Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr wrz 18, 2019 5:37 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Co muszę zrobić aby Bóg dokonał cudu i mnie uzdrowił? 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Co muszę zrobić aby Bóg dokonał cudu i mnie uzdrowił?
Jestem chory psychicznie, ciężko chory... Mam zniszczone ciało i jeszcze bardziej zniszczona psychikę, totalnie jestem zniszczony przez chorobę. Czy możliwe jest że Bóg mógłby mnie uzdrowić i co musiałbym zrobić żeby Bóg to zrobił? Dodam, że jestem uwikłany w wiele grzechów w dodatku mam zniszczona psychike więc wiele żeczy mi przychodzi z trudnością także a może przede wszystkim walka z grzechem. Wyczytałem że żeby Bóg kogoś uzdrowił to trzeba się porządnie natrudzić a jak ja mam to zrobić skoro mi najprostsze czynności sprawiają trudność? Jeśli uważacie że Bóg może mnie uzdrowić to podajcie przynajmniej przykład bo jakoś słyszałem że Bóg potrafi uzdrawiać z różnych chorób ale nie słyszałem żeby uzdrowił kogoś chorego psychicznie z totalnie zniszczonym ciałem i psychiką, który nawet nie umie rozróżnić czy popełnia grzech czy nie i który wogule jest wrakiem człowieka. Dodam że ma 27 lat więc nie mam dużo czasu bo chciałbym się ożenić jeśli to wogule możliwe ale najpierw Bóg musiałby mnie uzdrowić bo taki to się nie nadaje do małżeństwa...
Jeśli znacie jakiś sposób to proszę pomóżcie bo mi się wydaje że to raczej już nie możliwe bo jak mam się postarać o uzdrowienie skoro jestem kaleką umysłowym i nie umiem wykonywać nawet najprostszych żeczy a przecież żeby Bóg dokonał cudu to trzeba przejść niesamowicie trudna drogę. Chyba że jest na świecie jakieś mistyk, który uzdrawia, taki jak np. ojciec Pio który uzdrawiał chorych nawracał grzeszników i wcale się o nic nie musieli starać bo to on ich uzdrawiał. Albo jakieś obrazki, figórki lub jakieś żeczy pochodzące od świetych, które uzdrawiają, wiem że może to dziwne co pisze ale uwierzcie mi, nie wiem czy sam mam możliwość wyprosić u Boga cud uzdrowienia.
Proszę pomóżcie, czy ja już nie mam szans na wygranie swojego życia?

Wt maja 01, 2018 12:18 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co muszę zrobić aby Bóg dokonał cudu i mnie uzdrowił?
Uzdrowienie jest procesem. Spowiedź może zapoczątkować ten proces, ale to może wymagać czasu. Konieczne jest słuchanie Jezusa i przychodzenie do świątyni. Jednak do świątyni przychodzili także faryzeusze, zatem konieczne jest również słuchanie nauczania Jezusa.Tym co uzdrawia jest chwała oddawana Bogu. Bardzo polecam książki o. Augustyn Pelanowski pt."Wolni od niemocy", a także księżkę Neala Lozano pt."Modlitwa uwolnienia". Pozdrawiam

Wt maja 01, 2018 12:23 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie ma żadnej procedury.
Nie ma przepisu.
Bóg jest wolny.
Myślenie: co muszę zrobić, by Bóg dokonał cudu - jest błędne.
Bóg dokona cudu lub nie.
Nie nam to wiedzieć.

Wt maja 01, 2018 12:48 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Ale czy u mnie jest to możliwe skoro ciężko mi cokolwiek zrobić a przecież powinienem się nieźle postarać jednak dla mnie nawet zwykłe żeczy to ogromna trudność?

Wt maja 01, 2018 1:04 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Postarać się o cud? Kolejne nieporozumienie.
Na cud się nie zapracowuje.
To nie jest transakcja.

Wt maja 01, 2018 1:07 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Terremoto napisał(a):
Postarać się o cud? Kolejne nieporozumienie.
Na cud się nie zapracowuje.
To nie jest transakcja.

Jak to? Przecież w piśmie świętym pisze że trzeba mieć wielką wiarę i osiągnąć pewnego rodzaju świętość żeby osiągnąć cud.
Nie rozumiem czemu piszesz że to co napisałem to nieporozumienie?

Wt maja 01, 2018 1:38 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cud jest dla Ciebie celem.
Wiara itp. metodą.
Pismo św. nie jest instrukcją dochodzenia do cudu.
Cud nie jest ani sednem, ani celem życia ludzkiego.

Wielu niewątpliwie świętych ludzi nie dostąpiło cudu. Zwłaszcza cudu uzdrowienia. Nie zrobili niczego źle. Bóg miał inny pomysł.
Cudu na Bogu nie wymusisz procedurą.

Wt maja 01, 2018 2:09 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Lepiej powiedz mi wprost że nie zasługuje na uzdrowienie a nie kombinuj!!! Ja myślałem że Bóg jest miłosierny i uzdrawia ludzi nawet tych najbardziej chorych ale pewnie się myliłem...

Wt maja 01, 2018 12:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Spróbuj Nowennę Pompejańską. Niekoniecznie poprawa nastąpi od razu po ukończeniu, ale może być tak po roku. Ja czuję się znacznie lepiej niż kiedyś.

Wt maja 01, 2018 12:53 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
1, Nie kombinuję
2. Nie ma sensu mówić, że ktokolwiek zasługuje na uzdrowienie albo nie zasługuje na uzdrowienie. To nie jest kwestia zasług.
3. Bóg jest miłosierny.
4. Miłosierdzie Boga nie oznacza jednak obowiązku fizycznego uzdrawiania wszystkich.
4. Bóg uzdrawia, kiedy chce i kogo chce, bo jest wolny (i zasługi nie mają nic do rzeczy).

Wt maja 01, 2018 1:08 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Witaj
Piszesz, że cud by Ci się przydał... Ja chętnie opiszę wszystko, co na ten temat, tylko czy słowa są w stanie określić tą pomoc, którą chcę przekazać...
Ja zachorowałem psychicznie w 1998 roku, do dziś mam myśli o tym, że najlepiej by było skończyć z sobą. Ale też mam bardzo dużo szczęśliwych myśli, które powodują, że chcę działać. I działam. Jeśli chodzi o cud, to można go wymodlić, ale z mojego doświadczenia ta droga się zapoczątkuje, a później zabraknie sił, to będzie taka Syzyfowa praca... Można się modlić o wstawiennictwo świętych, żeby uzdrowili, ale z doświadczenia znam, że pomimo moich ogromnych chęci jakoś święci nie przejawiali się ochotą do uzdrawiania. Ale... też trzeba napisać, że uzdrawianie trzeba zacząć od serca... I trzeba najpierw znaleźć relację z Bogiem i w sercu Go poprosić o uzdrowienie. On w odpowiedzi może dać Ci pracę, żonę - tak jak mi to dał - i poprawić przez odpowiednie leki na tyle zdrowie psychiczne, że chce się żyć i często czuje się bliską relację z Bogiem, że serce roście. Zdrowie psychiczne to pewna machina, którą trzeba nauczyć się obsługiwać. Bardzo skomplikowana maszyna i ona jest dana od Boga. Ze zdrowiem jest też tak, jak z mięśniami. Jeżeli ćwiczymy zdrowie, to dorosłe życie bez rodziców jest dla nas łatwe. Jak zdrowia nie ćwiczymy, to nie jesteśmy w stanie podołać trudom życia, psychika nam siada i chorujemy. Mnie Bóg na usilne modlitwy uzdrawiał kilkakrotnie, ale nie posiadając odpowiednich "papierów" do obsługi tej trudnej maszyny popsułem wszystko i skończyło się tragedią. Maszyna rozwaliła się i trzeba było nie tylko uczyć się obsługi maszyny, ale i budować na nowo maszynę... Do zdrowia trzeba dojrzeć i to dzieje się w naturalnym rozwoju i trzeba krótko mówiąc żyć z Bogiem, czytać Pismo Święte, chodzić do Kościoła, ogólnie realizować swoje potrzeby, rozwijać się w odpowiednich warunkach, a wtedy może... Bóg uzdrowi. Bo Jego Wola jest bardzo złożona, skomplikowana i łaska zdrowia psychicznego też nie jest tak prosta.

Wt maja 01, 2018 2:29 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
A można zapytać na jaką chorobę cierpisz? Jakim cudem udało Ci się ożenić? Masz dzieci? Może poprostu masz lekka chorobę i sobie z nią radzisz, ja sobie nie radzę wogule...

Jak się tak zastanowiłem nad sobą to Bóg musi mnie uzdrowić żebym mógł się ożenić bo z moją choroba to się nie nadaje do małżeństwa nawet jakbym postarał się trochę wyzdrowieć, poza tym pewnych żeczy po ludzku się nie da cofnąć dlatego piszę o cudzie.

Wt maja 01, 2018 4:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
f.kos
Cytuj:
A można zapytać na jaką chorobę cierpisz? Jakim cudem udało Ci się ożenić? Masz dzieci? Może poprostu masz lekka chorobę i sobie z nią radzisz, ja sobie nie radzę wogule...

Myślisz o ożenku i o dzieciach? Jestem schizofrenikiem i nie zdecydowałabym się na dziecko, przecież jest ryzyko że ta choroba zostanie przekazana w genach. I co wtedy? Moje życie to ruiny, miałabym to zafundować także dziecku?

sand9999 napisał(a):
Bo Jego Wola jest bardzo złożona, skomplikowana i łaska zdrowia psychicznego też nie jest tak prosta.

Nie jesteśmy w stanie ogarnąć Boga i dlatego wydaje nam się skomplikowany ale to nie znaczy że taki jest.

Cytuj:
Mnie Bóg na usilne modlitwy uzdrawiał kilkakrotnie, ale nie posiadając odpowiednich "papierów" do obsługi tej trudnej maszyny popsułem wszystko i skończyło się tragedią. Maszyna rozwaliła się i trzeba było nie tylko uczyć się obsługi maszyny, ale i budować na nowo maszynę...

To były być może tylko stany poprawy, stany remisji i to przejściowe skoro wszystko wracało po jakimś czasie do stanu przed, a nawet gorszego. Cud łaski uzdrowienia czy ogólnie cud uzdrowienia powoduje że nie wraca się już do stanu choroby. Jak Bóg naprawdę uzdrawia do daje papiery do obsługi maszyny i daje maszynę nową, sprawną.

Wt maja 01, 2018 4:44 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Ja od dzieciństwa cierpię na nerwicę natręctw, a od 25 roku na shizofrenie, także totalna masakra! Wydaje mi się że osoby ciężko chore psychicznie nie powinny wchodzić w związki z drugą osobą ale brak kobiety w moim życiu jest masakrycznie bolesny!!!

Wt maja 01, 2018 4:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
f.kos napisał(a):
Ja od dzieciństwa cierpię na nerwicę natręctw, a od 25 roku na shizofrenie, także totalna masakra! Wydaje mi się że osoby ciężko chore psychicznie nie powinny wchodzić w związki z drugą osobą ale brak kobiety w moim życiu jest masakrycznie bolesny!!!

Rozumiem Cię bo i ja czuję ten brak bliskiej osoby, chociaż wcześniej w stanach psychozy i silnego schizofrenicznego autyzmu nikt nie był mi potrzebny, nie odczuwałam takiej potrzeby bliskości.

Ja mam zdiagnozowaną schizofrenię paranoidalną plus współistniejące CHAD1 i borderline, to jest dopiero masakra. Już jedna z tych rzeczy potrafi zrujnować i zniszczyć człowieka, relacje i życie ogólnie.

Szalenie trudno jest spotkać osobę która zdecydowałaby się na związek z osobą która ma poważną chorobę psychiczną, ludzie obawiają się, każdy chce iść przez życie bez takich fajerwerków i trzeba to także zrozumieć. Choroba to niesienie krzyża.

Trzeba prosić Boga aby pomógł ten krzyż nieść, oczekujesz cudu ale może nie taka jest wola Boga względem Ciebie.

Wt maja 01, 2018 5:04 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona