Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 26, 2019 10:42 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Czy modlitwa za prześladowców coś daje 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy modlitwa za prześladowców coś daje
Krysia napisał(a):
Skoro dokuczał to na pewno nie był Twoim przyjacielem.

A znasz takie słowo jak ambiwaletny ?

Cz maja 10, 2018 2:47 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
To slowo określa neurotyków. A modlitwa za prześladowcow może wskazywać na wlasny lęk i nieudolność. Nie potrafisz kochać siebie, więc pozwalasz innym na krzywdzenie. Po prostu boisz się swojej słabości, ale jednocześnie boisz się z tym skonfrontować. Wybierasz więc do czarnej roboty Boga.
Samemu nalezy rozwiązywać to co należy do obowiązków własnych. Krzywdziciel powinien ponieść konsekwencje swych czynów. Wiesz kto sobie odpuszcza? Silniejszy. On wie, że bez trudu pokona potencjalnego krzywdziciela, Najpierw więc grzecznie poprosi, by ktoś mu nie podskakiwał. Nie posłucha i podskakuje dalej? Oberwie, jak trzeba oczywiście.
Jeśli się boisz, to przyjmij to do wiadomości, że nie potrafisz. Nie zwalaj jednak odpowiedzialności na Boga.

Kożlem ofiarnym nie każdy może być. Należy na to pozwolić.
To zasada ogólna, w etyce obowiązuje zmysł rzeczywistości i każdorazowa ocena sytuacji oraz decyzja, jak postąpić.

Cz maja 10, 2018 3:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
tomi0001 napisał(a):
No właśnie taka była moja intencja przebaczenia bo jeden prześladowca mnie jednocześnie lubił a jednocześnie mi dokuczał i teraz ja mam taki lęk przed drugim człowiekiem, że boje się, że mu coś zrobię gadając z nim a tym bardziej jak mi pomaga, takie dziwne uczucie jest jak rozmawiam z facetami kiedyś tak było z kobietami, a teraz jest z facetami.

Dalej Cię prześladuje, czy już przestał? Jeśli przestał, to czy teraz rozmawiacie już ze sobą, tzn. czy starasz się uporać z dawniejszymi urazami, które mają wpływ na teraźniejszość?

Pt maja 11, 2018 5:15 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
tomi0001 napisał(a):
No właśnie taka była moja intencja przebaczenia bo jeden prześladowca mnie jednocześnie lubił a jednocześnie mi dokuczał i teraz ja mam taki lęk przed drugim człowiekiem, że boje się, że mu coś zrobię gadając z nim a tym bardziej jak mi pomaga, takie dziwne uczucie jest jak rozmawiam z facetami kiedyś tak było z kobietami, a teraz jest z facetami.

Dalej Cię prześladuje, czy już przestał? Jeśli przestał, to czy teraz rozmawiacie już ze sobą, tzn. czy starasz się uporać z dawniejszymi urazami, które mają wpływ na teraźniejszość?

To znaczy dwóch prześladowców zaprosiło mnie do znajomych na faceboku, ale nie wiem czy wypada do nich gadać bo czasami i znajomi na facebogu nie odpisują.

Pt maja 11, 2018 5:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sądząc po problemie, jesteś najprawdopodobniej w wieku szkolnym. Tak to jest że u niektórych bardzo ważne w tym wieku jest poczuć dominację nad innymi i nawet wpędzić ofiarę w poczucie winy, dając często sprzeczne sygnały typu lubimy cię, ale prześladujemy.

Pt maja 11, 2018 5:58 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Ja już jestem dawno po szkole.

Pt maja 11, 2018 6:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przepraszam, tak mi się skojarzyło, Jak zaczynałem podstawówkę to koledzy zwykli prosić aby im na piętro zanieść tornister, trudno było odmówić, a myślę teraz że chodziło o dominację.

Pt maja 11, 2018 6:15 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Po prostu ten temat stworzyłem jak byłem na silnych lekach.

Pt maja 11, 2018 6:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Na lekach czy nie jakieś podsumowanie by się przydało.

Czy modlitwa za prześladowców coś daje, prześladowanemu. Oczywiście, że tak. Co takiego. Wolność wobec prześladowcy i prześladowań, wraz ze wszystkimi, konstruktywnymi skutkami z tego płynącymi. Prześladowcy może dać współczucie prześladowanego.

Zastanówmy się o co możemy modlić się do Boga, tak ogólnie rzecz biorąc? Może o to aby nas przeprowadził przez życie, udzielił jakiś wskazówek (poprzez Ducha, ludzi, samo życie), które przeprowadzą nas przez życie. A co może być spełnieniem takiej modlitwy? Przemiana serca, naszego serca poprzez odniesienie, zapośredniczenie, zawierzenie, rzeczywistości która jest i która nas przekracza (Bogu i wartościom, które, zakładamy, wynikają z jego istnienia).

Bardziej szczegółowo rzecz ujmując, chodzi o postawę wobec Boga, "ja" i "prześladowcy". "Ja" koncentruje się na własnym interesie. Jeśli dobrze go zrozumie i będzie podążać za duchową potrzebą, może dążyć do zapośredniczenia siebie o Boga, gdzie Bóg reprezentuje to co bezwarunkowo dobre. "Ja" wybierając konkretne wartości i kierując się nimi, będzie obiektywnie dobrze postępować. Będzie podążać we właściwym kierunku.

A prześladowca? Gdzieś odpłynął na plan poza horyzontem. Dramatycznie stracił na znaczeniu. Dla przemienionego "ja" będzie prawdopodobnie kimś niewiele znaczącym w sensie możliwości zagrożenia, czy skrzywdzenia "ja". Dlaczego? "Ja" stało się zbyt silne dla prześladowcy. Z uwagi na nabycie umiejętności podejmowania konstruktywnych i skutecznych wyborów i działań.

A jeszcze bardziej konkretnie tommi normalnie olej tych prześladowców. To nie są koledzy tylko, np. typki które jeśli są w dobrym humorze to będą zachowywać się przyjaźnie, jeśli w złym to będą prześladować, ot ciemna strona natury ludzkiej. Tak czy inaczej, nie na tym polega koleżeństwo. Wszystkie relacje gdzie ktoś nas potrzebuje aby móc nas traktować przedmiotowa, np. w celu poprawy swojego samopoczucia, lub my potrzebujemy kogoś np. w celu poprawy własnego samopoczucia, są czymś bezwartościowym. Inwestowanie czasu w takie relacje, jest bez sensu, jest "masochizmem", jest wyborem tego co destrukcyjne. A przecież jest tyle spraw do zrobienia, które mają sens. Najlepsza rada to porzucaj to co Ci szkodzi, i szukaj tego co Ci będzie służyć. O_o, myślę, że nawet św. Paweł by z tym ostatnim się zgodził. Wszystko mogę, lecz nie wszystko mi służy. Więc niestety trzeba dokonywać wyborów, poszukiwać tych właściwych, wziąć życie we własne ręce. Jednocześnie poddając się tej rzeczywistości która jest obiektywnie dobra, przekracza nas.

So maja 12, 2018 1:02 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2