Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt sie 23, 2019 6:23 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Modlitwa wstawiennicza osoby opętanej lub zniewolonej... 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Modlitwa wstawiennicza osoby opętanej lub zniewolonej...
Na youtube.pl oglądałem filmik w którym ksiądz Piotr Glas mówił, że osoba opętana nie powinna się modlić za kogoś ponieważ wtedy szatan osobę modlącą zniszczy, czy to prawda? A jak jest z osobami które nie są opętane tylko zniszczone, poharatane przez grzech, czy oni też nie powinni się modlić za innych tylko najpierw za siebie bo ich szatan może zniszczyć?

Śr sty 31, 2018 8:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa wstawiennicza osoby opętanej lub zniewolonej...
Może raczej zrozumiałeś to zupełnie inaczej, nie można modlić się o uwolnienie osoby opętanej lub zniewolonej, na własną rękę.

Cz lut 01, 2018 10:48 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
f.kos napisał(a):
Na youtube.pl oglądałem filmik w którym ksiądz Piotr Glas mówił, że osoba opętana nie powinna się modlić za kogoś ponieważ wtedy szatan osobę modlącą zniszczy, czy to prawda? A jak jest z osobami które nie są opętane tylko zniszczone, poharatane przez grzech, czy oni też nie powinni się modlić za innych tylko najpierw za siebie bo ich szatan może zniszczyć?

Z twojego tekstu ciężko jest zrozumieć, czy chodzi ci, że osoba modląca się nie może omadlać opętanego czy opętany może modlić się nad innymi. Jeśli chodzi o opętanego, to lepiej żeby się nad nikim nie modlił, do czasu aż zostanie uwolniony i ksiądz, który go prowadzi udzieli takiej zgody.

Natomiast jeśli pytasz czy praktykujący katolik może się modlić za opętanego, to może (najlepiej jest mieć zgodę księdza). Powinien jednak wiedzieć, że zło, które jest w opętanym może zwrócić się przeciwko modlącemu się. Siła ataku jest zależna od "świętości" osoby modlącej się i dopustu na jaki zezwala Bóg. Jeśli taka osoba jest blisko Chrystusa, to nic jej nie grozi. Trzeba też pamiętać, że Bóg nie dopuści na nas trudności większych niż jesteśmy w stanie udźwignąć. Warto przy tym kontrolować co po takiej modlitwie się dzieje i jak to znosimy, polecam przy tym kierownika duchowego.
Pamiętać przy tym trzeba, że chodzi tu o modlitwę, a nie egzorcyzm, ten jest zarezerwowany tylko dla Biskupa lub egzorcysty (oddelegowanego kapłana). Jeżeli chcesz zostać świeckim egzorcystą, to zapomnij o tym.

Dla przykładu mogę podać, że moja wspólnota została poproszona o modlitwy i post w intencji uwolnienia osoby opętanej, ksiądz wyraził zgodę i pościłem za tę osobę. Z postami nie miałem problemu i wiele ich wtedy przeszedłem, ale za osobę opętaną nigdy nie udało mi się dotrwać do końca. Pomogło mi to zrozumieć, że potrzebuję prosić Boga o dalsze głębsze nawrócenie.

Śr mar 07, 2018 4:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
Może raczej zrozumiałeś to zupełnie inaczej, nie można modlić się o uwolnienie osoby opętanej lub zniewolonej, na własną rękę.

KAŻDY może się modlić o "uwolnienie osoby opętanej lub zniewolonej, na własną rękę". Poprzez chrzest uzyskaliśmy BAAAAAAAAAAAAAAAARDZO dużą władzę nad Szatanem. Jasne, czasem egzorcysta jest konieczny.

Tak nawiasem, rodzic może np. pobłogosławić swoje dzieci, na własny użytek poświęcić rzeczy albo własne mieszkanie itd. Jest to inne błogosławieństwo jak księdza, ale JEST ważne.

Już nie mówię, nawet ateista może kogoś ważnie ochrzcić :) - już pominę to czy nadal po tym fakcie ten ateista jest ateistą ;).

Śr mar 07, 2018 11:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Leszcz napisał(a):

Już nie mówię, nawet ateista może kogoś ważnie ochrzcić :) - już pominę to czy nadal po tym fakcie ten ateista jest ateistą ;).

Kościół to nawet naucza że sakramenty sprawowane przez księdza, który stracił wiarę i stał się ateistą, nadal sa ważne.
Moim zdaniem to trochę dziwaczne.

Śr mar 07, 2018 11:25 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Czemu dziwaczne.
W Kościele działa Chrystus nie ksiądz. Jest w Kościele bez względu na to że ktos tam sie znajdzie niewierzący. Sakrament to dar od Boga nie od ksiedza. Ksiadz ma byc tylko sługą.
Panem jest Jezus!

Czasem mimo tego że sługa niezbyt dobrze się "wywiązuje" z posługi Pan zawsze dotrzymuje słowa - Bóg to nie to co my.

Cz mar 08, 2018 3:23 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Leszcz napisał(a):
KAŻDY może się modlić o "uwolnienie osoby opętanej lub zniewolonej, na własną rękę". Poprzez chrzest uzyskaliśmy BAAAAAAAAAAAAAAAARDZO dużą władzę nad Szatanem. Jasne, czasem egzorcysta jest konieczny.

Pomimo tego że każda osoba ochrzczona może podjąć się takiej modlitwy, to jednak nie powinna robić tego na własną rękę. Ks Glas znał taką osobę i musiał ją potem egzorcyzmować.

Cz mar 08, 2018 3:33 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):

Pomimo tego że każda osoba ochrzczona może podjąć się takiej modlitwy, to jednak nie powinna robić tego na własną rękę. Ks Glas znał taką osobę i musiał ją potem egzorcyzmować.

Dziwne. Generalnie nie znam ŻADNYCH przeciwskazań do tego żeby się za kogoś nie modlić, wręcz przeciwnie. Powinniśmy modlić się za wszystkich... szczególnie grzeszników.

Tak w temacie:

https://www.faustyna.pl/zmbm/nowenna-do ... ia-bozego/

Cytuj:
Dzień pierwszy

Dziś sprowadź Mi ludzkość całą, a szczególnie wszystkich grzeszników, i zanurzaj ich w morzu miłosierdzia Mojego, a tym pocieszysz Mnie w gorzkim smutku, w jakim pogrąża Mnie utrata dusz.

Jezu najmiłosierniejszy, którego właściwością jest litować się nad nami i przebaczać nam, nie patrz na grzechy nasze, ale na ufność, jaką mamy w nieskończoną dobroć Twoją, i przyjmij nas wszystkich do mieszkania najlitościwszego Serca swego, i nie wypuszczaj nas z niego na wieki. Błagamy Cię przez miłość Twoją, która Cię łączy z Ojcem i Duchem Świętym.

Ojcze Przedwieczny, spójrz okiem miłosierdzia na ludzkość całą, a szczególnie na biednych grzeszników. Ludzkość ta jest zamknięta w najlitościwszym Sercu Jezusa i dla Jego bolesnej męki okaż nam miłosierdzie swoje, abyśmy wszechmoc miłosierdzia Twego wysławiali na wieki wieków. Amen.

To tylko przykład. Mamy się modlić SZCZEGÓLNIE za tych najbardziej potrzebujących.

Pt mar 09, 2018 12:17 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Leszcz napisał(a):
Dziwne. Generalnie nie znam ŻADNYCH przeciwskazań do tego żeby się za kogoś nie modlić, wręcz przeciwnie. Powinniśmy modlić się za wszystkich... szczególnie grzeszników.

Ale tutaj jest kwestia szczególnej sytuacji i szczególnej posługi modlitwy. Modlitwa za grzesznika to jednak inna sytuacja niż modlitwa o uwolnienie opętanej / zniewolonej osoby. Zaleca się jednak ostrożność w takich przypadkach i nie podejmowanie tego typu modlitw na własną rękę. Ewnentualnie można to ustalić z egzorcystą.

Pt mar 09, 2018 12:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
Ale tutaj jest kwestia szczególnej sytuacji i szczególnej posługi modlitwy. Modlitwa za grzesznika to jednak inna sytuacja niż modlitwa o uwolnienie opętanej / zniewolonej osoby.

Jasne, że inna.

Cytuj:
Zaleca się jednak ostrożność w takich przypadkach i nie podejmowanie tego typu modlitw na własną rękę. Ewnentualnie można to ustalić z egzorcystą.

Czy możesz to przybliżyć. Ja naprawdę nigdy o takiej postawie nie słyszałem. Na jakiej podstawie tak sądzisz?

Pt mar 09, 2018 5:23 pm
Odpowiedz z cytatem
Słucham często wypowiedzi ks. Glasa. Osoba opętana/zniewolona nie może się modlić za taką osobę modlitwą o uwolnienie. Natomiast warto mieć na uwadze, że do modlitwy o uwolnienie nie powinno się angażować osób z przypadku i sam fakt, że to nie są osoby zniewolone nie wystarczy. I tak nawiasem – ks. Glas przestrzegał przed tym, byśmy w ramach modlitwy wstawienniczej nie pozwalali nakładać na siebie rąk świeckim. Wyjątkiem jest udzielanie komuś błogosławieństwa (chyba krzyżyk na czole?), ale warto mieć pewność o dobrych intencjach tej osoby i silnej wierze.

Pt mar 09, 2018 7:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
OK. Ale to jest tylko opinia księdza, ja mam inną i inni też mają inne opinie. Warto pogłębić temat.

Jako katolicy to powinniśmy się DUŻO więcej za sobie modlić i to w sposób dużo bardziej aktywny.

So mar 10, 2018 12:41 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Leszczu
Ale nie o tym mówimy. Modlitwa o uwolnienie to bardzo specyficzna modlitwa. Osoba podejmująca taka modlitwę jest na pierwszej lini ognia. Polecam rozmowę z egzorcysta lub wypowiedzi egzorcystów.
Każdy z nas może się modlić za takiego człowieka ale tak jak Kościół zastrzegł egzorcyzm dla kapłana i to kapłana którego do tej misji wyznaczy biskup tak samo i modlitwa o uwolnienie wymaga specjalnego przygotowania. Oczywiście jest to niżej niż egzorcyzm.Przy uwolnieniu nie mamy do czynienia z osoba opętana a zniewolona.

So mar 10, 2018 10:01 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Leszcz napisał(a):
Ostrożnie ze sformułowaniami, bo tu jest wiele niuansów.
Na przykład osoba świecka nie powinna w żadnym wypadku zwracać się z poleceniami bezpośrednio do szatana - co najwyżej może prosić Boga aby go pogromił.
Jockey bardzo dobrze to sformułował.

So mar 10, 2018 10:34 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Leszcz napisał(a):
Czy możesz to przybliżyć. Ja naprawdę nigdy o takiej postawie nie słyszałem. Na jakiej podstawie tak sądzisz?

Osoba która podejmuje modlitwę o uwolnienie opętanej/zniewolonej osoby wystawia się na niebezpieczeństwo. Szatan czasem grozi nawet egzorcystom, również grozi im śmiercią. Taka osoba naraża się na ataki Szatana, nawet na to że sama zostanie zniewolona / opętana, jeśli nie ma specjalnego przygotowania do tego typu modlitw.

Kiedyś, nie tak dawno temu starałam się pomóc dziewczynie opętanej, przeprowadzono egzorcyzm nad nią, dzwoniłam w jej sprawie do egzorcysty, i już wtedy działy się pewne dziwne rzeczy wokół mnie. Chociaż nie podejmowałam żadnej modlitwy o uwolnienie, ale starałam się jakoś pomóc, chociażby poprzez rozmowę z nią.

Także trzeba być ostrożnym w takich sytuacjach. Egzorcysta, jak Jockey napisał, pełni szczególny rodzaj posługi. Każdy kto chce pomagać w takich przypadkach musi mieć specjalne przygotowanie, musi być świadom zagrożenia. To nie są żarty.

So mar 10, 2018 11:49 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona