Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 18, 2019 3:23 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Współżycie przed ślubem - żałujecie czy nie 

Czy żałujesz współżycia przedmałżeńskiego?
Tak 42%  42%  [ 8 ]
Nie 58%  58%  [ 11 ]
Liczba głosów : 19

Współżycie przed ślubem - żałujecie czy nie 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Współżycie przed ślubem - żałujecie czy nie
Wespecjan napisał(a):
Jockey napisał(a):
Przykre. Masz świadomość, że to grzech? I to z gatunku ciężkich?
Dziwi mnie tylko twój podpis Flp 4,13 Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia. I jak się on ma do tego czym się chwalisz.

Jak kobieta wpadanie w tzw "fascynację" to nawet Chrystus nie pomoże.

Żeby oddać sprawiedliwość.. Mężczyznom też się tak to zdarza..

Pn cze 04, 2018 9:26 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Dziwi mnie tylko twój podpis Flp 4,13 Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia. I jak się on ma do tego czym się chwalisz.

Nie chwalę się tym.. Stwierdzam tylko fakty.
Mogę wszystko, jeśli chcę. Tym razem najwidoczniej nie chciałam. To nie był niespodziewany upadek, tylko decyzja. I tak, wiem, że była to decyzja sprzeczna z nauczaniem kościoła.

Śr cze 06, 2018 8:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tak popatrzyłem jeszcze raz na ten temat i widzę, że przyszłaś tu tylko po to, aby utwierdzić się w raz podjętej decyzji i stłamsić wyrzuty sumienia, że łamiesz jedno z przykazań. Inaczej nie pytałabyś o ludzi, którzy nie żałują decyzji zgrzeszenia przez nierząd. :(

Śr cze 06, 2018 8:44 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
karolina.95 napisał(a):
Jockey napisał(a):

Mogę wszystko, jeśli chcę. Tym razem najwidoczniej nie chciałam. To nie był niespodziewany upadek, tylko decyzja. I tak, wiem, że była to decyzja sprzeczna z nauczaniem kościoła.

Decyzja powiedzenie Bogu NIE, nie będę ci służyć. I właśnie to jest przykre. Przykre, że chwila seksu jest dla ciebie ważniejsza niż dobra relacja z Jezusem.
Podeptałaś Jego przykazania. Czego oczekujesz? Oklasków?
Przykre, że obnosisz się ze swoim grzechem. Grzechy związane z nieczystością są grzechami ciężkimi. A wiesz co to dla wierzącego znaczy.

Śr cze 06, 2018 8:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
karolina.95 napisał(a):

Jak to poczucie anonimowości w Internecie wyzwala z resztek przyzwoitości i kultury. Sąsiadom już powiedziałaś? W osiedlowym sklepiku dałaś ogłoszenie? Puściłaś wici wśród bliższym i dalszym znajomych? Powinni być bardziej zainteresowani niż całkiem obcy ci ludzie.

Śr cze 06, 2018 8:59 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Tak popatrzyłem jeszcze raz na ten temat i widzę, że przyszłaś tu tylko po to, aby utwierdzić się w raz podjętej decyzji i stłamsić wyrzuty sumienia, że łamiesz jedno z przykazań. Inaczej nie pytałabyś o ludzi, którzy nie żałują decyzji zgrzeszenia przez nierząd. :(

Przyszłam tu po to, aby znaleźć ludzi, którzy mi pomogą, którzy powiedzą mi coś więcej niż "nie rób tego, bo nie, bo tak nie wolno, bo to złe". Łatwiej uczyć się na błędach innych. Chciałam zobaczyć jak to wyglądało w ich przypadku, czego ich nauczyło, dlaczego warto tego nie robić. Nie znalazłam czegoś, co by było dla mnie jak przysłowiowy kubeł zimnej wody.. I przy okazji chciałam dowiedzieć się, czy wszyscy katolicy tak grzecznie przestrzegają tego przykazania. Bardzo zdziwiłam się co wynikami ankiety, gdzie większość odpowiedzi brzmi "nie żałuję".

I jest mi przykro, że ktoś stwierdza, że "obnoszę się ze swoim grzechem". Naprawdę? Przyznaję się tylko przed Wami do winy.. Szukałam pomocy, a znalazłam teraz wyszydzenie z powodu tego co zrobiłam.

Śr cze 06, 2018 9:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
karolina.95 napisał(a):
I jest mi przykro, że ktoś stwierdza, że "obnoszę się ze swoim grzechem". Naprawdę? Przyznaję się tylko przed Wami do winy..

A w jakim celu to przyznanie przed nami? Taka skruszona jesteś? To proponuję publiczne wyznanie win wobec twojej parafii. Czemu tam nie? A u spowiedzi w ogóle już byłaś?

Śr cze 06, 2018 9:08 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
bergamotka napisał(a):
karolina.95 napisał(a):

Jak to poczucie anonimowości w Internecie wyzwala z resztek przyzwoitości i kultury. Sąsiadom już powiedziałaś? W osiedlowym sklepiku dałaś ogłoszenie? Puściłaś wici wśród bliższym i dalszym znajomych? Powinni być bardziej zainteresowani niż całkiem obcy ci ludzie.

Ilość szyderstwa i ironii w Pani wypowiedziach jest na tyle duża, że pozwolę sobie zachować spokój i na nie nie odpowiadać.
Oczami wyobraźni widzę jak Pani mnie kamieniuje..

Śr cze 06, 2018 9:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
karolina.95 napisał(a):
Ilość szyderstwa i ironii w Pani wypowiedziach jest na tyle duża, że pozwolę sobie zachować spokój i na nie nie odpowiadać.

To się nie rozpędzaj w wyobraźni. Nie będziesz wtedy miała problemów z przypisywaniem złych intencji rozmówcom. Zadałam konkretne pytania. Czemu uważasz je za szydercze?

Śr cze 06, 2018 9:15 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
bergamotka napisał(a):
karolina.95 napisał(a):

To się nie rozpędzaj w wyobraźni. Nie będziesz wtedy miała problemów z przypisywaniem złych intencji rozmówcom. Zadałam konkretne pytania. Czemu uważasz je za szydercze?

A Pani też wyznaje swoje grzechy sąsiadom i chwali się w osiedlowym sklepiku? Albo jak Pani sugeruje wobec swojej parafii. Najlepiej ustać na środku kościoła i powiedzieć tak, żeby wszyscy słyszeli.

Śr cze 06, 2018 9:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
karolina.95 napisał(a):
A Pani też wyznaje swoje grzechy sąsiadom i chwali się w osiedlowym sklepiku?

Nie, ale też nie zakładam wątków na okoliczność popełnianych przez siebie grzechów i nie wyznaję swych win po popełnieniu grzechu w Internecie - to upublicznienie swojej intymności większe niż to przeze mnie sugerowane.
karolina.95 napisał(a):
Najlepiej ustać na środku kościoła i powiedzieć tak, żeby wszyscy słyszeli.

Tam wstyd jak rozumiem. A tu nie?

Śr cze 06, 2018 9:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Karolina, mam takie pytanie: Co powiesz podczas spowiedzi? Mimo rad innych ludzi współżyłam z mężczyzną i tego nie żałuję? Bo tak patrząc na to, co tu piszesz, to nie widać abyś żałowała tego, co zrobiłaś, a jedynie próby samousprawiedliwienia tekstami "bo inni nie żałują" i "inni też grzeszą".

Ps. Naprawdę wierzyłaś, że jak się pochwalisz nierządem na tym forum, to nikt Ci tego nie wypomni?

Śr cze 06, 2018 9:26 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
karolina.95 napisał(a):
Widzę, że wiele tutaj się wydarzyło pod moją nieobecność. Jednak mam wrażenie, że sporo postów nie było odpowiedzią na moje pytanie..
Gdyby ktoś jednak chciał mnie przekonywać, że nie warto, to już za późno. Decyzja została podjęta. Nie jestem już dziewicą..

To Twoja sprawa. Ale z taką postawą i z taką decyzja jaką podjęłaś . Żaden porządny mężczyzna już na Ciebie nie spojrzy . Pomijając Twój stosunek do wiary oczywiście.

Śr cze 06, 2018 9:49 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chyba nie chodzi o kopanie leżącego (nawet jeśli leżąca nie wie, że leży, a raczej, jak się wydaje, wypiera z siebie, że leży).
Ale cóż, stało się bardzo źle. Ustalmy konkrety.
Karolino, jeśli to nie gra, popełniłaś błąd, po wielokroć.
Zawierzyłaś anonimowej ankiecie internetowej część uzasadnienia istotnej decyzji. Głupstwo! Żeby nie powiedzieć: głupota.
Zdecydowałaś się na współżycie przedmałzeńskie, błąd psychologiczny i grzech, nie wiem, który porządek jest dla Ciebie ważny.
Strata jest ogromna.
Teraz publikujesz, udostępniasz całemu światu (nie małemu sklepikowi, ale całej kuli ziemskiej, wszystkim, którzy mogą korzystać z netu i automatu tlumaczącego teksty) info o swoim grzechu.
Nie, nie jest to sposób ani na usprawiedliwienie, ani na poprawę samopoczucia. Audytorium internetowe nie da Ci rozgrzeszenia. Jak widzisz, nawet nie pogłaszcze Cię po główce, nie zakrzyknie gremialnie: ok, kolezanko, nie ma sprawy, świetnie się stało.
Wróć do realu.
Pewne rzeczy się nie odstaną. Nikt nie będzie już dla Ciebie pierwszy.
Ale masz szansę na nieinternetową spowiedź. A czy z niej skorzystasz, ale uczciwie uznając swój błąd i swój grzech - to Twój wybór.

Może i spojrzy na Ciebie porządny mężczyzna, ja bym nie przekreślała. O ile uznasz swój grzech i zmienisz zapatrywania. Czyli: jest warunek.

Śr cze 06, 2018 10:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Ej Karolina, a skąd wiesz, że ten twój rozdziewiciel to najlepszy fizyczny puzelek dla ciebie? Musisz spróbować z innymi jak jest w łóżku, może ten twój dzisiejszy nie ma wcale takiego dużego, może słabo się porusza albo za szybki jest? Będziesz tylko wiedzieć jak będziesz miała porównanie.

Śr cze 06, 2018 11:15 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona