Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 27, 2019 9:16 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Amoris laetitia (wydzielony) 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Amoris laetitia - wydzielony
Biskupi ostatnio przyjęli wytyczne dotyczące wskazań zawartych w adhortacji Franciszka „Amoris laetitia”.
Wcześniej profilaktycznie zamknięto usta o. Augustynowi Pelanowskiemu, który zuchwale mącił sumienia wiernych m.in. tymi słowami:

"Dałem wam znaki w Legnicy i Sokółce. Kto z was wie, dlaczego wam je dałem? Kto się tym przejął? Czy dalej wielu z was będzie przyjmować Komunię Świętą w stanie grzechu tylko ze względu na wstyd przed ludźmi? Czy Ja kapłanom lub osobom Mnie poświęconym pozwoliłem bez spowiedzi przyjmować Komunię? Czy pozwoliłem bez spowiedzi wam, dzieciom Kościoła, chodzić do Komunii? Kto wam na to pozwala? Czy nie wiecie, że jeśli do Mojej Krwi się nie uciekniecie, wasza krew się poleje? Szanujcie Eucharystię i brońcie jej, bo bliski jest zamach na nią. Nie śpijcie! Kiedy uczniowie spali w Ogrodzie Oliwnym, stracili Mnie i dopiero po zmartwychwstaniu zobaczyli. Czy wy też tak chcecie? Czy chcecie, bym odszedł od was, by Mnie wam zabrano? Okażcie przywiązanie do Mnie! Czy tylko z nazwy jesteście Słowianami, czyli ludźmi słowa? Jakież przywiązanie wasze do Mojego słowa? Czy tylko z nazwy jesteście Polakami – a nie dlatego, że na polu was znalazłem, we krwi i w wygnaniu, okupacji i niewoli Czemu szukacie nowych panów poza granicami swojego królestwa? Ja jestem waszym Panem, więc nie szukajcie panów, bo znowu staniecie się niewolnikami – mówi Pan.
– Czy wasz prezydent nie nazwał mnie królem? To czemuż się lęka i uśmiecha do władców tego świata? Powinien płakać przede Mną, a wysłucham go, a nie uśmiechać się do władców zaprzedanych kłamstwu. Nie musi nikomu się podobać, tylko Mnie, a wzmocnię wasz kraj i wywyższę! Ja swoją Krwią wybielam wszystko. Dałem wam dwa znaki, i inne, lecz dlaczego nie rozumiecie, po co uczyniłem te cuda eucharystyczne? – mówi Pan."

So cze 09, 2018 4:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
watchman napisał(a):
Biskupi ostatnio przyjęli wytyczne dotyczące wskazań zawartych w adhortacji Franciszka „Amoris laetitia”.
Wcześniej profilaktycznie zamknięto usta o. Augustynowi Pelanowskiemu, który zuchwale mącił sumienia wiernych m.in. tymi słowami:

Plotki o rzekomym zakazie wypowiedzi dla o. Augustyna Pelanowskiego okazały się nieprawdziwe. https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-s ... kiego.html

Na pewno jest problem z adhortacją o miłości w rodzinie. Bóg jednak czuwa nad swoim Kościołem i nie pozwoli mu zginąć. Pozdrawiam serdecznie

So cze 09, 2018 10:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mały Książę napisał(a):
Bóg jednak czuwa nad swoim Kościołem i nie pozwoli mu zginąć.

Kościół to przetrwa, bo Kościół to wszyscy wierzący, ale nie wiem czy kler przetrwa te procesy gnilne w Kościele hierarchiczym.

So cze 09, 2018 10:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mały Książę napisał(a):
Plotki o rzekomym zakazie wypowiedzi dla o. Augustyna Pelanowskiego okazały się nieprawdziwe.

Podobnie z Jurandem było. Plotki o zakazie wypowiedzi dla Juranda okazały się nieprawdziwe...
Nie jest baranku potrzebny formalny zakaz, by istota zamilkła..
No chyba, że zapodasz tu aktualną wypowiedź o. Augustyna..

So cze 09, 2018 10:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Mały Książę napisał(a):

Kościół to przetrwa, bo Kościół to wszyscy wierzący, ale nie wiem czy kler przetrwa te procesy gnilne w Kościele hierarchiczym.

Marzy Ci się Kościół bez biskupów i prezbiterów, aby nikt Ci nie mówił, że w jakichś kwestiach Twoje poglądy są błędne?

N cze 10, 2018 7:23 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sorki Robur, że tutaj, ale ja w katolickim nie mogę.
Zatem news jest taki, że opublikowano rzeczone wytyczne:
https://www.pch24.pl/znamy-wytyczne-pastoralne-kep-do-adhortacji-amoris-laetitia--,60864,i.html
Uwagę moją przykuło to zdanie:
"Trzeba bowiem rozeznać, czy osoby żyjące w nieuregulowanych związkach zachowują wierność..."
Rozwodnicy żyjący w nowych związkach zachowują wg biskupów wierność. Jestem ciekaw w jaki sposób tę wierność zachowują.. Jest wierny w cudzołóstwie?

N cze 10, 2018 3:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A teraz zacytujmy ten fragment zdania wraz z kontekstem, aby było widać perfidię manipulacji, której się dopuściłeś:

W sytuacji, gdy prawomocnym wyrokiem orzeczone zostanie, iż nieważność nie może zostać stwierdzona, należy kontynuować rozeznanie o charakterze duszpasterskim. To rozeznanie jako niełatwe i niezwykle odpowiedzialne zadanie wymaga solidnego przygotowania duszpasterzy. Trzeba bowiem rozeznać, czy osoby żyjące w nieuregulowanych związkach zachowują wierność, poświęcają się dla dzieci, angażują się w życiu chrześcijańskim, świadome są nieprawidłowości swego związku i życia w grzechu, pragnęłyby zmienić sytuację, w której się znajdują, lecz nie mogą tego uczynić bez zaciągnięcia kolejnej winy (np. kwestia odpowiedzialności za wychowanie dzieci, por. AL 298).

Podjęte rozeznanie może prowadzić do różnych, coraz głębszych form integracji ze wspólnotą kościelną. Powinno ono mieć formę indywidualnego i konsekwentnego, długotrwałego kierownictwa duchowego. Podjęcie odpowiedniej decyzji – wspólnie przez kierownika duchowego i zainteresowaną osobę powinno być owocem procesu rozeznania, a nie jednego czy nawet kilku powierzchownych spotkań. Wymaga ono także konsultacji z kompetentnym duszpasterzem posługującym przy sądzie biskupim lub w diecezjalnym ośrodku duszpasterstwa rodzin. Przy tym kierownik duchowy powinien mieć przede wszystkim to na względzie, aby pomóc zainteresowanej osobie, w jej trudnej i skomplikowanej sytuacji, postępować na drodze wiary we wspólnocie Kościoła.

KONFERENCJA EPISKOPATU POLSKI: WYTYCZNE PASTORALNE DO ADHORTACJI „AMORIS LAETITIA”

N cze 10, 2018 3:11 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Mały Książę napisał(a):

Marzy Ci się Kościół bez biskupów i prezbiterów, aby nikt Ci nie mówił, że w jakichś kwestiach Twoje poglądy są błędne?

Narazie to jest sporo biskupów mówiacych, że niektóre poglądy Chrystusa i św Pawła są błędne.

N cze 10, 2018 3:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wespecjan napisał(a):

Narazie to jest sporo biskupów mówiacych, że niektóre poglądy Chrystusa i św Pawła są błędne.

Poproszę o przykłady takich biskupów i ich wypowiedzi. Konkretne, ze źródłami.

N cze 10, 2018 3:28 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No i co? Na czym polega ta niby perfidna manipulacja z mojej strony?Wytłumacz o co Ci chodzi, bo inaczej uznam Cię za zwykłego oszczercę..

N cze 10, 2018 3:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Na tym, kłamco, że tam nigdzie nie ma mowy o cudzołóstwie, za to jest o cnotach życia rodzinnego.

N cze 10, 2018 4:57 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czy oszczerco uważasz, że osoby nie mające orzeczonego stwierdzenia nieważności małżeństwa, a które to współżyją z inną osobą nie cudzołożą tylko prowadzą cnotliwe życie?
Jak tu rozmawiać z takim (...)

N cze 10, 2018 5:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jak mi podkreślić w cytacie z tego dokumentu miejsce, gdzie jest mowa o "wierności w cudzołóstwie", to pogadamy. Na razie jest to Twoje kłamstwo na temat tych wytycznych.

N cze 10, 2018 5:55 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ale w tym zacytowanym tekście nie ma nic co wachman zarzucał. To co mówią biskupi jest od dawna znane. Księża posługujący w środowiskach osób w związkach niesakramentalnych od dawna mówią ze celem duszpasterskim jest doprowadzenie ludzi do Jezusa z wszystkimi tego konsekwencjami bycia w jedności z Kościołem.

N cze 10, 2018 6:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W tym liście Episkopatu na temat Amoris laetitia, jednym z zabawniejszych fragmentów jest ten:

"Nie ulega więc wątpliwości, że papież Franciszek w adhortacji Amoris laetitiaw żaden sposób nie podważa nauczania swych Poprzedników. Wyraźnie uznaje konieczność istnienia w Kościele jedności doktryny i działania, która jednak nie wyklucza istnienia „różnych sposobów interpretowania pewnych aspektów nauczania lub niektórych wynikających z niego konsekwencji” "

p.s. w zasadzie to ja nie rozumiem po co Episkopat polski pisze jakieś listy interpretacyjne papieskich nauczań. Nauczania papiestwa powinny być zrozumiałe z tekstu oryiginalnego i po prostu wcielane. Widać dialogi z żydowstwem tak zaszkodziły Kościołowi, że przejeli jakąś mentalność talmudyczną.

Ostatnio edytowano N cze 10, 2018 7:59 pm przez Wespecjan, łącznie edytowano 1 raz

N cze 10, 2018 7:55 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona