Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn wrz 23, 2019 4:21 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Czy Bóg mi wynagrodzi moje cierpienie? 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Czy Bóg mi wynagrodzi moje cierpienie?
Czy Bóg mi wynagrodzi to że z powodu choroby nie będę miał żony? Bardzo przez to cierpię nawet nie wiecie jak, ale czy jak będę zbawiony to czy Bóg mi to wynagrodzi w niebie że z powodu choroby nie mogłem mieć za życia żony i dzieci? Chciałbym żeby w niebie mi dał za to żonę i żebym miał z nią dzieci.

Pt maja 11, 2018 6:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Bóg mi wynagrodzi moje cierpienie?
W niebie nie będzie już ani żon, ani dzieci. Nie pamiętasz, co nauczał Chrystus w tej kwestii?

Pt maja 11, 2018 6:40 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
To jak ktoś nie zaznał za życia tego co to znaczy mieć żonę to nawet w niebie tego nie zazna? Przecież Chrystus mówił do swoich uczniów: "nikt nie opuszcza swoich żon i dzieci i idzie za mną żeby nie dostać stokroć wiecej".

Pt maja 11, 2018 6:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
f.kos napisał(a):
To jak ktoś nie zaznał za życia tego co to znaczy mieć żonę to nawet w niebie tego nie zazna?

Mt 22:30
30. Przy zmartwychwstaniu bowiem nie będą się ani żenić, ani za mąż wychodzić, lecz będą jak aniołowie Boży w niebie.
(BT)

Pt maja 11, 2018 6:58 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
To jak to mi Bóg wynagrodzi że z powodu choroby nie miałem za życia żony i dzieci?

Pt maja 11, 2018 7:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, co się w niebie będzie działo. Natomiast co do Ciebie, to sugeruję, abyś skończył z pretensjami względem Boga o to, że nie masz żony i dzieci.

Pt maja 11, 2018 7:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
f.kos, czy obecnie żałujesz że kiedyś w dzieciństwie nie dostałeś klocków Lego czy żołnierzyków?
Nie ma co rozmyślać że Niebo będzie złe, bo jedno wiadomo, że będzie dobre, tylko aby się do niego dostać.
Ale należy uszanować takie rzeczy jak chęć f.kosa za którym stoi głód miłości.
Kiedyś w telewizji był ksiądz z grupą ludzi w różnym wieku. Tematem było "jak jest w Niebie". Ktoś się pyta, czy jak powiem Bogu że chcę samolot z chmurki to dostanę? Ksiądz się uśmiechnął i powiedział - tak.
Zapytała jedna dziewczyna - nie mam szansy na męża, czy dostanę? - nie.
No tak, pomyślałem - męża nie, a takie widzimisie jak samolot z chmurki tak :(

Opowiadała jedna kobieta, która cierpiała na rzadką chorobę, taką że nie mogła pić większej ilości wody. I przez całe życie była spragniona.
I powiedziała : w Niebie pierwszą rzeczą to będzie napicie się zimnej, krystalicznej, źródlanej wody.
Niebo to coś więcej niż woda, ale jej marzeniem była woda.

f.kos - Niebo jest niewyobrażalne, "ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało", to nie jest spełnienie tego o czym my teraz marzymy, bo to będzie wydawało się śmieszne z perspektywy Nieba.

f.kos - pomyśł, że gdybys teraz miał żonę i dzieci , byś był zdrowy, syty i nic Ci nie brakowało, miałbyś mniejsze szanse na Zbawienie, musaiłbyś się duzo bardziej postarać. Więc potem może być przeklinał swoje miłe życie.

Ostatnio edytowano So maja 12, 2018 10:01 am przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

Scalono 2 posty

Pt maja 11, 2018 7:12 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Może i trochę mam pretensje do Boga ale chciałbym w niego wierzyć, tylko w sprawiedliwego i miłosiernego... a nie w takiego jaki jest! czy

To z tą kobietą to Ty tak na poważnie? Czyli ja w niebie nie dostanę żony?

Nawet nie wiecie jaki ten głód miłości jest bolesny...!!! Teraz moge sobie wyobrazić co czują duszę w czyścu jak nie mogą oglądać Boga...

Co do mojego zbawienia to jakbym był szczęśliwy i zdrowy to raczej miałbym większe szanse na zbawienie bo teraz przez chorobę popełniłem duuużo grzechów a poza tym jakbym był zdrowy to bym mógł dużo zdziałać a jak jestem chory to prawie mało co umiem robić a przecież Bóg oczekuje od ludzi czynów i to bez względu na to czy człowiek jest zdrowy czy chory.
Poza tym właśnie teraz muszę się bardziej postarać bo jakbym był zdrowy to wszystko by mi przychodziło łatwo...

Ale tak wogule to dzięki za pomoc!

Pt maja 11, 2018 7:32 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ale małżeństwo to nie tak jak w filmach romantycznych.
Małżeństwa ma służyć uświęcaniu człowieka. Małżeństwo to tez krzyż. Żonaci mnie zrozumieją zamężne również. Czasami lepiej człowiekowi nie byc w związku jak to pisał św Paweł
Tak czytam wasze wpisy i widzę z nich ze macie hollywoodzkie skrzywienie i fałszywy obraz małżeństwa. A ćwiczyć się w miłości można również będąc samotnym.
Każdy ma swoje ograniczenia. Miałem dobrego znajomego który był kawalerem przez całe życie. Nie został kapłanem chociaż był przez jakiś czas u dominikanów w seminarium ale sobie nie poradził z nauka. Ale tak wielkie serce miał dla osób którym życie się poplątało i jakim był dla nich wsparciem i aniołem niosącym światło Jezusa. Warto odkrywać swoje powołanie.

Oprócz tego zauważam u f.kos próbę sprowadzenia żony do kolejnej rzeczy posiadanej. Jak nie w tym życiu to w przyszłym byle tylko posiadać. Takie trochę muzułmańskie podejście. Żona to człowiek. Można z nią być w relacji miłości. Posiadać to można psa, kota, kanarka albo jakaś maskotkę.

Pt maja 11, 2018 8:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zamiast do końca życia z jedną babą to całą wieczność z nią ??
a serio:
Ojciec Szustak mówił że w Niebie będziemy w bliskości z każdym Zbawionym, to nie będzie samotność z powodu braku żony , ale wręcz przeciwnie, nasze serca zostaną rozszerzone tak że każdy zbawiony będzie nam bliski.

Pt maja 11, 2018 9:46 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
f.kos napisał(a):
A skoro w niebie nikt się nie będzie żenił to jak to się ma do tego że "co złączone na ziemi będzie złączone w niebie"? Takie słowa słyszałem w kościele kiedyś.

Żle zapamiętałeś, źle połączyłeś fakty.
To brzmi:
1) "Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela" (tekst z rytuału sakramenty małżeństwa)
i dotyczy to nierozerwalności małzęństwa. które trwa do śmierci.

2) ZAPRAWDĘ, POWIADAM WAM: WSZYSTKO CO ZWIĄŻECIE NA ZIEMI, BĘDZIE ZWIĄZANE W NIEBIE, A CO ROZWIĄŻECIE NA ZIEMI, BĘDZIE ROZWIĄZANE W NIEBIE Mt 16,19
i dotyczy odpuszczania grzechów, nie małżeństwa

Pt maja 11, 2018 10:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Nawet nie wiecie jaki ten głód miłości jest bolesny...!!! Teraz moge sobie wyobrazić co czują duszę w czyścu jak nie mogą oglądać Boga...[

I na pewno Twój głód Miłości zostanie kiedyś zaspokojony po stokroć.

A tutaj na ziemi, wszystkie miłości są ułomne, czasem zawodne. Tutaj zaledwie uczymy się kochać - trochę miłości dajemy, trochę otrzymujemy, ale nie jest to stan, który nasyciłby ludzkie serce. I dobrze, bo człowiek nie jest Bogiem, nie może więc ani kochać jak On, ani być kochanym, jak On.

f.kos, może dopiero zdziwiłbyś się, będąc mężem i ojcem, jak trudno to droga do Nieba...

So maja 12, 2018 7:24 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Nie, w Niebie nie dostaniemy żony / męża. W Niebie będziesz z żoną jeśli tutaj na tej ziemi się o takową żonę postarasz.

To jak to, ktoś kto miał za życia żonę bedzie miał ją w niebie a ktoś kto nie miał już nigdy tego nie zazna przecież to niesprawiedliwe?

Poza tym jak mój ból będzie wynagrodzony po stokroć skoro w niebie nie będę miał żony?

So maja 12, 2018 2:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
f.kos napisał(a):
To jak to, ktoś kto miał za życia żonę bedzie miał ją w niebie a ktoś kto nie miał już nigdy tego nie zazna przecież to niesprawiedliwe?

Życie ogólnie bywa niesprawiedliwe... f.kos, nie odpowiadasz na moje pytania - czy leczysz się? Chodzisz do lekarza? Nerwica natręctw nie jest jakąś szczególną przeszkodą w małżeństwie czy też w znalezieniu sobie żony, szczególnie jeśli jest leczona, może problem leży jednak w innej sferze?

Czy osoby konsekrowane i żyjące w czystości też musiałyby rościć sobie pretensje że nie zaznały seksu i już nigdy nie będą wiedziały jak to jest?

Cytuj:
Poza tym jak mój ból będzie wynagrodzony po stokroć skoro w niebie nie będę miał żony?

To już trzeba pozostawić Bogu, On wie jak, a o żonę można zacząć się starać. I leczyć się.

So maja 12, 2018 2:43 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Oczywiście że się leczę.

Ale odpowiedź na pytanie, czy jak ktoś miał w życiu żonę to ją będzie miał w niebie i czy tą samą co miał w życiu czy np. jakiegoś anioła?

Nie chodzi mi tylko o seks ale też o inne żeczy takie jak wspólne spacery, pocałunek, przytulanie się itp.

So maja 12, 2018 3:04 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona