Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lip 16, 2019 4:52 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Modlitwa wstawiennicza osoby opętanej lub zniewolonej... 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa wstawiennicza osoby opętanej lub zniewolonej...
Dziękuję za odpowiedzi. I tak dla zapewnienia, to nie są dla mnie żarty i traktuje to BARDZO poważnie.

Mk 16:16-17 napisał(a):
Kto uwierzy i ochrzci się, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony.

17 A takie znaki będą towarzyszyć tym, którzy uwierzą: w moim imieniu będą wypędzać demony, będą mówić nowymi językami;

Tu Jesus mówi o ochrzczonych.

So mar 10, 2018 2:19 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Widzę Leszczu ze zostałeś protestantem i sam postanowiłeś interpretować Pismo.

So mar 10, 2018 3:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
Leszcz napisał(a):
Czy możesz to przybliżyć. Ja naprawdę nigdy o takiej postawie nie słyszałem. Na jakiej podstawie tak sądzisz?

Osoba która podejmuje modlitwę o uwolnienie opętanej/zniewolonej osoby wystawia się na niebezpieczeństwo. (...)

Czasami ludzie podejmują modlitwę za osoby, których bliżej nie znają. Przecież może się zdarzyć, że taka nieznana nam osoba jest opętana/zniewolona. Gdyby taka osoba doznała ataku ze strony złego ducha za względu na podjętą modlitwę, to by nawet nie wiedziała, co jest tego przyczyną i modliłaby się dalej w 'słodkiej' nieświadomości. Też w kościele modlimy się za wszystkich wiernych, w tym za tych, których nęka zły duch, zatem wydaje się, że tak czy siak, każdy wierny może się potencjalnie spodziewać się 'kopniaka' od upadłego anioła.

N mar 11, 2018 4:35 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Modlitwa o uwolnienie to jednak co innego niż modlitwa za kogoś. To modlitwa pewnej grupy osób nad cxlowiekiem. Bardzo często z nałożeniem rak. Często spotykamy w rożnego rodzaju grupach modlitewnych Odnowy w Duchu Świętym oraz w Rycerstwie św. Michała.
Modlić się za kogoś w domu do Boga to nie to samo co modlitwa o uwolnienie od dręczenia demonicznego. Polecam książki nieżyjącego juz egzorcysty ks. Amortha. Bardzo dokładnie naświetla te sprawę. I dlaczego nie można podchodzić do tego jak Leszcz sugeruje.

N mar 11, 2018 9:33 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wróciłam do pierwszego wpisu f.kos, i powiem szczerze, że nie wiem, jakiej modlitwy dotyczy pytanie.

f.kos napisał(a):
Na youtube.pl oglądałem filmik w którym ksiądz Piotr Glas mówił, że osoba opętana nie powinna się modlić za kogoś ponieważ wtedy szatan osobę modlącą zniszczy, czy to prawda? A jak jest z osobami które nie są opętane tylko zniszczone, poharatane przez grzech, czy oni też nie powinni się modlić za innych tylko najpierw za siebie bo ich szatan może zniszczyć?

Z tego, co wiem, to osoby wspomagające katolickiego egzorcystę w obrzędzie egzorcyzmu są szczególnie wybrane i powinny być przygotowane do posługi. Wydaje mi się, że raczej miałyby świadomość tego, co może je spotkać.

Jeśli chodzi o inne modlitwy poza egzorcyzmem, to na własny użytek wierny może korzystać z modlitw przygotowanych przez Kościół. Kiedyś o tym wspominałam:

"Egzorcyzmy oczywiście są w gestii zatwierdzonych egzorcystów katolickich, jednak wierni nie są pozostawieni bez niczego. Za zgodą Kościoła, w pozycji "Egzorcyzmy i inne modlitwy błagalne - rytuał - obrzędy", wierni mają do dyspozycji rozdział dodatkowy zawierający "m.in. modlitwy, jakie wierni prywatnie mogą zanosić w zmaganiu się z mocami ciemności" (klik). W USA ten dodatkowy rozdział jest rozprowadzany przez Konferencję Episkopatu USA jako oddzielana książeczka - broszura (klik), ale też jest dostępny tutaj klik od str. 51 tekstu."

N mar 11, 2018 1:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
Czasami ludzie podejmują modlitwę za osoby, których bliżej nie znają. Przecież może się zdarzyć, że taka nieznana nam osoba jest opętana/zniewolona.

Ale modlitwa za kogoś, modlitwa ofiarowana w intencji danej osoby jest czymś zupełnie innym niż modlitwa o uwolnienie osoby opętanej / zniewolnej. Taka modlitwa o uwolenienie zakłada podjęcie próby wypędzenia demona z osoby opętanej. I to stanowi zagrożenie jeśli osoba posługująca taką modlitwą jest nieprzygotowana, nie ma ochrony i robi to na własną rękę. Wtedy Szatan może uderzyć w taką osobę i zazwyczaj tak robi.

Cytuj:
Z tego, co wiem, to osoby wspomagające katolickiego egzorcystę w obrzędzie egzorcyzmu są szczególnie wybrane i powinny być przygotowane do posługi. Wydaje mi się, że raczej miałyby świadomość tego, co może je spotkać.

Myślę że są pouczane przez egzorcystę, Glas mówił w swoich konferencjach że przede wszystkim muszą uzyskać rozgrzeszenie przed egzorcyzmem i nie mogą patrzeć w oczy osoby opętanej kiedy wejdzie w trans. Tylko egzorcysta może to robić.

Cytuj:
Jeśli chodzi o inne modlitwy poza egzorcyzmem, to na własny użytek wierny może korzystać z modlitw przygotowanych przez Kościół.

Są różne modlitwy o uwolnienie, także ułożone przez Amortha, ale do odmawiania w swojej własnej intencji, albo do odmawiania w intencji innych osób, lecz na zasadzie oddania ich w opiekę Boga i Maryi. Nie zalecane jest jednak posługiwanie modlitwą o uwolnienie na własną rękę.

N mar 11, 2018 2:10 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Z tego co ja słuchałem egzorcystów to oni sami z siebie tego nie robią. Kościół ich posyła.
Jak Kościół posyła "cywila" katolika to niech działa w imieniu KK. np. jak ks. egzorcysta powie "proszę się modlić za tę osobę". Ale jak sam sobie postanawia modlić się za opętanego to lepiej niech się zastanowi 3 razy.

Posłuszeństwo Kościołowi Katolickiemu przede wszystkim.

N mar 11, 2018 10:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ludzik napisał(a):
Z tego co ja słuchałem egzorcystów to oni sami z siebie tego nie robią. Kościół ich posyła.
Jak Kościół posyła "cywila" katolika to niech działa w imieniu KK. np. jak ks. egzorcysta powie "proszę się modlić za tę osobę". Ale jak sam sobie postanawia modlić się za opętanego to lepiej niech się zastanowi 3 razy.

Posłuszeństwo Kościołowi Katolickiemu przede wszystkim.

Oczywiście. Normalnie to Biskup desygnuje księdza na egzorcystę i tak ma być.

Ja jedynie mówię, iż czytając słowa Jezusa, które on kieruje do mnie, widzę w nich to że osoba która jest ochrzczona i uwierzyła ma "moc wypędzania demonów" - więc z mojego osobistego punktu widzenia będę się modlił za kogo tylko chcę :) na tzw. własną odpowiedzialność.

Pn mar 12, 2018 6:36 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ale Kościół zabrania egzorcyzmowania każdemu oprócz wyznaczonych egzorcystów przez biskupa.
Modlitwa o uwolnienie najlepiej jakby odbywała się w obecności kapłana.
Prywatnie można się modlić w domu o nawrócenie czy uwolnienie. A.e modlitwa o której tutaj rozmawiamy to nie jest taka w zaciszu domowym czy przed Najświętszym Salramentem. To modlitwa walki duchowej. I tylko dobrze przygotowana osoba i będąca w stanie łaski uświęcającej powinna być w zespole który taka modlitwę podejmuje.

Pn mar 12, 2018 6:57 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2