Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N paź 20, 2019 11:29 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Jak się zabezpieczyć przed atakami szatana? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się zabezpieczyć przed atakami szatana?
Szukanie oparcia u anonimowych ludzi w necie oraz odwoływanie sie wybiórcze do jakichś konferencji, np. ks. Glasa, nie ma na dłuższa metę sensu, nie jest bezpieczne. nie zastąpi indywidualnego prowadzenia w świecie realnym. Jestem o tym przekonana.
Porzuć konsultacje elektroniczne (ile osób, tyle opinii, a jeszcze może nie zawsze niekoniecznie w dobrej wierze, albo i w dobrej, ale i w ignorancji). Poszukaj kompetentnego rozmówcy w realu. Rozmowa z księdzem jest dobrym pomysłem. Ale nie za każdym razem z innym księdzem. Musiałby Cię poznać.
Prosisz o pomoc. Proś w realu! Zachęcam usilnie.

Pn maja 07, 2018 1:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
f.kos napisał(a):
Pytam o to bo jak widziałem konferencje księdza Piotra Glasa to on mówił że jak jest ktoś opętany to niech się nie modli za kogoś innego tylko za siebie bo jak się będzie modlił za kogoś to wtedy szatan może nieźle namieszać. W sumie może ja nie jestem opętany ale jestem chory psychicznie a to może coś podobnego.

Odnoszę wrażenie że w niewłaściwy sposób interpretujesz słowa ks. Glasa. Ks. Glas zaznaczał że nie można modlić się na własną rękę o uwolnienie opętanej / zniewolonej osoby, bo wtedy Szatan może namieszać w tej osobie która się o to modli, może nawet ta osoba będzie potrzebowała pomocy egzorcysty. W takim sensie ks. Glas mówił o tej kwestii.

Choroba psychiczna nie jest stanem opętania / zniewolenia, a osoba chora psychicznie może modlić się za innych.

f.kos napisał(a):
Ksiądz Piotr Glas coś mówił że jak ktoś jest patologicznym człowiekiem pocharatanym przez grzech to nie powinien zbytnio się wychylać

I znów odnoszę wrażenie że zrozumiałeś słowa ks Glasa w inny sposób, ks. Glas mówił kiedyś o tym że osoby zajmujące się w przeszłości okultyzmem nie powinny obecnie posługiwać jako charyzmatycy, nawet jeśli są już nawróceni i gorliwi w wierze.

Cytuj:
więc sam nie wiem czy się modlić o spełnienie marzeń czy nie? Może ja już nie mam możliwości spełnić marzenia...?

Myślę że powinieneś modlić się o spełnienie woli Bożej w Twoim życiu. Nasze marzenia, to czego pragniemy i czego chcemy, to co chcielibyśmy dla siebie nie zawsze jest zgodne z wolą Boga względem nas. Pozwól niech Bóg Cię poprowadzi, On wie co jest dla Ciebie najlepsze.

Pn maja 07, 2018 5:11 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
f.kos napisał(a):
Wczoraj zacząłem się modlić tak na poważnie, zazwyczaj modliłem się jedną dziesiątką różańca a wczoraj odmówiłem 5 dziesiątek. Modliłem się o spełnienie marzeń i o to co dla mnie najważniejsze i właśnie mam teraz problem. Doznałem ogromnego ataku przez szatana, pojawiły się bardzo nieprzejezdne myśli które utrudniły mi modlitwę i ogólnie były nieprzyjemne (mam na myśli chorobe). Teraz nie wiem czy powinienem się modlić o to dalej czy odpuścić i modlić się tylko o mniej ważne że czy bo boje się że szatan mnie zniszczy. Ksiądz Piotr Glas coś mówił że jak ktoś jest patologicznym człowiekiem pocharatanym przez grzech to nie powinien zbytnio się wychylać więc sam nie wiem czy się modlić o spełnienie marzeń czy nie? Może ja już nie mam możliwości spełnić marzenia...? Proszę o pomoc.

Ja się pomodliłem nowenną pompejańską i coś mi to dało ty powinieneś się modlić o ustanie choroby, albo idź do lekarza, może ci leki zmieni.

Ostatnio edytowano Cz maja 10, 2018 7:39 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

literówki

Cz maja 10, 2018 4:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
f.kos , jak pisałeś - nie masz zdiagnozowanej schizofrenii. W każdym razie wreszcie warto byłoby się skonsultować z lekarzem.

Pn maja 14, 2018 6:09 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2