Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 05, 2020 7:15 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Pytanie o pośrednictwo i wstawiennictwo 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie o pośrednictwo i wstawiennictwo
Warunkowo i wyjątkowo wraca wątek do katolickiego.

Pn paź 06, 2014 8:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jarzyna napisał(a):

No tak, wstawiają się za nas, czyli że wierzący proszący szczerze o coś Opatrzność potrzebuje osobę od wstawiennictwa, by go umiłowany, kochający, dobrotliwy Bóg wysłuchał? Czy więc Bóg nie kocha nas równomiernie, czyżbyśmy my, dzieci Boże, nie byli tak umiłowani przez Ojca Niebieskiego, że potrzebujemy "pomocy z zewnątrz"? Coś ten Bóg srogi i troche olewający.

Jarzyna niby w swoich postach pytasz ,ale czynisz to tak jakbyś już znał odpowiedzi .Pomyślałem sobie więc ,że znawcą Pisma musisz być nie lada ,to też i z zapytanie ośmielę się ku Tobie skierować.

W Księdze Liczb roz 12 , w (11-13) jak wytłumaczyć postępowanie Arona ?
Choć w przybliżeniu ,czym się kierował zwracając się o ratunek do Mojżesza ,a nie do Boga? Czemu to też i Bóg nie karci takiej postawy ,a staje się wręcz przeciwnie.Swoją milczącą postawą ,przyczynił się do myśli w Kościele ,w której to "chowanie za plecami świętego" ,stało się stałą praktyką?
Czy znasz jakieś przeciwstawne teksty w Piśmie dot modlitewnego pośrednictwa ,które to by uzasadniły Twoją 100% pewność o braku potrzeby "chowania się za plecy świętych "?
Z góry dziękuje jeśli zechcesz podzielić się ze mną swoimi przemyśleniami dot Num12
Pozdrawiam :)

Pn paź 06, 2014 10:04 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jarzyna napisał(a):
Czy ja, jako zwykły chrześcijanin mogę spowiadać się bratu w wierze?

z tym radziłabym uważać, szczególnie w kręgach protestanckich. Po pewnym czasie mógłbyś się czuć w takim zgromadzeniu jakoś dziwnie, czując utkwiony w tobie wzrok innych "współbraci" w wierze, oraz szepty milknące natychmiast jak się zbliżysz. Znam z autopsji. :wink:
Wiem też że coraz częściej kręgi te praktykują tzw. spowiedź publiczną przed całym zgromadzeniem (jest to warunek pastora, aby można było przystąpić np. do Wieczerzy Pańskiej czy śpiewać w grupie uwielbiającej). Wydaje sie to dość dziwne, bo oni w ogóle spowiedzi przed ludźmi nie uznawali do tej pory, jedynie przed samym Bogiem. Ale jak to u "biblijnie/ewangelicznie wierzących" bywa, co jakiś czas zmieniają poglądy, bo Duch Święty zmienił zdanie :mrgreen: Tak jest obecnie w zgromadzeniu, w którym byłam. Chłop opowiadał o swojej zdradzie, a słuchały tego jego dzieci :no:

Wt paź 07, 2014 1:10 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2