Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr mar 20, 2019 6:01 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 pytanie co zrobic. 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post pytanie co zrobic.
Witam, pisalam tu juz jakis czas temu moich natrectwach zwiazanych z religia, luksusowymi rzeczami itp, moze pare osob mnie pamieta. Otorz mialam problem czy posiadanie paru luksusowych rzeczy to grzech czy nie i zostalo mi poradzone zebym powiedziala Bogu ze poniewaz mam natrectwa to sama nie umiem zdecydowac czy sie tych rzeczy pozbyc czy nie i zeby zabral to co mu u mnie przeszkadza sam. Jakis czas potem na imprezie zgubilam diament z bardzo kosztownego pierscionka(malutki) dodam ze jest ich w piersiocku z 15. No i nie wiem czy to jest odp na moja prosbe czy zwykly przypadek.Pytalam sie ksiedza ale w sumie mi nie odpowiedzial i sama nie wiem co robic. Prosze pomozie

N kwi 30, 2017 3:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: pytanie co zrobic.
Pamiętam Cię.
Wiesz co robić? Patrz na Pana Jezusa, na Niego się wpatruj, a "skarby" zostaw za sobą, postaraj się odwrócić od nich swe myśli. Swe myśli przekierowuj na Niego i zachwycaj się tym, jak On Ciebie kocha.

N kwi 30, 2017 4:26 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Ja Cebie tez pamietam :)
Rada super ale dla osob z nn to nie takie latwe sama rozumiesz..

Pn maja 01, 2017 4:45 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie rozumiem. Po prostu się wykręcasz. Nie ma NIC trudnego w tym, co zaproponowałam i jest to możliwe do wykonania dla każdego. Co w tym trudnego?

Pn maja 01, 2017 6:51 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Ja juz robie to o czym napisalas, mimo wszytsko zachwycam sie miloscia Boga kazdego dnia. NIestety nie moge poprostu przekierowyac swych mysli na cos innego. Nie zrozumiesz itak, dziekuje za rade anyway.

Pn maja 01, 2017 11:13 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja bym pozbyła się tego pierścionka, bo pewnie inne kamienie też zaczną wypadać. Co to za przyjemność nosić coś bardzo drogiego, na co trzeba uważać, bo się może rozlecieć? Cieszyć się, że leży w pudełeczku? :no: Podobnie strach usiąść obok kogoś poubieranego w bardzo drogie ubrania, bo można przez przypadek takiej osobie zniszczyć odzież i żyć z poczuciem winy. Mówił mi jeden mężczyzna, że przypadkowo wychlapała mu się chyba Pepsi na drogą torebkę koleżanki i nie wiedział, co zrobić ze sobą w jej towarzystwie. Swoją drogą wydaje mi się, że wiele firmowych ubrań, rzeczy bardzo straciło na jakości w ciągu ostatnich 15 lat. Kupowałam dwa razy taki sam wózek dziecięcy — raz dla jednego dziecka, raz dla drugiego. Ten drugi był o wiele gorszy od pierwszego w wykonaniu i w materiałach.

Pn maja 01, 2017 12:14 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Tylko wlasnie z tym mam problem bo juz chcialam go sprzedac w kantorze w przyplywie leku i daja za niego niecale 15 procent ceny wiec za nic sie nie oplaca..chetnych w internecie tez nie znalazlam a szczerze to bardzo chcialabym go zatrzymac nawet dla swojej corki. On ma juz 5 lat i po raz pierwszy cos z niego wypadlo a z diamentami to wcale nie takie rzadkie niestety, ale jest ubezpieczony wiec wprawia za darmo. Jednak nie w tym moj probelm, czy to ze wylecial to znaczy ze Bog dal mi jakis znak na moja modlitwe tylko dlaczego calego nie zgubilam a tylko mala jego czesc..

Pn maja 01, 2017 1:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Bóg sam zabiera to co było by szkodliwe, kiedyś kupiłem Bitcoiny za mała sumkę, sprzedałem 5 razy drożej, ale gdybym poczekał to dziś miałbym fortunkę. Hamowała by mnie. Monietta więcej zaufania do Boga i opatrzności niż do znaków.

Pn maja 01, 2017 2:00 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Andy72 ufam Mu naprawde, wiele natrectw przezwyciezylam dzieki Niemu. Jednak dalam Mu ultimatum zeby sam zabral to co mu we mnie przeszkadza bo ja nie umiem powiedziec co to moje mysli a co to obsesje. No i akurat to sie wydarzylo. Wiecie co teraz tak siedze i mysle po co mi to wszystko to zycie te natrectwa ta ciagla walka, mam juz tak przezarty lekiem umysl ze nie mam sil sie w sobie pozbierac. A Bog milczy.........

Pn maja 01, 2017 2:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Może będziesz musiała się z tym zmagać do końca życia...

Pn maja 01, 2017 2:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Moim zdaniem jeżeli coś spostrzegamy jako natręctwo, to powinniśmy to zignorować. Nie udawać, że tego nie ma, tylko w świetle świadomości, że to tylko "psikusy" umysłu robić swoje, niezależnie od fanaberii umysłu (nie jesteś przecież natręctwem), a nawet używać go (umysł) do własnych celów. Np. refleksji, że Bóg nigdy nie będzie chciał, utrzymywać nas w stanie nerwicy natręctw, więc nie ma Go co mieszać w te problemy (żeby coś zabrał i.. tym samym natręctwo nabrało większej realności), albo, że robić swoje, ignorować natręctwa to bardziej konkretne działanie (albo próby), niż poszukiwanie wiedzy, teorii, czyjejś opinii. Twoje natręctwo, Ty masz władzę go zignorować.

Pn maja 01, 2017 2:32 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Andy72 no dzieki pocieszyles mnie, nie wiem w takim razie czy to wogole mozna nazwac zyciem. Nie rozumiem jak ja bym miala mozliwosc komus te natrectwa zabrac to bym poprostu zabrala, Bog ma taka mozliwosc a jednak tego nie robi. Przeciez ojciec robi wszytsko zeby dziecku pomoc jak cierpi i t o jeszcze tak.
domgo-no masz racje tylko czy Bog nie ma wladzy nawet na nerwica natrectw?jesli Go o cos prosze to dlaczego jasno mi tego nie wyjsni tylko skazuje na wieczne zastanawianie sie i spekulacje ktore wykanczaja moj umysl i po latach niszcza mnie coraz bardziej.

Pn maja 01, 2017 4:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
monietta, da się żyć, może jest to oścień dla Ciebie? W porównaniu z osobami które są kalekami na pewno z tym da się żyć.
U mnie natomiast przez całe życie przewija się grzeszność, tylko z grzechem trzeba walczyć, natomiast to co u Ciebie nie jest grzechem.
Być może Bóg Ci to zabierze, ale czy celem jest by życie było łatwe, lekkie i przyjemne? ;-)

Reinhold Niebuhr: Boże, daj nam pokorę, byśmy przyjęli w pokoju to, czego zmienić nie możemy, daj nam odwagę, aby zmienić to, co powinno być zmienione, i daj nam mądrość, abyśmy umieli odróżnić jedno od drugiego.

Pn maja 01, 2017 4:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Tylko wlasnie z tym mam problem bo juz chcialam go sprzedac w kantorze w przyplywie leku i daja za niego niecale 15 procent ceny wiec za nic sie nie oplaca..

Jak widzisz, dla Ciebie ten pierścionek jest luksusem, a dla takiego właściciela kantoru już nie ;) Okoliczności dużo zmieniają w postrzeganiu i wartościowaniu spraw. Jak na moje oko, ta historia ze zgubionym brylancik może na to wskazywać, by gromadzić skarby w niebie, a ziemskim poświęcać mniejszą uwagę (nawet myślną), bo ziemskie skarby raz nimi są, a innym razem już nie :)

Pn maja 01, 2017 6:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
monietta napisał(a):
Andy72 ufam Mu naprawde, wiele natrectw przezwyciezylam dzieki Niemu. Jednak dalam Mu ultimatum zeby........

A Bog milczy.........

A bo Panu Bogu nie daje się ultimatum...

Pn maja 01, 2017 8:20 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona