Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lip 22, 2019 6:43 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jaką modlitwę odmówić przed wypiciem wody egzorcyzmowanej? 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Jaką modlitwę odmówić przed wypiciem wody egzorcyzmowanej?
Mam w domu tę wodę i chciałabym jej użyć (nie chcę się rozpisywać dlaczego). Dotychczas tego nie robiłam, a wiem, że można wypić jej odrobinę, nalewając do szklanki. Wiem, że sakramentalia działają – jeśli dobrze pamiętam – dzięki modlitwie całego Kościoła, więc nie chcę traktować ich na zasadzie myślenia magicznego. Jaką modlitwę powinnam odmówić przed wypiciem wody egzorcyzmowanej? Do św. Michała? Czy jakieś innej? Czy ktoś wie coś na ten temat?

N mar 11, 2018 12:13 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaką modlitwę odmówić przed wypiciem wody egzorcyzmowane
NocnaNutka napisał(a):
więc nie chcę traktować ich na zasadzie myślenia magicznego.

Ale robisz to:
NocnaNutka napisał(a):
Jaką modlitwę powinnam odmówić przed wypiciem wody egzorcyzmowanej? Do św. Michała? Czy jakieś innej?

A po co pijesz tę wodę? Zwróć się do Pana Boga własnymi słowami.

N mar 11, 2018 10:05 pm
Odpowiedz z cytatem
Nigdy jej nie piłam. Chcę z przyczyn, o których nie będę tutaj pisała i proszę to uszanować.

Myśleniem magicznym byłoby wypicie tej wody bez modlitwy, jakby sama woda, bez mocy Kościoła, miała działać. To jest jak z innymi poświęconymi sakramentaliami, nie działa przedmiot, ale modlitwa Kościoła.

N mar 11, 2018 10:34 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
O no to nie wiem jakie zaklęcie przed wypiciem wody święconej będzie dobre.
Jak użyjesz złego zaklęcia to nie zadziała. :roll:

N mar 11, 2018 11:16 pm
Odpowiedz z cytatem
Proszę sobie darować te złośliwości; gdyby poszczególne modlitwy, odmawiane z wiarą, nie niosłyby skutków, nie istniałaby ich tak wielka ilość.

Cóż, sądziłam, że w dziale katolickim spotkam się z głosami rozsądku i nielekceważeniem roli sakramentaliów w życiu Kościoła, ale myliłam się najwyraźniej. Jeśli ktoś ma coś sensownego do dodania, proszę pisać.

N mar 11, 2018 11:33 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ludzik często odgrywa tu u nas rolę trefnisia - czasem nieświadomie, czasem i owszem - świadomie. Niemniej ma tutaj rację.
Dopytujesz się jaką modlitwę odmawiać w trakcie używania wody egzorcyzmowanej, dokładnie tak, jakby to miało być odpowiednie zaklęcie - że "niewłaściwa" modlitwa mogłaby nie zadziałać (może nawet zaszkodzić).
Masz ją używać z wiarą, ale z wiarą że nie jest to taka magiczna woda z magicznym zaklęciem, ale materialny znak od Boga, poprzez który Bóg udziela swojej łaski. Bóg działa poprzez tę wodę i wysłuchuje Twojej intencji, Twojej modlitwy. Po coś tę wodę chcesz użyć, toteż i modlitwa powinna być związana z tym "po coś". Zakładam, że Twoja prośba skierowana do Boga jest stosowna, słuszna.

Znalazłem taki artykuł w sieci - może się na coś przyda.

Pn mar 12, 2018 12:10 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
NocnaNutka napisał(a):
Mam w domu tę wodę i chciałabym jej użyć (nie chcę się rozpisywać dlaczego).Jaką modlitwę powinnam odmówić przed wypiciem wody egzorcyzmowanej? Do św. Michała? Czy jakieś innej? Czy ktoś wie coś na ten temat?

Ja bym odmówiła Modlitwę Pańską. Bardzo powoli i z wiarą. Do św Michała pewno można też.

Pn mar 12, 2018 10:30 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
NocnaNutka,
Można przeżegnać się z wiarą, albo też można np. powiedzieć tak (sama wymyśliłam)

"Boże dziękuję Ci za tę wodę ze świętym pierwiastkiem, spraw by była nowego życia brzaskiem. Amen."

Pn mar 12, 2018 2:56 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
NocnaNutka,
Można przeżegnać się z wiarą, albo też można np. powiedzieć tak (sama wymyśliłam)

"Boże dziękuję Ci za tę wodę ze świętym pierwiastkiem, spraw by była nowego życia brzaskiem. Amen."

Serio? Aż chciałoby się zapytać, co to jest święty pierwiastek. Nie żartuję, tylko z takich tekstów rodzą się nieporozumienia.

Nutko, pomyliłaś adres. W zasadzie wszyscy tu zgadują, nie mają gotowej a pewnej odpowiedzi, w najlepszym wypadku piszą szczerze, co by zrobili. Jedni załatwiają sobie porachunki, inni improwizują wierszyki (doceniam chęci, no ale...)... Zatem dlaczego pytasz na forum, z całym ryzykiem niepewnych odpowiedzi, skoro można zapytać spowiednika?
Ba, możesz się nie chcieć spowiadać, ale możesz się zgłosić do księdza z pytaniem.

Z forum jest jak z leczeniem się przez internet u laików. Ryzyko powikłań i zgonu.

Pn mar 12, 2018 3:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Serio. Jak się ma dzieci, to się często wymyśla wierszyki. :)

Pn mar 12, 2018 3:25 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Aaaaa, a to mnie przekonuje :-D !
Sympatyczne. W odniesieniu do dzieci. Chociaż dzieci zadają niemożebnie wnikliwe pytania.
A serio: założyłam po prostu, że Nutka ma więcej niż 5-6 lat i że pytanie jest z poziomu osoby dorosłej. Którą odsyłam do - mam nadzieję - kompetentnych rozmówców, lepiej zorientowanych niż , z CAŁYM szacunkiem, ci na forum, ze mną na początku, oczywiście.

Pn mar 12, 2018 4:26 pm
Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Dopytujesz się jaką modlitwę odmawiać w trakcie używania wody egzorcyzmowanej, dokładnie tak, jakby to miało być odpowiednie zaklęcie - że "niewłaściwa" modlitwa mogłaby nie zadziałać (może nawet zaszkodzić).

Chodzi mi tylko o to, by z powagą do tego podejść. Nie ma w tym żadnego myślenia magicznego.

PeterW napisał(a):

Dziękuję. Czytałam niedawno tekst o identycznej treści na innej stronie.

Terremoto napisał(a):
Nutko, pomyliłaś adres. W zasadzie wszyscy tu zgadują, nie mają gotowej a pewnej odpowiedzi, w najlepszym wypadku piszą szczerze, co by zrobili. Jedni załatwiają sobie porachunki, inni improwizują wierszyki (doceniam chęci, no ale...)... Zatem dlaczego pytasz na forum, z całym ryzykiem niepewnych odpowiedzi, skoro można zapytać spowiednika?
Ba, możesz się nie chcieć spowiadać, ale możesz się zgłosić do księdza z pytaniem.

Z forum jest jak z leczeniem się przez internet u laików. Ryzyko powikłań i zgonu.

Dziękuję, chyba masz rację. Tyle lat piszę na różnych forach i wciąż łapię się na myśli, że porady, jakie tam znajduję, można potraktować serio. Nie wiem, dlaczego zawsze mi się wydaje, że trafię na osoby, które rzeczywiście wiedzą co i jak, tylko że w tym przypadku takie założenie może być błędne. Spodziewałam się odpowiedzi osób, które w tym temacie mają jakieś doświadczenie, niemniej prawdą jest, że ksiądz jest bardziej kompetentny. I jak planuję się umówić z księdzem na rozmowę i – choć wolałam napić się tej wody właśnie przed tą rozmową, bo sprawa jest dość poważna – to chyba z niewiedzą do tego nie będę podchodzić.

Pn mar 12, 2018 7:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
(...)

PeterW,
W odniesieniu do podanej przez Ciebie strony, na Stronie głównej https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/ na samym dole znajduje się informacja o poświęceniu wody "na odległość." Takie poświęcenia odbywają się w każdą I sobotę miesiąca. Jeśli dobrze zrozumiałam, każdy na całym świecie może przygotować wodę w domu i łączyć się duchowo z księżmi odprawiającymi obrzęd ("przy użyciu starej modlitwy, zalecanej przez śp. ks. Gabriele Amortha)", aby otrzymać u siebie w domu poświęconą wodę.

Trochę jestem zaskoczona, że to jest możliwe. Czy coś więcej wiadomo na temat tej praktyki w Kościele w Polsce? Tutaj, gdzie mieszkam, przed drzwiami jednego kościoła stoi mała cysterna z kranikiem z pobłogosławioną wodą i każdy może jej nabrać. Święcenie wody na odległość to praktyka, o której do tej pory nie słyszałam, ale myślę, że pewnie wiele osób chętnie z niej skorzysta.

Wt mar 13, 2018 12:57 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ech, ale woda święcona a woda egzorcyzmowana to jednak różnica, o ile rozumiem. A nie?

Poza tym przyznam się, że naprawdę coraz bardziej przeraża mnie katolicyzm internetowy, niesprawdzony, oparty na dowolnych materiałach z netu, do którego każdy może wrzucić wszystko, posługując się mnóstwem wybiórczych, subiektywnych, racjonalnych, emocjonalnych, wiarygodnych, nawiedzonych, spreparowanych itp., uczciwych i nieuczciwych, wymieszanych danych i zasłyszeń. Moim zdaniem po to jest żywy (nie sieciowy) Kościół w realu, także hierarchiczny, żeby w nim szukać odpowiedzi na ważne pytania, sprawdzać sens praktyk znanych tylko z netu itp. A w necie każdy wrzuca swój kamyczek i powstaje wysypisko, nie zaś artystyczna mozaika o zatwierdzonych planach.

Zaczynam powoli myśleć, że moją rolą :) tutaj jest odsyłanie narodu do realu, do kompetentnego księdza itp., do Kościoła nieinternetowego.

Wt mar 13, 2018 1:09 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Teraz wydaje mi się, że NocnaNutka pisze o wodzie egzorcyzmowanej, czyli otrzymanej wedle starego rytuału, natomiast ja pisałam o wodzie pobłogosławionej, otrzymanej wedle nowego obrzędu pobłogosławienia. Wodę egzorcyzmowaną i pobłogosławioną nazywa się potocznie wodą święconą. U nas normalnie można otrzymać wodę pobłogosławioną. Myślę, że wodę egzorcyzmowaną można dostać albo od egzorcysty (musiałby sporządzić ją według rytuału przedsoborowego), albo z kaplicy, gdzie odprawiana jest Msza Trydencka. Ja z taką wodą nie miałam do czynienia.

Wt mar 13, 2018 4:13 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona