Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 25, 2019 8:25 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Amoris laetitia (wydzielony) 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Wespecjan napisał(a):
W tym liście Episkopatu (...)

Zostaw wytyczne Episkopatu w spokoju i wróć do tego:
Wespecjan napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Kościół to przetrwa, bo Kościół to wszyscy wierzący, ale nie wiem czy kler przetrwa te procesy gnilne w Kościele hierarchiczym.

Marzy Ci się Kościół bez biskupów i prezbiterów, aby nikt Ci nie mówił, że w jakichś kwestiach Twoje poglądy są błędne?

Narazie to jest sporo biskupów mówiacych, że niektóre poglądy Chrystusa i św Pawła są błędne.

Poproszę o przykłady takich biskupów i ich wypowiedzi. Konkretne, ze źródłami.

N cze 10, 2018 7:56 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Zostaw wytyczne Episkopatu w spokoju i wróć do tego:

Mam dla ciebie ślepcu i niedowiarku z wyboru, ten oto jedyny tekst, skoro się domagasz dowodów:
"choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą"

N cze 10, 2018 8:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No cóż, nie mogłeś dobitniej potwierdzić, że nie masz żadnych przykładów, którymi mógłbyś potwierdzić prawdziwość swojego oskarżenia.

N cze 10, 2018 8:04 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Amoris laetitia (wydzielony)
Amoris laetitia jest sprawą wewnętrzną Kościoła i tu powinniśmy to omówić.

Watchmen, wiem nie możesz pisać w katolickim. W drodze wyjątku dla zasady dyskusji, jeśli chcesz to jedną wypowiedzią możesz doprecyzować co pisałeś. Wnoszę nadzieje, że nie będzie to pyskówka.

Wespecjan napisał:

Cytuj:
p.s. w zasadzie to ja nie rozumiem po co Episkopat polski pisze jakieś listy interpretacyjne papieskich nauczań. Nauczania papiestwa powinny być zrozumiałe z tekstu oryiginalnego i po prostu wcielane. Widać dialogi z żydowstwem tak zaszkodziły Kościołowi, że przejeli jakąś mentalność talmudyczną.

Czytałem już lepsze łamańce teologiczne, tak to bywa w Kościele. Teraz napisane jest po "watykańsku" i to dość zręcznie. Nie ma to nic wspólnego z żydostwem.
Podałem wcześniej jako pierwszy wariant:
Natomiast prawdopodobnym jest co słuszne, skupienie się na całości adhortacji ze zmarginalizowano - rozmytym najdrażliwszym tematem

"Najdrażliwszy " temat pominięto, ponieważ nie ma o czym mówić. Katechizm Kościoła mówi w tej kwestii jasno. Znaczy, Kościół polski jest na prawie, a jeśli miałoby być inaczej trzeba to wykazać. Postawa naszego Kościoła jest pewnym drogowskazem - zajmijmy się tym co istotne duszpastersko - duszami ludzkimi.

Co dalej, zobaczymy.

Pn cze 11, 2018 12:00 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Trzeba bowiem rozeznać, czy osoby żyjące w nieuregulowanych związkach zachowują wierność, poświęcają się dla dzieci, angażują się w życiu chrześcijańskim, świadome są nieprawidłowości swego związku i życia w grzechu, pragnęłyby zmienić sytuację, w której się znajdują, lecz nie mogą tego uczynić bez zaciągnięcia kolejnej winy (np. kwestia odpowiedzialności za wychowanie dzieci, por. AL 298).

A gdzie jest ten najważniejszy warunek - celibat? Powstrzymanie się od współżycia seksualnego i nie podejmowanie go, życie w czystości?

Jeśli to nie ma znaczenia w rozeznawaniu sytuacji tych osób i jeśli to nie jest warunkiem konieczym i podstawowym, to rzeczywiście wygląda na to iż Kościół chce pozwolić na udzielanie komunii osobom w drugich związkach niesakramentalnych, podejmujących w tym związkach współżycie, nie zamierzających zmieniać tej sytuacji i pozostających nadal w ważnych sakramentalnych związkach.

Pn cze 11, 2018 12:03 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Robur napisał(a):
"Najdrażliwszy " temat pominięto, ponieważ nie ma o czym mówić. Katechizm Kościoła mówi w tej kwestii jasno. Znaczy, Kościół polski jest na prawie, a jeśli miałoby być inaczej trzeba to wykazać. Postawa naszego Kościoła jest pewnym drogowskazem - zajmijmy się tym co istotne duszpastersko - duszami ludzkimi.

Co dalej, zobaczymy.

Nigdy jakos nie usłyszałem od "hierarchów Franciszkowych" (bp Marxa i spółki) jak i samego papieża, jakiegoś przykładu tego "przypadku szczególnego", rozwodnika w ponownym związku, któremu "po rozeznaniu" udziela się Komunii.
Co im szkodzi podać taki przykład.

W całej sprawie AL nie chodzi o jakiś rozwodników czy im ta Komunia przyjmowana w grzechu ciężkim zaszkodzi czy nie (wg św Pawła), tylko o usankcjonowany papiestwem precedens łamania doktryny.

Pn cze 11, 2018 12:11 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
W całej sprawie AL nie chodzi o jakiś rozwodników czy im ta Komunia przyjmowana w grzechu ciężkim zaszkodzi czy nie (wg św Pawła), tylko o usankcjonowany papiestwem precedens łamania doktryny.

To hipoteza, a teraz przedstaw dowody, które potwierdzą, że opisuje rzeczywistość.

Pn cze 11, 2018 7:27 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czemu jest tyle zamieszania jak interpretować słowa i nauczanie Franciszka?
A przecież Chrystus mówił: " Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie."

Pn cze 11, 2018 9:40 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mam lepsze pytanie: Dlaczego bodaj za każdym razem, kiedy jesteś proszony o dowody potwierdzające Twoje tezy lub oskarżenia, uciekasz w offtopy?

Pn cze 11, 2018 9:48 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mam lepsze pytanie: Dlaczego bodaj za każdym razem, kiedy jesteś proszony o dowody potwierdzające Twoje tezy lub oskarżenia, uciekasz w offtopy?

Nie, no, po prostu, nie ma sensu z tobą gadać na takim poziomie, twoja postawa na problemy w Kościele w związku z progresiwizmem w KK, którego kwiatostanem jest dziś Franciszek, sprowadza sie do rytualnego "dobrze (ciachchciacz) jest!"

Oto cały ty:

(Ciachciacz ad personam)

Pn cze 11, 2018 10:04 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):

Nie, no, po prostu, nie ma sensu z tobą gadać na takim poziomie(...)

No cóż, jeżeli poziom rozmowy, która jest oparta o argumenty merytoryczne, a nie puste oskarżania, jest dla Ciebie nieodpowiedni, to już nie moja wina. To, co o sobie w ten sposób mówisz, to też nie mój problem. Faktem pozostaje, iż rzucasz oskarżeniami pod adresem Kościoła i biskupów, ale nie przedstawiasz niczego, czym mógłbyś potwierdzić ich zasadność, co każe jednak wątpić w ich prawdziwość.

Pn cze 11, 2018 10:20 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
@Wespecjan

Starczy tych ad personam, inaczej będzie kolejne ostrzeżenie. Przypominam, nie ma obowiązku odpowiedzi na każde słowa.

ad temat

Polecam:
Tym bardziej że rzetelne przyjrzenie się nauczaniu Jana Pawła II pokazuje, że w kontekście małżeństw niesakramentalnych polski papież dokonał większego przełomu niż ten, którego świadkami możemy być obecnie.

Z każdej furtki robi się z czasem brama i to trzeba również brać pod uwagę. Wówczas kanon 1665 będzie fikcją.

Pn cze 11, 2018 10:49 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Łączenie przesyłek

Odbiorca_krajowy_29 - bez kraju, ale za to z peselem
Odbiorca_krajowy_28 - bez miejscowości
Odbiorca_krajowy_27 - bez kodu pocztowego
Odbiorca_krajowy_14 - bez kodu pocztowego

Nie popierając pewnych... zbyt daleko idących tez w tym względzie, muszę powiedzieć, że nawet "formalne" ("udowodnij..." itd) tłumaczenie tego co się dzieje w sprawie AL jako zgodnego z dotychczasowym nauczaniem zaczyna robić się... powiedzmy: naciagane.

A jesli dodac do tego dookreślenia sicezji Rzym czy argentyńskie, owo tłumaczenie stajke się skrajnie niewiarygodne.
Trzeba bowiem rozeznać, czy osoby żyjące w nieuregulowanych związkach zachowują wierność
Komu? Bo przecież nie małżonkowi.
Cytuj:
, poświęcają się dla dzieci, angażują się w życiu chrześcijańskim, świadome są nieprawidłowości swego związku i życia w grzechu, pragnęłyby zmienić sytuację, w której się znajdują, lecz nie mogą tego uczynić bez zaciągnięcia kolejnej winy (np. kwestia odpowiedzialności za wychowanie dzieci, por. AL 298).
Pieknie. Czyli to, czy poza jednym grzechem robię inne wpływa na to czy ten co robię jest grzechem? 8O
Jaka to jest sytuacja że "nie mogą tego uczynić bez zaciągnięcia kolejnej winy"?
Nie mają mozliwości przestać współżyć?
[Gwoli sprawiedliwości: wyobrażam sobie taką jedną sytuację, choć nieco wydumaną: np. kobieta w "nowym związku" (z dziećmi) chce zachować czystość, ale partner ją szantażuje że odejdzie i dzieci zostaną bez ojca.
Pytanie czy taka "prostytucja dla dzieci" (bo chyba tak należałoby to nazwać, jeśli współżycie powstaje z takiego szantażu) jest usprawiedliwiona (i czy warto za wszelką cenę takiego ojca zachowywac dla dzieci...)]

equuleuss napisał(a):
A gdzie jest ten najważniejszy warunek - celibat? Powstrzymanie się od współżycia seksualnego i nie podejmowanie go, życie w czystości?
Ano właśnie.

Cytuj:
Jeśli to nie ma znaczenia w rozeznawaniu sytuacji tych osób i jeśli to nie jest warunkiem konieczym i podstawowym, to rzeczywiście wygląda na to iż Kościół chce pozwolić na udzielanie komunii osobom w drugich związkach niesakramentalnych, podejmujących w tym związkach współżycie, nie zamierzających zmieniać tej sytuacji i pozostających nadal w ważnych sakramentalnych związkach.
I tu jest sedno problemu.

A już zapis o tym, zeby dawać taką możliwość w przypadku gdy jest przekonanie o nieważności związku, ale nie da sie tego udowodnić przed sądem biskupim, to jakiś ponury żart. Rozeznanie sądu zastępuje "rozeznający" ksiądz któremyu w dodatku nie trzeba dowodów.

Nadto: wszyscy (chyba) wiemy, jak się skończy relatywizacja nierozerwalności małżeństwa - w takich krajach jak Niemcy, Holandia czy Argentyna najpierw, a później zapewne i u nas.

Pn cze 11, 2018 10:52 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Nadto: wszyscy (chyba) wiemy, jak się skończy relatywizacja nierozerwalności małżeństwa - w takich krajach jak Niemcy, Holandia czy Argentyna najpierw, a później zapewne i u nas.

Jak pisałem nie o małżeństwo chodzi w AL, tylko o wpuszczenie świata do Kościoła i uczynienie z niego "ONZ-tu ludzi uduchowionych" najlepiej z miejscem na wszystkie religie.

Pn cze 11, 2018 11:17 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Barney napisał(a):

Jak pisałem nie o małżeństwo chodzi w AL, tylko o wpuszczenie świata do Kościoła i uczynienie z niego "ONZ-tu ludzi uduchowionych" najlepiej z miejscem na wszystkie religie.
Mam wrażenie Wespecjanie, że masz skłonność do wypowiadania daleko idących, niezbyt uzasadnionych (za to modnych w pewnych kręgach) tez.

Pn cze 11, 2018 11:24 am
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona