Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lip 23, 2019 10:36 pm

Czy przeszkodzić w koncercie? 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Czy przeszkodzić w koncercie?
Dowiedziałam się, że w moim mieście wystąpi piosenkarka, która publicznie przyznała się do aborcji i opisywała to jako coś dobrego.

Czy katolicy w moim mieście powinni jakoś się przeciwstawić, a jeśli tak, to jak? Co można zrobić? Pisanie do organizatorów odpada, trzeba by to zrobić bardziej zewnętrznie, tylko czy warto?

Co myślicie?

Cz mar 08, 2018 10:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy przeszkodzić w koncercie?
NocnaNutka napisał(a):
Dowiedziałam się, że w moim mieście wystąpi piosenkarka, która publicznie przyznała się do aborcji i opisywała to jako coś dobrego.

Czy katolicy w moim mieście powinni jakoś się przeciwstawić, a jeśli tak, to jak? Co można zrobić? Pisanie do organizatorów odpada, trzeba by to zrobić bardziej zewnętrznie, tylko czy warto?

Co myślicie?

Oczywiście, ŻADEN katolik nie powinien uczestniczyć w tym koncercie, bardzo proste.

Mogę, słuchać dowolnej (prawie!) muzyki, ale jak jej autor staje się "wojownikiem' z moimi wartościami? Hmm... Niech ma swoje opinie, jakie chce, ale jak używa swojej sławy jako platformy do promowania morderstwa? Nie musisz słychać tej muzyki. Nie umrzesz od jej braku.

Pt mar 09, 2018 12:08 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Uwaga na łatwość sądzenia ludzi.
Co wiesz o sumieniu tej pani?
Pewnie nic.
Jakie masz prawo ją sądzić?
Pewnie żadne.
Nie zdarzyło Ci się zgrzeszyć, zbłądzić, wyrazić błędną opinię?
Mi się zdarzyło.
Czy wiesz, co dziś ta pani myśli o tamtej sprawie?
Ja nie.
Czy masz pewność, że nie pojednała się z Bogiem?
Ja nie.
czy masz pewność, ze nie żałuje?
Ja nie.
No więc sam fakt, że ktoś kiedyś zgrzeszył (w czasie przeszłym), i nawet że uważał zło za dobro, nie jest jeszcze powodem, by utrudniać mu koncert czy inną pracę.
Chyba że masz pewność, że ta pani będzie obecnie nawoływać do zła. Propagować zło, np. aborcję.
A masz pewność?

Pt mar 09, 2018 1:38 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ostracyzm, osobiste nie przychodzenie na koncerty to jedno (i nie w celu pognębienia tej osoby, lecz w celu wyrażenia dezaprobaty dla jej działalności publicznej nie związanej ze śpiewaniem).
Jednak zakłócanie nie wydaje mi się metodą chrześcijańską. Kimkolwiek jest, cokolwiek zrobiła, przyjechała śpiewać, a nie znów mordować.

Pt mar 09, 2018 9:10 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Osobiście uważam ze nie ma co kruszyć kopii. Po prostu unikam takich koncertów osób które stoją przeciwko życiu. Ale żeby rozwalać imprezę to można lewicowy pomysł rodem z Antify

Pt mar 09, 2018 2:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
NocnaNutka napisał(a):

Co myślicie?

Takich "artystów" powinno się oddawać Bożemu miłosierdzi w modlitwie Koronki. Koncertu i bycia na nim lepiej unikać. Tym bardziej, że trwa Wielki Post: okres kiedy powinniśmy się zbliżać do Boga przez modlitwę, pokutę i jałmużnę.
Pozdrawiam Cię serdecznie!

Pt mar 09, 2018 3:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Kimkolwiek jest, cokolwiek zrobiła, przyjechała śpiewać, a nie znów mordować.

Tu bardziej chodzi o to "publiczne głoszenie". Jeśli nastąpiła ta zmiana, ta osoba stwierdziła swój błąd to jest możliwość publicznie o tym powiedzieć i poinformować swoich fanów: tak, dopuściłam się aborcji, jednak stwierdzam, że był to ogromny błąd itd.

Publiczne głoszenie tego typu rzeczy jest inne, niż prywatny błąd (pomijam tutaj problem tego, że każdy grzech ma "publiczne" konsekwencje.

Jockey napisał(a):
Ale żeby rozwalać imprezę to można lewicowy pomysł rodem z Antify

To zależy od formy. Jeśli ten protest będzie z cegłami, wybijaniem szyb w sklepach i obijaniem kogoś, to jest to Antifa. Jeśli jest to protest pokojowy i wyrażenie poglądu, informowanie innych o stanie rzeczy to już jest DOBRE.

Ostatnio edytowano Pt mar 09, 2018 5:33 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

poprawiono cytowanie

Pt mar 09, 2018 5:19 pm
Odpowiedz z cytatem
Pierwsze i najważniejsze – koncert ma się odbyć po Wielkim Poście.

Nie interesuję się twórczością tej pani, więc nie zamierzałam tam iść, jednak zastanawiam się – i z tym pytaniem do Was piszę – w jaki sposób można pokojowo, nawet jeśli nie przeszkodzić w koncercie, nie uniemożliwić, by się odbył, to przynajmniej wyrazić sprzeciw? Nie mam kontaktu z lokalnym aktywnym środowiskiem katolickim, a wiem, że w moim mieście kiedyś zorganizowało ono wystawę przeciwko aborcji.

Oczywiście, że trzeba być miłosiernym, ale problem z tą panią jest poważny – udzieliła wywiadu, w którym szczyciła się swoją decyzją, podkreślała, że to było dobre. Napisała piosenkę o dokonanej aborcji; nie mogę wykluczyć, że nie zaśpiewa jej na koncercie. Czytałam ten wywiad – nie wiem, czy mogę umieścić tutaj link, zainteresowanym wyślę na PW – i byłam przerażona, przerażona słowami tej kobiety!

Wydaje mi się, że w moim mieście mało osób, także tych zainteresowanych koncertem, wie o wywiadzie i aborcji tej pani, a także niewielu, jeśli ktokolwiek, zrozumiałoby znaczenie owego utworu. Ja dowiedziałam się niedawno i odezwał się we mnie sprzeciw.

Co dalej?

Pt mar 09, 2018 7:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
NocnaNutka napisał(a):
Pierwsze i najważniejsze – koncert ma się odbyć po Wielkim Poście.

Rozumiem, jednak skoro ta piosenkarka nie jest za życiem, lecz za śmiercią, to lepiej unikać takich koncertów i takich osób. Tutaj nie chodzi o dzielenie, ale aby unikać wszystkiego co ma choćby pozór zła.
NocnaNutka napisał(a):
Co dalej?

Nie da się wyeliminować grzechu ze świata. Nie zrobili tego święci, nawet Jezus nie usunął grzechu ze świata, ale na pewno można się modlić za osoby które czynią zło. Jeżeli chcesz to możesz mi wysłać na PW.
Pozdrawiam!

Pt mar 09, 2018 9:56 pm
Odpowiedz z cytatem
Dziękuję za odpowiedź. Chyba nic innego niż modlitwa nie pozostaje. Najbardziej razi to, że pod piosenką tej pani na YouTube jest sporo komentarzy ludzi popierających jej działanie. Niestety, nie mogę wysłać wiadomości, chyba jestem za krótko na forum, bo ta opcja u mnie nie działa.

Ale przyznam, że wywarło to na mnie ogromne wrażenie... niestety, negatywne. Wiele rzeczy można zobaczyć w świecie, ale to... to się dzieje...

Pt mar 09, 2018 10:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
NocnaNutka napisał(a):
Dziękuję za odpowiedź. Chyba nic innego niż modlitwa nie pozostaje.

Św. Bernard powiedział,że więcej dusz nawrócił przez odmawianie Zdrowaś Maryjo niż przez wszystkie swoje kazania.
NocnaNutka napisał(a):
Najbardziej razi to, że pod piosenką tej pani na YouTube jest sporo komentarzy ludzi popierających jej działanie.

Piekło niestety nie jest i nie będzie puste. Można mieć tylko nadzieję na to,że wszyscy ludzie będą zbawieni.
NocnaNutka napisał(a):
Niestety, nie mogę wysłać wiadomości, chyba jestem za krótko na forum, bo ta opcja u mnie nie działa.

Tak. To wynika z małej liczby postów, ale np. czat działa normalnie bez względu na ilość postów. :) Z Panem Bogiem.

So mar 10, 2018 3:40 pm