Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lip 15, 2019 8:52 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Życie w związku przedmałżeńskim a kontakt z Bogiem 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Życie w związku przedmałżeńskim a kontakt z Bogiem
ona2 napisał(a):
Przeszkodą jest kwestia finansowa. Nie stać nas w tej chwili na wesele w Polsce, a jeśli zdecydowalibyśmy się na ślub w kraju, w którym żyjemy okazałoby się to jeszcze kosztowniejsze.
A to musi być wesele? I co jest bardziej istotne. Życie z Bogiem czy wesele?
A myślałaś co może się z tobą stać jak paruzja byłaby jutro?
To co piszesz to trochę takie zatwardzanie serca.

Myślę że kluczowe pytanie jest takie czy ty chcesz żyć z Bogiem? I Kim dla ciebie jest Jezus?

N lut 18, 2018 2:29 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Sorry, ale dla mnie to jest ciąg dalszy wymówek (w dodatku przekombinowanych).

Czego tak naprawdę się boisz? I dlaczego nie chcesz postawić Boga na pierwszym miejscu?

Dziękuję za wszystkie posty. Nadal odpowiadam, ale sama już dostałam odpowiedź, której oczekiwałam, dlatego nie czuję już potrzeby ciagnięcia tej dyskusji.
Czego się boję pisałam już wcześniej. Po prostu boję się, że nam się nie uda, że chłopak nie zrozumie i może faktycznie go nie doceniam oceniając go w ten sposób. Nie wiem co będzie, ale już mam swoją odpowiedź od Ducha Świętego. Dlatego dziękuję

N lut 18, 2018 2:34 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie wiem czy usłyszałaś głos Ducha Świetego czy jakiegoś innego ducha. Warto zawsze poddać to pod rozwagę komuś w świecie realnym. Proponuje udać się do parafii i porozmawiać z księdzem.
Św. Augustyn mówił ze jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu to wszystko jest na swoim miejscu.
I tego warto się trzymać.

N lut 18, 2018 3:19 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Nie wiem czy usłyszałaś głos Ducha Świetego czy jakiegoś innego ducha. Warto zawsze poddać to pod rozwagę komuś w świecie realnym. Proponuje udać się do parafii i porozmawiać z księdzem.
Św. Augustyn mówił ze jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu to wszystko jest na swoim miejscu.
I tego warto się trzymać.

Dziękuję za radę. Jeśli głos ten nie stoi w sprzeczności z nauczaniem KK to myślę, że to z dużym prawdopodobieństwem głos Ducha Świętego. Zgadzam się w 100% ze Św. Augustynem :)

N lut 18, 2018 4:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chlopy pozenione a daja sie nabierac na znana sztuczke bab: wygadac sie by latwiej bylo zyc jak sie zyje.

N lut 18, 2018 4:53 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
A możesz wskazać gdzie ja dałem się nabrać?

N lut 18, 2018 5:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjanie,
wątki w których ktoś prosi o pomoc nie są najlepsze do prezentowania Twoich frustracji.

N lut 18, 2018 5:39 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Chlopy pozenione a daja sie nabierac na znana sztuczke bab: wygadac sie by latwiej bylo zyc jak sie zyje.

Miło mi że wkładasz mnie do jednego worka ze stworzonymi przez siebie stereotypami chociaż nawet mnie nie znasz. Nawet przez chwilę nie zastanowiłeś się czy może ta "baba" ma realny problem, który leży jej na duszy. Piszę na tym forum nie żeby się "wygadać" tylko dlatego, że potrzebowałam jakiegoś znaku, jakiejś podpowiedzi od Boga. Problem nie został rozwiązany, ale burza mózgów, które wierzą w Pana Boga i które choć przez chwilę skupiają się na moim problemie jest bardzo pomocna i jestem wdzięczna również za krytykę, bo tak się składa, że na co dzień nie mam z kim porozmawiać na takie tematy :)

N lut 18, 2018 6:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chcesz zbliżyć się bardziej do Boga, ale być może potrzebujesz realnej metanoi, takiej która wywraca dotychczasowy świat do góry nogami i daje odwagę do podejmowania decyzji w duchu pewnego rodzaju ''radykalizmu''.

Jeśli kochasz tego mężczyznę to możesz wziąć z nim ślub nawet na Antarktydzie. Jeśli go kochasz, to tym samym nie powinno być sytuacji gdzie Ty i on jesteście narażeni na największe niebezpieczeństwo utraty zbawienia, żyjąc w stanie grzechu cieżkiego, co oznacza życie w stanie potępienia.

Matka Boża w Fatimie powiedziała że najwięcej dusz idzie do piekła z powodu grzechów nieczystości. I faktem jest że ten grzech silnie trzyma człowieka. Jest przyjemny, a poza tym łatwo usprawiedliwiony miłością. Bo my się kochamy, bo miłość przecież nie może być grzechem. I wtedy znajduje się tysiąc wymówek. A trudno jest z tym zerwać.

Nie moralizowanie, ale przedstawienie sprawy tak jak to wygląda. Trudna jest walka z grzechem nieczystości, to wymaga także podejmowania radykalnych kroków i decyzji. To wymaga siły a ta siła może płynąć tylko od Boga. Ureguluj swoje sprawy z chłopakiem, weźcie ten ślub nawet za granicą. Lesbijki wyjeżdzają za granicę aby brać tam swoje śluby a Wy nie możecie zawrzeć normalnego związku małżeńskiego? Cz naprawdę musi być od razu huczne weselisko? Jak się dorobicie i ja będzie kasa to urządzicie sobie wesele na urlopie w Polsce jeśli to już musi być.

N lut 18, 2018 7:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Wespecjanie,
wątki w których ktoś prosi o pomoc nie są najlepsze do prezentowania Twoich frustracji.

Niech to będzie moją odpowiedzią:
ona2 napisał(a):
(...)Problem nie został rozwiązany, ale burza mózgów, które wierzą w Pana Boga i które choć przez chwilę skupiają się na moim problemie jest bardzo pomocna (...)

N lut 18, 2018 7:43 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Mam podobny problem z zyciem bez grzechu i zblizeniem do Pana, moja dziewczyna nie mysli nawet o slubie koscielnym. nie wiem co robic, jak poprosilem, zeby zrezygnowala z seksu pewnego dnia, to sie obrazila i poszla spac do drugiego pokoju. Jak mowie o Bogu i chwale Pana to mowi, ze zwariowalem albo, ze cos biore. Nawet dzisiaj zeby sie nie irytowala to nie mowilem, ze ide do Kosciola nawet nie wie ze dzisiaj bylem, a jest strasznie nerwowa gdy wspominam o Bogu, badz jak z Kosciola wracam dzisiaj nie wspominalem, a mimo to nerwy siegnely zenitu i gdziesz wyszla a ja nic nie zrobilem nawet z nia nie rozmawialem. nie wiem gdzie ona teraz jest, ale doslownie mam przeczucie jakby ja pchaly jakies zle moce. Nasililo sie to jak zblizylem sie do Pana Boga i stalem sie lepszym czlowiekiem. Na zewnatrz tego tak nie widac ta przemiana zaszla we mnie w srodku, na zewnatrz jestem i trzymam pozory kogos kim bylem zawsze, ale to juz tylko maska. z niecierpliwoscia czekam na pelne swobodne oddanie Panu. Kwestie z moja dziewczyna generalnie mam i mialem postawiona jasno przez Boga i wiem, ze Bog jej obok mnie nie widzi i tak sie wszystko uklada. JA to poprostu jeszcze wypieram i sam na sile w tym tkwie.
Myslalem tez wlasnie przez chwile o szybkim slubie, ale to bezsensu. Zenic sie dla seksu. NAwet jak mysle, ze sie zaraz rozstaniemy to biore to ze spokojem, nie jak zawsze bylem w wielu zwiazkach rozstaniu rozmyslaniu, towarzysza wielkie emocje, w mojej obecnej sytuacji jest we mnie spokoj.

N lut 18, 2018 7:44 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Barney napisał(a):
Wespecjanie,

Niech to będzie moją odpowiedzią:
ona2 napisał(a):
(...)Problem nie został rozwiązany, ale burza mózgów, które wierzą w Pana Boga i które choć przez chwilę skupiają się na moim problemie jest bardzo pomocna (...)

Jesteś bardzo niesprawiedliwy w swojej ocenie. Jedno zdanie bez żadnego trudu można wyjąć z kontekstu. Cenię sobie krytykę, ale wydaje mi się, że w Twoim przypadku jakaś "baba" zrobiła Ci kuku i przyczyniła się do takiej postawy.

Problem nie został rozwiazany bo bedzie trwal tak dlugo poki nie wezmiemy slubu z moim partnerem i to mialam na mysli

N lut 18, 2018 10:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mlodyprawik napisał(a):
Mam podobny problem z zyciem bez grzechu i zblizeniem do Pana, moja dziewczyna nie mysli nawet o slubie koscielnym. nie wiem co robic, jak poprosilem, zeby zrezygnowala z seksu pewnego dnia, to sie obrazila i poszla spac do drugiego pokoju. Jak mowie o Bogu i chwale Pana to mowi, ze zwariowalem albo, ze cos biore. Nawet dzisiaj zeby sie nie irytowala to nie mowilem, ze ide do Kosciola nawet nie wie ze dzisiaj bylem, a jest strasznie nerwowa gdy wspominam o Bogu, badz jak z Kosciola wracam dzisiaj nie wspominalem, a mimo to nerwy siegnely zenitu i gdziesz wyszla a ja nic nie zrobilem nawet z nia nie rozmawialem. nie wiem gdzie ona teraz jest, ale doslownie mam przeczucie jakby ja pchaly jakies zle moce. Nasililo sie to jak zblizylem sie do Pana Boga i stalem sie lepszym czlowiekiem. Na zewnatrz tego tak nie widac ta przemiana zaszla we mnie w srodku, na zewnatrz jestem i trzymam pozory kogos kim bylem zawsze, ale to juz tylko maska. z niecierpliwoscia czekam na pelne swobodne oddanie Panu. Kwestie z moja dziewczyna generalnie mam i mialem postawiona jasno przez Boga i wiem, ze Bog jej obok mnie nie widzi i tak sie wszystko uklada. JA to poprostu jeszcze wypieram i sam na sile w tym tkwie.
Myslalem tez wlasnie przez chwile o szybkim slubie, ale to bezsensu. Zenic sie dla seksu. NAwet jak mysle, ze sie zaraz rozstaniemy to biore to ze spokojem, nie jak zawsze bylem w wielu zwiazkach rozstaniu rozmyslaniu, towarzysza wielkie emocje, w mojej obecnej sytuacji jest we mnie spokoj.

Zerwac z nia.
Jak nozna byc z kims kto ma w glebokim powazaniu wartosci ktore wyznajesz a nawet to wysmiewa? Chyba cos sa z tego seksu zrezygnowac nie chcesz lub tez uzalezniles sie od tej dziewczyny.
Nie musl o rozstaniu tylko to dokonaj poprostu

N lut 18, 2018 10:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ona2 napisał(a):
Problem nie został rozwiazany bo bedzie trwal tak dlugo poki nie wezmiemy slubu z moim partnerem i to mialam na mysli

Nie.Zwyczajnie nie chcesz rozwiązać problemu, bo to można zrobić bardzo łatwo: Wystarczy powiedzieć "koniec ze współżyciem aż do ślubu".

N lut 18, 2018 10:51 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
mareta napisał(a):
Mężczyzna sam z siebie nie umie kochać. Kobieta musi go tego nauczyć.

Wyjątkowo obrzydliwe stwierdzenie.

Wiem, przykre dla facetów. Jednak to facet je wymyślił, bardzo mądry facet.

N lut 18, 2018 11:02 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona