Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn wrz 16, 2019 3:00 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Ludzie przed kościołem w trakcie Mszy Św. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ludzie przed kościołem w trakcie Mszy Św.
Filip Kaszyński napisał(a):
Oczywiście, złodzieje to kleptomani, mordercy - niepoczytalni, a grubasy to ludzie chorzy (podobnie jak ci przed kościołem). Nie, są granice naiwności. Przed kościołem ludzie są zdrowi, grubasy tyją bo dużo i źle jedzą a złodzieje kradną, mordercy zabijają, bo... są źli!

Cytuj:
Grzech należy potępić, a wszelkim szatanskim próbą odwiedzenia nas od tego trzeba się przeciwstawić!

Polecam Ci odcinek serialu Ranczo, pod tytułem "miedź brzęcząca" (10 odc., sezon III) :lol:

N mar 22, 2015 11:39 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Derayes napisał(a):

Zauważyłem, że niektórzy wszędzie widzą pychę. Człowiek zauważy zło i od razu jest pyszny. No, interesujące.

Ja bym powiedział że to smutne.
Bo czym innym jest zauważenie zła (a jakież to znowu takie straszliwe zło że niektórzy stoją przed kosciołem???) a czym innym wytykanie i grzebanie w tym z upodobaniem.
'Idź i upomnij brata jesli zgrzeszy' to nie ta bajka przyjacielu.

Grzech należy potępić, a wszelkim szatanskim próbą odwiedzenia nas od tego trzeba się przeciwstawić!

Uuu, widzę że jest gorzej niż myslałem.
Tylko w tym potępianiu nie zacznij wyręczać Boga.

Co do grzebania z upodobanie i innych to nawet nie będę się odnosił.

Generalnie pachnie tu protestantyzmem. I to takim liberalnym.

N mar 22, 2015 11:54 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zastanawiam się od pewnego czasu dlaczego część (dość duża) osób nie wchodzi do kościoła lub zatrzymuje się zaraz za drzwiami. Za każdym razem są jeszcze miejsca siedzące! Po co ci ludzie przychodzą do kościoła? Przed kościołem nie słyszą kazania. Nie przyjmują też komunii. Po co ci ludzie chodzą do kościoła (przed kościół)?? Niech mi ktoś wyjaśni...

Mk 7,1 Zebrali się u Niego faryzeusze i kilku uczonych w Piśmie, którzy przybyli z Jerozolimy. 2 I zauważyli, że niektórzy z Jego uczniów brali posiłek nieczystymi, to znaczy nie obmytymi rękami. 3 Faryzeusze bowiem, i w ogóle Żydzi, trzymając się tradycji starszych, nie jedzą, jeśli sobie rąk nie obmyją, rozluźniając pięść2. 4 I [gdy wrócą] z rynku, nie jedzą, dopóki się nie obmyją. Jest jeszcze wiele innych [zwyczajów], które przejęli i których przestrzegają, jak obmywanie kubków, dzbanków, naczyń miedzianych. 5 Zapytali Go więc faryzeusze i uczeni w Piśmie: «Dlaczego Twoi uczniowie nie postępują według tradycji starszych, lecz jedzą nieczystymi rękami?»

J 12, 1 Na sześć dni przed Paschą Jezus przybył do Betanii, gdzie mieszkał Łazarz, którego Jezus wskrzesił z martwych. 2 Urządzono tam dla Niego ucztę. Marta posługiwała, a Łazarz był jednym z zasiadających z Nim przy stole. 3 Maria zaś wzięła funt2 szlachetnego i drogocennego olejku nardowego i namaściła Jezusowi nogi, a włosami swymi je otarła2. A dom napełnił się wonią olejku. 4 Na to rzekł Judasz Iskariota, jeden z uczniów Jego, ten, który miał Go wydać: 5 «Czemu to nie sprzedano tego olejku za trzysta denarów i nie rozdano ich ubogim?»

Mk 2, 23 Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat wśród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. 24 Na to faryzeusze rzekli do Niego: «Patrz, czemu oni robią w szabat to, czego nie wolno?»

Łk 6, 1 W pewien szabat przechodził wśród zbóż, a uczniowie zrywali kłosy i wykruszając je rękami, jedli. 2 Na to niektórzy z faryzeuszów mówili: «Czemu czynicie to, czego nie wolno czynić w szabat?»

Ci ludzie też z wyrzutem pytali "czemu", "po co"... czy Jezus tak samo odnosił się do grzeszników? Czy widziałeś gdzieć w Piśmie Św, żeby Jezus
"kopał" grzeszników takimi słowami?

W Twoim życiu nic by się takiego nie znalazło, co mogłoby sprowokować pytanie "po co to zrobiłeś", "dlaczego tak robisz/ mówisz/ myślisz"?

Nie gorsz się postępowaniem innych, zwłaszcza, że nie znasz ich serca, nie wiesz co kim kieruje, nie znasz intencji, lęków, zranień.

Nie bądź "sprawiedliwy", bo Jezus przyszedł do grzeszników a nie do tych co uważają się za sprawiedliwych i przyszedł do chorych, bo zdrowi nie potrzebują lekarza, jeśli uważasz się za zdrowego, to Jezus nie jest Ci potrzebny.

N mar 22, 2015 1:16 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Znam te fragmenty. Skoncz już z tą protestancką bulwersą i nie insynuuj, że oczekuje by ci ludzie do kościoła nie chodzili. Pytam o motywacje a sypią się na mnie gromy w stylu protestanckim!

N mar 22, 2015 1:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Znam te fragmenty. Skoncz już z tą protestancką bulwersą i nie insynuuj, że oczekuje by ci ludzie do kościoła nie chodzili. Pytam o motywacje a sypią się na mnie gromy w stylu protestanckim!

Może pofatyguj się i zapytaj właściwych adresatów. Brak Ci odwagi?

N mar 22, 2015 1:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem

Na zasadzie "uderz w stół a nożyce się odezwą"

N mar 22, 2015 3:06 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
MatC napisał(a):
To przyjmijmy, że wiara tych ludzi cierpi na pewne braki i mówiąc kolokwialnie - mają gdzieś, ale nie na tyle, żeby nie przyjść wcale, przez wzgląd na przyzwyczajenie, rodzinę, cokolwiek. Pytanie, co z tego? Do czego taka znajomość przyczyny potrzebna jest Tobie jako chrześcijaninowi? Wciąż uważam, że jedyną sensowną postawą jest modlitwa za tych ludzi, a do tego nie jest konieczne stworzenie kompletnego profilu przedświątynnego obserwatora.

Potrzebna mi jest do zrozumienia! Czy tak trudno to pojąć?

Ale co tu jest do rozumienia? Stoją na zewnątrz, bo albo nie mogą wejść do środka, albo nie chcą. Skoro nie mogą, to pewnie kwestia zdrowia. Jeśli nie chcą, znaczy mają jakieś problemy w wierze, dla których nie uczestniczą we mszy tak jak reszta zgromadzenia. Jakie to problemy? Nie można uogólniać, bo to kwestia indywidualnych przypadków. Koniec analizy, do której przeprowadzenia nie jest potrzebne bicie piany na forach. Zajęła minutę, pozostały czas można spędzić nad rozrachunkiem własnego sumienia.

To, że zdecydowana większość reakcji ma podobny ton, który Ty nazywasz "protestanckim oburzeniem", powinno dać Ci do myślenia.

Swoją drogą, skoro pytany o swoje motywy, odpowiadasz, że pytasz bo chcesz zrozumieć, to w zupełności powinna Ci wystarczyć odpowiedź, że stoją na zewnątrz kościoła, żeby nie stać w środku.

N mar 22, 2015 3:55 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
1. Pianę to bijecie wy- reagujący alergiczne na moje wpisy. Jest tak jak napisała mareta.

2. Daje do myślenia i moje wnioski źle świadczą o większości wypowiadających się w tym wątku.

3. Chcę zrozumieć tez (albo przede wszystkim) dlaczego w ogóle przychodzą, co ich motywuje. Wiedzalbys to,gdybyś zamiast drwić i sączyć jad, przeczytał mój pierwszy wpis ze zrozumieniem.

N mar 22, 2015 4:18 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
3. Chcę zrozumieć tez (albo przede wszystkim) dlaczego w ogóle przychodzą, co ich motywuje. Wiedzalbys to,gdybyś zamiast drwić i sączyć jad, przeczytał mój pierwszy wpis ze zrozumieniem.

I czego nadal Ci brakuje w mojej poprzedniej wypowiedzi? Przychodzą w ogóle, najprawdopodobniej dlatego, że w ogóle to wierzą. W co wierzą i jak wierzą, że nie uczestniczą we Mszy z resztą wspólnoty wewnątrz świątyni, to już studium przypadku, którego tutaj nie przeprowadzisz. Od kilku stron forumowicze starają się przekazać Ci, że dogłębniejsze nazwanie problemu, bez dokładnej znajomości serc i sumień tych ludzi, wykracza poza granice chrześcijańskiego dobrego smaku.

N mar 22, 2015 4:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Po to jest to forum,żeby na różne tematy rozmawiać,a pisanie,że pycha,czy belka w oku,niczego nie wniesie do serca pytajacego.Nie trzeba nikogo potępiać za zadane takie czy inne pytania,bo bitej piany na inne,też mało znaczące tematy, jest dużo.

N mar 22, 2015 6:23 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
1. Pianę to bijecie wy- reagujący alergiczne na moje wpisy. Jest tak jak napisała mareta.

2. Daje do myślenia i moje wnioski źle świadczą o większości wypowiadających się w tym wątku.

Filipie - opanuj się. Ty nie chcesz zrozumieć. Ty rządasz by wszyscy gremialnie przyznali Ci rację i gromko potępili tych przestępców przed wejściem do kościoła. Ty jesteś bez skazy, oburzony na bezbożność i tych pod kościołem i tych co nie przyznają Ci racji. A ja Ci radzę: zejdź z piedestału i spokorniej. Twoja postawa odbiega od ideału chrześcijanina. Tak po prostu.

N mar 22, 2015 7:32 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):

Filipie - opanuj się. Ty nie chcesz zrozumieć. Ty rządasz by wszyscy gremialnie przyznali Ci rację i gromko potępili tych przestępców przed wejściem do kościoła. Ty jesteś bez skazy, oburzony na bezbożność i tych pod kościołem i tych co nie przyznają Ci racji. A ja Ci radzę: zejdź z piedestału i spokorniej. Twoja postawa odbiega od ideału chrześcijanina. Tak po prostu.

Jestem grzesznikiem i grzesze. A ponieważ kocham Pana Boga, jestmi z tym (grzeszeniem) źle i robię co mogę by to zmienić. Wiec z żadnego piedestału nie muszę schodzić, bo na żadnym nie stoję.
Ale to nie znaczy, że mam nie upominać grzeszników (trochę nie na mój temat, ale sami go zaczęliscie).
Wprost przeciwnie! Upominanie grzeszników jest nakazem biblijnym. Nie przestrzegając go dopuszczamy się grzechu cudzego.

Więc zamiast zasłaniać się liberalno - protestancką fałszywą tolerancją, zacznijmy nazywać grzech po imieniu! A nie doszukiwać się wszędzie pychy i obłudy by usprawiedliwić naszą obojętność.

To nie bardzo związane z moim tematem, ale jako odpowiedz dla Tych, co mnie pychą obrzucili bez zastanowienia.

Z Panem Bogiem.

N mar 22, 2015 11:27 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wprost przeciwnie! Upominanie grzeszników jest nakazem biblijnym. Nie przestrzegając go dopuszczamy się grzechu cudzego.

A upomniałeś ich już? W cztery oczy?

Pn mar 23, 2015 12:44 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Solny napisał(a):

A upomniałeś ich już? W cztery oczy?

Nie miałem takiego zamiaru. Wyraźnie zaznaczyłem, że sprawa upominania nie ma związku z założonym przeze mnie tematem. Jest tylko odpowiedzią na schizofreniczne ataki i wpisy odbiegające od głównego watku.

Czytajcie proszę moje wpisy zanim je skomentujecie. Dyć są dość krótkie...

Pn mar 23, 2015 12:51 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Skoro nie miałeś zamiaru ich upominać, to - jak rozumiem - albo nie wiesz, czy grzeszą, albo uważasz, że nie grzeszą.

My próbujemy Ci udowodnić, że nie jesteśmy w stanie wywnioskować, co im leży w sercu. Można jedynie pytać poszczególnych ludzi. Chyba z tym się zgadzasz?

A jeżeli tak, to o co Ci jeszcze chodzi? Jeżeli jesteś bardzo dociekliwy, to zapytaj ich samych.

Pn mar 23, 2015 12:58 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona