowienia się. Dla moich znajomych którzy byli w dołku psychicznym było to podniesienie na duchu.
To że ten kapłan nie chce uczestniczyć w takim wydarzeniu nie dziwię się. Sam nie lubię ale nie uważam aby takie stawianie sprawy jak on stawia było postawa chrześcijańską.

Pt wrz 12, 2014 5:19 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Co dokładnie nazywasz tu postawą niechrześcijańską? Może ks. Jan doświadczył, że dalsze starania o uzdrowienie cielesne (nieważne w jaki sposób) byłyby działaniem wbrew woli Bożej?

Pt wrz 12, 2014 6:39 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Jeśli tak myśli to OK. Ale on mówi, że jesli Bóg chce go uzdrowić to może to zrobić tak jak on wymyslił czyli np. na cichej mszy itp. a to juz nie jest postawa chrześcijanina. Chrześcijanin mówi Ty Panie wiesz lepiej jak i gdzie chcesz działać.

Pt wrz 12, 2014 9:58 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Ale on mówi, że jesli Bóg chce go uzdrowić to może to zrobić tak jak on wymyslił czyli np. na cichej mszy itp.

Nie, on mówi, że równie dobrze jak na Mszy o uzdrowienie, Pan Bóg może go uzdrowić na dowolnej innej Mszy św. (1:14-1:33), a [nawet] na Mszy cichej (1:50-2:15), którą osobiście preferuje.

Pt wrz 12, 2014 10:08 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Pada dokładnie, że "jeśli Pan Bóg bedzie chciał mnie uzdrowić to znajdzie sposób aby uzdrowić na .... i tutaj padają wymagania (1:53 -... )
Jak dla mnie to jest stawianiem warunków Panu Bogu

Pt wrz 12, 2014 10:19 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Przecież to jest zwykły zabieg retoryczny (kontrast). Zaraz potem pada apel: "Szanujmy Mszę świętą w każdej postaci!"

Pt wrz 12, 2014 10:32 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Super. Też lubię mszę cichą z małą ilością ludzi. Wolę takie niż np. wielkie uroczyste. Natomiast to co on mówi to jest stawianie Bogu warunków.
Widzę, że rozwija się w inną stronę niż Upadek w Duchu. Wydzielam do nowego

Pt wrz 12, 2014 10:47 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Msza z modlitwą o uzdrowienie.
Tu ks. Jan mówi to samo, tylko że dobitniej:
https://www.youtube.com/watch?v=XqXP1Y_g27Q (25:03-26:40)

Dla mnie to nie stawianie warunków *), lecz wiara w Bożą wszechmoc - w to, że w sakramencie Eucharystii Bóg zsyła łaski niezależnie od całej zewnętrznej "oprawy" liturgii czy pobożności celebransa. Owszem, zsyła łaski zależnie od dyspozycji przyjmującego, a na tę mogą mieć wpływ czynniki zewnętrzne, jednak ks. Jan deklaruje, że na niego nie miałyby one (czynniki, nie Bóg!) wpływu: https://www.youtube.com/watch?v=ukfQ8AwAwHM (od 14:50).

*) Warunek to byłoby ograniczanie się do jednej formy pobożności (np. Mszy cichej), co tu nie ma miejsca.

So wrz 13, 2014 8:34 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ciężko rozmawiać o czyimś sumieniu. Piszę to co ja zrozumiałem z postawy księdza. Jakiś czas temu rozmawiałem z zakonnicą chorą na raka. Na początku choroby było hurra Pan Bóg chce mnie zabrać do siebie. I była to postawa nie bardzo dobra. Ale przez parę lat choroby Bóg ją doprowadził do postawy pragnienia życia. Przeszła przez pragnienie uzdrowienia a na koniec modliła się o wolę Boga. Dla mnie to było wielkie swiadectwo. U tego księdza tego nie widzę ale moja ocena jest subiektywna i tak naprawdę nie mogę zadać mu pewnych pytań które rozwiałyby moje wątpliwości.

So wrz 13, 2014 10:32 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Byłam na takiej mszy i musze przyznać ,że nie wydarzyło się po niej nic szczególnego.Chociaz podobno u jednych działa od razu u innych potrzeba czasu.Dzis czytałam takie swierdzenie ,ze dobro potrzebuje czasu aby zaistniec .Dlatego moim zdaniem nie należy oczekiwać ,że raz się pójdzie na taką msze i od razu zostanie sie cudownie uzdrowionym .Moimi zdaniem raz potrzeba czasu a dwa oczywiscie wiary.

So wrz 13, 2014 10:44 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Ciężko rozmawiać o czyimś sumieniu. Piszę to co ja zrozumiałem z postawy księdza. Jakiś czas temu rozmawiałem z zakonnicą chorą na raka. Na początku choroby było hurra Pan Bóg chce mnie zabrać do siebie. I była to postawa nie bardzo dobra. Ale przez parę lat choroby Bóg ją doprowadził do postawy pragnienia życia. Przeszła przez pragnienie uzdrowienia a na koniec modliła się o wolę Boga. Dla mnie to było wielkie swiadectwo. U tego księdza tego nie widzę ale moja ocena jest subiektywna i tak naprawdę nie mogę zadać mu pewnych pytań które rozwiałyby moje wątpliwości.

Hm.. Przyznam się, że zafascynował mnie ten ksiądz i zrobiłem sobie maraton z wielu filmików w których on mówi, czy głosi kazania. Jest człowiekiem bardzo pogodnym i z jego wypowiedzi na temat choroby właśnie wyłania się postawa jaką opisujesz u tej zakonnicy. Jest pogodzony z wolą Boga, aczkolwiek (jego słowa) jest otwarty na cud. Ma m.in. zbiór vblogów na boskatv.pl pt. "Smak życia"

So wrz 13, 2014 11:38 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Każdy z nas jest na swoim poziomie rozwoju wiary i duchowości. Msza święte z modlitwą o uzdrowienie jest jedna z wielu form modlitwy. To chyba bardzo istotne, co tu jest podkreślone co do istoty niczym się nie różni od mszy odprawianej o 6:00 bez jakichkolwiek śpiewów i kazania.
Dokonuje sie takie same przeistoczenie, dokładnie te same słowa z czytań są jak podczas uroczystej mszy z innej godziny.
Tylko to jest ważne do podkreślenia, zależy jakim gruntem jest w tym momencie nasz umysł, serce, ciało.
Sam osobiście jeszcze 5 lat temu byłbym pierwsza osobą, która by zjechała jak nudna jest msza w rodzimej parafii, jak wtedy może zjąść jakiekolwiek uzdrowienie jak nikt nie śpiewa, organista fałszuje, ksiądz goni aby odbębnić.
Jednak dziś z takiej postawy zostało bardzo nie wiele, co innego w Eucharystii jest istotne, tylko dlatego, że wiele rzeczy inaczej postrzegam niż w tamtym okresie.
Bardzo istotne, jest przede wszystkim w jakim stanie się znajdujemy, co w danej chwili we współpracy z łaska Boża się w nas dokonuje.

Pn wrz 15, 2014 9:31 am