Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N wrz 15, 2019 11:01 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Co muszę zrobić aby Bóg dokonał cudu i mnie uzdrowił? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co muszę zrobić aby Bóg dokonał cudu i mnie uzdrowił?
To znaczy, o wiele , wiele mniej modlitw niż "modlitwa nie do odparcia", ale mi nie za bardzo pomogła, dopiero pomodliłem się Nowenną Pompejańską i liczę że pomoże mi w ciągu roku od zakończenia.

Śr maja 02, 2018 5:55 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
To znaczy, o wiele , wiele mniej modlitw niż "modlitwa nie do odparcia", ale mi nie za bardzo pomogła, dopiero pomodliłem się Nowenną Pompejańską i liczę że pomoże mi w ciągu roku od zakończenia.

Czyli uważasz że modlitwa pompejańską jest skuteczniejsza?
W czym tobie ma pomóc ta modlitwa, też czekasz na cud?

Śr maja 02, 2018 6:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kiedyś modliłem się o poprawę wszystkiego i jak zauważam, od lat jest lepiej niż było kiedyś. Ostatnio drugi raz modliłem się o uzdrowienie sfery seksualnej.

Śr maja 02, 2018 6:09 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
f.kos napisał(a):
Czyli uważasz że modlitwa pompejańską jest skuteczniejsza?

Pan Bóg inaczej może spojrzeć na skuteczność. Modlitwa o naprawę relacji moze odsłonić nieciekawe oblicze innej osoby, to co było dotąd przed toba zakryte. I masz większy problem niz dotąd. Pozostaje do rozwiązania jeszcze większy problem, ale już wlasnymi siłami.
Czy taka modlitwa była skuteczna skoro Bóg dołożył zadań?
Cytuj:
W czym tobie ma pomóc ta modlitwa, też czekasz na cud?

Tak skonstruowana jest ludzka psychika, że czekanie na cud należy do jej fabrycznego wyposażenia. Niewierzący pojedzie do uzdrowicieli, wróżki, skorzysta z alternatywnych metod medycyny. Przekroczenie swej natury to prawdziwe zaufanie woli Boga - niech sie dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba - czytamy u klasyka.

Czekanie na cud to przerzucenie odpowiedzialności z siebie na Boga, ucieczka od problemu. Boga można prosić o wzmocnienie pleców do niesienia krzyża. Stanie się wówczas to co zasygnalizował Andy - problem stanie się mniejszy a krzyż lżejszy.

Czasem jak czytam intencje to odnosze wrażenie, ze ludzie uczą Boga jak miał im wyreżyserować życie. Z jakiegoś znanego tylko Bogu powodu jednych ludzi dotyka nieuleczalna choroba, inni cierpią z innych powodów a jeszcze inni otaczają swą opieką tych chorych.

Co musisz zrobić w życiu? Przyjąć chorobę i dopuścić, że może być nieuleczalna, ale próbować tak żyć jak zdrowy. Tak też postepują psychiatrzy - wysyłają chorych w świat zdrowych, by nauczyli się ich podpatrywać i z nimi żyć, w świecie zdrowych, pracę zawodową traktować jako terapię. Leki mamy coraz bardziej pomocne. Stan chorego może się okresowo poprawiać.
A jeśli Bóg zechce wkroczy, uczyni to jedynie dla dobra człowieka...być może choremu jest łatwiej osiągnąć zbawienie i tak naprawdę go chroni patrząc na sprawę z perspektywy zbawienia.

Boga się nie przymusi i nie przekupi żadnymi ukladami handlowymi - co mam zrobić to takie właśnie myślenie, ale charakterystyczne dla natury człowieka.

Pt maja 04, 2018 9:16 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Takie czy inne modlitwy, ta która lepsza, która gorsza.. Modlitwa to nie zaklęcia! Ma być przede wszystkim szczera i wytrwała. Układ wielodniowych nowenn to pewne narzędzie dla nas, by nauczyć się wytrwałości w poświęceniu czasu na modlitwę i pewnego uporządkowania, usystematyzowania. To nauka pewnej systematyczności w modleniu się. To zmuszenie się do wysiłku w zwracaniu się do Boga, pomimo znużenia, cierpienia i natłoku życiowych obowiązków. Bycie rzeczywiście otwartym na Boga, ufającym Mu bezgranicznie - to jest przede wszystkim celem modlitwy. Takie otwarcie się i zaufanie (takie prawdziwe) pozwala inaczej widzieć otaczający nas świat, ludzi, inaczej wtedy spoglądamy na siebie i nasze potrzeby. W tym zaufaniu Bogu rodzą się cuda i jesteśmy wysłuchani - ale niekoniecznie dokładnie tak jak to sobie wyobrażamy. Te cuda to też niekoniecznie taki jeden strzał, grom z jasnego nieba, to czasem pewne (drobne) zmiany, które się rozciągają w czasie, których skutków teraz, w tej chwili nie dostrzegamy.

Pt maja 04, 2018 9:54 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Tak wogóle, żeby Bóg kogoś uzdrowił, trzeba znaleźć się samemu, bo jest się niejako zagubionym... Można mówić Bogu, żeby uzdrowił... Ale trzeba samemu zrobić coś, co Bóg uzna za przyczynek do dawania zdrowia.

Pt maja 04, 2018 1:43 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Czekanie na cud to przerzucenie odpowiedzialności z siebie na Boga, ucieczka od problemu. Boga można prosić o wzmocnienie pleców do niesienia krzyża. Stanie się wówczas to co zasygnalizował Andy - problem stanie się mniejszy a krzyż lżejszy.

Czasem jak czytam intencje to odnosze wrażenie, ze ludzie uczą Boga jak miał im wyreżyserować życie. Z jakiegoś znanego tylko Bogu powodu jednych ludzi dotyka nieuleczalna choroba, inni cierpią z innych powodów a jeszcze inni otaczają swą opieką tych chorych.

Co musisz zrobić w życiu? Przyjąć chorobę i dopuścić, że może być nieuleczalna, ale próbować tak żyć jak zdrowy. Tak też postepują psychiatrzy - wysyłają chorych w świat zdrowych, by nauczyli się ich podpatrywać i z nimi żyć, w świecie zdrowych, pracę zawodową traktować jako terapię. Leki mamy coraz bardziej pomocne. Stan chorego może się okresowo poprawiać.
A jeśli Bóg zechce wkroczy, uczyni to jedynie dla dobra człowieka...być może choremu jest łatwiej osiągnąć zbawienie i tak naprawdę go chroni patrząc na sprawę z perspektywy zbawienia.

Boga się nie przymusi i nie przekupi żadnymi ukladami handlowymi - co mam zrobić to takie właśnie myślenie, ale charakterystyczne dla natury człowieka.

Nie przeżucami odpowiedzialności na Boga tylko proszę go żeby zrobił coś czego ja nie umiem, z tą choroba raczej nie jestem w stanie żyć w małżeństwie więc proszę Boga o cud bo bez niego w moim przypadku małżeństwo będzie nie możliwe. Proszę o cud bo nie mam innego wyjścia...

Pt maja 04, 2018 4:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
f.kos, a czy słyszałeś o ojcu Józefie Witko ? Wydał on książkę pt. "Modlitewnik twojego uzdrowienia" w wydawnictwe Esprit. Wierzę,że ta książka mogłaby Ci pomóc.
Z Panem Bogiem
Pozdrawiam

So maja 05, 2018 1:34 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Dzięki wielkie za odp. Mam jeszcze pytanie, czy słyszeliście w historii uzdrowień o ludziach których Bóg uzdrowił z choroby psychicznej bo jak nie ma takich ludzi to nie mam się po co modlić...? Mam nerwicę natręctw i shizofrenie więc z tych dwóch chorób Bóg musiałby mnie uzdrowić jeśli chodzi o nerwicę to chyba wiecie co to jest a co do shizofrenii to mam objawy negatywne, jestem osłabiony, nic mi się nie chce i nie odczuwam tak intensywnie szczęścia jak kiedyś.

So maja 05, 2018 6:04 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
f.kos napisał(a):
Dzięki wielkie za odp. Mam jeszcze pytanie, czy słyszeliście w historii uzdrowień o ludziach których Bóg uzdrowił z choroby psychicznej bo jak nie ma takich ludzi to nie mam się po co modlić...? Mam nerwicę natręctw i shizofrenie więc z tych dwóch chorób Bóg musiałby mnie uzdrowić jeśli chodzi o nerwicę to chyba wiecie co to jest a co do shizofrenii to mam objawy negatywne, jestem osłabiony, nic mi się nie chce i nie odczuwam tak intensywnie szczęścia jak kiedyś.

Bóg nic nie musiałby.. Nie dyktuj Bogu z czego ma Cię uzdrowić, a z czego nie. Może mu powiesz, że (jakbyś miał możliwość wybrania) że "to i tamto owszem, ale to zaś to dzięki obejdzie się"??
Bóg tak nie działa. Proś go po prostu o uzdrowienie, a nie kombinuj, nie stawiaj warunków. "To się opłaca, a tamto się nie opłaca"..

So maja 05, 2018 6:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Bóg może działać przez lekarzy. Ja przez 7 lat miałem bardzo tłumiący lek i ciągle słyszałem to samo: że wypróbowano już wszystkie leki, że ten działa (był bardzo silny) aż wróciłem na taki jaki kiedyś miałem, i jest znacznie lepiej.

So maja 05, 2018 6:14 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
f.kos
Cytuj:
A można zapytać na jaką chorobę cierpisz? Jakim cudem udało Ci się ożenić? Masz dzieci? Może poprostu masz lekka chorobę i sobie z nią radzisz, ja sobie nie radzę wogule...

Myślisz o ożenku i o dzieciach? Jestem schizofrenikiem i nie zdecydowałabym się na dziecko, przecież jest ryzyko że ta choroba zostanie przekazana w genach. I co wtedy? Moje życie to ruiny, miałabym to zafundować także dziecku?

Po 1 nie musi mieć dzieci mając żonę - ks. Kaczkowski mówił bodajże, że co 3 małżeństwo ma problem z poczęciem dziecka, więc to nie jest takie łatwe jak się wydaje.
Po 2 dziecko wcale nie musi odziedziczyć choroby.

So maja 05, 2018 6:48 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Nie chce rozkazywać Bogu co ma czynić tylko proszę go żeby zrobił coś czego ja nie potrafię... Co do mojego pytania to proszę odpowiedzieć, słyszeliście o takich ludziach?

So maja 05, 2018 8:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Mam jeszcze pytanie, czy słyszeliście w historii uzdrowień o ludziach których Bóg uzdrowił z choroby psychicznej bo jak nie ma takich ludzi to nie mam się po co modlić...?

Czy znam takich ludzi? Choćby ja :D
Owszem, biorę leki, ale to tylko ileś sekund na dobę, raz na jakiś czas na kontrolę i po leki do psychiatry. A tak to jest w porządku - pracuję i mój mózg radzi sobie z pracą umysłową. Owszem, wszystko pod kontrolą psychiatry.

So maja 05, 2018 8:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Czy znam takich ludzi? Choćby ja :D
Owszem, biorę leki, ale to tylko ileś sekund na dobę, raz na jakiś czas na kontrolę i po leki do psychiatry. A tak to jest w porządku - pracuję i mój mózg radzi sobie z pracą umysłową. Owszem, wszystko pod kontrolą psychiatry.

Ale to raczej nie jest uzdrowienie. To poprawa stanu, remisja. Schizofrenia jest nieuleczalna i jeśli odstawiłbyś leki to psychoza wraca, często w ostrzejszym wydaniu.

Masz być może także dobrze dobrane leki do Twojego mózgu / umysłu. Zapewne jest w tym pomoc i łaska Boga, ale myślę że realne uzdrowienie to jest stan gdzie nie potrzeba już brać leków i kontrola psychiatry także byłaby już niepotrzebna.

So maja 05, 2018 11:25 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona