Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lip 23, 2019 3:28 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 ks. Glas nie jest egzorcystą 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post ks. Glas nie jest egzorcystą
Cytuj:
Na prośbę ks. biskupa Artura G. Mizińskiego, Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski przekazujemy informację dotycząca ks. Piotra Glasa.

Ten były członek Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, a obecnie pracujący w diecezji Portsmouth w Wielkiej Brytanii, w ostatnim czasie prowadzący w Polsce wiele sesji rekolekcyjnych, dni skupień oraz warsztatów - nie posiada formalnej zgody na pełnienie posługi egzorcysty.

Ponadto, podając się za egzorcystę, dopuszcza się on praktyk, których nie wolno stosować.

Płock, dnia 7 grudnia 2017 r.

Ks. Piotr Grzywaczewski, Kanclerz Kurii

N cze 17, 2018 1:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: ks. Glas nie jest egzorcystą
Ks Glas był egzorcystą i posługiwał jako egzorcysta, w jednej ze swoich konferencji opowiada o tym jak to wyglądało i jak został na tę posługę powołany, przez biskupa. Obecnie ks Glas już nie sprawuje tej funkcji, jest teraz proboszczem i chyba to było zbyt wiele zważywszy na jego popularność i dużą liczbę zgłaszających się do niego, być może nie był w stanie pogodzić swoich obowiązkow proboszcza z tym rodzajem posługi.

N cze 17, 2018 2:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zachęcony kilkoma ciekawymi konferencjami o.Glasa kupiłem Jego wywiad-rzekę z Terlikowskim. I się załamałem po kilkudziesięciu stronach.

N cze 17, 2018 2:21 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss, ale był egzorycystą czy nie? Z tego komunikatu wychodzi jakby nigdy nie był.

Barney, czemu się załamałeś.

N cze 17, 2018 2:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ks Glas przez około 10 lat posługiwał jako egzorcysta a teraz sam mówi o tym że już nie pełni tej posługi. Nie wiem czy uda mi się znaleźć ten filmik w którym opisuje w jaki sposób został do tej posługi powołany, jako egzorcysta, mówił o tym jak bardzo ten czas go przemienił i z letniego kapłana stał się kimś innym.

Informacja jakoby Episkopat Polski zajął stanowisko ws. ks. Piotra Glasa jest nieprawdziwa.
W związku z napływającymi pytaniami o ks. Piotra Glasa, na prośbę Rady Stałej KEP, bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny KEP w dn. 1 grudnia 2017 r. przesłał księżom biskupom pismo ks. prał. Stefana Wylężka, który jest rektorem Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii.

Ks. prał. Stefan Wylężek przytacza w piśmie różne opinie nt. działalności ks. Piotra Glasa, zaznaczając, że obecna praca duszpasterska ks. Glasa w Diecezji Portsmouth w Wielkiej Brytanii nie podlega jego ocenie, ponieważ – pracując w parafii angielskiej – jest on księdzem należącym do tej diecezji. Trzeba podkreślić, iż bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny KEP w swoim piśmie skierowanym do biskupów w żaden sposób nie zajmował stanowiska ws. działalności ks. Piotra Glasa.

Ks. dr Paweł Rytel-Andrianik
Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski
Warszawa, 12 grudnia 2017 r.

Z zebranych i przesłanych ordynariuszom opinii wynika m.in., że ks. Piotr Glas nie podlega prawnie żadnemu z polskich biskupów, gdyż jest księdzem diecezji Portsmouth. Nie jest już egzorcystą. Nie jest to jednak formalna ocena ani stanowisko KEP na temat księdza Glasa, gdyż jako kapłan diecezji angielskiej podlega tamtejszemu biskupowi.

N cze 17, 2018 3:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ludzik napisał(a):
Barney, czemu się załamałeś.
jego widzeniem rzeczywistości przez pryzmat "zdemonizowania". W którą stronę nie spojrzeć, diabeł.
To spojrzenie neozielonoświątkowe, przejęte niestety przez część środowisk charyzmatyzujących.

N cze 17, 2018 8:11 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
jego widzeniem rzeczywistości przez pryzmat "zdemonizowania". W którą stronę nie spojrzeć, diabeł.
To spojrzenie neozielonoświątkowe, przejęte niestety przez część środowisk charyzmatyzujących.

Nie czytałam książki, jednak słuchałam większość wystąpień ks Glasa, odniosłam wrażenie że on nie propagował tej idei aby wszędzie widzieć diabła, wręcz zalecał takie wypośrodkowanie, jednak zwracał uwagę na to iż w kościołach szczególnie na zachodzie jakby odchodzi się od ukazywania wiernym zagrożeń płynących ze strony wroga, czyli złych duchów które chcą kusić i kuszą każdego człowieka.

N cze 17, 2018 9:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Właśnie też w jego wypowiedziach to było jakoś zrównoważone, a w książce poleciał...

Pn cze 18, 2018 12:33 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dlaczego tak bardzo interesujecie się ks. Glasem (który nie jest egzorcystą w Polsce)? Czy on jest równie popularny na terenie swojej posługi duszpasterskiej? W Polsce jest wielu egzorcystów, a na świecie ich przybywa. Co jest takiego szczególnego w tym księdzu?

Pn cze 18, 2018 4:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ludzik napisał(a):
Cytuj:
Na prośbę ks. biskupa Artura G. Mizińskiego, Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski przekazujemy informację dotycząca ks. Piotra Glasa.

ks. Piotr Grzywaczewski, Kanclerz Kurii

Jak zwykła mawiać moja najstarsza córka; ta wiadomość wiele wnosi w nasze/ moje życie. Sam mówił, że już nie jest.
Co dalej w związku z tym? :twisted:

Pn cze 18, 2018 4:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
Co jest takiego szczególnego w tym księdzu?

Ma charyzmę. Poza tym, zawdzięczam mu wiele, słowa z mocą i bezpośrednio jakie przekazywał w swoich konferencjach uświadomiły mi coś bardzo ważnego i skłoniły mnie do odbycia spowiedzi generalnej, uświadomiłam sobie fakt świętokradczych spowiedzi i komunii jakie miały miejsce w moim życiu. To mu zawdzięczam, iż jego słowa otworzyły mi oczy na prawdę. Myślę że Bóg posługuje się nim jako swoim narzędziem, ten kapłan przyciąga ludzi do siebie.

Pn cze 18, 2018 4:50 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Jakbyś słuchała swoich księży w parafii i ucżestniczyla w rekolekcjach adwentowych i wielkopostnych to nie potrzebowałabyś jakiegoś egzotycznego księdza z charyzma jak to określiłaś

Pn cze 18, 2018 5:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Jakbyś słuchała swoich księży w parafii i ucżestniczyla w rekolekcjach adwentowych i wielkopostnych to nie potrzebowałabyś jakiegoś egzotycznego księdza z charyzma jak to określiłaś

Bóg jednak posłużył się tym księdzem.

Pn cze 18, 2018 5:11 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
Dlaczego tak bardzo interesujecie się ks. Glasem (który nie jest egzorcystą w Polsce)? Czy on jest równie popularny na terenie swojej posługi duszpasterskiej? W Polsce jest wielu egzorcystów, a na świecie ich przybywa. Co jest takiego szczególnego w tym księdzu?

dla mnie był jak generał na 1 lini wojny. Mówi prosto, mocno, bez kompromisów. Jak go słuchałem to moje serce płonęło.

Co do spowiedzi... to ks. Glas kazał bodajże spowiadać się szczegółowo nawet z zamiarów czy z myśli. Miałem różne okropne pomysły w życiu jak byłem nastolatkiem. Poszedłem, więc do spowiedzi i pytam się księdza czy myśli też mam wymieniać ze szczegółami, a on, że jeśli nie było czynu to nie muszę szczegółów.

Pn cze 18, 2018 6:56 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
Jockey napisał(a):

Bóg jednak posłużył się tym księdzem.

Jak dla mnie poszukiwanie sensacji. Tak samo widzę jak za o. Bashobora jeżdżą po świecie i uczestniczą w sprawowanych przez niego mszach. Niejaki ks. Natanek tez miał stałe grono. A wystarczy uczestniczyć w życiu Kościoła i słuchać nauczania Kościoła.

Pn cze 18, 2018 8:19 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona