Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 27, 2019 5:02 am

Czy to znak od Boga? 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Czy to znak od Boga?
Szczęść Boże. Będzie krótko i na temat. Pare lat temu podczas Bierzmowania, kiedy to Biskup namaścił moje czoło Krzyżmem Świętym, odczułem bardzo mocne "palenie" w tym miejscu i po paru sekundach zniknęło. Co to może znaczyć? Czy jest to po prostu dzialanie oliwy na moją skórę czy może jednak Bóg chciał dać mi znak? Jesli ktoś miał podobną sytuację, proszę o komentarz. Chwała Panu!

Ostatnio edytowano Pn maja 14, 2018 7:26 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

Edycja tytułu wątku

Pn maja 14, 2018 1:02 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy to znak od Boga?
Szczęść Boże,

Trudno stwierdzić, co to było. Mogło to być równie dobrze psychogenne.
Sam mam podobne doświadczenia, chyba niektóre z nich później nie pasowały do znaku od Boga, wydaje mi się, że były one psychogenne.

Kiedyś bardzo zwracałem uwagę na różne "znaki" od Boga i się na tym przejechałem.

Co, według Ciebie, miałby ten znak oznaczać?

So maja 19, 2018 6:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To są odczucia, więc słusznie uznawane jako psychiczne doznanie. Prawdziwe lecz psychczne, nie mylić z chorobą psychiki. Będąc bologiczne więc właściwe do tego co oznacza pieczenie, było by to pozostawiając ślady, choćby zaczerwienienie skóry. Są jeszcze reakcje zakończeń nerwowych że będąc pobudzone, przekazują do muzgu silny bodziec. Efekt zauważalny to pieczenie.
I to wcale nie musi być to silne pobudzanie. Wystarczy że w danym obszaże tych zakończeń jest stosunkowo mniej, więc mózg może te impulsy zintetpretować jako zwielokrotniony efekt. Bo mózg wie skąd te informacje pochodzą, oraz ile z tych obszarów zazwyczaj bodźców przychodzi, z jaką częstotliwością. Prosty przykład takiego zwielokrotnienia, to reakcja na dotyk mięjsc normalnie nie dotykanych. Choćby pod pachami, czy miejsca intymne.

Inna sprawa to nastawienie psychiki. Oczekiwanie czegoś wyjątkowego, takim jest to namaszczenie. A potem to już reakcja psychiki typu sugestii. Mocno naciągany jest ( wykożystywany) ten efekt w wszelakich uzdrowicielskich praktykach. To widać obserwując takie praktyki. Uzdrowiciel jest tylko wybierającym osoby, mocno zaangarzowane psychicznie w to że zostaną uzdrowione. To widać po tym kogo wybiera w danym momencie. Sprytnie to robi, efektem jest zasłabnięcie, uginają się nogi delikwent pada na ziemię. Śmieszą mnie te niezbyt trafne nałożenia rąk na głowę. Wtedy pomaga tej osobie nawet by upadła, popychając taką osobę ku ziemi. Co jest kolejnym bodźcem dla osoby żeby się nie broniła i upadła, to też zadziała. I wiele podobnych chwytów. Żenada i nic więcej.

To tak by trochę przy tej okazji, szerzej spojrzeć na wszelakie doznania, ogólnie nazywane jako psychiczne, czy duchowe. Dlatego bardzo mało doznań, jest w Kościele uznanych jako interwencja Boga. Nie mylić z naturalnym procesem oddziaływań pochodzących od Boga.

N maja 20, 2018 11:47 am
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Rozmawiałem dzisiaj z Księdzem na ten temat podczas spowiedzi i dowiedziałem się, że jest to jak najbardziej możliwe. "Ukazały się im też języki jakby z ognia, które się rozdzieliły, i na każdym z nich spoczął jeden." Kiedy podchodzilem do Sakramentu bierzmowania nie byłem w pełni wierzacym chrześcijaninem, lecz byłem w stanie łaski uświęcającej. Nie doszukiwałem się żadnego znaku od Boga, ponieważ nie wierzyłem w pełni, że otrzymuje od Pana Ducha Świętego. Mimo to odczułem, język ognia na czole, który piecze, ale nie boli w żadnym stopniu.

Nie było to usilne odczucie jakiegokolwiek znaku.

Chwała Jezusowi !

N maja 20, 2018 3:55 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ja miałem podobnie po egzoryzmach. Ksiądz egzorcysta kreślił mi kilka razy znak krzyża na czole olejkami. Przez kilka miesięcy czułem wypalony znak krzyża na czole - to był znak, że już mnie nic nie wyrwie z rąk Pana Boga.

Śr maja 23, 2018 12:27 am