Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz sie 22, 2019 11:42 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 166 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Powody utraty wiernych przez KK 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Powody utraty wiernych przez KK
Barney, nie filozofuj. Sprawa jest taka. Sekta za pomocą dwóch czasopism "Strażnica" oraz "Przebudźcie się" jest w stanie przebudzić katolików do błędu. Oznacza to, że Kosciół jest w stanie w podobny sposób pobudzić wielu ludzi do prawdy i o to mi tu chodzi. Czyli: poskładajmy się na nasze czasopismo napisane najprostszym językiem. rozdajmy je za darmo. Jak się zbulwersują treścią, my pójdźmy i wytłumaczmy im. Czy to trudne? Oni nas szachują tym, co my powinniśmy zrobić.

N sie 04, 2019 12:57 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zapytam: kto miałby pójść gdzie i kiedy? Poza tym literatury katolickiej w naszym kraju jest pod dostatkiem. Od czasopisma "Gościa Niedzielnego" po Ojców Pustyni i Dzienniczek św. siostry Faustyny.

Poza tym tak jak Barney to przedstawił: przeciętny parafianin nie może raczej równać się z członkiem sekty, który ma "wszystko w jednym paluszku" - chodzi o te wszystkie techniki, jak kogoś przekonać, jakie zadawać pytania, o czym rozmawiać, jakie tematy poruszać itd. Oni do tego są że tak napiszę "ćwiczeni", na wszystko mają odp.

I chyba coś w tym jest, że jakaś mniejsza grupa, sekta wydaje się być czymś atrakcyjniejszym od "masy katolików". Sam byłem świadkiem jak to dwie starsze panie były pod wrażeniem życia ŚJ - nie palą, nie piją, znają świetnie Pismo Święte.../ To trochę "walka z wiatrakami".

I też do kogo iść? Rozdawać te pisemka wszystkim po kolei? Chyba nnie ta taktyka moim zdaniem

N sie 04, 2019 1:46 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
A czytałeś kiedyś pisma ŚJ? Porównaj treść "Gościa niedzielnego" do "Strażnicy". Ja twierdzę, że trzeba to zrobić lepiej od sekty. A ty o czym piszesz, to nie wiem.

N sie 04, 2019 10:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja uwazan ze nic nie pomoze i to jest normalna kolej rzeczy w kwestii oddzielania ziarna od plew. A injuz papiez Benedykt XVI pisał ze chrzescijanstwo ni ebedzie masowe a beda male grupy silnie i prawdziwie wierzacych.

Pn sie 05, 2019 8:01 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
jotef napisał(a):
Barney, nie filozofuj. Sprawa jest taka. Sekta za pomocą dwóch czasopism "Strażnica" oraz "Przebudźcie się" jest w stanie przebudzić katolików do błędu. Oznacza to, że Kosciół jest w stanie w podobny sposób pobudzić wielu ludzi do prawdy i o to mi tu chodzi. Czyli: poskładajmy się na nasze czasopismo napisane najprostszym językiem. rozdajmy je za darmo. Jak się zbulwersują treścią, my pójdźmy i wytłumaczmy im. Czy to trudne? Oni nas szachują tym, co my powinniśmy zrobić.

Straszne bzdury prawisz. Jakos tych przejsc katolikow na Swiadkow nie ma jakoś niezliczonej ilosci a co za tym idzir ich Ewangelizacja jest raczej slaba

Pn sie 05, 2019 8:07 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
A czytałeś kiedyś pisma ŚJ? Porównaj treść "Gościa niedzielnego" do "Strażnicy". Ja twierdzę, że trzeba to zrobić lepiej od sekty. A ty o czym piszesz, to nie wiem.

A tak się składa, że czytałem chyba kilkakrotnie nawet... Kiedyś ojcu pewna para takowe przynosiła -"Strażnica", "Przebudźcie się" (szukali wątpiących), jakoś na mnie wrażenia nie zrobiły. Jak komuś Kościół "zbrzydnie", to znajdzie 1000 powodów, żeby z Niego wystąpić, odejść, dokonać aktu apostazji itd.

Do mnie pomysł z rozdawaniem jakichś katolickich pism ludziom po prostu nie trafia. To byłoby takie "małpowanie" po ŚJ.

A co do tych "nauczycieli", to coś w tym jest. Nie mnie to oceniać, ale sam znam taką osobę, która non stop coś mówi "jak prorok", on wie najlepiej co komu potrzeba i łapie wręcz coraz to nowych ludzi na Msze o uzdrowienie na Przeprośną Górkę do o. Daniela i do Jarosławia , o. Witko. Straszy czyśćcem, piekłem, każe iść do spowiedzi (jako zachęta to nie brzmi), rozdaje egzercyzmowaną sól, wodę itd... To w ludziach budzi postawę: "Posłuchamy cię innym razem".

Pn sie 05, 2019 12:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
jotef napisał(a):
Barney, nie filozofuj. Sprawa jest taka. Sekta za pomocą dwóch czasopism "Strażnica" oraz "Przebudźcie się" jest w stanie przebudzić katolików do błędu. Oznacza to, że Kosciół jest w stanie w podobny sposób pobudzić wielu ludzi do prawdy i o to mi tu chodzi.
Dzięki Bogu nasze czasopisma tak nie wyglądają; jedna wielka kłamliwa propaganda.

Sprawa jest dużo prostsza; treść sekciarską (a więc uproszczoną) łatwo głosić i łatwo przyswajać. Żeby wejść w prawdę trzeba dużo więcej wysiłku.

Pn sie 05, 2019 1:46 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Na broń czarnoprochową nie trzeba pozwolenia. Normalnie powystrzelaj ich i przejmij teren, całe forum. Dojdzie nam kolejny powód utraty wiernych - bicie piany na forum katolickim. Barney - brakuje avatara. Musi chłop jakoś celować. YZ ma głowę.

Pn sie 05, 2019 7:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
bergamotka napisał(a):
Poddaje pod rozwagę moderacji potrzebę uporządkowania tego wątku - bo moim zdaniem od ostatnie wpisy są offtopem ani zrozumiałym ani interesującym dla postronnych.

Nie sa w najmniejszym stopniu offtopem, to jest jeden z glownych powodow zmniejszenia liczby wiernych w KK.
Moze wygladac to na personalne wycieczki, ale bez nich nie mogl bym tego wyjasnic.
To jeszcze nie koniec i mam nadzieje ze Marek i Yarpen pomoga mi doprowadzic do konca watek ktory zaczalem.
Nie chodzi o nich samych tylko wszystkich ktorym zalezy na Prawdzie i Kosciele.
Marek i Yarpen maja prawo poczuc sie ofiarami mojego wyjasnienia, ale przy odrobinie dobrej woli zyskaja wiecej niz im sie wydaje ze traca.

Pn sie 05, 2019 10:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
[ciach... Żadnego przenoszenia dyskusji nie będzie. Za to następnym razem będzie ostrzeżenie. (PW) ]

Wt sie 06, 2019 12:53 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Offtop stworzony przez sam2 wydzielony. Proponuję wrócić do tematu.
Sam2 nie ciesz się twoje krętactwa przeniosłem do nowego tematu i masz w nim ustosunkować się do zarzutów. Na pewno nie pozwolimy ci uciec od wyjaśnień.

https://dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?f=8&t=30117
A resztę offtopa gdzie próbujesz wyjaśnić sobie sprawy nie związane z tematem przeniosłem do Hyde Paku
https://dyskusje.katolik.pl/viewtopic.p ... start=1065

Wt sie 06, 2019 5:28 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Pomyślcie logicznie, dyskutujący. Sekta "ŚJ" jest w stanie wyjąć ponad 100 tys. ludzi spod opieki polskiego Kościoła. Jest w stanie to zrobić, nie mając prawdy, nie mając pomocy Ducha Świętego.

Każdy, kto jest w stanie odejść od Kościoła choćby na chwilę, ma naturę buntownika. Znaczy to, że jakaś amerykańska sekta jest w stanie bez pomocy Ducha Św. przerobić ponad 100 tys. buntowników na łagodnych akwizytorów, którzy chodzą po domach. Czy wy rozumiecie, dyskutanci, ile trzeba mieć pokory, żeby zapukać do 100 drzwi i od 99 otrzymać negatywny odbiór, a mimo to chodzić dalej? Pomyślcie o tym.

Pytanie nasuwa się samo. Dzięki czemu sekta może dokonywać takich rzeczy? Już tam, nie bójcie się, Kościół to analizował. I wyciągnął wnioski. Tyle tylko, że te wnioski mają za małe przebicie. Dlatego warto o tym mówić. Każdy mądry człowiek wie, że istnieją ludzie od niego mądrzejsi oraz głupsi. I każdy mądry człowiek wie, że przekaz dotrze do wszystkich tylko wtedy, jeśli będzie pisany dla głupszych. Wtedy i mądrzy go zrozumieją. Jeśli będzie się puszył przed mądrymi, słabsi przestaną czytać po trzech zdaniach.

A to co pisałem o czasopiśmie chrześcijańskim, które powinno być darmo (znaczy za pieniądze głosicieli) rozdawane, to chodzi mi o czasopismo, które byłoby ściśle ograniczone tematycznie do Biblii i Ojców Kościoła. Żadnej polityki. A w czasopiśmie "Niedziela" co jest? Co mnie obchodzi felieton jednego czy drugiego redaktora? Przecież nawet go nie znam. Mnie obchodzi zdanie AUTORYTETÓW. A autorytety fundamentalne to Biblia i Ojcowie Kościoła. Im ufam, za nimi pójdę. O to tu chodzi. Sekta "ŚJ" zwycięża tym, że mami, jakoby za nią stoi autorytet Pisma, Apostołów. Dlatego chcąc ludzi przekonać do poświęceń, Kościół musi podawać im myśli AUTORYTETÓW, to znaczy myśli mające prawie 2000 lat: Biblię i Ojców. A nie jakieś przemyślenia takiego czy innego redaktora. I nie politykę. Niech sobie będzie "Niedziela", ale niech też będzie czasopismo będące odpowiedzią na atak sekciarzy. Czy raczej czasopisma (lokalne), bo bardziej mi chodzi o oddolne działania poszczególnych parafii.

Śr sie 14, 2019 2:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jotef, jeżeli jakiś katolik nie słucha papieża i biskupów, to sądzisz, że będzie słuchał Ojców Kościoła sprzed 1500 lat?

Śr sie 14, 2019 2:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To, że za mało jest nauczania Ojców Kościoła, to zgoda.
To, że brakuje nam pism ściśle wyznaniowych, to też zgoda (zapraszam na apologetykę... ;) )
Ale nie róbmy z tego "metody marketingowej" (jak Świadkowie Jehowy, kórzy uczą się od doradców handlowych). To chyba nie tak winno działać.

Ja wiem, to jest taka pokusa - zrobimy taaaaką gazetę (wspólnotę, metodę rekolekcji, książkę, wydarzenie ewangelizacyjne - niepotrzebne skreślić) że nie będzie bata - z jednej strony będą wchodzili obojętni ludzie, z drugiej będzie wypuszczać nawróconych chrześcijan.
Ale to chyba nie ta droga.

Śr sie 14, 2019 4:27 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
(ciach brak uprawnień do pisania w dziale katolickim -J)

Pn sie 19, 2019 5:58 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 166 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona