Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 26, 2019 11:04 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Droga Neokatechumenalna 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Droga Neokatechumenalna
Mały Książę napisał(a):
@joannaa

Musimy być wierni Kościołowi. Wskazuje na to zdrowy rozsądek: Kto mnie słucha, was słucha - powiedzial Pan Jezus do Apostołów i ich następców - biskupów. Hostia konsekrowana nie jest Opłatkiem, lecz Ciałem Chrystusa. Okruchy Eucharystii mogą spaść na ziemię, ale może być też tak,że to my pozwalamy upaść na ziemię Słowu Bożemu. Gdyby zapytać ludzi po Mszy Świętej o czym było pierwsze czytanie, o czym był psalm, Ewangelia czy kazanie- wiele osób nie byłoby w stanie sobie przypomnieć.

1. Wlasnie o tym mowie. Ze te zmiany, o ktorych mowimy wziely sie z niewiernosci Kosciolowi. Warto i o tym pamietac przyjmujac Komunie. To nie jest bez znaczenia. Niezle pojecie daje juz pobiezne poprzygladanie sie wspolnotom, ktore przestaly przyadac wage do takich zewnetrznych wyrazow szacunku. Ja to obserwuje. Tam nikt nie przykleka przed tabernakulum. Tam nawet malo kto kleka podczas przeistoczenia :-).
2. Oczywiscie, ze Cialo Chrystusa. Pod postacia oplatka :-).
3. @ "musimy byc wierni..." - no to przeciez jeszcze nie zostalam sedewakantystka :-) i w ogole czesto powstrzymuje sie z komentowania poczynan Franciszka. W mysl zasady, jak nie mozesz mowic dobrze, to nie mow wcale... tylko no jakby to... trudno pozbyc sie wrazenia, ze Kosciol nie zmierza raczej w za dobrym kierunku. Czasem trudno na to patrzec. Wlasnie ze wzgledu na chec pozostania w tej wiernosci drogi Ksieciu Mały.
Pozdrawiam.

Pn lut 08, 2016 11:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
joannaa napisał(a):
1. Wlasnie o tym mowie. Ze te zmiany, o ktorych mowimy wziely sie z niewiernosci Kosciolowi. Warto i o tym pamietac przyjmujac Komunie. To nie jest bez znaczenia. Niezle pojecie daje juz pobiezne poprzygladanie sie wspolnotom, ktore przestaly przyadac wage do takich zewnetrznych wyrazow szacunku. Ja to obserwuje. Tam nikt nie przykleka przed tabernakulum. Tam nawet malo kto kleka podczas przeistoczenia :-).
2. Oczywiscie, ze Cialo Chrystusa. Pod postacia oplatka :-).
3. @ "musimy byc wierni..." - no to przeciez jeszcze nie zostalam sedewakantystka :-) i w ogole czesto powstrzymuje sie z komentowania poczynan Franciszka. W mysl zasady, jak nie mozesz mowic dobrze, to nie mow wcale... tylko no jakby to... trudno pozbyc sie wrazenia, ze Kosciol nie zmierza raczej w za dobrym kierunku. Czasem trudno na to patrzec. Wlasnie ze wzgledu na chec pozostania w tej wiernosci drogi Ksieciu Mały.
Pozdrawiam.

Papież Franciszek wie co robi. :)

Kościół musi szukać drogi między „nieprzyjazną surowością” a „fałszywym pojęciem miłosierdzia”. Nie może „rzucać kamieni w stronę grzeszników i słabych”, ani „schodzić z krzyża” przez dostosowanie się do „ducha świata” - Papież Franciszek.

Pozdrawiam!

Wt lut 09, 2016 4:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mały Książę napisał(a):
Papież Franciszek wie co robi. :)

Kościół musi szukać drogi między „nieprzyjazną surowością” a „fałszywym pojęciem miłosierdzia”. Nie może „rzucać kamieni w stronę grzeszników i słabych”, ani „schodzić z krzyża” przez dostosowanie się do „ducha świata” - Papież Franciszek.

Pozdrawiam!

Kosciol nie musi szukac zadnej nowej drogi. Kosciol ma droge wytyczona od dwoch tysiacleci i to co ma robic, to sie jej trzymac. Kosciol nie jest od tego zeby byl nowoczesny i dostosowywal.sie do swiata.
Powiem wiecej, to dlatego dzis Kosciol przegrywa, a sa rejony, kiedys chrzescijanskie a dzis Kosciol jest tam.na wymarciu. Najstarsza cora Kosciola dzis burzy swiatynie. Juz zachwile moze sie stac najmlodsza cora islamu :(.
Dlatego, ze te proby dostosowywania sie do nowoczesnosci swiata sa czynione. Swiat ma dzis taka szeroka oferte rozrywki, ze Kosciol zawsze przegra, jesli bedzie rywalizowal na polu rozrywki. Wygra tylko wtedy jesli pozostanie w zgodzie z Tradycja, a nie podazy za swiatem. Jesli zaoferuje prawdziwa duchowosc, bez pojscia na łatwizne.

Pozdrawiam serdecznie i do "uslyszenia", ,byc moze, po Wielkim Poscie. Blogoslawionego czasu.

Śr lut 10, 2016 12:51 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
'Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty' -' z Ga1.

Śr lut 10, 2016 1:09 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
joannaa napisał(a):
'Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty' -' z Ga1.

Jeszcze na dobre nie zagospodarował się na Stolicy Piotrowej, a już przez niektórych został osądzony. Wielu ludzi nie potrafiło opanować skłonności do pośpiesznego oceniania, do zabierania głosu bez głębszego namysłu i należytej wiedzy. Na każdą wiadomość docierającą z Rzymu o papieżu Franciszku, pojawiały się od razu komentarze i krytyczne analizy. Nadeszła wiadomość o przemówieniu papieża: etatowi komentatorzy sklasyfikowali je jako przemówienie w duchu soborowym, ekumenicznym, wręcz synkretycznym. Zaczęła budziła się u niektórych niechęć i rozżalenie. Szybko padły przykre, nieprzyjazne słowa.

Na tym jednak nie koniec. Ludzie przesiąknięci duchem personalizmu często nie potrafią już rozróżnić osoby od urzędu, jaki ona piastuje. Stąd bierze się cały szereg niewłaściwych zachowań. Niechęć do osoby piastującej urząd prowadzi do osłabienia szacunku dla samego urzędu. Katolikom nie wolno negować urzędu papieskiego, ale przecież wiemy, że niektórzy praktykują swoją wiarę tak, jakby Stolica Apostolska po prostu nie istniała, albo jakby im nie była do niczego potrzebna. Najbardziej radykalnym przykładem takiego myślenia jest sedewakantyzm.
(...)
„Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni” (Łk 6, 37). Nie osądzajmy więc ludzkich intencji, bowiem zna je tylko sam Bóg. My natomiast możemy jedynie odnieść się do zewnętrznych czynów, zgodnie z Jezusowymi słowami: „Po owocach ich poznacie” (Mt 7, 16).

Zawsze wierni nr 3/2013 (166)
ks. Karol Stehlin FSSPX
Papież i papiestwo

Śr lut 10, 2016 1:23 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Maly Książę, nie osadzam, ubolewam. Najczesciej powstrzymuje sie od komentarza bo jak sam wyzej napisales.
Pozdrawiam.

Śr lut 10, 2016 2:17 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
joannaa napisał(a):
Maly Książę, nie osadzam, ubolewam. Najczesciej powstrzymuje sie od komentarza bo jak sam wyzej napisales.
Pozdrawiam.

A ja ubolewam nad Neo. To co wyprawiają niekiedy Neoni jest... straszne.

http://www.traditia.fora.pl/nowa-wiosna ... t,330.html

Wyznania byłego neona z ciekawego wątku na forum historycy.org
http://breviarium.blogspot.com/2013/12/ ... neona.html

Przyjmowanie Komunii Świętej w Neokatechumenacie:Obrazek

Pn lut 15, 2016 11:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Neokatechumenat sektą nie jest, bo nie działa bez zgody lokalnych władz kościelnych, ani tych Rzymskich. Można się pytać, czy nie izoluje on za bardzo swoich członków od wspólnot parafialnych.Bywa czasami tak, że w wyniku braku należytej opieki nad daną wspólnotą, jej liderzy zbyt mocno ingerują w życie poszczególnych osób, co budzi kontrowersje i niepochlebne opinie na temat Ruchu.Neokatechumenat, jest to radykalna forma katechezy dla doroslych dzialajaca w strukturze parafialnej. Ruch Neokatechumenalny wpisuje się w ewangelizacyjną misję Kościoła. Ks. kard. Ryłko w jednej ze swych wypowiedzi, w kontekście zatwierdzonego przez Papieską Radę ds. Świeckich statutu syntetycznie i jasno zarazem ukazuje charyzmat Drogi Neokatechumenalnej: "Wnosi ona w życie Kościoła wiele owoców. Głęboko zmieniła życie tylu ludzi. Przyczyniła się do odbudowania licznych rodzin. Wzbudziła wiele powołań kapłańskich i zakonnych. Dużo wniosła w wysiłek nowej ewangelizacji”. Więcej na temat założeń Ruchu znajdziemy w Statutach. Pozdrawiam

Wt lut 16, 2016 2:09 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
http://wroclaw.dominikanie.pl/2015/04/1 ... cien-2015/

Śr lut 17, 2016 12:53 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sekta formalnie czy nie sekta formalnie, jakie to ma znaczenie? Wazne zachowanie, po owocach poznacie. Papiez powinien formalnie zakazac, ma po temu wszelkie narzedzia. Wszystkie ewentualne apele do duchowienstwa sa tak niewystarczajace, jak nieskuteczne.
Zla praktyka rozlewa sie i na inne wspolnoty, co oczywiscie nie jest wina tylko neo. Ja widzialam na wlasne oczy podobne, jak na Twoim zdjeciu powyzej, praktyki poza neo, wiec dobrze raczej nie jest. Nie wolno bagatelizowac, ani udawac, ze problemu nie ma. Ani Tobie, ani Barneyowi. Ani nikomu komu dobro Kosciola lezy rzeczywiście na sercu.
Pozdrawiam.

Śr lut 17, 2016 4:37 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Neokatechumenat
Chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o wspólnocie Neokatechumalnej może ,ktos z was należy? Mógłby mi troche przybliżyć informacji?Chętnie porozmawiam z taką osobą na priva.

Śr lis 01, 2017 9:30 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Neokatechumenat
Myśle ze dział katolicki bardziej odpowiedni. Proponuje przenieść żeby uniknąć wtrącanie się protestantów zwłaszcza jednego.

Śr lis 01, 2017 10:02 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Kiedyś chodziłem na katechezy Neokatechumenatu,uważałem że skoro wisi wielki bilbord na ogrodzeniu kościelnym to można śmiało chodzić. I faktycznie na tych katechezach nie było niczego jak myślę co by wzbudziło mój sprzeciw. Potem było coś w rodzaju rytuału "przekazania biblii" z księżmi. Potem ksiądz i jeden gość wzięli mnie na bok i pytają czy chcę do nich dołączyć i że są jakieś wyjazdy,to ja się zgodziłem. Po katechezach byłem raz na spotkaniu u kogoś w mieszkaniu i czytaliśmy biblię,no i też trochę rozmawialiśmy i jeden facet mówi śmiejącym się głosem "żeby nie szukać informacji w internecie na temat neokatechumenatu". Mi się już zapaliła jakby jakaś lampka i trochę mi się oczy otworzyły.
Bo po pierwsze czemu Msze Św są w Soboty a nie w Niedziele skoro Niedziela to Dzień Święty a w dodatku w jakiś salach na plebani skoro jest 10 m obok plebanii kościół. Ja rozumiem że pierwsi Chrześcijanie nie mieli może Świątyń ale skoro teraz Świątynie świecą pustkami to może warto byłoby dać przykład.

Komunia Św jest z chleba który piecze się samemu i jest "na rękę"- podobno bo na eucharystii nigdy nie byłem.

Są jakieś kręgi wtajemniczenia bo ludzie z innych grup (bardziej zaawansowanych) mają Msze osobno od nowicjuszy.
W końcu sama symbolika jest dla mnie dziwna,niektóre ich Świątynie. Jakoś brak w tym wszystkim Sakrum po mojemu. Jak była spowiedź ( na katachezach) to na stojąco.
No nie wiem sam. To tylko moja opinia,jeżeli się mylę to niech Dobry Pan Bóg mi wybaczy bo nie moim celem jest odciągać kogoś od wiary.
Osobiście też należę do wspólnoty a jest nią Kościół Katolicki ustanowiony przez Jezusa Chrystusa .

Cz lis 02, 2017 10:54 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jest taki wątek, Droga neokatechumenalna. Przeczytaj może... Mi wyszukiwarka dała to:
viewtopic.php?f=8&t=26398&hilit=neokatechumenat

Cz lis 02, 2017 2:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przeczytałam status i chociaż nie wszystko jest dla mnie od razu jasne,bardzo podobaja mi się założenia i cele.Jakiś czas temu chodziłam na spotkania Odnowy jednak chyba nie była ,to droga dla mnie.Jednio opowiadali jakie wspaniałe rzeczy działy się u nich po Reo, a jakoś przeżyłam ten czas bez " fajerwerków". Chciałam coś wiecej od was usłyszeć o Neokatechumacie ,gdyż właśnie odbywają się u Panie w Parafii Katechezy.

Pt lis 03, 2017 12:34 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona