Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 24, 2019 8:16 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Dialogi międzyludzkie katolika (przeniesiony) 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dialogi międzyludzkie katolika (przeniesiony)
Wespecjan napisał(a):
Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę z konsekwencji piętnowania piętnowań.
Jeśli ich krytykę mojej odzywki uważasz także za formę niechrześcijańskiej postawy, to także twoja krytka ich krytyki - podpada pod ten sam paragraf.

Nie czytałeś uważnie albo ja napisałam niejasno - nie chodziło mi o sam fakt krytyki, ani o krytykę odżywki - jej można bronić lub nie - ale moja niezgoda dotyczyła przypisywania ci przez odbiorców okreslonych intencji i postaw. Nie wnikam czy w istocie gardzisz ludźmi i pomiatasz nimi - jeśli tak to masz problem. Ale jeśli ktoś z jednej twojej wypowiedzi - nawet uwzględniając inne twoje niezbyt oględne słowa - dokonuje oceny twoich intencji i ogólnych postaw to jego problem a nie twój.

Pn cze 18, 2018 1:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Był tu temat o feminiznacji kościoła katolickiego i pamiętajcie drogie panie, że wy często przenosicie na łono Kościoła zachowania kobiece, które nie są bezpośrednio w nauczaniu katolickim takie jak pobłażanie niegrzecznym dzieciom często już dorosłym. Nie róbcie z Kościoła fraucymeru, bo pamiętajcie, że Kościół ma także miejsce na męskie zachowania takie jak słuszne danie w ryj, werbalnie czy fizycznie jak nam pokazał Zbawiciel.

Wespecjan, nie zarzucaj tutaj nikomu feminizacji i skończ z tymi odzywkami rodem z podwórka - ryj, paszoł won i tym podobne. Prezentujesz się tutaj na macho paczo a to jest żałosne. Jeśli chcesz, potrafisz wypowiadać się intelektualnie i na poziomie, ale czasem a raczej chyba często prezentujesz tutaj postawę typu - ''kawał chama''. Twoje barwne wypowiedzi są już znane na forum, poza tym chyba masz problem z emocjami i agresją, o czym zapewne przypominasz sobie przy okazji wymany zdań w wątku o feministkach którym rozkwasiłbyś mordy aż by krew płynęła.

Prezentujesz tutaj postawę niby rycerza krzyżowca, ale jedziesz w stronę jakiegoś niezdrowego tradycjanolistycznego poglądu okraszonego dawką podwórkowego żargonu, brakuje szlachetności. I to jest najgorsze, to stawianie Jezusa Chrystusa jako przykład i usprawiedliwienie swojej ludzkiej słabości i braku miłości względem drugiego człowieka, bo ja się muszę wyżyć na drugim w imię wiary. Wiara jako usprawiedliwienie.

Pn cze 18, 2018 3:58 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Mieszasz jego naprawdę chamskie wypowiedzi z takimi które są mocne ale uzasadnione. Bo rozwalanie ryja jest jak najbardziej chamskie ale powiedzenie trollowi który wszedł niszczyć wątek WON, jest co najwyżej mało eleganckie.

A co do rycerzy krzyżowców to widzę wiedza historyczna jest ci obca. Oni za mniejsze przewinienia zabijali. Jako rasowy krzyżowiec powinien ostro pojechać dużo mocniej niż pojechał.

Pn cze 18, 2018 5:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Mieszasz jego naprawdę chamskie wypowiedzi z takimi które są mocne ale uzasadnione. Bo rozwalanie ryja jest jak najbardziej chamskie ale powiedzenie trollowi który wszedł niszczyć wątek WON, jest co najwyżej mało eleganckie.

Nie. Wiem o czym piszę i co mam na myśli. Poza tym, wypowiedzi Wespecjana są nacechowane mizoginistycznym akcentem. Baby zmieniają Kościół, baby najlepiej wyrzucić z kościoła i wtedy wróci ''męski kościół''. W poprzednim wątku Chrystus był w/g Wespecjana tym który sfeminizował Kościół, a teraz Chrystus jest tym który ''daje w ryja'' i jest męski. Jak chorągiewka na wietrze... A Jezus Chrystus jest Bogiem, a nie marionetką do ustawiania sobie jak ktoś chce.

Cytuj:
A co do rycerzy krzyżowców to widzę wiedza historyczna jest ci obca. Oni za mniejsze przewinienia zabijali. Jako rasowy krzyżowiec powinien ostro pojechać dużo mocniej niż pojechał.

Wiedza historyczna nie jest mi obca. I nie w takim kontekście o tym piszę. Kiedyś napisałam na największym forum dla lesbijek i biseksualnych kobiet pewną wypowiedź. O tym jak bardzo to środowisko jest nietolerancyjne wewnątrz i nie ma tolerancji dla szczególnie homoseksualnych osób wierzących, po czym napiasałam pewne słowa na temat homoseksualizmu, a dokładnie to że nie jest ani naturalny ani normalny. Zostałam zbanowana, niemal natychmiast. Tutaj widzę podobną sytuację, i klepanie siebie po plecach bo wykopać trzeba trola albo kogoś kto palnął coś z czym my się nie zgadzamy.

A facet napisał tylko coś o nie dawaniu pieniędzy na msze czy na tacę. Te lesbijki jednak miały na tyle kultury że nie powiedziały do mnie - spadaj trolu na drzewo czy won stąd. Po prostu mnie zbanowały, wyrzuciły, wcześniej wyrażając swoje oburzenie co ja wypisuję na forum dla homoseksualnych osób. I to tyle. Spodziewam się większej kultury na forum dla katolików wyznających największe przykazanie miłości iż będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. Będziesz także miłował swojego wroga. O, jakie to trudne, to widać w nas. Tutaj często upadamy.

Pn cze 18, 2018 5:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
Poza tym, wypowiedzi Wespecjana są nacechowane mizoginistycznym akcentem.

A to jakiś grzech być mizoginem?

Pn cze 18, 2018 5:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
equuleuss napisał(a):
Poza tym, wypowiedzi Wespecjana są nacechowane mizoginistycznym akcentem.

A to jakiś grzech być mizoginem?

A myślisz że to zaleta? Nie mamy się uprzedzać do siebie wzjemnie - kobiety do mężczyzn czy mężczyzni do kobiet, ale mamy starać się zrozumieć i wspierać. Nie każda kobieta jest taka jak opisujesz, a ja nie pasuję do żadnego z tych opisów kobiet. Tylko że Ty czy inny facet narzekający na ród kobiecy nawet by się mną nie zainteresował bo jestem zbyt mało sexy...

Szukacie takich atrakcyjnych lalek a potem narzekanie że one całą szafę butów posiadają i waszą ciężko zarobioną kasę na głupoty przepuszczają, że nie mają pasji, zainteresowań, że empik ich nudzi... że lubią takie nudne głupotki...

Pn cze 18, 2018 6:35 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Krysia napisał(a):
Ludzik napisał(a):
Uważam, że Wespecjan powinien przeprosić autora za mocne słowa i zaprosić go do czytania i pisania w pozostałych działach dla niekatolików.

Może jednak lżejsza wersja, stosowana na tym Forum, czyli: przeprosić ...wszystkich :D
A z nazywaniem po imieniu jest problem, bo ...imię pisze się z wielkiej litery.

należy przeprosić autora, bo on został zaatakowany i on teraz może przez to oddalić się od KK.

Wespecjan napisał(a):
Osobiście uważam, że antyklerykalny cham na forum czy na żywo, powinien mieć odpowiedź skrojoną na miarę jego/jej poziomu kultury. Jeśli ktoś nie czuje się na siłach by odpowiedzieć chamowi jak na to zasługuje, to najlepszą strategią jest ignorowanie.

czyli oko za oko ząb za ząb?
nie widzisz, że zachowałeś się pochamsku i jeszcze osądziłeś go, że to on jest chamem i antyklerykałem? Na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Wespecjan, na forum katolickim z podpisem "katolik w pełnej łączności z papieżem" reprezentujesz Kościół Katolicki. Jeśli głosisz moralność sprzeczną z zasadami Kościoła to szkodzisz Kościołowi. Jeśli chcesz sobie taką moralność głosić to zmaż "katolik w pełnej łączności z papieżem" albo załóż sobie drugie konto do pisania swoich moralności.

Brandeisbluesky napisał(a):
Z pięciu przykazań kościelnych:

Cytuj:
5. Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła.

Jak traktować kogoś, kto nawołuje do łamania przykaznia?

Jezus, gdy uważał za słuszne, powiedział
"Zejdź Mi z oczu, szatanie!" Mt 16, 23
do Piotra. Czy byście zganili Jezusa za te słowa, bo były niezbyt delikatne?

Co Wy wymyślacie, gdzież autor nawoływał do łamania jakiegoś przykazania?! Pisał tylko by nie dawać księdzom kasy.

22 A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: Raka8, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: "Bezbożniku", podlega karze piekła ognistego.- Mt 5, 22

Ostatnio edytowano Śr cze 20, 2018 9:54 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

kolorystyka

Pn cze 18, 2018 6:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sprawdź w słowniku znaczenie słowa "bezbożnik".

Pn cze 18, 2018 7:11 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ludzik napisał(a):
Wespecjan, na forum katolickim z podpisem "katolik w pełnej łączności z papieżem" reprezentujesz Kościół Katolicki. Jeśli głosisz moralność sprzeczną z zasadami Kościoła to szkodzisz Kościołowi.

Chyba sobie zapiszę to gdzieś złotymi zgłoskami...

Ps. To było z przekąsem jakby ktoś nie załapał..

Pn cze 18, 2018 8:33 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Witam...
Chcialbym sie odniesc do slow, zeby nie dawac ksiezom kasy. Nalezy dzielic sie z biedniejszymi od siebie. Czy ksieza sa biedniejsi ode mnie. Jak uwazalem, ze sa biedniejsi ode mnie, to im dawalem. Jak zaczalem uwazac, ze ksieza nie sa biedniejsi ode mnie, to im przestalem dawac. Pewnego dnia dowiedzialem sie, ze ksiadz w naszej parafii daje zawsze jedzenie tym biednym, ktorzy przyjda do niego, to mialem 2 mozliwosci... albo dawac ksiedzu pieniadze albo dawac tym biednym...

Odnosnie slow won, to po pierwsze doskonale rozumiem kogos, kto dba o to, by zasady chrzescijanstwa byly realizowane i doprowadzony do wscieklosci pisze takie slowa, nie chcac utracic wiary siega po srodki niedozwolone. Po drugie Chrystus wyzywal faryzeuszy nazywajac ich zgodnie z prawda... Ale ten sam Chrystus pozniej wydal sie na Meke cierpiac rowniez za tych faryzeuszy. A czy autor slow typu won jest gotow cierpiec za tego, do kogo powiedzial won? To moze chociaz modlitwa w intenci tego, do kogo mowi sie won? Jezeli chcemy byc chrzescijaninami, ktorzy bronia sie wszelkimi mozliwymi srodkami, to takze badzmy chrzescijanami, ktorzy chociaz postanowia oddac zycie za tych, ktorzy nam szkodza.

Pn cze 25, 2018 10:58 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3