Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz sie 06, 2020 1:00 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona
 Współżycie przed ślubem - żałujecie czy nie 

Czy żałujesz współżycia przedmałżeńskiego?
Tak 42%  42%  [ 8 ]
Nie 58%  58%  [ 11 ]
Liczba głosów : 19

Współżycie przed ślubem - żałujecie czy nie 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Współżycie przed ślubem - żałujecie czy nie
tomek87 napisał(a):
[ciach.. jeszcze raz a posypią się kary regulaminowe (PW)]

Z jakiego powodu kary?

Bardzo proszę o przywrócenie mojej wypowiedzi oraz uzasadnienia tych moderacji.

Nie możesz tu pisać, dlatego że chyba od roku twierdzisz że raz jesteś, a raz nie ateistą, który chodzi do kościoła. Sam nie wiesz, czy jesteś, czy nie jesteś wierzącym.
To dział dla wierzących katolików (co wcale nie oznacza że świętych i bezgrzesznych).
Nawiasem mówiąc nie powinieneś się wypowiadać także i w innych działach na górze. Dolne - jak najbardziej możesz. (PW)

Pt kwi 06, 2018 1:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
tomek87 napisał(a):
tomek87 napisał(a):

Z jakiego powodu kary?

W dziale katolickim piszemy tylko w nurcie katolickim. Wszelka polemika z tym nurtem idzie do kosza

Pt kwi 06, 2018 1:50 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
tomek87 napisał(a):
tomek87 napisał(a):

Z jakiego powodu kary?

W dziale katolickim piszemy tylko w nurcie katolickim. Wszelka polemika z tym nurtem idzie do kosza

Ja nie polemizuję z katolicyzmem, tylko wyrażam swoje zdanie jako katolika w duchu wiary katolickiej.

Były tu osoby, które pisały o swoim grzechu nieczystości przed ślubem, a nie zostały skasowane ich wypowiedzi. Ja przedstawiłem moją sytuację, tzn. że czekam aż do dziś, a mam już 30 lat, z seksem do ślubu. Nie rozumiem, dlaczego moja wypowiedź została usunięta. Zresztą jak 5 innych wypowiedzi w innych tematach!!!

Patrz wyżej (PW)

Pt kwi 06, 2018 1:55 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
tomek87 napisał(a):
tomek87 napisał(a):

Z jakiego powodu kary?

Nie możesz tu pisać, dlatego że chyba od roku twierdzisz że raz jesteś, a raz nie ateistą, który chodzi do kościoła. Sam nie wiesz, czy jesteś, czy nie jesteś wierzącym.
To dział dla wierzących katolików (co wcale nie oznacza że świętych i bezgrzesznych).
Nawiasem mówiąc nie powinieneś się wypowiadać także i w innych działach na górze. Dolne - jak najbardziej możesz. (PW)

Zupełnie nie mogę się zgodzić z Twoją interpretacją moich słów i rozważań, które snuję na moim temacie "Praktykujący ateista". Nigdy tak nie stwierdziłem, że JESTEM ateistą. Nigdy moja łączność z Kościołem Rzymskokatolickim nie ustała. Pomimo moich licznych rozterek, które doświadczam już nie tylko od roku, ale od wielu lat, jestem cały czas WIERZĄCYM I PRAKTYKUJĄCYM katolikiem.

Dlatego domagam się o przywrócenie usuniętych wypowiedzi.

Oj tam.. Ale kłamiesz..

Za to ja udzielam Ci OSTRZEŻENIA (PW)

Pt kwi 06, 2018 5:53 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Tylko problem jest w tym że czekasz i jeżeli znajdziesz kobietę to ona na 99 % nie będzie już dziewicą. I to mój osobisty problem, bo nigdy bym nie chciał nie dziewicy za żonę, a przecież jakie są szanse że znajdę 30 letnią kobietę która jeszcze z nikim nie współżyła ?

Wt maja 01, 2018 12:03 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A czy Ty będziesz do tego czasu prawiczkiem?

Wt maja 01, 2018 8:07 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
jako ponad 40letni prawiczek powiem tylko tyle, że cala ta "czystość" absolutnie niczego do mojego życia nie wniosła.

Wt maja 01, 2018 7:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
klint istłut napisał(a):
jako ponad 40letni prawiczek powiem tylko tyle, że cala ta "czystość" absolutnie niczego do mojego życia nie wniosła.

To tak, jakbyś żałował,że przez 40 lat nie grzeszyłeś i nie przekraczałeś szczególnie VI przykazania.
Czy wiesz,że deklarując na forum bycie katolikiem, jednocześnie dajęsz świadectwo?

Wt maja 01, 2018 11:57 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Ciekawe czy po tak wieloletniej cnocie czystości mężczyzna byłby w ogóle zdolny do odbycia stosunku z kobietą. To ma sens tylko jeśli małżeństwo zawiera się dość wcześnie, potem wątpię, by taki mężczyzna był zdolny do należytego wypełnienia swoich obowiązków małżeńskich. Nie twierdzę, że nie powinno się praktykować cnoty czystości, ale w pewnym wieku może być za późno na wkroczenie w związek małżeński tak, by był on satysfakcjonujący dla obu stron, bo nie oszukujmy się, seks jest bardzo istotny w związku.

Śr maja 02, 2018 5:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Katoliku GreenTea, pamiętasz li co Bóg objawił na temat współżycia poza małżeństwem?

Śr maja 02, 2018 6:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Z drugiej strony, jeśli facet jest zdolny do tak wieloletniej czystości, to jest prawdopodobne, że do wszystkiego jednak jest zdolny, kobieto małej wiary :D

Śr maja 02, 2018 6:31 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
mareta napisał(a):
klint istłut napisał(a):

To tak, jakbyś żałował,że przez 40 lat nie grzeszyłeś i nie przekraczałeś szczególnie VI przykazania.
Czy wiesz,że deklarując na forum bycie katolikiem, jednocześnie dajęsz świadectwo?

bo żałuję.

Cz maja 03, 2018 7:43 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Twierdzisz że gdyby nie czystość, to teraz byłbyś w lepszym punkcie?

Cz maja 03, 2018 7:46 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
klint istłut napisał(a):
mareta napisał(a):
klint istłut napisał(a):

bo żałuję.

W takim razie warto żebyś zastanowił się czy aby na pewno wierzysz w Boga i czy wierzysz Bogu. Żałowanie ze nie grzeszyłeś raczej stawia cię po drugiej stronie barykady.
Bo czym jest grzech. I czym jest chrześcijaństwo? Warto żebyś odpowiedział sobie na te pytania.

Cz maja 03, 2018 9:58 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wydaje mi się, że z tym żałowaniem, że się nie przespało z kobietą, a teraz to już psińco, bo żadna mnie nie chce, wynika z błędnej realizacji założeń na starcie (gdzieś tam w okolicach wieku młodzieńczego).
Założenia:
1. Mamy żyć w czystości
2. Unikamy za wszelką cenę okazji do nieczystości

Założenia słuszne, aczkolwiek ich realizacja trochę hm.. niewłaściwa, zwłaszcza punktu 2. To wygląda mniej więcej (z dużym uproszczeniem) na tym, że żeby uniknąć nieczystości, należy unikać kobiet. Jeśli już nie ma możliwości uniknięcia kobiety w swoim otoczeniu, to za wszelką cenę nie nawiązywać żadnych bliższych relacji, bo tam zaraz zostaniemy dopadnięci przez ową nieczystość (choćby myślną), a nie daj Boże jeszcze kobieta nas zaciągnie do łóżka. Najlepiej to się okopać, opancerzyć i być niedostępnym. Oczywiście piszę to z pewną grubą przesadą, ale czy tak często nie jest?

To nie wina chęci życia w czystości, ale lęk przed ryzykiem że coś może zaiskrzyć. A na końcu wychodzą żale że chciałoby się mieć ciastko i zjeść ciastko..

A co na to Pismo?:
1Kor 7
Co do spraw, o których pisaliście, to dobrze jest człowiekowi nie łączyć się z kobietą. 2 Ze względu jednak na niebezpieczeństwo rozpusty niech każdy ma swoją żonę, a każda swojego męża.
(...)
7 Pragnąłbym, aby wszyscy byli jak i ja, lecz każdy otrzymuje własny dar od Boga: jeden taki, a drugi taki. 8 Tym zaś, którzy nie wstąpili w związki małżeńskie, oraz tym, którzy już owdowieli, mówię: dobrze będzie, jeśli pozostaną jak i ja. 9 Lecz jeśli nie potrafiliby zapanować nad sobą, niech wstępują w związki małżeńskie! Lepiej jest bowiem żyć w małżeństwie, niż płonąć. 10

Ja to tak odczytuję:
Poznajesz dziewczynę (dziewczyna oczywiście chłopaka), jest razem fajnie, dużo tematów, dużo zrozumienia i są ciągoty do.. Wtedy oboje powinniście się zastanowić co dalej. Albo się rozstajecie, albo się żenicie (oczywiście po mądrym rozważeniu wszystkiego za i przeciw) w jakimś sensownym czasie i "to" przestaje być problemem.
Ja zdaję sobie sprawę, że wcale nie jest łatwo znalezienie sobie kogoś na całe życie, ale żeby mieć choćby cień szansy trzeba próbować bez zbędnego myślenia o seksie (zarówno "jak go uniknąć", jak i "jak ją zaliczyć")

Cz maja 03, 2018 10:53 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona